Oferta

W Orange pierwszy Sony z VoLTE

Piotr Domański Piotr Domański
12 stycznia 2017
W Orange pierwszy Sony z VoLTE

Piotrek Domański

Sony nieco wysunęło się przed szereg. Pisaliśmy, że kolejnymi urządzeniami z Voice over LTE będą iPhone, a tu niespodziewanie, na samym początku roku, nasi inżynierowie uruchomili tę funkcjonalność (wspólnie z Sony oczywiście) na Sony Xperia XZ. Sądzę, że to miła niespodzianka dla fanów japońskiej marki, szczególnie, że smartfon sam w sobie jest bardzo interesujący. Dla przypomnienia, to najnowszy flagowiec Sony, z ciekawym wyglądem, bardzo porządnymi parametrami i kilkoma naprawdę przydatnymi funkcjami. Urządzenie może także pochwalić się bardzo dobrym aparatem 23 megapikseli z laserowym autofocusem. Ale nadal jest tylko telefonem, więc sam siebie nie pochwali ;-)

Wracając do VoLTE - iPhone nadal jest na tapecie i nie weryfikujemy naszych planów związanych z tymi urządzeniami. Równolegle pracujemy także nad innymi smartfonami, by jak najwięcej w Was mogło się już w najbliższych miesiącach cieszyć świetną jakością i błyskawicznym łączeniem rozmów.

Gdybyście nie wiedzieli o co cały szum z VoLTE zajrzyjcie do tekstu dotyczącego tej technologii, który znajdziecie na naszym blogu.

Mediateka

Komentarze

urbi
urbi 19:25 30-01-2017

a co z WOWIFI miało być na koniec2016 roku a tu cisza

Odpowiedz
  pablo_ck
  pablo_ck 21:07 30-01-2017

  Cierpliwość czasem popłaca ;p

  Odpowiedz
urbi
urbi 20:25 30-01-2017

a co z WOWIFI miało być na koniec2016 roku a tu cisza

Odpowiedz
  pablo_ck
  pablo_ck 22:07 30-01-2017

  Cierpliwość czasem popłaca ;p

  Odpowiedz
Mati55
Mati55 20:09 08-02-2017

Fajnie jakby dołączyły do tej zaszczytnej listy telefony marki Huawei. 🙂

Odpowiedz
Mati55
Mati55 21:09 08-02-2017

Fajnie jakby dołączyły do tej zaszczytnej listy telefony marki Huawei. 🙂

Odpowiedz
Huboo
Huboo 11:42 12-02-2017

a kiedy będzie VOWiFI????

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 13:14 13-02-2017

  Pracujemy nad tym, na pewno damy znać, gdy technologia ruszy 😉

  Odpowiedz
Huboo
Huboo 12:42 12-02-2017

a kiedy będzie VOWiFI????

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 14:14 13-02-2017

  Pracujemy nad tym, na pewno damy znać, gdy technologia ruszy 😉

  Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Prywatność tanio sprzedam

Michał Rosiak Michał Rosiak
12 stycznia 2017
Prywatność tanio sprzedam

Michał Rosiak

Czytaliście ostatnio o... hmmm, nie do końca wiem, jak to nazwać, niech będzie "aplikacji Adups"? Nie bez określam ten twór nieco przewrotnie aplikacją, bowiem porównanie tego, czym chcieli ją uczynić autorzy, z tym, czym faktycznie jest, wywołuje we mnie olbrzymi dysonans poznawczy.

No bo z jednej strony ciężko mieć pretensje o to, że producent chce wiedzieć jak najwięcej o użytkownikach swoich urządzeń. W XXI wieku to informacja jest złotem (ba, żeby tylko złotem) o które bogaci chętnie będą się zabijać, bo zostać jeszcze bogatszymi. Jak najbardziej pełny profil użytkownika internetu to szansa na to, by zaprezentować mu reklamę takiego produktu, jaki faktycznie może chcieć kupić, a wtedy dostawca usługi i producent reklamowanego produktu zarabiają, a użytkownik - przy założeniu, że nie łyka reklam jak pelikan - zadowolony.

Jestem w pełni świadom, że moje dane, jako użytkownika, Androida, przetwarza Google. Wiedzą gdzie byłem i kiedy, do jakiego sklepu wszedłem, kiedy jechałem autobusem, z jakich telefonów korzystałem. To taki nasz "gentlemen's agreement". Sytuacja wygląda jednak nieco gorzej, gdy dane przekazywane są na serwery jakiejś dziwnej firmy, a bogate przecież informacje, jakie ma o mnie E-Cor... tzn. Google, wyglądają przy nich jak płatek śniegu na górze, która zatopiła Titanica. Treść i adresat wiadomości, logi rozmów telefonicznych, a nawet tak istotne dane nt. telefonu, które pozwalają potencjalnemu przestępcy w prosty sposób... podszyć się pod nas, to już coś co znacznie wykracza poza potrzebę biznesową reklamodawcy!

O szczegółach Adupsa nie będę pisał, po co wyważać drzwi, które zostały już otwarte choćby przez Zaufaną Trzecią Stronę. Ten tekst to próba spojrzenia przeze mnie po raz kolejny na tę stronę bezpieczeństwa internetowego, która siedzi w głębi naszej (pod)świadomości. Z kilkudziesięciu firm na telefonach których stwierdzono obecność Adupsa to absolutne B-, a nawet C-brandy, do momentu popularyzacji chińskich serwisów aukcyjnych znane tylko w Państwie Środka. Telefony z niekiedy całkiem przyjemnie wyglądającą na papierze konfiguracją i z jeszcze lepiej wyglądającą... ceną. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że tego typu urządzeń trafiło do naszego kraju co najmniej kilkadziesiąt tysięcy, a nie zdziwiłbym się, gdyby była to nawet liczba sześciocyfrowa. Tani telefon z dalekiego kraju, z dziwnym oprogramowaniem? Toż to śmierdzi jak stołeczny smog! Smutne jest to wszystko. Zarówno to, że żyjemy w czasach, gdy dla wielu to nie umysł tylko telefon komórkowy jest wyznacznikiem drugiego człowieka, jak i to, że chcąc mieć niezłe urządzenie i po jego zakupie nie jeść tynku ze ścian, wielu z nas musi desperacko sięgać po wynalazki znad Morza Żółtego, z pełną świadomością ryzyka, które może być z tym związane. Że jesteśmy, nierzadko w pełni świadomie, gotowi sprzedać dokumentnie swoją prywatność za marne kilkaset złotych.


Rozrywka

Rejestracja kart prepaid

Stella Widomska Stella Widomska
10 stycznia 2017
Rejestracja kart prepaid

Stella Widomska

Kilka dni temu Piotr informował Was o przedłużeniu bonusów za rejestrację numerów na kartę - o tu. Staramy się jak możemy, żebyście nie zapomnieli i żeby Wasze telefony 2 lutego nie okazały się bezużyteczne. Stąd nasz nowy spot z Robertem Górskim w roli zwariowanego kioskarza (choć oczywiście nie ta rola przysporzyła mu ostatnio popularności w mediach). ;-) Nasz nowy spot jest krótki (tylko 15 sekund) i na temat. Pamiętajcie, że czas nieubłaganie upływa.

I garść informacji mniej ważnych dla przeciętnego czytelnika (ale jednak są tacy, którzy potem dopytują). Za kreację odpowiedzialna jest agencja VML (pozdrowienia dla Ani Kwiatkowskiej, która czuwa nad wszystkim). Produkcją zajęła się FilmProdukcja, a postprodukcją Badi Badi.

Miłego oglądania!

Scroll to Top