Bezpieczeństwo

Użytkownicy Neostrady – uważajcie na podejrzane maile!

Rafał Jaczynski Rafał Jaczynski
25 lutego 2011
Użytkownicy Neostrady – uważajcie na podejrzane maile!

W ostatnich dniach nasiliły się ataki phishingowe na użytkowników Neostrady. Pamiętajcie, by dokładnie przeczytać każdy mail „od nas”, w którym wymaga się od Was kliknięcia w jakiś link, bądź podania jakichkolwiek danych!

Większość maili phishingowych, które dostają użytkownicy Neostrady można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Brak polskich znaków, bądź występujące zamiast nich dziwne „robaczki”, użycie w treści zwrotów takich jak „Twoje weryfikacji wymaga konta”, „jest to measure bezpieczeństwa”, „naszym głównym problemem są nasi klienci” – to wszystko dowodzi, iż autorzy maili nie znają języka polskiego, używają więc internetowych serwisów tłumaczących.

Dzwonkiem alarmowym dla nas powinno być też nakazywanie odbiorcy maila podjęcie „natychmiastowych” działań, bądź grożenie wyłączeniem usług. Warto też spojrzeć na zamieszczone w korespondencji adresy e-mail i linki. Zdarzały się bowiem maile wysłane z domeny @att.net, bądź linki, kierujące na adresy w domenie .com – oba przypadki w żaden sposób nie kojarzące się z Neostradą.

Poza sprawdzeniem powyższych, pamiętajcie, że Telekomunikacja Polska nigdy nie prosi o przesyłanie mailem poufnych danych abonentów, a korespondencja elektroniczna od TP nie zawiera bezpośrednich linków do stron WWW. Nigdy nie odpowiadajcie na podejrzane maile, ani nie klikajcie w zamieszczone w nich linki. A najlepiej, gdy tego typu korespondencję wyślecie (używając opcji Forward/Prześlij do) pod adres cert@telekomunikacja.pl.


Oferta

Wypróbuj za darmo mobilną TV

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
24 lutego 2011
Wypróbuj za darmo mobilną TV

W najbliższy weekend możecie przetestować kolejną naszą usługę za darmo. Tym razem na próbę dajemy mobilną telewizję w Orange. Na swoich telefonach obejrzycie bez ograniczeń wiadomości, ulubione seriale i programy rozrywkowe, w tym TVN Style, Polsat News, TVN24 oraz wiele innych kanałów. Bezpłatny weekend zaczyna się w piątek 25 lutego o godz. 20.00, a kończy w niedzielę 27 lutego o godz. 23.59. Usługę mogą przetestować wszyscy nasi klienci niezależnie od oferty, z jakiej korzystają. Wystarczy wejść na m.orange.pl/tv by cieszyć się weekendami w Orange. Więcej informacji o mobilnej tv znajdziecie tutaj. Informacyjnie dodam jeszcze, że promocja dotyczy tylko kanałów standard, a wszystkie premium są płatne zgodnie z cennikiem. Szczegóły w regulaminie. Na koniec ciekawa informacja dla posiadaczy telefonów z Androidem. Dziś na Android Market została opublikowana aplikacja Orange TV player, znacznie ułatwiająca korzystanie z telewizji w telefonie.


Oferta

Pakiety dla najtańszego Orange Free

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
23 lutego 2011
Pakiety dla najtańszego Orange Free

Od jutra do najtańszej oferty Orange Free dokładamy możliwość kupienia trzech pakietów: 200 MB za 5 zł; 600 MB za 10 zł i 1 GB za 25 zł. Jak wiecie "19" pozwalała na bezlimitowe ściąganie danych w nocy (od północy do 8.00) , a poza tym czasem każdy 1 MB kosztował 5 gr. Teraz przy dokupieniu pakietu wyjdzie dużo taniej. Pakiety można wykorzystać do końca trwania okresu rozliczeniowego, w trakcie którego włączyliście usługę. Przy okazji dodam, że ruszyliśmy z kampanią Orange Free pt. Hotel Wygoda. Spot do obejrzena poniżej, a nasze motto brzmi: "Używając internetu mobilnego w Orange czujesz się jak w dobrym hotelu, na który każdy może sobie pozwolić".

Aktualizacja, godz. 19.45: Najwyższy pakiet 1 GB nie będzie kosztował 25 zł. Pomyliliśmy się i dlatego od jutra korzystajcie tylko z dwóch niższych pakietów. Trzeci, w nowej cenie dołożymy jak tylko zrobimy niezbędną aktualizację w systemach IT. Przepraszam za wprowadzenie z błąd.

Scroll to Top