;

Gaming

To był wyjątkowy czerwiec dla branży gier (2)

Bartosz Graczyk

28 czerwca 2022

To był wyjątkowy czerwiec dla branży gier
2

Czerwiec kojarzy się z początkiem wakacji, wysokimi temperaturami i soczystym jedzeniem z grilla. Gracze spędzają ten czas podobnie, ale dodatkowo w towarzystwie natłoku informacji z ich ukochanej, wirtualnej rozrywki. W tym roku sytuacja wyglądała jednak trochę inaczej.

Przez ostatnie dwa lata wiele branż ucierpiało na ograniczeniach nałożonych z powodu koronawirusa, w tym szczególnie eventy. Electronic Entertainment Expo do tej pory było uznawane za największe targi rozrywki wirtualnej na świecie. Niestety, mimo starań w tym roku wydarzenie nie odbyło się. Większość firm, które wykonywały pokazy na E3, zaprezentowały nowe produkty na swoich własnych “mikro eventach” oraz na “Summer Game Fest”.

Summer Game Fest – najciekawsze produkcje

Większość firm z branży, nowe produkcje przedstawił0 na wydarzeniu online pt. “Summer Game Fest” lub na własnych konferencjach. Wśród najciekawszych gier warto wymienić Call of Duty Modern Warfare 2, czyli remake FPS’a, który zmienił podejście tego gatunku gier do przedstawiania historii w strzelankach.

Zaprezentowano również gameplay z nowego Street Fighter 6, czyli kontynuacji najsłynniejszej bijatyki na świecie. Gracze będą mogli wykonywać “HADUKEN” w odświeżonej oprawie graficznej.

Wśród nowości, na które warto spojrzeć, znalazły się np. The Quarry – horror od twórców Until Dawn, Stormgate (darmowy RTS z trybem kooperacji dla trzech graczy), czy Honkai: Star Rail (taktyczne RPG, które kreują ludzie odpowiedzialni za Genshin Impact).

Spider-man  i The Last of Us na PC

Sony do niedawna promował swoją konsolę jako urządzenie, na którym znajdziemy wyjątkowe produkcje. Strategia marki znacznie zmieniła się w ostatnich miesiącach. Spider-man i The Last of Us trafią na komputery osobiste, a to oznacza, że gracze komputerowi będą mieli dostęp do jednych z najlepiej ocenianych produkcji ostatnich lat.

Seriale na podstawie gier od Netflixa

Netflix oferuje gry mobilne, filmy interaktywne a od niedawna poszerza portfolio o seriale na podstawie znanych marek gamingowych. Na platformie znajdziemy kilka takich produkcji jak np: Dota, Cuphead, czy Castlevania. Niedługo na nasze telewizory zawita gra na podstawie Dragon Age, autorstwa studia BioWare.

I oczywiście przypominam, że jeśli wybierzecie pakiet Love Mini z Netflix, z umową na 24 miesiące,  Orange weźmie na siebie koszt Netflixa przez pół roku. Ten czas powinien wystarczyć na obejrzenie wielu seriali powiązanych z grami np: “Wiedźmin”.

Starfield czyli Skyrim w kosmosie

Gdybym miał wybrać najważniejszy tytuł, który w tym miesiącu zaprezentowano, to Starfield. Przypomnę, że Bethesda jest producentem gier komputerowych znanym z klasyków jak The Elder Scrolls, czy Fallout. Po raz pierwszy od 25 lat zaprezentował światu nową markę, którą jest kosmiczne RPG o nazwie Starfield. To ma być przełom w portfolio dewelopera. Dyrektor artystyczny Bethesda stwierdził, że ich nowa gra będzie bardziej otwarta i realistyczna niż Skyrim, czyli klasyk z 2011 roku. Gracz zwiedzi mapę składającą się z ponad 1000 różnych planet, a każda z nich ma wyróżniać się wyjątkowym ekosystemem. Jak to zazwyczaj bywa w gatunku Role Play wykreujesz własną postać, wybierzesz w jakim kierunku ma się rozwijać, ale oprócz tego jednym z głównych mechanizmów gry ma być tworzenie baz oraz udoskonalenie własnego statku kosmicznego.

Nie samą grą gracz żyje. Równie ciekawe jest podłoże fabularne. Akcja toczy się w XXIV wieku, gdy ludzkość zdołała okiełznać podróże międzygwiezdne. W wirtualnym kosmosie nie znajdziemy pokoju, ponieważ na planetach w obszarze ludzkiego zasięgu pojawiło się wiele kast, które nie są do siebie przyjaźnie nastawione. Po której stronie staniesz? Rebelii czy Imperium (żartuję, oczywiście nie znajdziemy tu frakcji z Gwiezdnych Wojen).

Co ciekawe, będzie to pierwsza produkcja wydana przez Bethesdę po przejęciu przez Microsoft. To oznacza, że użytkownicy Playstation obejdą się smakiem, a gra będzie miała premierę na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox.

Prawdopodobnie będzie dostępna dla każdego posiadacza Xbox Game Pass Ultimate w formie abonamentu, który możecie zakupić w sklepie Microsoft przy pomocy “Płać z Orange”.

Która produkcja zapowiedziana w czerwcu przyciągnęła Waszą uwagę najbardziej?

Udostępnij: To był wyjątkowy czerwiec dla branży gier
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 11:57 28-06-2022
  "ponieważ na planetach w obszarze ludzkiego zasięgu pojawiło się wiele kast, które nie są do siebie przyjaźnie nastawione." A nie lepiej użyć słowa frakcji zamiast kast? Kasta ma jednak to specyficzne wyrażenie.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:40 28-06-2022
   Dokładnie emitelek, ale....... Jeśli mam być szczery to średnio przypada mi tematyka gier na Blogu Orange. Chętnie poczytałbym coś w stylu "jak to jest zrobione". Np jak współcześnie wytwarzane są baterie do smartfonow, jak zbudowany jest wyświetlacz w urządzeniach mobilnych i czemu reaguję na nasz dotyk, etc, etc....ja to wiem, ale myślę że taka tematyka mogłaby przyczynić się do wielu dyskusji.
   Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Business Accessibility Forum (1)

Monika Kulik

28 czerwca 2022

Business Accessibility Forum
1

Zapewnienie dostępności produktów i usług dla wszystkich, w tym dla klientów z niepełnosprawnościami, to poważne wzywanie dla biznesu. Obecnie to kwestia dobrych standardów, tylko w niektórych obszarach regulowana prawnie. Europejski Akt o Dostępności zmienia ten stan rzeczy – dostępność staje się obowiązkiem. Aby pomóc przedsiębiorstwom dostosować się do nowych wymogów prawnych powstało Business Accessibility Forum (BAF).

Business Accessibility Forum (BAF) to inicjatywa partnerska Fundacji Widzialni, Allegro, Microsoft Polska, Orange Polska i Santander Bank Polska. To koalicja organizacji, które chcą razem działać na rzecz dostępności biznesu i zapraszają inne firmy do współpracy. To miejsce dyskusji i wymiany doświadczeń oraz inspiracji.

Europejski Akt o Dostępności

Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA) nakłada na wszystkie kraje członkowskie UE obowiązek opracowania i przyjęcia nowych przepisów dotyczących dostępności towarów i usług podmiotów komercyjnych. Rozszerza on obowiązki dostosowania produktów i usług do standardów dostępności na wiele obszarów biznesowych, takich jak: bankowość, transport, telekomunikacja, handel elektroniczny, usługi audiowizualne, e-książki, łączność alarmowa, system nadzoru rynku i obszar cyfrowy.

EAA to to pierwsza tak kompleksowa i horyzontalna regulacja o dostępności w prawie UE. Ma ona przyczynić się do poprawy właściwego funkcjonowania rynku poprzez usuwanie barier dla swobodnego przepływu dostępnych produktów i usług, które wynikają z niespójnego dotychczas w UE podejścia do dostępności.

Dyrektywa wpisuje się również w krajowy program „Dostępność Plus”, stanowiąc jego uzupełnienie w wymiarze rynkowym. Wspiera także realizację postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Business Accessibility Forum

Celem BAF jest współpraca, wymiana doświadczeń i wzajemna inspiracja w wypracowywaniu i promowaniu najlepszych standardów dotyczących dostępu do usług i produktów dla osób z rożnymi potrzebami. Chcemy jak najlepiej przełożyć nowe wymogi prawne na praktykę biznesową – z korzyścią dla klientów, dla firm i dla społeczeństwa. Zależy nam na tym, aby zwiększanie dostępności usług i produktów stało się dla firm szansą na budowanie przewagi konkurencyjnej, dotarcie do nowych klientów czy zwiększenie standardu oferowanych usług czy produktów.

Aktualnie BAF pracuje nad narzędziem BAFORUM do badania dostępności w organizacji. Jest to ankieta, zawierająca pytania dotyczące dostępności cyfrowej, architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej. Ambicją BAF jest, aby było to odpowiednie narzędzie dla każdej organizacji zainteresowanej wdrożeniem dostępności i przygotowaniem się do wdrożenia EAA.

Więcej o nowej inicjatywie BAF.

wejście do salonu Orange z oznaczeniami dla klientów z niepełnosparwnościami
Udostępnij: Business Accessibility Forum
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:47 28-06-2022
  Monika jak Ty to wszystko ogarniasz? Naprawdę podziwiam Cię za to co robisz i za to że dzięki Twojej ciężkiej pracy Orange w niektórych aspektach jak np. CSR jest w miejscu w którym znajduje się obecnie i pręży muskuły że wśród operatorów telko w PL jest w tym najlepszy i może dawać przykład konkurencji. Brawo.
  Odpowiedz

;

Oferta

Tańsze, odnowione smartfony na wakacje (2)

Ewa Wróbel

27 czerwca 2022

Tańsze, odnowione smartfony na wakacje
2

Z okazji zakończenia roku szkolnego wystartowała promocja, w której obniżyliśmy ceny odnowionych smartfonów. W ofercie abonamentowej polecamy odnowionego iPhone’a 8 64 GB Renewd klasa A+ taniej o 96 zł przy zakupie Planu 60 i Orange Love Standard. Z kolei w ofercie bez abonamentu mamy więcej odnowionych telefonów do wyboru:

 • odnowiony Samsung Galaxy S20 FE 5G – taniej o 120 zł,
 • odnowiony Xiaomi Mi 10 Lite 5G 6/64GB – taniej o 100 zł,
 • odnowiona Motorola moto g 5G plus – taniej o 300 zł,
 • odnowiony myPhone Now eSIM – taniej o 80 zł,
 • odnowiony Xiaomi Mi 11 Lite 5G 6/128 GB – taniej o 340 zł,
 • odnowiony vivo Y21s – taniej o 190 zł.

Promocja potrwa do 6 lipca lub do wyczerpania zapasów. Szczegóły oferty tutaj.

Odnowione urządzenia poddawane są gruntownej renowacji i doprowadzane do stanu “jak nowy”. To daje gwarancję, że wyglądają i działają jak nowy sprzęt. Zakup takiego smartfona to świetne rozwiązanie dla Waszych portfeli oraz troska o środowisko. Więcej o tym, dlaczego warto kupować odnowione telefony, znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Tańsze, odnowione smartfony na wakacje
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:32 27-06-2022
  Wiecie że Was uwielbiam, ale np w przypadku Samsunga S20 FE 5G różnica między nowym urządzeniem a odnowionym wynosi 200 zł. Co bym ją wybrał....oczywiscie nowe urządzenie z 2 letnią gwarancją. Jeśli chcecie zachęcić ludzi do kupna takich urządzeń to....cena musi być sporo niższa.
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 12:00 28-06-2022
   Pablo zwracałem na to wielokrotnie uwagę że Orange wolno reaguje na sytuację na rynku. Na dodatek wcale nie bierze się pod uwagę "starzenia softwareowego" terminali. A co mi po wypasionym telefonie z androidem 10 jak wchodzi 13? Oznacza to że i tak wkrótce będę musiał kupić nowy terminal.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej