Odpowiedzialny biznes

„Według mnie…”

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
20 października 2010
„Według mnie…”

... Popełniłem błąd, do którego szczerze się przyznaję. Niepotrzebnie ogłosiłem „separację” z moim ukochanym kolarstwem. A może przenośnia była zawiła i "lekko" niezrozumiała...? W każdym razie, za dużo poświęciłem tej dyscyplinie, by rzucić ją ot tak, w kąt, jak zostało to zrozumiane. Postanowiłem pisać o kolarstwie jeszcze więcej. Wychodzę z założenia, że warto. Przy okazji będzie to małe podsumowanie sezonu, który już za nami.

„Według mnie” Sylwester Szmyd zajmując szóste miejsce w Tour de Pologne, nie walczył z najlepszą kolarską czołówką i to wcale nie było „aż szóste miejsce”. Dlaczego? Jeśli trzecie składy, przeważnie złożone z młodych, rozpoczynających kolarzy są najlepszymi, to wcale nie dziwi mnie wiedza i obecny poziom polskiego kolarstwa.

„Według mnie” Tour de Pologne wcale nie jest jednym z najlepszych (w sensie prestiżowym) wyścigów w kolarskim kalendarzu. Tak szybko w pamięci umieściłem polski Tour w drugiej „dziesiątce”. Jeśli potrzeba, na życzenie przedstawię mój ranking światowych wyścigów. Choć już same ekipy, wystawiające swoje składy, obrazują poziom i rangę TdP.

„Według mnie”, nawiązując jeszcze chwilkę do Tour de Pologne, to ten wyścig jest szansą na pokazanie się dla polskich kolarzy. "Cały kolarski świat patrzył na ten wyczyn" - pisałem o Rutkiewiczu. Właśnie napisałem (ostatnie zdanie przy akapicie "Może trochę o najlepszym etapie"). Być może się "nie znam", ale zawsze wydawało mi się to logiczne. Atakuję, aby się pokazać, co obrazuje cytowane przeze mnie powyższe zdanie.

"Według mnie" pisać z uśmiechami i wielką radością o dyscyplinie, która jest przesycona skandalami, to zabieg trochę nie na miejscu. Pesymizm? Ok, w takim razie chcę zobaczyć jak piszę się o kolarstwie w optymistycznych barwach. Zapomnijmy o dopingu, patrzmy jak na koksie jadą sobie kolarze, podjeżdżając pod najtrudniejsze przełęcze i po tym wszystkim z małymi kroplami potu na czole, mogliby urządzić sobie jeszcze maraton. Przytakujmy, cieszmy się z tej "czystej" rywalizacji i radujmy. Czy to jest optymizm? A jak optymistycznie patrzeć na polskie kolarstwo? Dla przeciętnego polskiego, sportowego kibica sukcesy naszych rodaków kończą się na Ryszrdzie Szurkowskim. Oczywiście uściślając, mowa tu o kolarstwie szosowym.

"Według mnie" mimo wszystko widać już pierwszą optymistyczną iskierkę. Rozmawiamy o kolarstwie, a "według mnie" może to poprawi stan tej dyscypliny. A droga bardzo daleka.


Odpowiedzialny biznes

Targi Dobrych Praktyk CSR

Bartlomiej Roch Bartlomiej Roch
19 października 2010
Targi Dobrych Praktyk CSR

Serdecznie zapraszamy w środę (20.10) do odwiedzenia stanowiska Fundacji Orange na Targach Dobrych Praktyk CSR w BUW w Warszawie, gdzie w godzinach 10h-18h będziemy prezentowali Akademię Orange oraz opowiadali o naszych innych programach CSRowych związanych z internetem: Edukacji z internetem TP i Bezpiecznych Mediach oraz Akademii Orange dla Bibliotek.

Celem Targów jest upowszechnienie idei społecznej odpowiedzialności biznesu zarówno wśród przedstawicieli sektora biznesu, jak i wśród szerokiego grona interesariuszy: pracowników, konsumentów, dostawców, studentów, akademików, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych. Program targów, w których udział (poza wykładami) jest bezpłatny znajduje się tu.

Do zaprezentowania się podczas Targów zaproszone przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu zostały firmy prowadzące działania z zakresu CSR. Znajdą się wśród nich inicjatywy pokazujące dbałość o pracowników i miejsce pracy, przejrzystość i etyczność działań rynkowych, wspieranie rozwoju społeczeństwa i społeczności lokalnych, troskę o środowisko naturalne jak też stosowanie zasad CSR w zarządzaniu oraz raportowanie społeczne.

Jak najbardziej zachęcamy was do rozmowy z nami w czasie trwania targów, a dla pierwszej osoby, która podejdzie do naszego stanowiska na hasło: "Blog Grupy TP" będziemy mieli drobną niespodziankę:)

Targi CSR 2010 BUW.JPG


Innowacje

Rozpoznawanie utworów muzycznych

Marek Marek Marek Marek
19 października 2010
Rozpoznawanie utworów muzycznych

Często zdarza się, że zastanawiamy się, jaki utwór obecnie słyszymy w radiu, telewizji czy klubie i chcielibyśmy poznać wykonawcę i tytuł utworu a może nawet zobaczyć okładkę albumu. Czy to jest możliwe za pomocą naszego telefonu?

Okazuje się, że tak i jest to bardzo proste. W telefonach, Sony Ericsson funkcja ta nazywa się TrackID , aby ją uruchomić np. w modelu C905 należy wybierać kolejno opcje Menu > Rozrywka > TrackID. Po wybraniu opcji Uruchom/Start i przytrzymaniu mikrofonu telefonu blisko źródła muzyki zostanie nagrana próbka utworu muzycznego, a szczegółowe informacje o utworze zostaną wyświetlone na ekranie, gdy utwór zostanie rozpoznany.
Aby rozpoznać utwór muzyczny odtwarzany w radiu w telefonie należy podczas słuchania radia wybrać  Opcje > TrackID. Informacje o utworze zostaną wyświetlone na ekranie, gdy utwór zostanie rozpoznany.

Dla innych telefonów i systemów (Android, Windows Mobile, Blackberry i iOS) możemy pobrać aplikacje, Shazam. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta po otwarciu aplikacji wybieramy opcje Tag Now po nagraniu próbki utworu następuje wyszukiwanie w bazie i otrzymujemy informacje o tytule, okładce albumu oraz gatunku muzyki.

Aplikacje korzystają z połączenia internetowego, więc wcześniej warto upewnić się, że nasz telefon był poprawnie skonfigurowany.

 
Jeżeli mieliście okazję używać wyżej wymienionych aplikacji lub znacie inne zapraszamy do podzielenia się uwagami w komentarzach.

Scroll to Top