;

Oferta

Wrzesień z najlepszym kinem w Orange VOD (2)

Kasia Barys

4 września 2021

Wrzesień z najlepszym kinem w Orange VOD
2

Największe przeboje kinowe z ostatnich miesięcy już we wrześniu znajdziecie w Orange VOD na dekoderach Telewizji Orange oraz w aplikacji Orange TV Go. Nie przegapcie takich filmów, jak: „Ciche miejsce 2”, „Ojciec”, „Obecność 3: Na rozkaz diabła”, „Tom i Jerry” czy  „Krudowie 2: Nowa era”.

Oscarowe hity

vod-wrzesien-hit

Od 26 sierpnia w naszej ofercie znajdziecie nagrodzony Oscarem, zaskakujący thriller pt.: „Obiecująca. Młoda. Kobieta” z brawurową rolą Carey Mulligan. Poznajcie historię niezwykle inteligentnej i szalenie przebiegłej dziewczyny, która prowadzi sekretne, nocne życie. Dlaczego wybrała taką drogę?

Z kolei od 18 września obejrzyjcie nagrodzoną dwoma Oscarami produkcję pt.: „Ojciec”, z wybitnymi rolami Olivii Colman oraz Anthony’ego Hopkinsa. To niezwykle poruszający dramat o przemijaniu, kruchości ludzkiego życia oraz o sile miłości. Anna musi zaopiekować się swoim 80-letnim ojcem, wykazującym oznaki demencji. Czy bohaterka poradzi sobie z tym niezwykle trudnym wyzwaniem?

Mroczne kino

vod wrzesień

Od 2 września polecamy „Ciche miejsce 2”, czyli drugą część topowego horroru z Emily Blunt w roli głównej. Zobaczcie, co wydarzyło się w świecie opanowanym przez tajemnicze, żądne krwi potwory, niezwykle wyczulone na każdy dźwięk. Czy ludzie nadal muszą żyć w absolutnej ciszy?

Od 4 września w Orange VOD znajdziecie przerażająco dobrą kontynuację horroru o zjawiskach paranormalnych, czyli „Obecność 3: Na rozkaz diabła”. Tym razem demonolodzy Lorraine i Ed Warrenowie będą musieli zmierzyć się z najpotężniejszą siłą w swojej karierze. Czy uda im się pokonać zło i wyjść cało z tego pojedynku?

Od 11 września obejrzyjcie pełną zaskakujących zwrotów akcji produkcję pt.: „Ci, którzy życzą mi śmierci”. W hicie Angelina Jolie wciela się w rolę dzielnej strażaczki, która musi uratować nastolatka z rąk oprawców. Sytuacja komplikuje się, kiedy w okolicy wybucha potężny pożar.

Od 15 września polecamy mroczny thriller pt.: „Małe rzeczy”, w którym genialnie zagrali Denzel Washington, Rami Malek oraz Jared Leto. Kiedy seryjny zabójca terroryzuje Los Angeles, miejscowy policjant prosi o pomoc w schwytaniu przestępcy bardziej doświadczonego kolegę po fachu. Wkrótce jednak okazuje się, że śledztwo jest bardziej skomplikowane, niż się wszystkim wydawało. Na jaw wychodzą też niepokojące sekrety z przeszłości „nowego” detektywa.

Z kolei od 30 września zobaczcie najnowszy film w reżyserii Guya Ritchiego pt.: „Jeden gniewny człowiek”. W hicie główną rolę zagrał czołowy twardziel kina akcji, czyli Jason Statham. To pełna doskonałych scen walki i zaskakujących zwrotów fabuły opowieść o mężczyźnie, który wypowiada krwawą wojnę gangsterom, którzy zamordowali jego syna.

Filmy dla całej rodziny

vod wrzesień

Od 4 września zapraszamy na familijny przebój, w którym odwieczni, futrzaści wrogowie –  „Tom i Jerry” – przekonają się, że życie w wielkim mieście wcale nie jest łatwe. Mysz Jerry wybiera się do Nowego Jorku i postanawia zamieszkać w najlepszym hotelu w okolicy. Sęk w tym, że naraża się pracownikom hotelu i ci proszą kota Toma, aby pozbył się gryzonia… Wiecie, kto wygra to starcie?

30 września zobaczcie, jak najbardziej zwariowana rodzina jaskiniowców w historii kina – Krudowie – musi zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi nowa era. Tylko, czy wszystko to, co „nowe” zawsze jest najlepsze? Przekonajcie się, oglądając animację pt.: „Krudowie 2: Nowa era”.

Polecamy też francuską komedię pomyłek pt.: „Żegnajcie, głupcy”. To opowieść o nieuleczalnie chorej kobiecie, która nie cofnie się przed niczym, aby odnaleźć utracone przed laty dziecko. Film znajdziecie w Orange VOD od 16 września.

Udostępnij: Wrzesień z najlepszym kinem w Orange VOD
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:20 04-09-2021
  Ja ostatnio jestem na etapie bajek i.....fajnie jest wrocić do tego czasu. Fajnie zapowiada się u Was wrzesień. Kto wie, ostatnio walczę z UPC, może czas na Was :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:11 04-09-2021
   Ja mam to samo - upc. Zważ jednak, że w przyszłości w cenie możesz poprosić o drugi dekoder ;)
   Odpowiedz

;

Innowacje

Więcej smartwatchy, mniej opakowań plastikowych (6)

Kasia Barys

4 września 2021

Więcej smartwatchy, mniej opakowań plastikowych
6

Sztuczna inteligencja rozpozna rodzaj tworzywa podczas segregacji śmieci

Na całym świecie wyrzucanych każdego roku jest 360 mln odpadów z tworzyw sztucznych. Są to ogromne ilości. Mimo postępów techniki, sortowanie śmieci wciąż odbywa się głównie dzięki pracy ludzkich rąk i oczu. Do 2030 wszystkie plastiki w krajach Unii Europejskiej mają być wykorzystywane ponownie lub przetwarzane a na wysypiska i do spalarni nie będzie mógł trafić żaden plastikowy śmieć. Poprawne i sprawne sortowanie tworzyw jest więc nie bez znaczenia. Dlatego też naukowcom udało się opracować algorytm do sortowania śmieci. Jest on znacznie lepszy niż praca ludzi. Jego zastosowanie może sprawić, że do recyklingu trafi aż 95 proc. plastików – zamiast 10 proc., jak to dzieje się dziś.

Źródło: focus.pl

Smartwatche coraz popularniejsze

Chociaż jakiś czas temu wydawało się, że inteligentne zegarki to chwilowa moda, która nie spotkała się z większym zainteresowaniem ze strony użytkowników, to smartwatche najwyraźniej potrzebowały po prostu więcej czasu. Z najnowszych analiz rynkowych wynika bowiem, że rynek ten zanotował w tym roku aż 27% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Ja osobiście nie używam, ale jestem przekonana, że dla wielu osób, szczególnie tych aktywnych to super rozwiązanie.

Źródło: geekweek.pl

Udostępnij: Więcej smartwatchy, mniej opakowań plastikowych
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:14 04-09-2021
  Ciekawe informacje. Mam nadzieję że Polska w zakresie segregacji pliastiku i jego ponownego wykorzystania nie zostanie w tyle za innymi państwami UE. Jako ojciec który kocha swoje dziecko chciałbym aby żyło ono w czystm środowisku. Chciałbym aby w okresie zimowym nie musiało używać oczyszczacza powietrza, tylko mogło swobodnie otworzyć okno i cieszyć się "czystym" powietrzem.
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:15 04-09-2021
   I tu Cię mam! Wietrzenie w zimie to wychładzanie pomieszczeń, a co za tym idzie? No właśnie - ponowne nagrzewanie... I gdzie tu ekologia?...
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 22:58 05-09-2021
    Czy ja wiem, mam wschodnie i południowe okna, więc zimą mam dogrzane mieszkanie przez słońce. Średnia temperatura w moim mieszkaniu bez odkręcania grzejników zimą to 21,5 st C. Tak więc.....wietrzyć mieszkanie zimą też trzeba umieć. Są na to pewne wytyczne. Pozdrawiam.
    Odpowiedz
   • komentarz
    ddwe 23:07 05-09-2021
    Przecież jak wietrzysz to tylko na chwilę uchylasz okno albo rozszczelniasz a nie na pół dnia. Wietrzyć w zimę i tak trzeba bo będzie się zbierała wilgoć i będzie się robił grzyb na ścianach.
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 17:47 06-09-2021
     Wszyscy wiemy o co chodzi ;) Poza tym powietrze w zimie w mieszkaniach jest bardzo suche od ogrzewania, więc nie ma wtedy wilgoci i żaden grzyb nigdzie nie wyjdzie!!! :)
     Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 18:02 06-09-2021
     Dokładnie, zima otwieramy okno na full na 4-6 minut po uprzednim zakręceniu głowic i po sprawie. Należy pamiętać że ściany, meble też kompensują energię cieplną.
     Odpowiedz

;

Zielony Operator

Zrobiliśmy porządek z kopertami (7)

Hania Jaworska-Orthwein

3 września 2021

Zrobiliśmy porządek z kopertami
7

Wiele razy pisałam, że nawet małe gesty mają znaczenie dla środowiska. Dziś kolejny przykład – zajęliśmy się poczciwymi… kopertami. Właśnie wdrożyliśmy projekt zmieniający sposób ich zamawiania i wykorzystywania. To pozwoli zaoszczędzić sporo papieru.

Mniej wzorów, mniej papieru

Chociaż digitalizujemy nasze procesy, gdzie tylko możemy to część korespondencji wymaga jeszcze wysłania pisma w kopercie zamiast e-maila. Wiemy zarazem, że część kopert zalega nieużywanych w naszych biurach. Dlatego przyjrzeliśmy się procesowi ich zamawiania, aby zminimalizować zakupy i dodatkowo ograniczyliśmy rodzaje kopert tylko do tych, najczęściej używanych. Zmniejszyliśmy też liczbę nadruków umieszczanych na kopertach, co pozwoliło zminimalizować liczbę wzorów przygotowywanych w drukarni. Wszystko to, biorąc pod uwagę skalę naszej firmy, daje bardzo wymierne oszczędności papieru. Szacujemy, że m.in. dzięki tej transformacji oraz dalszej digitalizacji procesów będziemy mogli zredukować liczbę wykorzystywanych kopert o 100 tys. rocznie!

koperta

Drugie życie starych kopert

Nowy standard naszych kopert obowiązuje od 1 września, ale nie pozwolimy, aby zmarnowały się, które jeszcze mamy w obiegu. To dobra okazja do zrobienia porządków w szafkach. Wszystkie nieaktualne, nieużywane koperty będzie można zwrócić i zostaną wykorzystane do procesów niewymagających wysyłki. Sposób ich wykorzystania będzie zależeć od ich stanu. Stare koperty, z wyschniętym klejem uniemożliwiającym zamknięcie lub pożółkłe przekażemy na makulaturę, czyli wrócą do obiegu.

Aplikacja SendME

Postaraliśmy się także o udogodnienia, dzięki którym każdy nadawca będzie na bieżąco mógł śledzić, gdzie dokładnie znajduje się jego przesyłka. Działa bardzo znajomo. Wystarczy zarejestrować ją w aplikacji SendME dostępną przez przeglądarkę internetową lub skorzystać z wersji mobilnej , a kopertę przekazać do wysyłki w kancelarii. Dzięki kodowi kreskowemu zawierającemu wdrożoną identyfikację numeryczną, możemy monitorować w aplikacji wędrówkę przesyłki w drodze do adresata.

Przy użyciu aplikacji mobilnej zeskanowanie barkodu odbywa się poprzez wykorzystanie aparatu fotograficznego dostępnego w telefonie. Proste? Pewnie, że tak. Późniejsza identyfikacja nieodebranych czy zwróconych przesyłek też jest znacznie prostsza.

Udostępnij: Zrobiliśmy porządek z kopertami
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ewa 13:00 03-09-2021
  Tzw. greenwashing
  Odpowiedz
  • komentarz
   Hania 15:12 03-09-2021
   To tylko jedno z wielu działań Orange Polska - nasze najważniejsze to redukcja emisji CO2 o -65% w zakresach 1 i 2 vs 2015 do 2025 - w celu osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej netto do 2040 (w zakresach 1, 2 i 3), czyli 10 lat przed celami UE. Ale jednocześnie, obok tych dużych działań takich jak przechodzenie na zieloną energię, przeprowadzki do energooszczędnych budynków, wdrożone programy optymalizacji energii czy tez zakresie wydłużania życia urządzeń realizujemy też mniejsze działania, dzięki którym możemy zmniejszać realnie nasz wpływ na środowisko.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 18:30 04-09-2021
    Pani Haniu! - Proszę o rozwinięcie tematów: 1/wdrożone programy optymalizacji energii - nie raz uczestniczyłem w ramach takich programów, kiedy to jeszcze EmiTel był w ramach GP. Nie było ciekawych pomysłów oprócz zakupu energii na wolnym rynku - ale teraz wy ją też teraz sprzedajecie ;) Ciekawe co teraz jest na topie :) 2/zakres wydłużania życia urządzeń - niestety, jako technik muszę stwierdzić, że urządzenia technologicznie z czasem są tylko na złom i nie wiem, jak można przedłużyć ich funkcjonalność... Amortyzacja - jest coś takiego ;) Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl
    Odpowiedz
    • komentarz
     Hania 15:28 06-09-2021
     1. Nasze inicjatywy związane z oszczędnością energii elektrycznej ujęliśmy w jeden Program Energy Optimization obejmujący nasze sieci, data center, salony oraz biura. Od 2015 to prawie 200 zrealizowanych inicjatyw przekładających się na realne oszczędności 710 GWh. Od wygaszania nadmiarowych w danym momencie elementów urządzeń, poprzez migrację klientów z przestarzałych, nieefektywnych technologii miedzianych do efektywnych energetycznie i nowoczesnych technologii światłowodowych, a także poprzez modernizację lub wymianę na nowsze systemy klimatyzacji czy zasilania, o wyższej efektywności, a także wspierając istniejące systemy klimatyzacji przez układy wentylacji wykorzystujące zewnętrzne powietrze do efektywnego i taniego chłodzenia ( freecooling). Poza tym budujemy nowe efektywnie energetycznie obiekty techniczne, takie jak Warsaw Data Hub – nowoczesne Data Center pod Warszawą z efektywnymi systemami chłodzenia i zasilania oraz częściowo zasilane z energii odnawialnej. 2. Ponowne użycie, odnowa, naprawa, recykling - włączamy zasady gospodarki obiegu zamkniętego w nasze procesy, aby wydłużać żywotność urządzeń i ograniczać odpady. Skupujemy używane smartfony, zbieramy stare, zużyte telefony, oferujemy odnowione, a także odnawiamy modemy i dekodery przekazując do ponownego użytkowania co roku prawie pół miliona takich urządzeń.
     Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:54 03-09-2021
  Fajna akcja. Chociaż nowe koperty można wytwarzać z komponentów z recyklingu i wówczas oszczędzimy drzewa przed wycinką. Uważam że zmorą kopert w których otrzymujemy faktury są foliowe okienka. W tym aspekcie powinny być wprowadzone zmiany na szczeblu ogólnoeuropejskim. Papier to cenny surowiec który bardzo łatwo przetworzyć i dać mu drugie życie tylko musi być on wolny od plastiku.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ekopaka 09:17 08-09-2021
   A jak do eko Orange ma się ta gigapaka. Dostaje karton w którym jest kolejny karton i dwa pudełka z telefonami. Plus kartka papieru z fakturą. Trochę to nie eko
   Odpowiedz
   • komentarz
    Hania 10:35 08-09-2021
    Słuszna uwaga. To była jednorazowa akcja. Rozmawialiśmy już o tym i jak najbardziej będziemy będziemy pracować, aby było lepiej - bo najlepsze opakowanie to takie, którego nie ma.
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej