Odpowiedzialny biznes

TP po raz drugi w Respect Index na GPW!

Bartlomiej Roch Bartlomiej Roch
27 stycznia 2011
TP po raz drugi w Respect Index na GPW!

Telekomunikacja Polska po raz drugi spełniła wymogi indeksu spółek odpowiedzialnych – RESPECT na Giełdzie Papierów Wartościowych. O pierwszej jego edycji możecie przeczytać więcej na naszym blogu tu. W tym roku w skład indeksu weszło 16 spółek. Publikacja indeksu w nowym składzie rozpocznie się 1 lutego 2011 r. Więcej na temat samego indeksu znajdziecie na poświeconej mu stronie: www.odpowiedzialni.gpw.pl

 

Indeks RESPECT jest wskaźnikiem, który uwzględnia polskie spółki działające zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego (corporate governance), ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także w obszarach czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych.

Od początku 2011 r. wartości indeksu RESPECT Index są publikowane w trybie ciągłym, co minutę, dzięki czemu inwestorzy mają więcej możliwości do śledzenia tego co się dzieje ze spółkami z portfela indeksu. Ponadto zgodnie z nowymi zasadami skład indeksu będzie aktualizowany co pół roku, dzięki czemu portfel indeksu będzie odpowiadał rzeczywistej aktywności spółek w obszarze CSR oraz SRI.


Rozrywka

Współprodukujemy film o Wałęsie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 stycznia 2011
Współprodukujemy film o Wałęsie

Ciekawie zapowiada się kolejny film, w który zaangażujemy się jako koproducent. Chodzi o film o Lechu Wałesie, który wyreżyseruje laureat Oscara Andrzej Wajda. Zdjęcia rozpoczynają się na przełomie wiosny i lata tego roku, a premiera jest planowana w 2012 roku, w rocznicę podpisania porozumień gdańskich. Obok Andrzeja Wajdy staną jego wieloletni współpracownicy: Paweł Edelman, Magdalena Biedrzycka i Magdalena Dipont. TP od kilku lat wspiera polskie kino i ważne dla wszystkich Polaków produkcje. Dzięki nam powstały m.in. "Katyń" i "Generał Nil". Jak kino to szybki konkurs z nagrodami. Pierwsze dwie osoby, które prawidłowo napiszą ile filmów dotychczas koprodukowała TP (wystraczy podać liczbę), dostaną z zaczarowanej szafy rzecznika podwójne zaproszenie do Cinema City na dowolny seans. Powodzenia.


Odpowiedzialny biznes

Bal Gwiazd Dobroczynności

Monika Kulik Monika Kulik
26 stycznia 2011
Bal Gwiazd Dobroczynności

Znamy już wyniki II edycji Konkursu Gwiazd Dobroczynności. Niektórzy laureaci byli pewniakami – jak Anna Dymna, która zwyciężyła w kategorii własna działalność społeczna. Jej Fundacja „Mimo wszystko” jest jedną z najbardziej znanych organizacji społecznych.

Inni byli dużą niespodzianką – jak zwycięstwo Dody w kategorii zaangażowanie w program społeczny. Piosenkarka aktywnie wspiera działania Fundacji DKMS Polska, propagując oddawanie szpiku. Dzięki jej apelowi o pomoc, w bankach szpiku kostnego zarejestrowało się już ponad 35 tys. nowych dawców. To pokazuje, jak wielki wpływ mają celebryci i media na nasze zachowanie.

Podczas Balu można było wylicytować przedmioty podarowane przez znanych polityków, aktorów, sportowców, artystów. Z licytacji uzyskano ponad 70 tys. złotych na Fundusz Pozytywka, który działa na rzecz wyrównywania szans rozwoju dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

Zobaczcie relacje z Balu, który odbył się w minioną sobotę. Obowiązywał styl lat 50-tych.

Scroll to Top