Oferta

Urządzenia taniej nawet o kilkaset złotych

Kasia Barys Kasia Barys
18 września 2020
Urządzenia taniej nawet o kilkaset złotych

W kolejnej ofercie tygodnia może skusi was telefon z dobrym wyświetlaczem – czyli OPPO A91. Teraz jego cena w ofercie Orange bez abonamentu jest niższa o 230 zł. Jeśli lubisz oglądać filmy, przeglądać serwisy społecznościowe i multimedia, OPPO A91 będzie świetnym wyborem. Ma duży i doskonałej rozdzielczości ekran AMOLED FHD+ oraz niewielkie wcięcie na aparat do selfie. Wyświetlacz jest wykonany ze szkła Gorilla Glass 5, co zapewnia mu większą odporność na upadki. O bezpieczeństwo danych dba czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran.

Inteligentne monitorowanie

Bezprzewodowa zewnętrzna kamera NETATMO PRESENCE w ofercie bez abonamentu jest tańsza w tym tygodniu o 210 zł. Kamera łączy się z domową siecią Wi-Fi oraz przekazuje obraz i powiadomienia na Twoje urządzenie mobilne dzięki bezpłatnej aplikacji, dostępnej dla systemów Android i iOS. Możesz w smartfonie lub tablecie śledzić na żywo z każdego miejsca, co się dzieje wokół Twojego domu czy firmy, a także przeglądać archiwalne nagrania i przyspieszoną, poklatkową relację z całego dnia. Otrzymywane powiadomienia nie będą przypadkowe, gdyż kamera rozpoznaje ruch ludzi, zwierząt i samochodów. Obraz rejestrowany przez kamerę Netatmo Presence ma rozdzielczość FullHD, dzięki czemu jest wyraźny i szczegółowy. Ma też funkcję zoomu. Nic jej nie umknie po zmroku, dzięki noktowizorowi z podczerwienią, który wykrywa poruszające się obiekty do 15 m. Kamera ma także inteligentny reflektor LED, który oświetli osoby lub pojazdy, które w nocy pojawią się w jej zasięgu.

Superokazje na smartfony bez kosztów abonamentu

Polecam także Samsung Galaxy Z Flip. Od dziś jest tańszy o 400 zł, Samsung Galaxy A20e taniej o 100 zł a Galaxy A21s o 70 zł. Sprawdźcie także inne obniżki na orange.pl w ofercie bez abonamentu.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 11:01 19-09-2020

Ceny nawet przystępne, porównywalne z tymi z elektromarketów, niektóre ciut tańsze 😉

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Wyzwania CSR na XXI wiek

Monika Kulik Monika Kulik
18 września 2020
Wyzwania CSR na XXI wiek

W następnym tygodniu- 24-25.09, podczas Kongresu Profesjonalistów Public Relations, którego wiodącym tematem jest społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR), będę miała przyjemność poprowadzić w imieniu Orange panel na temat Wyzwań CSR na XXI wiek.

Naszymi gośćmi będą:

Maria Andrzejewska, Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa,

prof. Bolesław Rok, Dyrektor Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie ALK,

Rafał Rudzki, Partner Associate, Deloitte Polska, Sustainability Consulting Central Europe,

Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna i Prezeska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu .

Porozmawiamy o tym, czy pandemia była praktycznym testem dla społecznej odpowiedzialności firm i jak ten egzamin zdały polskie przedsiębiorstwa? Czego nauczył nas COVID – 19 i które z tych nauk zostaną z nami na dłużej? A może pandemia pozwoliła odkryć jakieś nowe wyzwania społeczne czy ekologiczne ? – to pytania, które chcę zadać naszym gościom.

A Waszym zdaniem – jakie są najważniejsze wyzwania dla biznesu w zakresie zrównoważonego rozwoju? Jakie pytania chcielibyście zadać naszym ekspertom? Czekamy na Wasze wypowiedzi. Spośród autorów komentarzy na  blogu wybierzemy osobę, która w nagrodę otrzyma bezpłatny dostęp do transmisji z Kongresu Profesjonalistów Public Relations.  Na Wasze komentarze czekamy do poniedziałku (21.09).

Cele Zrównoważonego Rozwoju - ikony 17 celów

Komentarze


Bezpieczeństwo

Konkurs, którego nigdy nie było

Michał Rosiak Michał Rosiak
17 września 2020
Konkurs, którego nigdy nie było

Wiem, wiem - strasznie dawno mnie nie było, wybaczcie. Moje "czwartki z bezpieczeństwem" zamieniły się w nieregularnik. Trochę mogę się tłumaczyć wakacjami, trochę kwestiami prywatnymi (jeśli ktoś obserwuje mojego Twittera, czy Instagrama, to wie :) ). Ale nic to - obiecuję, że teraz spróbuję na dobre wrócić. Wiecie - tak, żeby to brak tekstu był czymś wyjątkowym, a nie to, że akurat się pojawił.

A na dzień dobry mam dla Was case study. Wiecie - to zdecydowanie najlepiej, gdy pokazujemy faktyczny przykład, niż opowiadamy o czymś abstrakcyjnym, prawda? W głównej roli - konkurs. Czy raczej coś, co go udaje.

Ten iPhone jest Twój, zapłać tylko za przesyłkę!

Zdarzyło się Wam kiedyś trafić na stronę / dostać link z informacją o tym, że właśnie wygraliście iPhone'a / Samsunga? Nieważne, że gdy słyszycie "konkurs" to niczego sobie nie przypominacie, bo w żadnym konkursie nie braliście udziału. Kto o tym myśli, gdy na wyciągnięcie ręki ma "nówkę sztukę" wymarzonego smartfona! Wystarczy tylko zapłacić drobną kwotę za wysyłkę...

Wygrałeś konkurs? Hmmm, jaki konkurs? "Prywatna strona rozliczeniowa"? W dzisiejszych czasach to brzmi podejrzanie. Niewielka opłata za dostawę - to klasyk ostatnich kilkunastu miesięcy, kto przejmie się kilkoma/nastoma złotymi, gdy "źli ludzie mogą ukraść znacznie więcej"? No i prostacka socjotechnika - masz siedem dni, bo inaczej ktoś inny dostanie Twój wymarzony telefon, nie będzie żadnej subskrypcji i miesięcznej opłaty (tu chyba sprawdzają naszą zdolność do kojarzenia faktów i ostrość wzroku, ale o tym później. No i błąd językowy (nie będzie miesięczna opłata).

Dalej na tej stronie mamy kolejne "potwierdzenie nagród", zdjęcia ze stocka i kolejne błędy językowe (Mina, widniejąca na zdjęciu jako kobieta, wypowiada się jak mężczyzna).

Konkurs wygrany, a telefon... trzeba zamówić?

Gdyby przestępcy postarali się bardziej, mogliby zmylić więcej osób. Myślący logicznie i wietrzący podstęp internauta zobaczy zarówno inny adres w pasku przeglądarki, "cenę regularną" 1100€ (dlaczego ma mnie obchodzić cena regularna, skoro już wygrałem, a 2€ ma być tylko opłatą za rzekomą wysyłkę? Poza tym skoro już wygraliśmy to po co znowu mamy... zamawiać? No i - last, but not least - akurat ten schemat scamowego obrazka widuję już od przeszło roku.

Aha, widzieliście napis na samej górze?

Na dole jest podobny, jeszcze wyraźniejszy:

A po linku, do którego prowadzi słowo "Affiliates" widzimy, że to, co opisuję, formalnie i technicznie jest... kampanią marketingową, zapewne legalnie zakupioną i przeprowadzaną przez firmę, której pracownicy nigdy nie widzieli słowa po polsku. A gdy klikniemy "zamów", czego nas ostatnia strona:

Co więcej, powiem Wam, że oszuści wcale nie kłamią, płatność jest bezpieczna, a należność to faktycznie 2€. Z tym, że - jak było widać wcześniej - kupujemy dostęp do faktycznie istniejącego serwisu. Gdzie oczywiście nikt nam nie przyśle iPhone'a, a jedynie zapiszemy się do serwisu abonamentowego, w tym przypadku obejmującego gry.

Co robić?

Uważać. Czytać treść stron. Myśleć. Stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie, gdy w grę wchodzi konieczność kupna w sieci czegoś z jakiejś dziwnej witryny, a jeśli za drobne pieniądze to już szczególnie.

I pamiętać, że nie można wygrać konkursu, w którym nie braliśmy udziału.

Uważajcie na siebie.

Komentarze

Scroll to Top