Oferta

Więcej czasu na przeniesienie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
10 czerwca 2009
Więcej czasu na przeniesienie

Nie będę cytował naszego oficjalnego stanowiska, ale już pewnie wiecie, że zdecydowaliśmy się złożyć wniosek do UKE o zawieszenie przenoszalności numerów w jeden dzień. Poprosiliśmy o czas do końca lipca, a z tego co się dowiedziałem jeden z naszych konkurentów chce jeszcze dłuższego okresu na dostosowanie. Dlaczego wniosek wysłaliśmy? Nie chcieliśmy składać ładnie brzmiących deklaracji, kiedy wiemy, że nie wszyscy operatorzy są gotowi. Ostatnio przedstawiciele firm spotykali się i rozmawiali codziennie, aby jak najszybciej dać Wam możliwość przenoszenia numerów w jeden dzień. Wiemy nawzajem, kto i na jakim jest etapie technicznym oraz proceduralnym. Dlatego moim zdaniem odpowiedzialnością jest poinformowanie, że mogą nastąpić opóźnienia. Co zresztą jest nieuniknione, kiedy na przygotowanie procesu firmy dostają niecałe 3 tygodnie. MNP w jeden dzień to tylko z pozoru łatwa sprawa, w praktyce sporo rzeczy musi ze są dobrze zagrać i to w wielu firmach. Jeśli chodzi o Orange mam zapewnienie z BOK, że pomimo wniosku do UKE, przeniesiemy numer w jeden dzień roboczy, jeśli dotychczasowy operator po swojej stronie będzie w stanie go zrealizować. Nawet gdy trzeba będzie to zrobić ręcznie, zamiast elektronicznie. Jestem przekonany, że pozostali operatorzy mają tyle samo determinacji, żeby wypełnić warunki rozporządzenia.


Odpowiedzialny biznes

Manuel Castells w Warszawie

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
10 czerwca 2009
Manuel Castells w Warszawie

Przed nami długi weekend, a zaraz po nim zapraszam na duże wydarzenie, które organizujemy wspólnie z Gazetą Wyborczą. W ramach cyklu „Goście Gazety”, wspólnie zaprosiliśmy prof. Manuela Castellsa, wybitnego socjologa nowych mediów i teoretyka społeczeństwa informacyjnego. To jego pierwsza wizyta w Polsce. Dla wielu z Was nazwisko profesora nie jest obce. Tych jeszcze niezaznajomionych z twórczością Castellsa zapraszam na naszą stronę http://castellswpolsce.pl

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 16 czerwca o godz. 19 w siedzibie redakcji GW przy ul. Czerskiej 8/10 (wejście od ul. Czerniakowskiej), wstęp jest wolny. Temat wykładu to „Komunikacja, media i władza”. Przyznam, że bardzo ciekawy, szczególnie w kontekście niedawnych zastosowań technik internetowych w polityce, choćby w kampanii Barack`a Obamy, realizowanej m.in. poprzez internetowe serwisy społecznościowe. Ciekawi mnie Wasze zdanie na temat takiego wykorzystania internetu, jak widzicie skuteczność takich akcji? Czy sądzicie, że w Polsce jesteśmy gotowi na przyjęcie podobnych rozwiązań? Zapraszam do wypowiadania się na blogu. Dla autorów najciekawszych komentarzy przygotowałem cztery komplety książek Castellsa (Społeczeństwo sieci oraz Siła tożsamości).

manuel-castells-ksiazki.jpg

Pisząc, pamiętajcie proszę o podaniu swojego adresu e-mail, abym mógł się potem z Wami skontaktować i przesłać książki. Nagrody, w ramach mojej subiektywnej oceny, przyznam w poniedziałek.


Rozrywka

Nie ma przebacz konkurencie!

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
09 czerwca 2009
Nie ma przebacz konkurencie!

"W biznesie nie ma sentymentów", to powiedzenie znane i używane przy wielu okazjach. Jak ulał pasuje do obecnej sytuacji na rynku telekomunikacyjnym. Niezwykle gorąco zrobiło się w mediach po wczorajszym  wywiadzie prezesa Plusa Jarosława Bauca dla "Dziennika", w którym zarzucił P4 nieetycznie i niezgodne z prawem działania. Chodzi nie tylko o słynny spot z Andrzejem Sołtysikiem, który mówi o możliwości zmiany operatora bez konsekwecji, ale też o inne działania, aby odebrać Plusowi klientów. Pisze o tym m.in. dzisiejsza Gazeta Wyborcza http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,6702313,Jak_Play_z_Plusem.html Play, co całkowicie zrozumiałe, odrzuca wszystkie zarzuty. W sporze firm swoje zdanie wyraziła też szefowa UKE, który stwierdziła, że "sama reklama, mówi o faktach i trudno jest zarzucić jej nieuczciwość". Jestem ciekawy, jak Play i regulator skomentowałaby np. reklamę z udziałem Andrzeja Sołtysika spokojnie mówiącego "Szanowni Państwo w wyniku decyzji regulacyjnych stawki połączeń do Play są najdroższe w Polsce. Powtarzam, najdroższe w Polsce. I podpis: Informuje Era, Plus i Orange." To równiez fakty i trudno zarzucić takiej informacji nieuczciwość. Może dokładnie tak właśnie trzeba robić i nie czekać miesiącami na wyroki sądów? W myśl prostej zasady - nie ma przebacz konkurencie!

Scroll to Top