Odpowiedzialny biznes

W trzy lata podłączymy do światłowodu ponad 4,5 tys. szkół – wideo

Piotr Domański Piotr Domański
27 marca 2017
W trzy lata podłączymy do światłowodu ponad 4,5 tys. szkół – wideo

Zaangażowaliśmy się w stworzenie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W miniony czwartek podpisaliśmy w tej sprawie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Zadeklarowaliśmy w nim, że w 3 lata podłączymy do szybkiego internetu światłowodowego ponad 4,5 tys. szkół w całym kraju. To bardzo dużo. Dla porównania w OSE ma znaleźć się trochę ponad 30 tys. szkół. Ich podłączenie do światłowodów jest naturalnym przedłużeniem naszych inwestycji. Przypomnę, że w jego zasięgu do końca 2018 r ma znaleźć się co czwarte gospodarstwo domowe w Polsce. Zapraszam Was do obejrzenia reportażu z konferencji, która towarzyszyła podpisaniu porozumienia. Zobaczycie też, jak wiele korzystają dzieciaki uczestnicząc w projekcie #SuperKoderzy, który realizuje Fundacja Orange.

Komentarze

j
j 19:10 27-03-2017

brawo 🙂

Odpowiedz
emitelek
emitelek 20:48 27-03-2017

Super sprawa, ale czemu nie ma tu dzisiaj informacji o pakiecie za gole? Kiedyś można tu było znaleźć wszystko „u źródła”… 🙁

Odpowiedz
    Piotr Domański
    Piotr Domański 21:13 27-03-2017

    Szczerze? Nie wyrobiłem się 🙁 nagrywaliśmy dla Was kolejny odcinek materiału o 5G i niestety nie dałem rady się rozdzielić.

    Odpowiedz
mike278
mike278 21:14 27-03-2017

Zgodzę się w obu kwestiach. Szkoły fajna rzecz, ma to sens. I też uważam że troszkę nie wypada by info na blogu zabrakło o krótkoterminowej promocji.

Odpowiedz
Agalin
Agalin 21:34 27-03-2017

Trochę nie na temat, ale…
Dzisiaj wyszedł iOS 10.3, a wraz z nim aktualizacja ustawień operatora. W ustawieniach sieci pojawiło się podmenu ustawień LTE, gdzie do wyboru jest: wyłączone, tylko dane, głos i dane.
Czy to oznacza, że iPhone oficjalnie dostały wsparcie dla VoLTE? Słyszałem też pogłoski jakoby miało też działać WiFi Calling…
Chciałbym również ponarzekać na ponowne usunięcie możliwości wyłączenia 3G.

Odpowiedz
    b
    b 22:27 27-03-2017

    Tak, w iPhone jest już VoLTE i WiFi Calling, ale tylko w wersjach od 6 w górę. Jak jest problem z działaniem (a podobno pojawia się dzisiaj) to trzeba dzwonić do BOK.

    Odpowiedz
      Piotr Domański
      Piotr Domański 09:19 28-03-2017

      Panowie, dziękujemy za sygnały, analizujemy sytuację i razem z Apple będziemy pracować by możliwie najszybciej wszystko zaczęło działać poprawnie.

      Odpowiedz
        escapers
        escapers 13:04 28-03-2017

        Po kolejnym restarcie działa już wszystko:) WIELKIE BRAWA!!! 🙂
        Super to działa 🙂 Dobra robota!

        Mam tylko pytanie jak są połączenia po VoLTE to transmisja schodzi z pakietu który się posiada? Czy to nie jest liczone?

        Odpowiedz
MAURYCY
MAURYCY 06:39 28-03-2017

Dziękujemy za wificalling i volte w iOS ??

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 08:43 28-03-2017

Gratulacje 🙂

Odpowiedz
Buka
Buka 13:30 31-03-2017

Mam pytanie do Orange Eksperta, czy w tym roku są jakieś plany względem ftth w Łomiankach? miasteczko nie małe a miedź już ,,butwieje”

Odpowiedz
    Orange Ekspert
    Orange Ekspert 14:55 04-04-2017

    Miło nam, że jesteś zainteresowany naszą ofertą światłowodową :). Cały czas powiększamy zasięg usługi, widać to w kolejnych miejscach, gdzie wielu naszych Klientów już korzysta ze światłowodów. Niestety nie mamy informacji, aby w ciągu najbliższych 3 miesięcy usługa pojawiła się w Twojej lokalizacji, ale już teraz możemy zaproponować Ci inne rozwiązania. Szczegóły sprawdzisz indywidualnie na http://www.orange.pl lub pod numerem 801234567.

    Odpowiedz
Tadek
Tadek 11:51 13-04-2017

Gdzie można znaleźć listę tych ponad 4,5 tysiąca szkół które zostaną podłączone przez Orange Polska?

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

O wpływie Orange Polska

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
24 marca 2017
O wpływie Orange Polska

Wojtek Jabczyński

Stwierdzenie, że każda firma, nawet najmniejsza wpływa na swoje otoczenie, to truizm. Przypuszczam, że im większa, tym owe oddziaływanie silniejsze. Jednak trudno to określić, gdyż większość firm swojego wpływu społecznego nie mierzy. Domyślam się dlaczego – to bardzo trudne zadanie. Przekonaliśmy się o tym, gdy po raz pierwszy przygotowaliśmy raport wpływu Orange Polska. Oszacowano w nim między innymi wpływ naszej działalności na PKB Polski (5,3% wzrost w latach 2004 – 2015 dzięki internetowi od Orange Polska), rozwój lokalnych społeczności, czy rozwój firm i nowe miejsca pracy u dostawców dzięki zamówieniom Orange Polska.

Podpisanie porozumienia między Ministerstwem Cyfryzacji i Orange Polska w sprawie podłączenia 4,5 tys. szkół do światłowodu od Orange. Na zdjęciu: Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji, Stéphane Richard - CEO Grupy Orange i Jean-François Fallacher – prezes zarządu Orange Polska

To jak myślimy o naszym wpływie pokaże na przykładzie porozumienia, które wczoraj podpisaliśmy z Ministerstwem Cyfryzacji. Zadeklarowaliśmy, że w 3 lata podłączymy ponad 4500 szkół, czyli prawie 15% wszystkich szkół w Polsce do światłowodu. Zapłacimy za to z własnych środków. Jest to jednak dla nas naturalne przedłużenie inwestycji w światłowody – tak by służyły również najmłodszym. A przepustowość liczona w setkach Mb/s daje dostęp do ciekawszych lekcji (wyobraźcie sobie lekcję prowadzoną dla tysięcy szkół prosto z Centrum Nauki Kopernik), a także wsparcie dla nauczycieli.

Dlaczego zaczęliśmy mówić o mierzeniu naszego wpływu, skąd wzięła się ta koncepcja? Posłuchajcie mojego szefa, Konrada Ciesiołkiewicza, dyrektora Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Orange Polska. Moim zdaniem warto, bo pokazuje to szerszy kontekst myślenia o biznesie.

Gdybyście chcieli dowiedzieć się więcej o naszym wpływie zajrzyjcie do naszego Raportu Wpływu Społecznego.

A więcej dyskusji o wpływie na tegorocznym Kongresie Profesjonalistów PR w Rzeszowie www.kongresprofesjonalistow.pl

Komentarze


Bezpieczeństwo

Phisherzy coraz sprytniejsi

Michał Rosiak Michał Rosiak
23 marca 2017
Phisherzy coraz sprytniejsi

Michał Rosiak

Dziś będzie krótko, ale treściwie. Ostrzeżeń w sumie nigdy za mało, no nie? Odwiedzili nas dzisiaj w bezpieczeństwie IT goście. W sumie to nic dziwnego, że przedstawiciele różnych dostawców przyjeżdżają pogadać o różnych rzeczach, np. o tym jak zapobiegać phishingowi. Nagle jeden z gości sięga po telefon i mówi:

- O, zobaczcie, ja mam świetny przykład bardzo przemyślnego phishingu!

Grafika prezentująca informacje o ataku pishingowym z adresu service@paypał.comCo z tą wiadomością jest nie tak? Dla ułatwienia zaznaczyłem czerwonym kwadracikiem dwa kluczowe miejsca - jedno, które trzeba zobaczyć i drugie, w które absolutnie nie wolno klikać. No i dwie litery w pierwszym akapicie też nie wyboldowały się przypadkiem :)

Czego jak czego, ale sprytu przestępcom odmówić nie można. Wręcz dziwne, że dopiero teraz zaczynają się orientować, że polskie znaki diakrytyczne mogą im pomóc w poprawie efektywności ich niecnego procederu. Pomyślcie sami - na co zwrócicie uwagę, dostając takiego maila? Oczywiście przy założeniu, że macie konto na Paypalu (Paypału?), bo w przeciwnym przypadku od razu zorientujecie się w podstępie. Proste - najistotniejsze będzie, że przecież ktoś zalogował się na Wasze konto? A co wtedy robimy? O rany, szybko, muszę zmienić hasło, zalogować się!

No właśnie. W efekcie ze sporym prawdopodobieństwem o tym, że nie macie konta w serwisie Paypał, zorientujecie się wtedy, gdy zobaczycie na karcie płatniczej transakcję z tego serwisu bez "ł", bo przecież właśnie podaliście złym ludziom swój login i hasło.

Co robić? Uważać. Niczego nie klikać odruchowo, nie dawać się złapać na tak naprawdę prostackie metody manipulacji, mające wywołać w Was poczucie niepokoju i konieczność natychmiastowej reakcji, "bo przecież moje pieniądze!". Wszystko. Czytajcie. Powoli. A jeśli macie konto w danym serwisie i chcecie się upewnić, czy na pewno nic się nie stało, nie klikajcie linka! Po prostu wpiszcie adres w przeglądarce.

W sumie w ogóle bezmyślne klikanie jakichkolwiek linków nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście jeśli macie stuprocentową pewność, wiadomość jest od znajomego, nie brzmi dziwnie, nic nie wzbudziło w Was poczucia zaniepokojenia - oczywiście tak. W innym przypadku - wpiszcie adres z ręki, albo zajrzycie "pod link", najeżdżając nań myszą, czy adres, który się wtedy pojawi, jest dokładnie taki, jakiego oczekujecie. I pamiętajcie, że małe "el" wygląda dokładnie tak samo, jak duże "i", zbitka małych liter "er" i "en" bliźniaczo przypomina małe "em" i pewnie jeszcze sporo takich pułapek dałoby się znaleźć. Jeśli cokolwiek wzbudza choć trochę Wasze podejrzenia - upewniając się, czy wszystko jest w porządku może stracicie kilka sekund, ale oszczędzicie nerwy.

Komentarze

Scroll to Top