Sieć

Uff, znowu świąteczne statystyki

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 grudnia 2010
Uff, znowu świąteczne statystyki

Pierwszy dzień po Świętach tradycyjnie rozpoczynają pytania dziennikarzy o statystyki SMS-ów i MMS-ów. Pasjonujace to już mało, ale tradycji musi stać się zadość. Zanim napiszę cyferki podkreślę, że w tym roku mieliśmy zauważalny wzrost połączeń. W prepaidach ruch wzrósł nam o ponad 30 proc. To oznacza, że klienci zdecydowanie chętniej rozmawiali z bliskimi niż podczas Świąt 2009. W dużej mierze to wynik pakietu 30 minut, który otrzymaliście w rekompensacie za ubiegłotygodniową awarię. Teraz statystyczne konkrety. Od 23 do 26 grudnia klienci Orange wysłali 287 238 867 SMS-ów (rok temu 299 697 996) i 2 257 045 MMS-ów (rok temu 2 298 981). Oczywiście największy ruch był w Wigilię.


Odpowiedzialny biznes

Zielone światło dla e-faktury

Monika Kulik Monika Kulik
27 grudnia 2010
Zielone światło dla e-faktury

W ciągu całego roku w Polsce wystawianych jest ok. 2 mld papierowych  faktur. Od nowego roku może ich być mniej. 1 stycznia 2011r. zmieniają się przepisy – teraz posługiwanie się fakturą elektroniczną będzie o wiele prostsze. Zmienią się elementarne zasady wystawiania i przechowywania faktur – będzie można je np. przesyłać drogą mailową bez żadnych szczególnych zabezpieczeń, bez konieczności użycia podpisu elektronicznego.

Zmiany przepisów to wyraźny sygnał dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie mieli jasnych przesłanek prawnych odnośnie rozliczania i przesyłania elektronicznych faktur. Koniec z drukowaniem niepotrzebnych ton papieru;). Dzięki tym rozwiązaniom możemy stać się bardziej przyjaźni dla środowiska.

Koniec roku sprzyja nowym postanowieniom, życzę więc sobie i Wam wszystkim, żeby jednym z nich było nasze lepsze podejście do środowiska. A zacząć można już dziś od e-faktury. Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowej zachęty, niech zajrzy na stronę ekofaktury - w prezencie za przejście na elektroniczną fakturę ma szansę na atrakcyjny prezent;)


Odpowiedzialny biznes

Świąteczne życzenia i małe co nieco

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
24 grudnia 2010
Świąteczne życzenia i małe co nieco

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Czas życzeń, podsumowań i rodzinnych spotkań. Cała blogowa załoga życzy Wam radości, ciepła i pogody ducha. Niech każdy z Was przeżyje i wykorzysta ten czas w sposób dla niego najlepszy i najbardziej wartościowy. Wesołych Świąt!

W tym roku postanowiliśmy też sprawdzić czego sobie życzymy. Wysłaliśmy pomocnicę Świętego Mikołaja by zapytała pracowników Grupy TP czego życzą sobie, nam i innym oraz jakie prezenty chcieliby dostać. Powstał z tego bardzo zabawny portret, bo nasi rozmówcy wykazali się dowcipem. Zobaczcie zresztą sami.

Scroll to Top