Bezpieczeństwo

Tik, tak, tik, tak…

Michał Rosiak Michał Rosiak
03 kwietnia 2014
Tik, tak, tik, tak…

Lada moment najpopularniejszy system operacyjny na świecie zacznie przechodzić do historii. 8 kwietnia skończy się oficjalne wsparcie Microsoftu dla Windows XP, systemu, który - w zależności od badania - obecny jest na od niemal 30 do ponad 50 procent komputerów na świecie. Czy to znaczy, że 9 kwietnia te maszyny zaleje zło w czystej postaci?

Niekoniecznie, dla zobrazowania sprawy warto użyć jednak analogii z realnego życia. Wyobraźcie sobie, że wychodzicie do pracy, a wokół Waszego mieszkania/domu ktoś zaczyna się kręcić. Jeśli żyjecie wystarczająco dobrze z sąsiadami, to prędzej czy później zainteresują się tym, że ktoś grzebie przy Waszych zamkach, prawda? No to teraz wyobraźcie sobie, że sąsiedzi nagle przestają się interesować - każdy, kto mija Wasze drzwi, patrzy akurat gdzieś indziej. No właśnie...

"Sąsiedzi" z Microsoftu od najbliższej środy nie będa już patrzeć na drzwi z napisem "Windows XP", dlatego grzebać przy nich będzie mógł każdy, ile mu się żywnie podoba. Co więcej, nawet jeśli okaże się, że w którymś z zamków wystarczy przestawić małą zapadkę, żeby było bezpieczniej, nikt tego nie zrobi...

Czyli co, panika? Można też przez jakiś czas samemu łatać nasze drzwi, np. przybijąc do nich na krzyż deski (tzn. zainstalować wszystkie łatki bezpieczeństwa, pilnować uaktualnień aplikacji, firewalla i oprogramowania antywirusowego), tym niemniej zanim to wszystko zacznie się rozłazić, trzeba wybrać najprostsze rozwiązanie - kupić nowszą wersję "okien" albo przestawić się na którąś z dystrybucji Linuxa. Ja już nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem w Orange Polska "ikspeka" i mam nadzieję, że inne firmy też już dawno poszły tym torem. No chyba, że używają starego systemu w podsieciach absolutnie bez dostępu do internetu, gdzie może się "kisić" nawet do końca świata i o jeden dzień dłużej.

No i ciekawe jak poradzą sobie operatorzy bankomatów...

Fot. hashashin/Alberto, Wikimedia Commons (Creative Commons licence)


Rozrywka

Wielki potop w Kinie Orange

Kasia Barys Kasia Barys
02 kwietnia 2014
Wielki potop w Kinie Orange

W roli głównej: wielkie kino, miejsce akcji: twoje miasto! Możesz zabrać znajomego na seans kinowy m.in. w Bartoszycach, Bielsku Podlaskim, Giżycku, Gorlicach, Lubsku, Suchej Beskidzkiej czy w Siemiatyczach. Jednym słowem od morza po Tatry. W tym miesiącu w najbliższej trasie w 19 miejscowościach wyświetlamy filmy tam, gdzie na codzień nie ma kin. Seanse odbywają się na profesjonalnym sprzęcie projekcyjnym, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki projektorowi cyfrowemu widzowie mogą oglądać filmy w technologii 3D. Gramy w salach widowiskowo-projekcyjnych lub dawnych salach kinowych.

W kwietniowej trasie, Kino Orange wyświetli najnowszą produkcję prosto z Hollywood: „Noe: Wybrany przez Boga”. Film będzie wyświetlany w dwóch formatach: 2D z dubbingiem i 3D z napisami. To propozycja dla wielbicieli aktorstwa Russela Crowe oraz dla wszystkich, którzy chcą przeżyć oszałamiającą wizualną przygodę. Dla najmłodszych, Kino Orange przygotowało najpopularniejszą animację 2014 roku - film „LEGO® Przygoda”, który wyświetlany będzie w trójwymiarze. W nadchodzącej trasie Kino Orange kontynuuje projekcje nie schodzących z afiszów tytułów kinowych: „Kamienie na szaniec”, „Jack Strong”, „Akademia wampirów” i „300: Początek imperium” w 3D.

Pamiętajcie, w Kinie Orange codziennie możesz mieć 2 bilety do kina w cenie 1.


Odpowiedzialny biznes

Piszemy Raport CSR cz. 6

Monika Kulik Monika Kulik
01 kwietnia 2014
Piszemy Raport CSR cz. 6

Za nami kompletowanie treści do rozdziału poświęconemu czystemu środowisku, w którym chcemy pokazać, jak realizujemy cele biznesowe z poszanowaniem zasad ekologii. Zwracacie nam uwagę na tematy związane z organiczeniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne – zarządzanie zużyciem energii, papieru, wody, kwestie związane z odpadami. Interesuje Was Miasteczko Orange i zastosowane tu ekologiczne rozwiązania, dlatego powiemy o tym więcej w tegorocznym Raporcie.

To także miejsce, aby pokazać cykl życia telefonu, a nawet pokusić się o zbadanie emisyjności w całym łańcuchu wartości. W tym rozdziale pokażemy też, jak proponowane przez nas usługi i nowe technologie przyczyniają się do oszczędności czasu, energii czy innych zasobów.

Kolejny – ostatni już rozdział „Ciekawy zespół” poświęcimy kwestiom pracowniczym. Jako zadanie strategiczne przyjęliśmy, że „chcemy tworzyć kulturę współpracy, w której wszyscy pracownicy czują się szanowani, swobodnie realizują cele zawodowe i życiowe pasje”.

Pytanie więc do Was – jakie kwestie w tym obszarze interesują Was najbardziej ?

d22f1abaf5ebea22b19b9d1f2d00a1a8651

P.S. W tym tygodniu do grona nagrodzonych już osób dołączą – Aneta, Kinga, mibo. Napiszcie do mnie na odpowiedzialny.biznes@orange.com

Scroll to Top