Sieć

Wolniejsza obniżka MTR za inwestycje

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
11 maja 2011
Wolniejsza obniżka MTR za inwestycje

Dziś otrzymaliśmy od UKE oficjalną decyzję, zgodnie z którą wysokość stawki MTR w sieci Orange, w okresie od 1 lipca 2011 do 30 czerwca 2012, będzie wynosić 15,20 gr/min, a od 1 lipca 2012 - 12,23 gr/min. W zamian za spowolnienie redukcji stawek MTR (początkowo UKE zasugowało możliwy spadek do 9,66 gr/min), zobowiązliśmy się do realizacji inwestycji w obszarach tzw. białych plam 2G i 3G. Nasze nakłady szacujemy na ponad 100 mln zł. Wydanie decyzji było efektem negocjacji z regulatorem i operatorami alternatywnymi telefonii stacjonarnej. Orange, jako jedyny na razie dogadał się z OA. Naszym zdaniem porozumienie inwestycyjne jest najlepszym rozwiązaniem dla rynku i cieszymy się, że zostało zrealizowane. Teraz czekamy na Plusa, Erę i Playa.


Odpowiedzialny biznes

Sycylia szaleje a Słowacją płacze

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
11 maja 2011
Sycylia szaleje a Słowacją płacze

U nas się leją i zamykają stadiony, a na Sycylii pokazują jak mały może grać pieknie i wygrywać z największymi. Różowi czyli US Palermo w naprawdę niesamowitym meczu pokonało 2 do 1 faworyzowany AC Milan (grający w końcówce co rzadko 4 napastnikami !!!) i awansowało do Finału Pucharu Włoch - kto nie oglądał niech żałuje - mecz na pewno lepszy i bardziej dramatyczny niż wszystkie tegoroczne półfinały LM (swoją drogą Ibrahimowic jest wart tyle złota ile waży). Zawodnicy z Sycylii są więc o krok od osiągnięcia największego w historii wyniku i zdobycia pierwszego trofeum. Dziś zobaczymy kto stanie na ich drodze: Inter Mediolan czy AS Roma. Ja w każdym razie na pewno będę dopingował różowym. Małe jest piękne.

Znacznie bliżej nas, bo za południową granicą obserwowałem coraz większą traumę Słowaków, którzy jako gospodarze Mistrzostw Świata w hokeju przegrali praktycznie wszystko co można, w tym mecz z Czechami i nawet nie wystąpią w ćwierćfinałach. Hala Orange w Bratysławie, gdzie zostaną rozegrane kolejne mecze może więc świecić pustkami bo fala rozgoryczenia u południowych braci jest duża. Zwłaszcza, że nikt przed MŚ nie sądził, że będzie aż tak źle. Kiedy gospodarze przegrywają nawet z Niemcami, nie mówiąc juz o Finlandi i Rosji to jest naprawdę źle. Teraz tych ostatnich czeka największy hokejowy klasyk bo pojedynek z Kanadą. Na ostatnich MŚ lepsi byli Rosjanie, na Igrzyskach Kanadyjczycy. Dziś faworyta raczej bym nie wskazał, ale z przyjemnością ten mecz jutro obejrzę.  A dziś przede wszystkim spotkanie Czechów z USA. Pogromcy Słowaków są tu uznawani za zdecydowanych faworytów i chyba wygrają - grają przecież prawie jak u siebie i są co widać na fali. W pojedynku skandynawskim mimo nieobliczalności Norwegów ja stawiam na Finlandię, a z pary Niemcy-Szwecja -zdecydowanie widzę w półfinale graczy Trzech Koron. Już jutro wieczorem będę wiedział czy dobrze postawiem czy nie.

Na koniec taka mała reflekacja - a gdzie my jesteśmy w hokeju. Dla tych, którzy nie wiedzą, nawet nie sprawdzajcie gdzie jesteśmy.


Rozrywka

Nadpływają Piraci – konkurs

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
11 maja 2011
Nadpływają Piraci – konkurs

Już 20 maja polska premiera najnowszej części „Piratów z Karaibów: Na Nieznanych Wodach”. A ja dla fanów, którzy nie mogą doczekać się oficjalnej premiery mam 3 podwójne zaproszenia na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu w 3D, w ramach Orange kocha kino. I to już 18 maja, o  19.15 w warszawskim Orange IMAX. By je zdobyć musicie najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pytania konkursowe. Zaraz trochę o filmie, ale przed pokazem widzom na pewno lepiej ode mnie opowie o nim Tomasz Raczek. Dla kinomanów spoza Warszawy mam nagrody pocieszenia - 3 podwójne vouchery do kin Cinema City.

W najnowszej części kultowej serii zagrają Johnny Depp - kapitan Jack Sparrow, Geoffrey Rush jako kapitan Hektor Barbossa, Penélope Cruz, czyli piratka Angelicaoraz Ian McShane jako legendarny pirat Czarnobrody. To pierwszy film z serii o piratach nakręcony w technice 3D. Tym razem Jack Sparrow na pokładzie okrętu „Zemsta Królowej Anny” uda się w podróż w poszukiwaniu Fontanny Młodości. Jego los skrzyżuje się z Angeliną, jedną z kobiet z jego przeszłości. W filmie zobaczycie też ponętne syreny oraz odrażających zombi. Ja oczekuję świetnej zabawy, a Wy?

Uwaga! A teraz pytania konkursowe. Bądźcie szybcy i nieustraszeni bo są tylko 3 zaproszenia i 3 nagrody pocieszenia!

1. Jaka choroba/uraz dopadł Johnnego Deppa podczas kręcenie filmu?

2. Kto i dlaczego musiał dublować część scen Penelope Cruz?

W tym filmie bajka miesza się z prawdziwymi historiami. W latach 1716-1719 za pozwoleniem króla Anglii po Morzu Karaibskim rzeczywiście grasował pirat Edward Teacher - Czarnobrody. Pływał na okręcie „Zemsta Królowej Anny”, a w sumie miał swoja własną, małą flotę 4 okrętów. By wyglądać straszniej na brodę wiązał czerwone wstążki, do kapelusza przyczepiał zapalone lonty, a na ramieniu nosił 6 załadowanych pistoletów. Zdarzało się, że odpalał działa swoją uprzednio podpaloną brodą. Swoją drogą niezły dziwak.

Scroll to Top