Sieć

Więcej klientów Orange i broadbandu

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
26 października 2011
Więcej klientów Orange i broadbandu

Rano ogłosiliśmy wyniki Grupy TP za III kwartał, który był dla nas udany, zwłaszcza jeśli chodzi o segment mobilny i broadband. Szczegóły znajdziecie tutaj, a ja przedstawię tylko kilka moim zdaniem wartych podkreślenia faktów i liczb. Kolejny kwartał z rzędu rośnie liczba klientów Orange, których mamy już 14 mln 614 tys. i oczywiście utrzymaliśmy pozycję lidera. Smartphone`y ma prawie 1,9 mln osób, a z mobilnego dostępu szerokopasmowego korzysta 700 tys. użytkowników. Wyraźnie widać, że rozpędzamy się w broadbandzie i nie chodzi tylko o to, że przybyło klientów. Szacujemy, że w III kwartale udział TP w rynku przyłączeń netto wzrósł do 26 proc., a rok temu było 9 proc. To ważny wskaźnik, bo pokazuje, że nasza oferta jest coraz atrakcyjniejsza w porównaniu z konkurencją. Ponadto, co druga sprzedawana przez TP neo ma prędkość 6 Mb/s lub wyższą. Jestem przekonany, że utrzymamy ten trend w kolejnych miesiącach, zwłaszcza że IV kwartał to tradycyjne telekomunikacyjne żniwa.


Odpowiedzialny biznes

Co nowego w internecie?

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
25 października 2011
Co nowego w internecie?

Słyszeliście o World Internet Project? Część z Was na pewno tak, a reszcie wyjaśniam, że to międzynarodowe badanie analizujące wpływ internetu na gospodarkę, politykę, trendy, ale też zachowania, potrzeby i nawyki internautów. Realizowane jest przez kilkadziesiąt ośrodków badawczych na świecie. Mocno brzmi? I powinno bo to na prawdę poważna analiza. Zainteresowanych zapraszam do pobrania pełnej wersji tegorocznego raportu na temat Polski tutaj.

Tak, dzięki Grupie TP i Agorze, które zaangażowały się w ten projekt, od 2 lat w badaniu bierze udział również Polska! Wczoraj zaprezentowane zostały tegoroczne wyniki badania. Przy okazji mała uwaga do administratorów strony WIP, by to zauważyli w zakładce "about wip".

Okazuje się, że z internetu korzysta blisko 2/3 z nas, a najaktywniejsi co chyba nie dziwi są młodzi internauci. Deklarują oni zaufanie do internetu jako źródła informacji i chętnie wykorzystają także mobilny dostęp do sieci. Wyniki badania wskazują, że wśród Polaków dynamicznie wzrasta liczba laptopów (w ciągu roku skoczyła z 20% do 28%), zwiększa się też korzystanie z internetu mobilnego, tak w komórkach jak i laptopach. Nadal przeważa jednak dostęp stacjonarny, ale wg twórców raportu jesteśmy w przededniu mobilnej rewolucji.

Z kolei prof. William H. Dutton, dyrektor Oxford Internet Institute mówił wczoraj w Warszawie, że mimo spadku zainteresowania Polaków komunikatorami, nadal korzystamy z mediów społecznościowych znacznie aktywniej niż Brytyjczycy. Prof. Dutton podkreślał też rolę "użytkowników nowej generacji" czyli tych, który korzystają z sieci na wielu nośnikach (komputer, komórka, tablet, itd.) jako grupy najaktywniejszych, najbardziej świadomych i kreatywnych użytkowników sieci.

Zainteresowani? Mam nadzieję, że tak.


Oferta

Strzel gola i wygraj bilety

Marta Krajewska Marta Krajewska
25 października 2011
Strzel gola i wygraj bilety

Jeśli jesteście fanami piłki nożnej i chcecie zobaczyć mecz Piłkarskiej Reprezentacji Polski z Włochami (11 listopada, Wrocław), już dzisiaj możecie zagrać o podwójny bilet. Jak? W konkursie organizowanym przez Orange. Zasady są proste:

- Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, ściągnijcie i zainstalujcie na swoim telefonie darmową aplikację Orange Gol (pobierz grę). Jeśli już wcześniej korzystaliście z aplikacji, należy ją zaktualizować,

- Zalogujcie się na Facebooku, aby przejść do trybu 'Gra o bilet',

- Upewnijcie się, że jesteście on- line (tylko wówczas aktywny jest tryb konkursowy),

- Strzelajcie gole i zdobywajcie punkty!

Każdy celny rzut jest punktowany, a im trudniejszy strzał, tym więcej punktów można za niego otrzymać. Najlepszy wynik każdego gracza jest automatycznie publikowany na Facebooku: na tablicy konkursu oraz w profilu gracza. Wynik można opublikować także samodzielnie korzystając z opcji "Publikuj wynik konkursowy" w Menu głównym, zakładka Opcje. Konkurs trwa od dzisiaj do czwartku (27 października), do północy. Zatem, do boju! :-)

Strona konkursu na Facebooku Orange Gol

Więcej informacji Strzel gola z Orange

Uwaga, gra wciąga! :)

Scroll to Top