;

Odpowiedzialny biznes

Uruchomienie Pracowni to meta maratonu (1)

Bartosz Rymkiewicz

6 lutego 2018

Uruchomienie Pracowni to meta maratonu
1

1 lutego, we wsi Kozerki, otworzyliśmy symboliczną – setną Pracownię Orange (zobacz relację z wydarzenia). Licząca 600 mieszkańców wieś w otwartym głosowaniu internautów, którzy decydowali gdzie powstaną nowe multimedialne świetlice, uzyskała potężny kredyt zaufania. Kozerki zdobyły aż 18 tysięcy głosów. Jaka jest recepta na tak spektakularny sukces? Rozmawiam z Dominiką Staniaszek, liderką jednej z 26 nowych Pracowni Orange, która aby przekonać do swojego marzenia lokalną społeczność, przez ostatnie miesiąca sypiała po 3 godziny.

Bartosz Rymkiewicz: Jak wrażenia po otwarciu Pracowni?

Dominika Staniaszek: Wrażenia po otwarciu Pracowni Orange Kozerki są bardzo pozytywne. Nie spodziewałam się tak miłej atmosfery, niemal rodzinnej, bez niepotrzebnego „nadęcia”. Goście zadowoleni, wszystko się udało więc mam poczucie, że moja praca nie poszła na marne.

Przyznaj się – stresowałaś się.

Czy się stresowałam? Skłamałabym mówiąc, że nie. Najtrudniejszy był ostatni tydzień przed otwarciem. Było dużo spraw do dopilnowania, dogadanie pomocników oraz przewidzenie i wykluczenie niespodziewanych zwrotów akcji. W dniu samego otwarcia niespodziewanie stresik był minimalny, bardziej nazwałabym go mobilizującą tremą, która malała wraz z kolejnymi słowami, smskami wsparcia od różnych osób kibicujących mi i pomysłowi.

Trochę się cofnijmy. Zanim otworzyliśmy u Ciebie, w Kozerkach, setną Pracownię Orange najpierw wywalczyłaś w głosowaniu internautów jedno z 26 premiowanych miejsc, a jeszcze wcześniej – musiałaś podjąć decyzję o wystartowaniu w naborze do Pracowni Orange. Jak się dowiedziałaś o takiej szansie?

O programie dowiedziałam się dzięki poczcie pantoflowej. Moja przyjaciółka z grupy inicjatywnej – Mariola Goździkowska kiedyś podczas jednego ze spotkań usłyszała od znajomej o projekcie. We wcześniejszej edycji chciała zgłosić małą świetlicę w swojej okolicy lecz niestety nie dostała zielonego światła na działanie.

Ale Ty dostałaś. Kiedy zapadła klamka, aby wziąć udział w naborze?

Decyzja została podjęta spontanicznie. Chciałam w niecodzienny sposób uczcić 3 lata funkcjonowania mojej świetlicy i niemal 3 lata mojej pracy w tym miejscu. Ponadto czułam, że w naszej ofercie zajęć brakuje nowych technologii, których ludzie poszukują. Pierwszy termin składania wniosków przegapiłyśmy przez natłok obowiązków. Gdy dowiedziałyśmy się, że czas został wydłużony z powodu awarii serwerów wiedziałyśmy, że to nie przypadek i musimy się zgłosić. Takim sposobem nasz pomysł został przygotowany w dwa dni i złożony na kilkanaście godzin przed upłynięciem terminu.

Kozerki zdobyły w głosowaniu internautów 30 razy więcej głosów niż wynosi liczba jej mieszkańców. Taki efekt można osiągnąć wyłącznie dzięki znakomitej kampanii promocyjnej.

Kampania promocyjna była bardzo rozbudowana. Opierała się ona przede wszystkimi na ogłaszaniu się na portalach społecznościowych, podlinkowywaniu głosowania w tysiącach wysyłanych przeze mnie mailach i smsach. Do kampanii włączyły się lokalne media i przede wszystkim ludzie, nie tylko korzystający z oferty zajęć naszej świetlicy. Ponadto osobiście w  lokalnym radiu zachęcałam do głosowania a nasi najmłodsi uczestnicy zajęć nagrali krótką bajeczkę, która promowała oddawanie głosu na Kozerki. Nie wspomnę już nawet o plakatach, które były wszędzie!

Przyznaj się – ile godzin spałaś podczas kampanii?

Kampania była intensywnym i męczącym czasem ponieważ zawzięłam się i obiecałam sobie, że wygramy Pracownię. Były dni, szczególnie te pod koniec kampanii, kiedy spałam nawet 3 godziny.

Gdybyś miała wytyczyć sobie trzy cele na 2018, co by to było?

Z reguły nie lubię wytyczać celów, wolę po prostu działać. Jednak jeśli miałabym je określić to chciałabym by nasza Pracownia tchnęła nowe życie w świetlice(jeśli już tego nie zrobiła) i stała się miejscem prężnie działającym. Chciałabym też przybliżyć się do uzyskania międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego moje umiejętności trenerskie oraz by czerpać jak najwięcej satysfakcji z działania, tak jak do tej pory.

Czym zajmujesz się w życiu, zawodowo i w czasie wolnym, kiedy nie poświęcasz go Pracowni?

Na co dzień koordynuje Gminną Świetlicą w Kozerkach, prowadzę warsztaty, zajęcia dla różnych grup wiekowych oraz animacje dla najmłodszych. W czasie wolnym jestem wielką miłośniczką gier planszowych oraz baranów francuskich. Mam to szczęście, że w życiu zawodowym robię to, co lubię i każdego dnia mogę się spełniać i rozwijać.

Dzięki i powodzenia!

Udostępnij: Uruchomienie Pracowni to meta maratonu
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:52 06-02-2018
  Tak jak pisałem w poprzednim wpisie dotyczącym Pracowni Orange czekamy teraz na zwiększenie "prędkości" do 300 :) Fajny wywiad :)
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

100 Pracowni Orange w Polsce – relacja wideo (2)

Kasia Barys

6 lutego 2018

100 Pracowni Orange w Polsce – relacja wideo
2

Pracownie Orange są miejscem, gdzie mieszkańcy wspierani przez lokalnych liderów mogą realizować własne pomysły, rozwinąć najróżniejsze umiejętności, poznać tajniki nowych technologii. Właśnie taka pracownia – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – powstała w małych Kozerkach niedaleko Grodziska Mazowieckiego. Jest to centrum rozwijania cyfrowych umiejętności Polaków, ale także miejsce wspólnych działań i spotkań. Pisaliśmy już o tym, że m.in. pracownie skupiają wokół siebie 900 tys. osób w całej Polsce – stając się także zalążkami lokalnego patriotyzmu.

Zobaczcie relację z otwarcia setnej Pracowni Orange.

Mediateka

Udostępnij: 100 Pracowni Orange w Polsce – relacja wideo
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 09:16 06-02-2018
  Czasem żałuję że urodziłem się w dużym mieście :) Super akcja, super wynik, to podkręcamy prędkość z 100 na 300 :p :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 10:14 06-02-2018
   Przenieś się na wieś ;-)
   Odpowiedz

;

Oferta

Policz ile zaoszczędzisz! (34)

Piotr Domański

5 lutego 2018

Policz ile zaoszczędzisz!
34

Każdy chce zaoszczędzić. To powód, dla którego stworzyliśmy Orange Love – ofertę, dzięki której każda kolejna dołączona usługa to większa oszczędność. Dzięki temu koszt czterech usług – internetu, w różnych technologiach, na przykład światłowodowej, komórki, telefonu stacjonarnego oraz telewizji (również w jakości 4K) nie wyniesie Was więcej niż 99,99 zł miesięcznie.

Na blogu bardzo często przygotowywaliśmy dla Was różnego rodzaju porównania. Teraz postanowiliśmy oddać takie wyliczenia w Wasze ręce. Stworzyliśmy bardzo intuicyjny kalkulator, który umożliwi porównanie ofert, z których korzystacie do Orange Love.  Znajdziecie go pod adresem https://www.orange.pl/love/kalkulator

4 w 1 – Orange Love lepsze niż szampon z odżywką 😉

Kalkulator Orange Love - ile usług posiadasz.

Tuż po wejściu na stronę kalkulatora powita Was znany (od niedawna) z naszych reklam uwielbiający zakłady Wujek, wyciągający rękę na powitanie. Po kliknięciu „przejdź do kalkulatora” Waszym oczom ukażą się cztery prostokąty. Na tym etapie wybieracie usługi, z których chcielibyście uwzględnić w zestawieniu. Do wyboru są telefony komórkowe, internet domowy, telewizja oraz telefon stacjonarny. Na tym etapie podajecie także liczbę planów mobilnych, z których korzystacie. Następnie klikacie w przycisk „Dalej”.

W drugim etapie wpisujecie kwotę, którą płacicie obecnie za wybrane przez Was usługi. W przypadku usług mobilnych możecie zarówno wpisać łączną kwotę, jak i rozbić ją na poszczególne karty SIM. To wbrew pozorom poważne zadanie! W końcu 97,2 proc. Polaków dysponuje zgodnie z badaniami UKE jednym aktywnym numerem, a jednocześnie „penetracja usług mobilnych” wynosi aż 137,6 proc. populacji 😉 Może to właśnie u Was w szufladzie leżą te nadmiarowe SIM, do których nikt nie chce się przyznać .

Kalkulator – czy zapłacisz mniej?

Kalkulator Orange Love - ile kosztują Twoje usługi

Czas na trzeci krok – podsumowanie. Na stronie kalkulator znajdziecie teraz podsumowanie Waszych dotychczasowych rachunków, rachunek za te same usługi w Orange Love oraz kwotę, którą zaoszczędzisz. Rozpisujemy także dokładnie to co uzyskacie w tej kwocie – wielkość pakietu danych w planie mobilnym, szybkość interentu, czy dostępne kanały telewizyjne. Jeżeli czujecie się przekonani możecie od razu zamówić rozmowę z konsultantem, przejść na czat czy też umówić się na wizytę w salonie. A jeżeli jeszcze Was nie przekonaliśmy – pobrać wyliczenia w formie pliku PDF, by jeszcze w spokoju się zastanowić.

Kalkulator Orange Love - podsumowanie wyceny

Powyższe wyliczenia to test. Pamiętajcie, że Orange Love dostępne jest także w wersji bez telefonu stacjonarnego czy telewizji. Za telefon komórkowy i internet  stacjonarny zapłacicie 79,99 zł.  Taki zestaw możecie także stworzyć w oparciu o internet mobilny czy też Neostradę. Choć osobiście polecam światłowód.

Wyliczenia, wyliczeniami. Ale pamiętajcie o jeszcze jednej sprawie – obok usług, które wiedziecie poniżej, jest także cała masa innych – niedrogich, lub całkowicie darmowych, które bywają bardzo przydatne. Choćby WiFi Calling, Orange Smart Care, aplikację Mój Funbox czy Orange TV Go. O wielu z nich pisałem kiedyś we wpisie „Gratisy od Orange, o których (nie)zapominamy”.

Udostępnij: Policz ile zaoszczędzisz!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 12:07 05-02-2018
  Fajny wpis :) Owszem łącząc usługi można sporo zaoszczędzić :) I tak to powinno zawsze działać :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  vdsl2 14:30 05-02-2018
  Tylko po co to powielać jak jest tu https://biuroprasowe.orange.pl/blog/lepszego-pakietu-niz-orange-love-zaklad/
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:43 05-02-2018
   Tam jest o kampanii reklamowej, tutaj szybka instrukcja obsługi kalkulatora ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 17:40 05-02-2018
  Mam przyjemność obsługiwać umowę (podłączenie multiroom WiFi, sprawdzenie statusu usług itd) u teściów. Płacą 150zł z dodatkami multiroom i dodatkowe pakiety TV. Polecam:)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 18:00 05-02-2018
  Dziś na NaszOrange osoba twierdzi, że dostała Blokadę za sztuczny ruch za ok 30 SMSów dziennie do jednej osoby, wysyłając w sposób standardowy. Jeśli to prawda, to jest mi przykro, że w ostatnim czasie słyszę tylko o Orange, bo nie ma konkretnych limitów w RŚU.
  Odpowiedz
  • komentarz
   manyaky 04:54 06-02-2018
   Fake news. Pewnie sprawa ma drugie dno, np. taka sama lub bardzo podobna treść SMSów. Sam korzystam z oferty no-limit w Orange i nigdy nie miałem tej blokady (nawet przy ~100 SMS/dziennie). Oferta indywidualna, to nie bramka SMS/M2M.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 09:23 06-02-2018
    Mówisz, że FakeNews ? :) Korzystasz z Post-Paid czy Pre-Paid ?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 13:13 06-02-2018
     Ron, z tego co wiem, to na ogół takie blokady po wysyłce SMS to wisienka na torcie po kilku innych "grubszych" akcjach. Takie decyzje zawsze można reklamować. My także czasem popełniamy błędy.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Ron 14:11 06-02-2018
      Ja sobie u mnie takiej blokady nie wyobrażam :) Nie ukrywam, że ruch rośnie w moim przypadku standardowo, ale na pewno nie zamierzam się ograniczać :)
      Odpowiedz
     • komentarz
      Ron 14:29 06-02-2018
      Podoba mi się to u Waszej konkurencji - T-Mobile zapisy w RŚU - 166 SMS dziennie i aż do 8h rozmów (klient indywidualny), chodź takie ilości aby była blokadą muszą być przez 3 dni pod rząd, a i tak nie jest powiedziane że zablokują. Z tego co obserwuje różne fora Orange jest bardzo restrykcyjny (tak ustawiony system) w temacie.
      Odpowiedz
     • komentarz
      Dorota 19:58 06-02-2018
      Witam to mnie wlasnie Orange zablokowalo w ten sposob wczoraj,jestem waszym klientem od czasow Idei,w zaden sposob nie naruszylam regulaminu uslugi,kozystalam w normalny sposob z tel
      Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 10:11 07-02-2018
       Dorota, jeżeli uważasz, że konto zostało zablokowane niesłusznie proszę złóż reklamację. Tak jak pisałem nieco wyżej - my też się czasami mylimy.
       Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 20:10 05-02-2018
  Cóż, że Orange tv go jak musiałem za niego placic ok 5 zeta. A dwa, bedzie jakaś fajna promocja na Walentynki ????? Bo T-mobile namawia mnie na jeden abonament za 140 zl na 24 miesiące i 2 telefoniki P9 lite za 9 zeta na start i to bez oplaty aktywacyjnej jak w Orange. A w dodatku no limit na wszystko. Chcecie się założyć, że nie przeplace i że to baaaardzo dobra oferta?! W dodatku abinament tylko na jeden telefonik , drugi mogę dać komuś we mnie zakochanej xd
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 13:46 08-02-2018
   A i jeszcze jedno. Będzie coś na Walentynki ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 04:51 06-02-2018
  Ten abonament komórkowy to jakiś śmiech. Średnie użycie na użytkownika B2C w 12.2017 w Play to 5,5GB. Czyli ten abonament nie zaspokaja nawet ~średniego~ użytkownika. Oferta do zaorania. Co z tego, że jest taniej, jak zaraz przyjdzie płacić drugie tyle za dodatkową transmisję danych.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 09:25 06-02-2018
   W tym Abo po wykorzystaniu 5GM, jest nielimitowane LTE z prędkością do 5Mb/s - tak widzę u teścia w Mój Orange po zalogowaniu się - Abonament Komórkowy Orange Love 0,00zł
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 13:07 06-02-2018
    manyak, Ron, po pierwsze pamiętajcie, że przy przedłużaniu umowy w ofercie mobilnej dostaje się dodatkowe 5 GB. Po drugie - jeżeli danych jest nadal za mało bierzecie dodatkową kartę SIM za 9,99 zł i macie 10 GB na wszystkie numery, które podłączycie do swojego konta. Trzecia sprawa - jak macie porządny internet domowy transfer danych na telefonie spada ;-)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Ron 14:07 06-02-2018
     Mój Orange pokazuje jeszcze Nielimitowany LTE do 5Mb/s. Chyba to działa po wykorzystaniu 5GB??
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 17:11 06-02-2018
      Z tego co pamiętam działa to inaczej, ale muszę to jeszcze potwierdzić.
      Odpowiedz
 • komentarz
  kjh 10:18 06-02-2018
  Założyłem się i wygrałem. Proponujecie pakiet droższy o 53zł.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 12:49 06-02-2018
   Hmm... ciekawe? A jakie usługi porównywałeś?
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 17:42 06-02-2018
    Pewnie takie, o których nie macie pojęcia???
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 19:59 06-02-2018
     Odpowiedź widzę merytoryczna i wyważona. Czuję się powalony ;-)
     Odpowiedz
     • komentarz
      Wizard 20:31 07-03-2018
      sorry inea daje w promocji u przedstawiciela 300mega net FTTH + tv 142 kanały do tego 10zł dodatkowo jak chce stacjonarny tel bez limitu (jak u was) oraz komorka "na play" za 29,9od nich. wiec wychodzi taniej za wiecej generalnie komórke wolalbym NJU jednak opcja 99,9 jest stanowczo za droga. Od WAS pan kiedys obiecywal mi szumnie "ambasador" a jak zaczalem porównania to podobno nie ma juz itd wiec sciema najgorsze ze 5Gb dodatkowe jest po LTE a tam gdzie go nie macie? male miejscowosci itd. Mnie wspominajac ze oferte na przedluzenie jednej (ostatniej z 3komorek bo 2 przenioslem do play juz bo Wasz DUK zaproponowal to samo ale zbyt późno)komorki proponujecie = za wiecej PLN znacznie mniej bo bez internetu i bez miedzynarodowych wiec tragedia. Nie wspominajac ze w poprzedniej umowie rabat dostalem na 20mcy mimo oferty na 2lata bez tel. Słabo a za czasów IDEA bylo znacznie lepiej niz w plus.
      Odpowiedz
   • komentarz
    kjh 08:37 07-02-2018
    @emitelek tylko podpiął się pod komentarz. Moje usługi to: nielimitowane rozmowy, sms i 35GB internetu w Orange Free na kartę (obecnie posumowało mi się na koncie do 120GB), telewizja w CP za 19,90zł (mało oglądam także nie potrzebuję więcej kanałów) i internet z akcji 1410GB przedłużony na rok. Kasę, którą doładowałem kartę od internetu przelewam na kartę z usługą głosową (przelew SMS). ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 11:25 07-02-2018
     Pod/Z Grunwaldem nie wygram ;-) Prepaidowy mix faktycznie zacny. Ale zwróć proszę, uwagę, że w dalszym ciągu masz limit danych, który w końcu się skończy. To jedna sprawa - druga. Wersja Orange Love bez telewizji i telefonu stacjonarnego kosztuje mniej. Nie wspominając o kilku bajerach, które dorzucamy w ofercie.
     Odpowiedz
     • komentarz
      kjh 16:30 08-02-2018
      W moim przypadku jest dostęp do neostrady do 10Mb/s. Na LTE nie spada poniżej 50Mb/s. ;)
      Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 18:24 06-02-2018
  Ten cały kalkulator to totalna ściema! Jak można porównywać usługi, które są diametralnie RÓŻNE!!! 1/ Abonament komórkowy - co jest w usłudze i ewentualnie jaki telefon, 2/ Internet domowy - jaka prędkość (nie mówiąc oczywiście o ilości danych, bo nie o to chodzi...) oraz zasięg tzw. Wi-Free, 3/ Telewizja - i tu jest NAJWIĘKSZE "COŚ" - przeanalizowaliście rynek dla tej kalkulacji widzę dokładnie, ale niestety dla klienta końcowego takie porównanie nic nie mówi!!! TUTAJ bez lepszych kanałów zostajecie niestety w TYLE!!! 4/ Telefon domowy - w kablówkach dawane za parę złotych przy czterech usługach - bez komentarza... Marketingowo chcieliście coś osiągnąć, ale dla "znających" rynek to po prostu, jak napisałem wyżej... ;) Ps. Słowa klienta "ze stażem" u konkurencji :D
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:23 06-02-2018
   1. Nielimitowane rozmowy, SMS, MMS i 5 GB neta, do tego 3,2 GB w roamingu w UE, po doinwestowaniej i sprawnej sieci (czego dowodzą wyniki prezentowane speedtest.pl i RFBenchmark). Do tego WiFi Calling dostępny na prawie wszystkich urządzeniach w sieci. Telefon, taki na jaki się zdecydujesz. Całą ofertę znajdziesz na Orange.pl. 2. Do 100 Mb/s, w zależności od technologii. W przypadku światłowodu właśnie tyle. Do tego apka do zarządzania domowym WiFi. Masz taką, czy jak chcesz by dzieci przestały grać odłączasz modem? 3. O jakich "lepszych kanałach piszesz"? Dla mnie lepsze kanały to National Geographic (jest), Discovery (jest), Planete (jest), BBC (jest), CNN (jest) i podstawowe kanały informacyjne, które także są. Nie ma HBO (generalnie zawsze płatny) i Netflixa, który przynajmniej u nas można sobie wrzucić w dekoder. 4. I u nas jest tak samo. Swoją drogą połowa z tych informacji znajduje się na ostatniej grafice dodanej do tekstu, która jest przeniesiona z kalkulatora. Ewentualnie linkach, które tam z znajdziesz. Pozdrawiam, Piotrek
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr 20:32 07-03-2018
    dla Wielkopolski kluczowy kanał kibica to LechTv niestety nie macie go w żadnej ofercie :(
    Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 11:32 07-02-2018
  Obsługa Orange Love u teściów jest bardzo prosta. Są bardzo zadowoleni i nie ukrywam, że mi się też podoba. Zabawa w konfigurację, podłączenia itp bardzo prosta i chyba spodobała mi się rola montera Orange Love :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 10:41 09-02-2018
  No to od 2 dni oficjalnie jestem cały T-Mobilowy ;) czyli jeden numer 3 telefoniki i no limitowy na 2 lata xD :) ;) i to za mniej niż myślicie xD
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 12:20 09-02-2018
   Cóż mam napisać. Przykro nam.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Astis 15:51 14-02-2018
    No ja tu nie narzekam. T-Mobile jednak ma to coś. Poznaje to pozwoli. . . .
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej