Oferta

Walentynkowe duety w Orange – aktualizacja

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
07 lutego 2022
Walentynkowe duety w Orange – aktualizacja

W duetach zawsze lepiej. Z okazji Walentynek proponujemy superceny na podwójne zestawy urządzeń. Promocja już wystartowała i potrwa do 17 lutego.

 

Przy okazji podpowiedź. Tylko 14 lutego będziecie mogli skorzystać z bezpłatnej dostawy do Paczkomatów InPost dla produktów zakupionych wraz z e-umową oraz z e-płatnością.

 

Oto nasze duety:

Zestaw Xiaomi 11 Lite 5G NE/8 128 GB i Xiaomi Mi Watch w kwocie 1 zł na start i 58 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Zestaw vivo V21 5G i vivo Y52 5G w cenie 62 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Zestaw OPPO A54 5G i OPPO A16 kwota - 50 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Zestaw realme GT Master Edition 5G 6/128 GB i realme C11 2021 2/32GB za 1 zł na start i 43 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Warto się śpieszyć, bo w ograniczonej dostępności oferujemy także:

Zestaw Samsung Galaxy Watch4 46 mm i Galaxy Watch4 40 mm za 103 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Zestaw Samsung Galaxy Watch4 46 mm i Galaxy Buds2 za 1 zł na start i 47 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Zestaw Samsung Galaxy S21+ 128 GB i Galaxy Buds2 za 1 zł na start i 173 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Zestaw dwóch odnowionych iPhone 8 64 GB w kwocie 90 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Nie przegapcie naszej walentynkowej niespodzianki!: od 10 lutego proponujemy dwa zestawy urządzeń w obniżonych cenach:

Zestaw OPPO A54 5G i OPPO A16 - 38 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128 GB i Xiaomi Mi Watch - 1 zł na start i 48 zł x 24 miesiące przy zakupie Planu 80

Szczegóły oferty znajdziecie tutaj.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 20:06 07-02-2022

Całkiem fajna promocja. Cenowo jest ok.

Odpowiedz

Rozrywka

Mniej facebooka i inteligentna laska

Kasia Barys Kasia Barys
05 lutego 2022
Mniej facebooka i inteligentna laska

Facebook traci użytkowników

Społecznościówka Marka Zuckerberga nie jest już cool dla młodego pokolenia, które przesiaduje więcej w innych miejscach np na TikToku. W 4 kwartale 2021 roku liczba użytkowników spadła o 1 milion. Dodatkowo, akcje Mety zmalały o 22%. Ale Meta nie próżnuje i teraz rozwija nowość czyli Reels, funkcję krótkiego wideo na Instagramie, bardzo przypominającej TikToka. Czy pomoże to firmie w osiąganiu lepszych wyników finansowych oraz zwiększeniu (albo utrzymaniu) liczby użytkowników? Czas pokaże. A wy, korzystacie z fb?

źródło: benchmark.pl

Inteligentna laska dla niewidomych

Dzięki naukowcom z amerykańskiego Uniwersytetu Stanforda powstała inteligentna laska dla osób niewidomych. Korzysta ona z technologii stosowanej w pojazdach autonomicznych. To właśnie dlatego znakomicie spisuje się w czasie, kiedy niewidomy porusza się w nieznanym terenie, pomagając wykryć przeszkody znajdujące się na jego drodze.

Inteligentna laska działa na bazie czujnika LIDAR (ang. Light Detection and Ranging), który wykorzystuje do nawigacji pomiary odległości od obiektów. Pozycję, prędkość i kierunek poruszania się użytkownika pozwalają śledzić dodatkowe czujniki urządzenia: GPS, akcelerometry, magnetometry i żyroskopy.

źródło: logo24.pl

 

Komentarze


Innowacje

Świecimy przykładem i oszczędnościami

Daria Drabik Daria Drabik
04 lutego 2022
Świecimy przykładem i oszczędnościami

Współczesne miasta nigdy nie śpią. Ulice rozświetlone w nocy to bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Ale miasta pławiące się w blasku mają też ciemną stronę: oświetlenie uliczne pochłania 1/5 prądu świata. To ogromne koszty dla budżetów miejskich i środowiska. Jest sposób, aby zaoszczędzić - system Smart Light od Orange

Na całym świecie jest blisko 330 milionów latarni ulicznych, a zgodnie z przewidywaniami do 2029 będzie ich ponad 360 milionów. Systemy oświetlenia ulicznego odpowiadają za 19% globalnego zużycia energii elektrycznej i stanowią nawet 40% miejskiego rachunku za prąd. W Polsce, według Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, świeci ok. 3,3 mln lamp ulicznych. Najbardziej energochłonne lampy (sodowe i rtęciowe) to 60% z nich.

Rosnące ceny prądu spędzają sen z powiek nie tylko nam klientom indywidualnym, ale też włodarzom miejskim. Gra toczy się o wysoką stawkę - według danych Juniper Research wdrożenie inteligentnych systemów oświetlenia pozwoli zaoszczędzić miastom aż 15 mld dolarów do 2023 r.

Jak płacić mniej za światło w mieście?

Wymiana lamp sodowych i rtęciowych na LED-owe obniża o ok. 50% rachunki za prąd. Następny krok to wprowadzenie inteligentnego systemu oświetlenia i zmniejszenie kosztów o kolejne 20%.  W kompleksowej modernizacji oświetlenia pomaga Orange, wdrażając w miastach rozwiązanie Smart Light. Dzięki niemu można w prosty sposób sterować oświetleniem ulic, parków, osiedli mieszkaniowych i innych przestrzeni. Chodzi o to, by lampy świeciły tylko wtedy, gdy jest ciemno, z określonym natężeniem, zależnym np. od warunków atmosferycznych lub lokalizacji.

Smart Light uruchomiliśmy już m.in. w Bolesławcu, Rozogach, Lwówku Śląskim, Sierpcu, Lubomierzu, Dusznikach Zdroju i wdrażamy go w Skarżysku Kamiennej.

           

Małe jest piękne - inteligentny sterownik Smart Light

„Mózg” naszego systemu to niewielkie urządzenie z wbudowaną kartą M2M montowane zazwyczaj na zewnątrz oprawy oświetleniowej LED. Dzięki sterownikowi można zarządzać autonomicznie każdą z lamp albo ich grupami według zdefiniowanych scenariuszy świecenia. Oznacza to, że lampy świecą w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować się do okoliczności. Na przykład w parkach jest jaśniej, gdy alejki są uczęszczane, ale gdy liczba spacerowiczów się zmniejsza - lampy  się przygaszają.

Można też doświetlić np. okolice szkół, przedszkoli lub przejść dla pieszych, a ograniczyć natężenie światła w innych lokalizacjach. Sterownik bada też poziom naturalnego oświetlenia i sprawia, że lampy świecą mocnej w pochmurne wieczory i noce. Dodatkowo monitoruje parametry elektryczne opraw i wysyła alarmy w przypadku nieprawidłowości, co pozwala na błyskawiczne wykrywanie awarii.

Internet Rzeczy upraszcza wszystko

Zarządzanie całym systemem odbywa się w prosty i intuicyjny sposób w ramach naszej Platformy Zarządzania Miastem.  Można sterować oświetleniem z każdego miejsca z dostępem do internetu. Dwukierunkowa komunikacja pomiędzy oprawą LED a systemem sterowania odbywa się w oparciu o sieć transmisji danych działającą w paśmie licencjonowanym LTE-M. Sieć zapewnia bezpieczeństwo całego systemu, stabilny sygnał i gwarancję wieloletniego działania.

Smart Light współpracuje z oprawami kluczowych producentów i różnymi systemami sterowania. Oznacza to, że system można wprowadzić w ramach istniejącej już infrastruktury, pod warunkiem, że składa się ona z lamp ledowych. Montaż sterownika jest prosty, trwa kilka minut i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Nagrody dla naszego rozwiązania!

Na koniec pochwalę się, że nasz system niedawno otrzymał główną nagrodę w konkursie na najlepszy wyrób targów Elektrotechnika, a jego sterownik - pierwszą nagrodę w swojej kategorii

 

                

Dowiedz się więcej o Smart Light i Inteligentnym Sterowniku

Komentarze

Scroll to Top