Bezpieczeństwo

Ubezpieczenia coraz popularniejsze

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
09 stycznia 2009
Ubezpieczenia coraz popularniejsze

Na koniec 2008 roku już ponad 120 tys. klientów Orange zdecydowało się na kupno ubezpieczenia - Bezpieczny Telefon lub Bezpieczny Rachunek. Dzięki nim po zgubieniu lub kradzieży telefonu można dostać nowy aparat. Nie płaci się za rozmowy o wartości nawet do 4 tys. zł, jeśli zostały wykonane po utracie telefonu. Jak się okazało klienci doceniają takie ubezpieczenie zwłaszcza, jak telefon zostanie ukradziony za granicą. Drugie ubezpieczenie w przypadku utraty pracy, przerzuca na ubezpieczyciela płacenie naszego rachunku. Szczegóły na stronie: http://www.orange.pl/portal/map/map/postpaid_services?rp=postpaid_services&articleId=2876726&rc=POSTPAID_SERVICES


Sieć

Mobile TV kończy pracę nad ofertą DVB-H

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
07 stycznia 2009
Mobile TV kończy pracę nad ofertą DVB-H

Zbliża się termin złożenia ofert w przetargu na mobilną telewizję w komórce DVB-H. Spółka założona przez 4 operatorów komórkowych - Mobile TV, kończy już prace nad wspólną ofertą. Każdy operator był odpowiedzialny za swoją działkę: Orange - zarządzanie finansami i administracja; Era - sieć nadawcza; Plus - headend, czyli maszynka miksująca wszystkie kanały telewizyjne i EPG (Electronic Program Guide); Play - kontent. Do 15 styczna gotowa oferta trafi do UKE.


Bezpieczeństwo

Nie blokujemy IRC

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 stycznia 2009
Nie blokujemy IRC

Wielu internautów informowało na forach dyskusyjnych, że po wprowadzeniu przez TP zabezpieczeń przed cyberprzestępczością http://biuroprasowe.orange.pl/PressOffice/PressRelease.111711.po?changeLocale=PL zablokowane zostały serwery IRC. Sam odebrałem przez Święta wiele e-maili w tej sprawie. Mogę zapewnić, że blokowane są tylko te serwery, za pośrednictwem, których świadomie lub nieświadomnie jest prowadzona niebezpieczna dla użytkowników działalność. Jeśli administratorzy zadbają, aby były bezpieczne, a tak już się dzieje w kilku przypadkach, zablokowane adresy zostaną uwolnione.

Scroll to Top