Oferta

Więcej internetu w abonamencie

Piotr Domański Piotr Domański
30 września 2016
Więcej internetu w abonamencie

Z internetu korzystamy coraz więcej i coraz częściej. W styczniu tego roku klienci Orange wykorzystali średnio 2,35 GB transferu, a w czerwcu już 2,72 GB. Żeby było jeszcze ciekawiej – w styczniu 2015 było to „tylko” 1,3 GB. Dlatego idziemy z duchem czasu i zwiększamy pakiety danych, które macie w abonamentach w Smart Planach z urządzeniem i bez urządzenia. I to dość znacząco.

W skrócie – w trzech planach pakiet powiększyliśmy dwukrotnie, w dwóch o mniej więcej połowę, a w jednym -  Smart Plan LTE Wspólny z telefonem od 140,00 zł oraz Smart Plan LTE Wspólny bez telefonu 129,99zł wielkość pakietu internetu nie ulega zmianie. Jednak już teraz było to 20 GB, a więc całkiem sporo.

Wszystko rozpisaliśmy Wam w tabelce, by nie było niedomówień.

Smart Plan LTE

Smart Plan LTE Wspólny

opłata miesięczna w ofercie z telefonem od

30 zł

40 zł

60 zł

80 zł

90 zł

opłata miesięczna w ofercie bez telefonu

19,99 zł

29,99 zł

39,99 zł

59,99 zł

79,99 zł

Internet w telefonie

0,5 GB

było 0,3 GB

2 GB

było 1 GB

5 GB

było 2 GB

10 GB

było 5 GB

15 GB

było 10 GB

Często na blogu piszecie, że zapominamy o klientach abonamentu i skupiamy się na ofertach na kartę. Nie zapominamy ;-) Wszystkie te zmiany znajdziecie już na naszej stronie internetowej.

A to dopiero początek dobrych wiadomości ;-)


Oferta

Darmowa muzyka Spotify Premium w ofertach Orange

Kasia Barys Kasia Barys
30 września 2016
Darmowa muzyka Spotify Premium w ofertach Orange

Po udanej współpracy ze Spotify podczas Orange Warsaw Festival oraz Open'er Festival idziemy dalej. Jako jedyny operator w Polsce proponujemy darmowe oferty Spotify Premium  - największego serwisu streamingowego na świecie, dającego dostęp do ponad 30 milionów utworów. Jeśli nie wyobrażacie sobie dnia bez muzyki do wyboru macie dwie możliwości. Spotify Premium za darmo przez 24 miesiące w ramach wybranej oferty Smart Plan LTE od 80 zł miesięcznie w ofercie z telefonem lub 59,99 zł bez telefonu. Ci, którzy korzystają z innych planów taryfowych Smart Plan, otrzymają darmowe Spotify Premium przez trzy miesiące. Oferta dotyczy nowych klientów i tych, którzy przedłużą umowę. Więcej informacji na www.orange.pl/spotify

Mając Spotify Premium możecie słuchac muzyki o każdej porze i w każdym miejscu: na treningu, w drodze do pracy, czy podczas relaksu. Co ważne tej przyjemności nie zakłócą wam żadne reklamy. Możecie, ale nie musicie mieć dostępu do internetu. Stwórzcie swoje ulubione playlisty  i podzielcie się tym, czego słuchacie na facebooku.

a0814ca369498a104b17654d7b07b2aef73

Spotify na całym świecie to ogromna rodzina: ponad 40 milionów abonentów i ponad 100 milionów użytkowników, którzy stworzyli ponad 2 miliardy playlist. Ja już także słucham :)

d31f6636379762009467e8a58380eda5b1d


Bezpieczeństwo

Jeśli Jaś się nauczy…

Michał Rosiak Michał Rosiak
29 września 2016
Jeśli Jaś się nauczy…

...to Jana obrobią. Wybaczcie, jeśli jakiś Jan poczuł się urażony, nic osobistego - to nie ja wymyśliłem bazowe powiedzonko :) Taka myśl mnie naszła po ubiegłotygodniowej 10. Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie, w której miałem okazję brać udział, a najbardziej wbiły mi się w głowę dwie liczby, które widzicie na fragmencie podsumowującego prezentację Oli Kuś z Fundacji Orange i Szymona Wójcika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę rysunku autorstwa Ryślicielki.

ff33b0337b3af95e5a191e158d5a71b3905

Powiecie, że 24 procent to niewiele. A ja Wam powiem, iż oznacza to ni mniej ni więcej, tylko, że jedno na czworo dzieci nie jest świadome tego, że najprawdopodobniej rozsiewa na cały świat swoje mniej lub bardziej wrażliwe dane. Dane, które mogą narazić je na ryzyko wyśmiania lub ostracyzmu w grupie rówieśniczej. Które mogą narazić rodzinę na atak niekoniecznie cyfrowych ale także prawdziwych przestępców, tych którzy mogą wyczyścić nie tylko bankowe konto, ale i mieszkanie do gołych ścian. Tych, które mogą wystawić dziecko na ryzyko padnięcia ofiarą phishingu, zarówno w świecie cyfrowym, jak i realnym (!) - pomagając przestępcy przygotować pułapkę tak, by ofiara jak najłatwiej dała się przekonać.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że ograniczenia wiekowe dla dzieci i wczesnej młodzieży w kwestii dostępu do serwisów społecznościowych to fikcja. Może zatem zamiast straszenia Facebookiem, czy Youtube'em, trzeba przytulić tego smoka, pogłaskać i spróbować oswoić? Zamiast poprzestawać na nie zawsze rozumnej krytyce social mediów, po prostu od początku pokazywać nie tylko ich wady, ale także zalety, do tego stopnia, by ewentualne konto założyć wraz z dzieckiem, ustawiając wspólnie kwestie związane z prywatnością, wyjaśniając w jaki sposób udostępniamy informacje wszystkim, a jak tylko przyjaciołom (i jak to zrobić), a także ustawiając odpowiednio trudne do odgadnięcia hasło. Ta druga liczba bowiem nie przeraża mnie aż tak bardzo, przy założeniu, żę na samym początku wymyślimy hasło takie, że przestępcom nie będzie się go opłacało łamać, a najlepiej dołączymy jeszcze dodatkowo czynnik autoryzacyjny (2FA). Nie ma bowiem co przesadzać i zmieniać haseł w mediach społecznościowych niczym w korporacji, co miesiąc, ale raz na rok już nie zaszkodzi. Warto też wiedzieć, że jeśli hasło nie będzie zbyt trudne i użyjemy bo również w jednym/kilku innych serwisach, to w zasadzie już możemy pożegnać się z naszymi mniej lub bardziej intymnymi informacjami.

No chyba, że się wstydzicie, bo sami nie wiecie - ale uspokoję Was, nie ma powodu do wstydu, człowiek uczy się przez całe życie, np. zaglądając do materiałów Fundacji Orange.

Scroll to Top