;

Odpowiedzialny biznes

Wolontariat wysokiej jakości (1)

Tosia Bojanowska

8 grudnia 2021

Wolontariat wysokiej jakości
1

Piszę ten tekst w kilka dni po Międzynarodowym Dniu Wolontariatu i trzyma mnie piękne wzruszenie. Bo nasz wolontariat pracowniczy to „armia aniołów”, mnóstwo historii o pięknym pomaganiu, o wspólnocie i sile. Dodatkowo, program właśnie zyskał Certyfikat najwyższej jakości. Tadaaam!

Dzień Wolontariusza jest co dzień

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Przy tej okazji możemy w sposób wyjątkowy docenić wolontariuszy i wolontariuszki. Na co dzień pracują w Orange, a dodatkowo angażują się w działania społeczne z naszą Fundacją (i nie tylko), dając wsparcie tysiącom potrzebujących. Łącznie w tym roku jest z nami 2000 wolontariuszy, co w tych hybrydowych czasach jest naprawdę powodem do dumy!

Działają mimo trudów pandemii. W 2020 ich zaangażowanie dotyczyło głównie tematów „covidowych”. W tym roku, wrócili też do innych aktywności. Wiosną organizowali pikniki charytatywne, spotkania, remonty, prace porządkowe i liczne inicjatywy na rzecz ekologii w nurcie #OrangeGoesGreen na rzecz wielu placówek pomocowych. Powrócili też do realizowania zajęć z zasad bezpiecznego internetu dla dzieci i młodzieży tam, gdzie szkoły nie były w nauce zdalnej. Łącznie z nauką zdrowych nawyków cyfrowych dotarli w tym roku do ponad 1300 dzieciaków!

Zgłosili się też do świątecznej akcji Gwiazdka – i to w rekordowej liczbie 167 drużyn! Łącznie 1200 wolontariuszy i wolontariuszek z Orange dotrze ze świąteczną pomocą (i atmosferą) tam, gdzie św. Mikołaj nie da rady – do wielu domów dziecka, świetlic środowiskowych, osób starszych czy przewlekle chorych.

Dziś wspólnie z Julienem Ducarrozem, Prezesem Orange Polska i Jackiem Kowalskim, Członkiem Zarządu ds. Human Capital, mogliśmy wyróżnić i docenić wszystkich naszych bohaterów i bohaterki w czasie specjalnego wydarzenia pod hasłem „Wolontariat to relacje”. Wręczyliśmy też wyróżnienia „Razem dla innych” dziesięciu najbardziej zaangażowanym osobom w tym roku, a nominowanym do tego wyróżnienia przez swoje koleżanki i kolegów z pracy. To było spotkanie pełne pięknych wzruszeń, podziękowań i historii o pomaganiu.

Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”

Kropkę na „i” w tym wszystkim stawia fakt, że nasz program wolontariatu pracowniczego właśnie otrzymał Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości” – poziom trzeci, najwyższy. To taki dokument potwierdzający zgodność programu wolontariatu pracowniczego z Kartą Zasad Wolontariatu Pracowniczego, o której kiedyś wspominałam na blogu. Oznacza to, że przestrzegamy fundamentalnych zasad , chronimy wartości wolontariatu, że wspieramy pracowników w działaniach społecznych. Potwierdził to audyt ze strony ekspertów – Komisji Certyfikacyjnej powołanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Obejmował analizę ankiety, dokumentów, ale też rozmowę z koordynatorem wolontariatu i kilkoma wolontariuszami.

Fundacja Orange

Zgodność z Kartą Zasad Wolontariatu Pracowniczego jest u nas – okazuje się – na najwyższym poziomie. Myślę sobie, że to także wielka zasługa naszych wolontariuszy i wolontariuszek. I powiem Wam, że chce się ich wspierać jak najlepiej, kiedy widzi się, jak są zmotywowani, zaangażowani, pełni zapału i serca do działania. Tej ogromnej machiny już nie da się zatrzymać! I super, #OrangeTeam!

wolontariat pracowniczy

/Jacek Kowalski, Członek Zarządu ds. Human Capital w Orange Polska, odbierając certyfikat/.

Udostępnij: Wolontariat wysokiej jakości
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:49 13-12-2021
  Gratulacje. Jesteście wielcy. Parę dni temu widziałem Waszych ludzi w CDZ w Warszawie. Pamiętam jak X lat temu sam chodziłem jako Mikołaj po kieleckim szpitaliku. Super akcje, wspaniali ludzie. Kosmos!
  Odpowiedz

;

Sieć

Przybywa światłowodów, znikają „białe plamy” (18)

Wojtek Jabczyński

8 grudnia 2021

Przybywa światłowodów, znikają „białe plamy”
18

Właśnie przekroczyliśmy 300 tys. gospodarstw domowych i 3 tys. szkół, które znalazły się w zasięgu wybudowanej przez Orange Polska sieci światłowodowej w ramach projektów POPC. To oznacza położenie niemal 20 tys. km linii światłowodowych i wykonanie 75% prac, których się podjęliśmy. Całkowita wartość zrealizowanych już inwestycji wynosi 1,15 mld zł. Z czego wkład własny Orange Polska to 338 mln 754 tys. zł. Reszta stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Inwestycje w ramach POPC realizujemy na terenach tzw. „białych plam”, czyli obszarach słabo zaludnionych. Dlaczego są tak istotne? Ponieważ dają równe szanse w dostępie do edukacji, wykonywania zdalnej pracy, prowadzenia biznesu czy załatwiania codziennych spraw online mieszkańcom wsi czy małych miasteczek. Brak internetu to jeden z czynników wykluczenia społeczno – cyfrowego. Raport na ten temat znajdziecie tutaj.

Finalnie, dzięki naszym inwestycjom realizowanym z dofinansowanie UE, światłowód dotrze do 4 757 miejscowości w 646 gminach. Cieszy nas, że współpraca z samorządami jest coraz lepsza i postrzegają one światłowody, jako coś niezbędnego w życiu mieszkańców i dającą szansę gospodarczego rozwoju.

– Szybki internet dla mieszkańców naszej gminy, to epokowa inwestycja na miarę niegdysiejszej elektryfikacji wsi. Program POPC stał się ogromną szansą dla mieszkańców gminy na szybki internet, który jest kluczowy dla pracy i edukacji. Światłowód jest podstawowym elementem bezpieczeństwa i oknem na świat – przekonuje Tadeusz Królczyk, wójt gminy Ochotnica Dolna.

– W każdym domu jest komputer, czasami więcej niż jeden. Służy zdalnemu uczeniu się, często pracy. Można bez przesady powiedzieć, że te urządzenia są podstawą egzystencji wielu rodzin. Trudno to sobie jednak wyobrazić bez rozbudowanej sieci światłowodowej – dodaje Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.

Udostępnij: Przybywa światłowodów, znikają „białe plamy”
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Vioero 19:58 08-12-2021
  czekam ponad 15 lat na światłowód Orange. Radoszowice gm. Niemodlin, w końcu mała prywatna firma już ciągnie kabel światłowodowy po słupach elektrycznych. Niestety dziesiątki próśb i zgłoszeń zapotrzebowania nie dały skutku, aż do momentu kiedy Komisja Europejska zaczęła się interesować tematem i pewnie będzie kara jakąś i postępowanie, ale na to jeszcze chwilę zaczekamy.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Radek 15:43 15-12-2021
   Tak samo u mnie. Czekam na internet, jakikolwiek, od 2007 roku. Wtedy nawet podpisałem umowę o założenie internetu. Orange ma wywalone na wieś. Opowiada banialuki, że już jes, za momencik, za chwileczkę... ale to ściema. Klient na wsi to dla nich biedny klient, domy rozrzucone, wykorzystanie niskie a nakłady wysokie. Po co obiecywać jak się nie zamierza zrobić? Nie wytrzymałem i sprzedałem dom - wyprowadziłem się do miasta. P.S. Swiatłowód Orange jest w centrum wsi od lat, kilkaset metrów dalej. Ale tam jest totalna olewka człowieka przez tą firmę.
   Odpowiedz
 • komentarz
  sciema 10:55 10-12-2021
  Super, sam znam jedną miejscowość, może nie jakaś super zaludniona, ale gospodarstw domowych jest kilkadziesiąt i są skazani na kiepskie LTE albo zapchaną miedź od Orange. Takie Orange jest ekologiczne, że ni huhu nie chce podpiąć tam światłowodu, a klientów złapałby momentalnie. No ale cóż, ja światłowód mam - tylko że Orange jest na tyle "inteligentne", że podpina sieć w większości tam, gdzie klienci mają usługi konkurencji, a jakość jest o wiele lepsza od Orange. No ale licznik gospodarstw domowych w górę, co nie panie rzeczniku?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 19:47 13-12-2021
  Panowie rozumiem Wasze poruszenie, ale biznes to biznes. Inwestycja w planie kapitałowym musi się zwrócić i zarobić. Czy wyłożyli byście ogromne pieniądze na inwestycje która się nie zwróci, ba której stracicie?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Żaganianin 00:25 17-12-2021
  Ja głosuje portfelem. Jeszcze nieco ponad 2 lata temu miałem FunPacka, teraz sam Internet. Za nieco ponad 2 miesiące nie będę mieć nic. To nagroda za Neo 20 Mbps. Reszta rodziny tez wolna od pomarańczy. Konkurencja na V i I robi robotę światłowodem. Mobilnie podział na zielonych i fioletowych. A 20 lat temu jeszcze za podłączenie ISDN trzeba było zapłacić kilka tysięcy. Historia pokazała, ze nie warto było.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mister 09:01 17-12-2021
  Budujecie sieci tam gdzie się opłaca, a nie gdzie jest potrzeba. Cały ten system białych plam to totalna ściema, co rok można podawać że nie ma sieci, a nikt jej nie buduje. Całe szczęście, że są lokalni operatorzy, którym zależy na klientach a nie słupkach.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 11:20 17-12-2021
  Może się tak nie poklepujcie, bo w Kobylance (pow. Stargard) jest już prawie 2 lata opóźnienia.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Jan 19:46 21-12-2021
   No nie do końca, bo w przypadku popc operator ze swojej kasy dokłada 25% Jakoś inni operatorzy w ramach popc podłączają więcej niż dostali z uke, praktycznie jak już robią to całe wioski (zostają tylko pojedyncze chałupki gdzieś na uboczu), a orange robi tylko minimum tj. 70% z listy z przetargu i po takim zabiegu podłączają światłowód do 30% domów we wsi i to najczęściej tam, gdzie już wcześniej były kable orange, ale niekoniecznie ktoś jest zainteresowany internetem
   Odpowiedz
 • komentarz
  wojas 12:51 17-12-2021
  budujecie nie za swoje, wchodzicie na teren tam, gdzie już jest kilku operatorów, a i tak ludzie wolą lokalnych, a nie korpo z francji
  Odpowiedz
 • komentarz
  Alfred 19:00 18-12-2021
  Dawno takich głupot nie czytałem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Andrzej 09:46 20-12-2021
  Białe plamy budujecie, ale tylko najbardziej opłacalne. Chyba po to, aby wziąć kasę z dotacji i tyle. A potem jak światłowód się urwie to wisi i nikt go nie naprawia. Dobrze, że jest jeszcze lokalna konkurencja.
  Odpowiedz
 • komentarz
  nolty 05:45 24-12-2021
  a zostają brązowe?
  Odpowiedz
  • komentarz
   mar_ 12:53 25-01-2022
   Zostają szare, którymi nikt się nie interesuje
   Odpowiedz
 • komentarz
  mar_ 15:18 15-01-2022
  26.10.2017 r. dostałem od Orange oficjalną ofertę "Światłowód z telefonem". Dotąd nie została zrealizowana. Moja lokalizacja jest w odległości zaledwie 70 m od punktu rozdzielczego, z którego dawno temu podłączono 2 budynki. Po drodze jest kanalizacja teletechniczna, aż do studzienki przed domem. Między studzienką a moim budynkiem jest peszel z kablem telefonicznym Orange. Brak konieczności kopania. W 2020 zrezygnowałem już ze źle działającej Neostrady VDSL. Teraz właśnie złożyłem rezygnację z telefonu stacjonarnego, z którym co chwila były problemy techniczne i który trzymałem jako rezerwę do ewentualnego powrotu do VDSL, ale obecnie w systemie VDSL już pod moim adresem nie jest proponowane. Jest już tylko ADSL do 20Mb. Pełny regres w zakresie świadczonych usług. Obecnie korzystam z internetu 4G+ z T-Mobile, który działa dużo lepiej niż poprzednie VDSL Orange. Z mojej perspektywy u Państwa to raczej czarne dziury niż białe plamy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Orangowy 23:21 28-01-2022
  Jestem Waszym klientem od niepamiętnych czasów. Korzystam z Orange Love, mam dodatkowe komórki ale łącze miedziane wyciąga w porywach do 35Mb/s. To trochę za mało aby obsłużyć 4-osobową rodzinę, biorąc pod uwagę pracę zdalną, lekcję zdalne itp. A światłowodu jak nie ma tak nie ma. Lokalny operator rozwiesił światłowody na słupach energetycznych ale ceny nie powalają, więc póki co jestem z Wami ale nie wiem jak długo wytrzymam. Coraz bardziej brakuje prędkości. Technologia idzie na przód, więc postarajcie się jak nie chcecie stracić wiernego klienta. Radlin powiat wodzisławski.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Andrzej J 15:56 29-09-2022
  No cóż przestaję wierzyć, że doczekam za swojego życia przynajmniej dobrego zasięgu Orange w Nowych Chrustach koło Koluszek województwo łódzkie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Bb 12:45 17-11-2022
  Właśnie w radiu mówili o miejscowości Radoszowice na Opolszczyźnie gdzie mieszkańcy czekają ponad 14 lat na światłowód. Biuro prasowe mija się z prawdą, ale skutecznie mieszkańcy złożyli pozew do UE i UOKiK, ciekaw jestem czyja głowa poleci...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Meh 17:56 31-01-2023
  Kamienna-Kolonia pominięta i kupa białych plam, dlaczego wieś obok Kamienna-Wieś ma realizowane POPC, a my kilka metrów dalej już nie, ten cały bubel jak zwykle jest nie fair, od lat czekam na jakiekolwiek możliwości bo lecę na radiówce i szału można dostać...
  Odpowiedz

;

Oferta

Magiczne Święta z telewizją od Orange (3)

Kasia Barys

8 grudnia 2021

Magiczne Święta z telewizją od Orange
3

Najlepsze, świąteczne filmy i seriale, najpiękniejsze zakątki globu, zapachy najbardziej smakowitych zimowych potraw, a także sportowe wrażenia. Warto spędzić magiczne Święta z telewizją od Orange.

Do 10 stycznia klienci Pakietu Optymalnego i Orange Love Standard w technologii kablowej mogą oglądać najlepsze programy na 10 odkodowanych kanałach. Ponadto na Orange VOD czeka aż 40 filmów familijnych Disneya w niższych cenach.

Co warto obejrzeć na odkodowanych kanałach tv?

W świątecznej dla najmłodszych widzów mamy 4 stacje – BabyTV, CBeebies, Boomerang oraz teleTOON+, wypełnione po brzegi doskonałymi, uwielbianymi przez dzieci na całym świecie serialami i programami edukacyjnymi.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, „co w trawie piszczy” udostępniamy Animal Planet. Znajdziesz tam najciekawsze programy poświęcone przyrodzie, zwierzętom oraz osobom, które starają się odkryć tajemnice świata fauny i flory. Zobacz takie serie, jak: „Weterynarz z Gór Skalistych”, „Kot z piekła rodem” czy „Na tropie legendarnych potworów”.

Fanom dobrej kuchni polecamy CANAL+ Kuchnia. W ramówce stacji są najlepsze programy kulinarne, w których błyszczą mistrzowie kuchni z całego świata, np.: „Jamie Oliver: Gotuj zdrowo dla całej rodziny”, „Kulinarne przeboje na świąteczny stół” czy „Nie bój ryby!”.

Dla miłośników stylowych wnętrz mamy CANAL+ Domo. Obejrzyj najlepsze polskie i zagraniczne programy o urządzaniu domów, najpiękniejszych rezydencjach na świecie lub znakomite reportaże o ogrodnictwie i ekologii. Polecamy m.in.: „Kupcie sobie zamek!”, „Wyzwanie – nowe mieszkanie” czy „Grunt to ogród”.

Do wspólnego oglądania telewizji zachęca też Polsat Rodzina. Zobacz programy o charakterze poradnikowym, rozrywkowym, a także seriale i filmy pozbawione przemocy. Polecamy takie serie, jak: „Były sobie Ameryki”, „Byli sobie wynalazcy” czy „Co ludzie powiedzą”.

Porządną dawkę tajemnic można znaleźć na kanale Polsat Play, gdzie królują takie programy, jak „Tajna historia XX wieku” czy „Poszukiwacze historii”.

A sportowe emocje można poczuć oglądając Extreme Sports Channel, z programami o zimowych sportach ekstremalnych, m.in.: o snowboardzie ale także o skateboardingu, , BMX, rolkach, MTB, wakeboardingu, surfingu, windsurfingu, motocrossie i wrestlingu.

40 filmów Disneya w niższej cenie na życzenie

W Orange VOD na dekoderach telewizji od Orange prezentujemy 40 filmów familijnych Disneya w niższych cenach. Gwarantujemy dobrą zabawę, mnóstwo wzruszeń, magii i dobrego humoru. Który film obejrzysz?

„Kraina Lodu II”, czyli druga część przygód Elsy, Anny, Kristoffa i sympatycznego bałwanka Olafa. Tym razem dzielna drużyna będzie musiała stawić czoła potężnej magii i powstrzymać zagładę królestwa Arendell.

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa” to inspirowana klasyczną baśnią opowieść o dziewczynce, która trafia do magicznej krainy i musi stawić czoła okrutnej władczyni. W tym filmie zachwycą Cię nie tylko przepiękne zdjęcia i kostiumy, ale także gra aktorska Keiry Knightley, Helen Mirren oraz Morgana Freemana.

Film  „Co w duszy gra” został nagrodzony dwoma Oscarami®. Wzruszająca, przepełniona muzyką opowieść o życiu, śmierci oraz pasji. Poznaj nauczyciela muzyki, który chce zostać sławnym jazzmanem. Kiedy wreszcie ma szansę spełnić swoje marzenia, ulega wypadkowi i trafia do zaświatów. Czy ma jeszcze szansę na odmiennie swojego losu?

„Mary Poppins powraca”. I znów niezawodna niania musi pomóc nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i spokój. Magiczne zdolności kobiety sprawią, że wszystko stanie się możliwe. Tym razem w rolę niekonwencjonalnej niani wcieliła się rewelacyjna Emily Blunt.

CANAL + 4k Ultra HD także odkodowany …

dla klientów pakietów Select do 6.01.2022 oraz Prestige do 28.02.2022. Od poniedziałku do czwartku można obejrzeć polski serial „The Office PL” po 3 odcinki, start od godziny 16:45 a 12 grudnia będzie można zobaczyć film „Planetę Singli. Osiem historii”. Fani piłki nożnej mogą pokibicować w najbliższą sobotę oglądając mecz Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok a w niedzielę o 17:30 mecz Radomiak Radom – Lech Poznań

Udostępnij: Magiczne Święta z telewizją od Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Robert 12:42 10-12-2021
  Czemu na satelita to nieodkodowane do 6 stycznia i w ofercie satelitarnej? Co to jest robione, jednym dawane w kablówka, drugim na satelita nic? NOVELAS+ tez nie ma na satelita i Eleven Sports 4....................Na satelita nie ma żadnego kanału 4K dostępnego i nawet pasma otwartego nie zrobić w pierwszej kolejności i nie dać te kanały nie 4K w pierwsza kolejność, ne rozumiem takiej polityki!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wojtek 16:40 10-12-2021
  Kiedy Canal+ 4K w oferta satelitarna? Tylko simlocki, piny zakładać umiecie, z telefony zdjeliście to na dekodery i karty satelitarne pozakładaliście, żeby ludzie w swój tuner nie mogli nic obejrzeć za co płacą, a te dedykowane dekodery WHD-80, nie obsługują 4K i tylko na tym migającą czerwoną lampę oglądaj i plansze czarne wskakujące na cały ekran w trakcie filmu, meczu, z błędami---brak połącznieeeeeeee z modem.................;(
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 19:44 13-12-2021
  My tu sobie gadu, gadu a Blog Orange na już 13 lat ?
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej