Sieć

Transfer rośnie, sieć Orange daje radę

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
14 października 2014
Transfer rośnie, sieć Orange daje radę

W ostatnich dwóch latach transmisja danych w mobilnej sieci Orange Polska wzrosła o 365 proc. Aktywnych użytkowników mobilnego internetu jest o 40 proc. więcej. Do tego już ponad 10 proc. transferu danych odbywa się z wykorzystaniem technologii LTE. Moim zdaniem te dane w najlepszy sposób pokazują nie tylko rewolucję smartfonowo-tabletową jakiej jesteśmy świadkami, ale przede wszystkim, jak bardzo roztropną była decyzja o modernizacji naszej sieci, którą podjęliśmy trzy lata temu. Bez niej nie udałoby się zapewnić jakości usług, jakich oczekujecie od nowoczesnego operatora. Przypomnę, że macie teraz do dyspozycji 10 tys. stacji bazowych. Blisko 99,2 proc. Polaków znajduje się w zasięgu 3G, a prawie 60 proc. może korzystać z LTE. Na tym oczywiście nie koniec, ale kluczowa część inwestycji jest już za nami i dajemy radę ogarnąć rosnący lawinowo transfer danych. A jeśli chodzi o dalszy rozwój LTE w Polsce, to czekamy na rozstrzygnięcie aukcji na częstotliwości 800 MHz, która została ponownie ogłoszona przez UKE w ubiegły piątek. Liczę, że wreszcie zakończy się sukcesem, bo wszyscy czekamy, aby jak najszybciej zostały uruchomione usługi wykorzystujące to pasmo.

6808ca8cec23ac30af60d842a694e02b1df


Oferta

Głosuj i wygrywaj nagrody

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
13 października 2014
Głosuj i wygrywaj nagrody

Chciałabym Wam przypomnieć o trwającej jesiennej edycji Klienci Orange Polecają. Oddając swój głos na jedną z trzech usług ( Internet Tu i Tam, Szybką Neostradę z telewizją oraz HD Voice) i dzieląc się swoją opinią na temat usługi możecie wygrać: tablet FunTab, aparaty fotograficzne i kody uprawniające do korzystania z Telewizji Tu i Tam o wartości 100 zł każdy. Swoje głosy możecie oddawać  do 7 listopada br.

fc3a5634a33c581c5299d1a44dfb10fbc27


Oferta

Testujemy Xperię Z3 Compact

Michał Rosiak Michał Rosiak
13 października 2014
Testujemy Xperię Z3 Compact

Mieliście kiedyś tak, że zastanawialiście się poważnie nad kupnem "flagowca" z Androidem, ale nie zdecydowaliście się, bo wybór był tylko między dużymi i ogromnymi? No to zerknijcie na test Sony Xperia Z3 Compact - to jedyny "mini", który nie udaje flagowca, tylko po prostu nim jest. A poza tym, że jest zgrabniutki i pierońsko szybki, to jeszcze odporny na uderzenia (w szybki też ;), co przypadkiem sprawdziłem) i oczywiście na wodę. Choć robienia selfie w jacuzzi nie polecam - ludzie się dziwnie patrzą :)

Scroll to Top