Rozrywka

Urodziny Środy z Orange – mamy dla Was prezenty

Kasia Barys Kasia Barys
28 kwietnia 2010
Urodziny Środy z Orange – mamy dla Was prezenty

Środy z Orange obchodzą pierwsze urodziny, ale to ja chcę Wam dać prezenty. By je zdobyć trzeba wziąć udział w konkursie. Pierwsze 3 osoby, które do jutra, do godziny 14 odpowiedzą prawidłowo na pytanie otrzymają vouchery do kina. Pytanie brzmi: ile kinowych śród z Orange było do tej pory, łącznie z dzisiejszą?

Polska edycja projektu swą oficjalną premierę miała w środę, 22 kwietnia 2009 roku. W ciągu pierwszych pięciu tygodni skorzystało z niej 60 000 osób. Liczba chętnych do odebrania dwóch biletów w cenie jednego systematycznie wzrastała – do sierpnia z promocji skorzystało 310 tys. osób, w październiku było ich już 550 tys. Po roku już ponad milion kinomaniaków skorzystało z akcji Środy z Orange.

Myślę, że spokojnie można mówić o nowej erze chodzenia do kina. Przed uruchomieniem Śród z Orange niezbyt wiele osób bywało w kinie w środku tygodnia. Teraz, oprócz weekendu chętnie spędzamy czas w kinie właśnie we środę. W tym dniu widownia w kinach Cinema City w całej Polsce wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do średniej sprzed rozpoczęcia projektu. Ciekawie prezentują się także dane dotyczące ilości SMS-ów wysyłanych po dodatkowy bilet w ramach Środy z Orange. Około 80 proc. wszystkich SMS-ów z danego tygodnia wysyłanych jest w poniedziałki, wtorki i środy, przy czym w środy jest ich najwięcej! Ciekawi mnie czy skorzystaliście ze środowego wyjścia do kina? Czy lubicie tą akcję? Dla mnie środowe kino to jak weekend w środku tygodnia:)


Oferta

Mega bonus w OFnK

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
28 kwietnia 2010
Mega bonus w OFnK

Od jutra za każde doładowanie konta w ofercie Orange Free na kartę dajemy bonus, który można zużyć na surfowanie po sieci. Myślę, że ekstra megabajtów jest naprawdę sporo.

doładowanie limit data

w ramach doładowania

+ bonus

po doładowaniu

= łączny limit

na transfer danych

ważność
5 zł 48 MB 152 MB 200 MB 2 dni
10 zł 96 MB 152 MB 248 MB 5 dni
25 zł 0,24 GB 1,01 GB 1,25 GB 30 dni
40 zł 0,38 GB 1,01 GB 1,39 GB 40 dni
50 zł 0,48 GB 2,27 GB 2,75 GB 90 dni
100 zł i więcej 1 GB 6 GB 7 GB 150 dni

Promocja jest bezterminowa. Nie potrzeba żadnej aktywacji, wystarczy doładować konto. Przypomnę, że OFnk to oferta mobilnego dostępu do internetu bez rachunków i abonamentu. Współpracuje z każdą kartą do laptopa, modemem i telefonem. Aby korzystać z oferty należy kupić starter OFnk lub przejść z obecnej taryfy, wysyłając SMS o treści FREE pod numer 3033.


Odpowiedzialny biznes

Wiarygodny jak Sepp Blatter

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
27 kwietnia 2010
Wiarygodny jak Sepp Blatter

Sepp Blatter, szef FIFA jak sam mówi nigdy nie miał wątpliwości, że wybór RPA na gospodarza mistrzostw to była słuszna decyzja. Tak mówi, a co myśli ..., a co myślą inni ...

Zobaczmy najpierw co myślą kibice w Europie.

Jeszcze rok temu grzmiano w mediach, że kibice na całym świecie rzucają się do walki o milion  biletów na MŚ.  I rzucili się ... z podobnym zapałem jak w Polsce w czasach komunizmu kinomani rzucali się na festiwale filmów radzieckich. I nie chodzi tu tylko o kibiców z Polski, którzy mogą się tam wybrać na wycieczkę, ale o Anglików, Niemców, czy Francuzów (tych co kibicują piłce ręcznej w wykonaniu Thierry Henry). Nic dziwnego, że dwa tygodnie temu BBC informowała, ze nie sprzedano pół miliona wejściówek.

Wspomniany Blatter oburzył się na dywersję i stwierdził, że brak popytu to wina linii lotniczych, hoteli, biur turystycznych, które podniosły ceny swoich usług. A przecież powinny obniżyć ... bo według ekonomii Blattera jak jest popyt to trzeba ceny obniżać. Tyle, że taka ekonomia jest przestarzała i była wykładana w warszawskim SGH pod hasłem "ekonomia socjalistyczna". A teraz jak jest okazja to się zarabia bez względu na to czy to jest mundial w RPA czy długi weekend majowy w Polsce.

A więc miłośnik socjalistycznej ekonomii gdy zobaczył, ze nie tędy droga zapewnił wszystkich, że w RPA jest bezpiecznie, bo ... jak jechał w kolumnie opancerzonych samochodów pod ochroną policji na Puchar Konfederacji też w RPA, to nikt go nie wysadził, nie zaatakował bronią palną czy białą. I to nie ważne, że w RPA dochodzi do kilkudziesięciu morderstw dziennie (tylko co rocznie w Szwajcarii) co daje liczbę ok. 20 000 zabójstw rocznie (tylu Helwetów ostatnio zginęło podczas bitwy z Juliuszem Cezarem w 58 roku p.n.e). A dla mieszkańców RPA wegetujących w dużej części na skraju ubóstwa każdy kibic z kilkoma dolarami to Święty Mikołaj, któremu trzeba tylko trochę pomóc w wyciągnięciu z portfela datków. A to oznacza, że każdy fan piłki nożnej za każdym rogiem będzie mógł stracić nie tylko pieniądze. Już tak na marginesie dodam, że to kraj najbardziej lub jeden z kilku najbardziej dotkniętych wirusem HIV na świecie. Ale jak mówi Blatter "Nie ma obaw o bezpieczeństwo w tym kraju", choć nie dodał, że tylko wówczas jak się siedzi w domu przed telewizorem.

Skoro w kraju nie bezpiecznie, kibicom nie chce się jeździć to niech kupią miejscowi. No i ruszyła sprzedaż w RPA. Przyjeżdżał więc przedstawiciel FIFA do wioski i krzyczał  - chcecie bilety!

Chcemy!  - odpowiadał tłum.

To wysyłajcie maile, logujcie się do stron FIFA! -

Nie możemy - odpowiadał tłum

Dlaczego?

Bo nie mamy pieniędzy ani elektryczności !!!

I skonsternowany przedstawiciel FIFA wracał do hotelu. Ale i taką sprawę da się rozwiązać. Ceny obniżono do poziomu biletów na pojedynek Piasta Gliwice z Odrą Wodzisław i zaczęto sprzedawać w sklepach i na stadionach. I ponoć ruszyło. Danych na razie nie ma, ale jest plan B (też podpatrzony w Polsce z festiwalu piosenki radzieckiej w Zielonej Górze).W razie zbyt niskiej frekwencji na trybuny zostaną wysłani żołnierze, albo dzieci.

Jedno wiem na pewno. Bez względu na to co się stanie,  na początku lipca Sepp Blatter uroczyści ogłosi "TO BYŁY NAJLEPSZE MISTRZOSTWA ŚWIATA W HISTORII".

Scroll to Top