Innowacje

Włącz wyobraźnię: kobiety na rzecz zrównoważonego rozwoju (4)

Marta Cieślak-Krajewska

21 kwietnia 2017

Włącz wyobraźnię: kobiety na rzecz zrównoważonego rozwoju
4

Dawno nie pisałam o naszym międzynarodowym konkursie pomysłów, Imagine with Orange. To nie znaczy, że nic się nie dzieje – dzieje się i to sporo. Trwa właśnie nowa kampania: Kobiety na rzecz zrównoważonego rozwoju. Cel jest szczytny: szukamy pomysłów, które pomogą stworzyć zróżnicowany, a przy tym zrównoważony i bardziej zintegrowany świat z udziałem kobiet.

Ta kampania ma szczególny wymiar, ponieważ pomysły mogą zgłaszać ludzie z takich krajów: Egipt, Rumunia, USA, Francja, Tunezja, gdzie role kobiet są postrzegane bardzo odmiennie.  Jak piszą organizatorzy, kampania jest skierowana zarówno do humanistów, którzy chcą zaproponować rozwiązania technologiczne ułatwiające dostęp do nowych technologii dla kobiet niepełnosprawnych, starszych lub obawiających się cyfrowego świata, wojowników zrównoważonego rozwoju, fanów feng shui dążących do równowagi, czy ekologicznych punków którzy chcą wykorzystać sztuczną inteligencję do zmieniania świata na lepsze. Czyli do wszystkich, którzy wierzą, że świat może stać się bardziej różnorodny, a jednocześnie bardziej zrównoważony.

Jeśli też wierzycie, że zmiana zaczyna się od słowa, a słowa wiodą do czynów – zgłoście swój pomysł w kampanii. Termin zgłoszeń upływa 17 czerwca br. Pomysły zgłaszamy poprzez stronę Imagine with Orange.

Do wygrania szansa na zaprezentowanie swojego projektu w Paryżu w dn. 20 czerwca br. Kobiety, które zgłoszą pomysły będą wspierane przez stowarzyszenie WHAT* w realizacji swoich projektów. Tradycyjnie można także otrzymać bon Amazon o wartości 250 Euro.

*WHAT (Women Hackers Action Tank) to zbiorowy projekt, stowarzyszenie kobiet i mężczyzn, łączący pracowników, pracodawców, stowarzyszenia akademickie, sieci członkowskie, osoby indywidualne lub reprezentujące stowarzyszenia i organizacje wszelkiego rodzaju. Jesteśmy pasjonatami innowacji przekonanymi, że najlepsze rozwiązania mogą pojawić się w dowolnym miejscu i zmienić społeczeństwo i przedsiębiorstwa w kierunku otwartych wartości.

Udostępnij: Włącz wyobraźnię: kobiety na rzecz zrównoważonego rozwoju
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 17:43 21-04-2017
  Nie rozumiem szukania problemów w temacie płci - po co to i komu??? Może napiszcie, o co tak na prawdę chodzi w poniższym temacie; jest aż tak źle??? http://businessinsider.com.pl/gielda/spolki/akcje-orange-polska-sa-najtansze-w-historii/zrdrjfw
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 19:54 22-04-2017
   @emitenta nie czepiają się. Też mnie martwią słabe wyniki finansowe Orange, ale trzeba zauważyć że Orange mocno inwestuje w infrastrukturę. Ja zastanawiam się nad kupnem kilku akcji. Myślę że przyjdą jeszcze czasy szczytu na giełdzie.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Wojtek Jabczyński 10:17 24-04-2017
   emitelek w poniższym temacie chodzi o to, że dziennikarz dość jednostronnie napisał swoje zdanie. W tym tygodniu będziemy raportować na giełdę wyniki za IQ więc zobaczysz jaka jest sytuacja OPL. Akcje są tańsze, bo taka jest reakcja rynku kiedy zdecydowaliśmy się nie wypłacać dywidendy tylko zainwestować pieniądze m.in. w światłowody. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 13:26 24-04-2017
  Czy aż tak źle z Orange jest ❓ http://www.telix.pl/artykul/orange-polska-w-kryzysowej-sytuacji?-3,79253.html
  Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Zagłosuj na Orange Polska (1)

Monika Kulik

21 kwietnia 2017

Zagłosuj na Orange Polska
1

Dziękujemy wszystkim, którzy już zagłosowali na nas w konkursie The European Business Awards. Dzięki Waszym głosom, oddanym na film Orange Polska prezentujący działania w obszarze „Środowisko & Odpowiedzialne Zarządzanie”, zdobyliśmy tytuł National Public Champion.

Teraz, jako jedyna firma z Polski, przeszliśmy do ostatniego etapu konkursu i walczymy w gronie 34 liderów europejskiego biznesu o nagrodę internautów – European Public Champion.
Jeśli chcesz nam pomóc – wystarczy wejść na stronę konkursu www.businessawardseurope.com i zagłosować na Orange Polska. Głosowanie potrwa do 27 kwietnia.

European Business Awards to największy konkurs biznesowy w Europie promujący dobre praktyki przedsiębiorstw. Do pierwszego etapu w obecnej, dziesiątej edycji konkursu zgłosiło się ponad 33 tysiące firm z 34 krajów.

Twój głos się liczy!

Udostępnij: Zagłosuj na Orange Polska
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:58 22-04-2017
  To głosujemy :)
  Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Otwarte drzwi? Byle nie w komputerze! (1)

Michał Rosiak

20 kwietnia 2017

Otwarte drzwi? Byle nie w komputerze!
1

Michał Rosiak

„Nie ma sieci w pełni bezpiecznych, są tylko źle przeskanowane”; „Chcesz bezpiecznego komputera? Nie podłączaj go do internetu”. Niby to takie bezpieczniackie żarciki, ale kto z Was w zgodzie z własnym sumieniem powie, że nie ma tym cienia prawdy? Cyberprzestępczy czarny rynek to ogromne pieniądze – kwoty zarobione przez złych ludzi na okradaniu nas i naszych firm w internecie już zdaje się przekroczyły zyski z handlu narkotykami! Trudno się nie zgodzić z tym, że okazja czyni złodzieja (plus oczywiście złodziejska mentalność), prawda? Dobra, pora zatem na trudne pytanie: czy wszystkie programy na Waszych komputerach są uaktualnione?

Nie rzucę pierwszy kamieniem. Po części dlatego, że na służbowym komputerze to nie ja muszę o to dbać, a w domu rzadko używam peceta – jestem typowym przykładem na faktycznie istnienie ery post-PC. I o ile system operacyjny i przeglądarka uaktualniają mi się same (o to chyba od zawsze dba Microsoft, a od jakiegoś czasu producenci przeglądarek) to nie mam pewności jak wygląda np. sprawa z czytnikiem PDFów, Javą, czy Flashem, które przez lata pełniły na komputerach rolę sera szwajcarskiego, nierzadko składając się z większej ilości „dziur” niż bezpiecznego kodu.

Dlatego namawiam Was, i zacznę od siebie. Upewnijcie się, że aplikacje, których używacie, które mogą być potencjalnym punktem wejścia do Waszych systemów, są na pewno zaktualizowane do najnowszych wersji. Ba, przede wszystkim upewnijcie się, czy w ogóle ich potrzebujecie, bo być może taki Flash w erze HTML 5 do niczego się Wam nie przydaje, a tylko wpływa na bezpieczeństwo komputera? Przejrzycie opcje i gdzie tylko się da włączcie automatyczne aktualizacje. Jeśli nie macie pojęcia jakie programy macie na swoim komputerze – można skorzystać z gotowych rozwiązań, które znajdą potencjalne wektory ataku za Was, a nawet podsuną Wam pod rękę linki do najnowszych wersji felernych programów, bądź pozwolą od razu uruchomić aktualizację.

Fajnie jest być przyjaznym, miłym, otwartym na nowe doznania i przyjaźnie, ale filozofia rozwalonych na oścież drzwi do naszej prywatności na domowym pececie niekoniecznie popłaca.

Udostępnij: Otwarte drzwi? Byle nie w komputerze!
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:03 22-04-2017
  Ja osobiście ograniczam się do minimum aplikacji, nawet zastanawiałem się nad instalacją Facebooka, który moim zdaniem "kradnie" nasze dane.
  Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Nie zatrzymujmy się w połowie drogi (0)

Bartosz Rymkiewicz

19 kwietnia 2017

Nie zatrzymujmy się w połowie drogi
0

W swoim pierwszym wpisie przybliżyłem wam MegaMisję od Fundacji Orange, skierowaną do dzieci w wieku 6-10 lat. Biegniemy dalej. Pora na program dedykowany ich starszym kolegom – #SuperKoderów.

Moje, nieco ponure skojarzenia związane ze szkołą wyglądają następująco: matematyka – wkuwanie wzorów i rozwiązywanie zadań przy tablicy, informatyka – opanowanie podstaw Excela, język polski – nauka na pamięć i recytowanie wierszy, historia – przyswajanie niezliczonej ilości dat i nazwisk. Każda z tych dyscyplin posiada swoją własną specyfikę, podstawy programowe i pisanie w zgodzie z ich założeniami podręczniki, ale zarazem wszystkie bywają obarczone wspólnym mianownikiem: schematyczności.

Dzieci, zwłaszcza te w wieku podstawówkowym, od najmłodszych lat otoczone są nowoczesnymi technologiami. Każdego dnia do ich wciąż rozwijających się mózgów spływa więcej informacji niż kilka tysięcy lat temu do człowieka… przez całe jego życie. W konsekwencji nierzadko najmłodsi mają problem ze skoncentrowaniem się na tym, co nie zainteresuje ich w pierwszej chwili, nie wzbudzi ciekawości, nie zaintryguje.

Nie każda szkoła ma na sumieniu grzech sztampowości. Jednak dla każdej z nich rutyna i taśmowość jest olbrzymim zagrożeniem. Aby zmierzyć się z tym wyzwaniem i podać napój izotoniczny nieco zdyszanym przedmiotom szkolnym, postanowiliśmy stworzyć program #SuperKoderzy, skierowany do uczniów w wieku 9-12 lat. Dzięki niemu, wybrane lekcje informatyki stają się wciągającymi zajęciami z robotyki, muzyki – warsztatami z miksowania muzyki przy użyciu komputera, języka angielskiego – wspólną pracą nad stworzeniem komputerowej animacji w języku Szekspira. I nie tylko.

Każda szkoła kwalifikująca się do naszego programu otrzymuje, poza dostępnymi scenariuszami zajęć,  grant na zakup niezbędnego sprzętu oraz merytoryczne wsparcie dla dwóch osób, które w danej szkole będą odpowiadać za prowadzenie #SuperKoderów.

Zobacz reportaż o naszych programach

Brzmi i wygląda dobrze, prawda?:) Mam jeszcze jedną dobra informację – rekrutacja do tego programu właśnie trwa! Dowiedz się więcej: TUTAJ

Miłego dnia,
Bartosz Rymkiewicz

Mediateka

Udostępnij: Nie zatrzymujmy się w połowie drogi
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Obsługa i Relacje z Klientami

I zlot i pierwszych 10 tys. członków społeczności Nasz Orange (15)

Regina Jabczyńska

18 kwietnia 2017

I zlot i pierwszych 10 tys. członków społeczności Nasz Orange
15

Regina Jabczyńska

W ubiegłym roku oddaliśmy Wam nowe, lepsze internetowe forum porad i wymiany doświadczeń – Nasz Orange. To idealne miejsca jeśli potrzebujecie szybkiej podpowiedzi, dlaczego warto skorzystać z tej lub innej naszej usługi lub chcecie zapytać, jak uruchomić właśnie zakupiony sprzęt, który po przyjściu do domu odmówił współpracy.

Zasada działania jest dziecinnie prosta – wystarczy wrzucić post na stronę i poczekać, aby otrzymać precyzyjne wskazówki, co i jak zrobić. I co najważniejsze są to rady w stu procentach trafne i cenne, bo dajcie je Wy sami po wcześniejszym samodzielnym przetestowaniu. Ale dają je również  nasi pracownicy, którzy w prywatnym czasie wykorzystują swoją wiedzę do pomagania innym.

Tak naprawdę do Nasz Orange może dołączyć każdy nawet osoby, które jeszcze nie mają usług w Orange, a chcą na przykład zapytać innych klientów jaką ofertę wybrać. Zresztą zobaczcie sami jak działa społeczność https://youtu.be/yJU9ehQYRuA.

Choć Nasz Orange ma dopiero 7 miesięcy – ma już grupę stałych, zaprzyjaźnionych ze sobą użytkowników, którzy tworzą świetną atmosferę do rozmów i pomagania innym. Najmłodszy z nich ma 20-kilka lat, a najstarszy – niedawno świętował 70 urodziny z Nasz Orange. Wielu z Was aktywnie udziela się zarówno na forum jak i na blogu – dzięki  pablo_ckvdsl2, i Piotrekk85. Pod koniec marca mieliście okazję spotkać się twarzą w twarz na I zlocie społeczności Nasz Orange.  Jak wiecie tradycje zlotów w Orange mamy już długą i bogatą. Uczestnicy zlotu spotkali się z Wojtkiem i Piotrkiem oraz zespołem tworzącym Nasz Orange. Poznali najnowsze rozwiązania w Ogrodach Innowacji i wspólnie zaprojektowali stronę Nasz Orange na nowo. Po pracowitym dniu, przyszedł czas na integrację, która zakończyła się późnym wieczorem….

Od sierpnia do dziś, nowe forum bardzo przyspieszyło i rozwinęło się, ale właściwie każdego dnia coś się na nim zmienia, bo to „żywa społeczność” głodna i ciekawa nowych wyzwań. To Wasza zasługa, bo wspólnie z nami uwierzyliście w ten projekt i chcecie, w nim pracować – za co bardzo, bardzo dziękujemy.

A przy okazji dla nas, to bardzo ważna lekcja, bo w ten sposób mamy okazję poznać Wasze potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie. Statystyki mówią same za siebie – ponad 800 tematów zostało oznaczonych jako rozwiązane, a same rozwiązania były wyświetlane ponad 200 000 razy. Najbardziej skuteczny okazał się – Piotrekk85 – sam do tej pory rozwiązał ponad 150 spraw. Gratulacje!!!!

Już wkrótce społeczność Nasz Orange osiągnie 10 000 zarejestrowanych użytkowników. Z tej okazji 10 osób, które zarejestrują się w Nasz Orange jako użytkownicy od 10 000 – 10 009 otrzyma zestawy gadżetów Nasz Orange. Jeśli nie macie jeszcze konta – Wy również możecie je mieć. Do „usłyszenia” na forum.

Udostępnij: I zlot i pierwszych 10 tys. członków społeczności Nasz Orange
podaj nick
podaj poprawny adres e-mail
komentarz jest wymagany

Komentarze

 • komentarz
  mabud73 06:05 19-04-2017
  Jak miło czyta się o czymś, co zna się, można rzec, od podszewki :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 13:36 19-04-2017
   Dokładnie, miłe słowa :) @Piotrekk85 to prawdziwy mistrzuniu. Ja niestety nie dysponuję aż taką wiedzą i czasem jak Piotrek - ale........zapraszam wszystkich chętnych do aktywnego udzielania się na Nasz Orange.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotrekk85 19:18 19-04-2017
    E tam. Moja rola niewielka :-)
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 20:12 19-04-2017
     Dla mnie jesteś "mistrzem" w tym co robisz. Zastraszam Was do udzielania się też tutaj :) Na Blogach Orange też jest fajnie :)
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotrekk85 20:33 19-04-2017
      Udzielam się, ale wpisywanie danych mnie męczy, więc czasem pod innym nickiem :)
      Odpowiedz
      • komentarz
       pablo_ck 14:37 20-04-2017
       ps. nie zastraszam tylko ZAPRASZAM!!!! ;p ;p ;p Ach ten słownik w mojej LUMII 920 sprawia pśikusy ;p
       Odpowiedz
 • komentarz
  Mati55 20:47 19-04-2017
  W takim razie muszę i ja też zarejestrować się, poznać ten wyjątkowy klimat oraz pomagać. W sumie nie wiem dlaczego jeszcze tego nie zrobiłem. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  burebusek 23:03 19-04-2017
  Pięknie! Takich ludzi trzeba szanować i doceniać, ponieważ wszystko robią z wielkim poświęceniem. To giganci-pasjonaci w rozwiązywaniu spraw mniejszego kalibru, aż po techniczne powikłaną materię problemów w Orange. Szacun!
  Odpowiedz
 • komentarz
  VDSL2 12:50 20-04-2017
  A kto ma pomagać jak nie my....
  Odpowiedz
 • komentarz
  Szatyneczka 15:43 20-04-2017
  Ja też się zarejestruję :) myślę, że warto
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 20:11 20-04-2017
  Wstyd się przyznać ale dopiero z tego wpisu dowiedziałem się o tej użyteczności :-/
  Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 13:55 21-04-2017
   No co ty ;) To działa i śmiga jak ta lata ;))) No to tylko Wam pogratulować. Gratki :)
   Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 15:54 21-04-2017
   @Pan Pikuś zapraszam :) Orange Heros to miejsce dla Ciebie :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  do pablo 16:01 25-04-2017
  czy pan tworzy oferty na kartę? jeśli tak to'mógł by pan zrobić taka ofertę lepsza? mam dużo pomysł.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 12:12 02-05-2017
  Ojojoj, co to był za zlot! :D Najlepsi ludzie ever! Pozdro Herosi!
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej