;

Inne

„Wszyscy ludzie strategii” – Aleksandra Filipowicz (3)

Wojtek Jabczyński

3 stycznia 2023

„Wszyscy ludzie strategii” – Aleksandra Filipowicz
3

Kontynuujemy drugi sezon cyklu wideo „Wszyscy ludzie strategii”, w którym przedstawiam ekspertki i ekspertów Orange Polska w kontekście strategii .Grow. Do kolejnego odcinka zaprosiłem Aleksandrę Filipowicz, naszą ekspertkę ds. transakcji finansowych. Opowiada, na czym polega zarządzanie gotówką i opieka nad naszym skarbcem. Jak korporacja współpracuje z bankami i dlaczego e-płatności to już nie jest finansowa przyszłość tylko teraźniejszość. Dowiecie się też trochę o turystyczno-architektonicznych pasjach Oli.

Udostępnij: „Wszyscy ludzie strategii” – Aleksandra Filipowicz
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  OlaF 12:38 03-01-2023
  Wojciech Jabczyński, Amelia Łukasiak dziękuję bardzo za przygotowanie i współpracę przy rozmowie. Marcin Jaroszek, Jacek Kunicki dziękuję za wsparcie, docenienie i możliwość przekazania paru słów o naszych działaniach, tak skarbcowych, jak i wespół z wieloma obszarami zarówno finansów, jak i biznesu w OPL, które przekładają się na dobre rozwiązania dla naszych Klientów, Dostawców i wartość dla OPL. Dziękuję: Beata Mikrzak, Martyna Wasilewska, Iwona Kiljańczyk, Arek Kiliś, Kuba Filipowski, Artur Wróbel z Finansowanie i Skarbiec, z którymi na co dzień dbamy o „pełny skarbiec”, banki, finansowanie i ubezpieczenia oraz tym, z którymi nasz obszar współpracuje na co dzień – COK, Kontroling, Zakupy, Płatności, Dział Prawny, chyba nie dam rady wymienić wszystkich.. Wszyscy wiemy jak wiele znaczy dla zarządzania finansami, przekazanie informacji na czas, porozumienie, zrozumienie i chęć współdziałania gdy trzeba, niezależnie od nowoczesnych technologicznych rozwiązań i automatyzacji, rozstrzygać trudne kwestie w bardzo krótkim terminie. A długie spacery i oglądanie tak nowej, jak i tej wiekowej architektury polecam wszystkim – wrażenia niezapomniane :-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Amelia 18:12 10-01-2023
   Olu, ja w imieniu @Amacom.tv Tobie bardzo dziękuję za świetne przygotowanie, życzliwość i ogromne zaufanie. Świetnie się z Tobą pracowało. Pozdrawiam serdecznie amelia
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 16:17 03-01-2023
  Fajny wywiad, ciekawa osobowość 💪
  Odpowiedz

;

Gaming

Najlepsze gry z 2022 roku (1)

Bartosz Graczyk

2 stycznia 2023

Najlepsze gry z 2022 roku
1

Najlepsze gry z 2022 roku? Moje gamingowe serce bardzo dobrze wspomina ostatnie 365 dni. Ten czas był owocny w premiery wysokobudżetowych gier, które okazały się dopracowanymi produktami. Zarówno pod względem graficznym jak i rozgrywkowym.

Mimo, że nie jestem fanem Playstation, to właśnie na tę konsolę zawitało najwięcej najlepiej ocenionych gier tego roku. To nie oznacza, że na innych platformach nie pojawiły się równie dobre tytuły. Które produkcje z poszczególnych platform okazały się być najlepszymi i wartymi sprawdzenia? Na wstępie zaznaczę, że są to gry, które sam sprawdziłem. Na liście nie znajdują się produkcje, których nie miałem okazji ograć. Jest to w pełni subiektywne zestawienie. Zapraszam na zestawienie Gracza.

Horizon: Forbidden West (PS4/PS5)

najlepsze gry 2022

Najlepszą grą na Playstation 4/5 okazała się być kontynuacja serii Horizon, autorstwa Guerilla Gamez. To właśnie ta produkcja oferuje zwiedzenie malowniczego, ciekawego i przede wszystkim otwartego świata. Gdziekolwiek się nie ruszymy, widok zapiera dech w piersiach, ponieważ przypomina pocztówkę ze świata postapokaliptycznego. Właśnie w takich realiach główna bohaterka próbuje odkryć prawdę na temat tego, co doprowadziło świat do obecnego stanu. Nie ułatwią jej tego mechaniczne zwierzęta, z których pozyskuje surowce do tworzenia atrybutów potrzebnych do walki. To kontynuacja świetnej historii, oprawiona wizualnymi wodotryskami. Grając w tę grę poczułem się, jakbym znalazł się wewnątrz dobrze napisanej, zilustrowanej książki.

God of War: Ragnarok (PS4/PS5)

najlepsze gry 2022 god of war ragnarok

Kratos kontynuuje wojnę przeciwko całemu światu, niszcząc piedestały bóstw. Tak jak w poprzedniej części walczy z postaciami z nordyckich mitów. Między innymi z Thorem, który nic a nic nie przypomina wizualizacji przedstawionej przez Marvel Studios. To chłodna historia, pełna brudu i krwi. Zniszcz lub zostań zniszczonym. Gameplay wygląda dokładnie tak samo jak w poprzedniej odsłonię, lecz Kratos otrzymuje nowy oręż, a jego syn znacznie zmężniał – jest gotowy być czymś więcej niż kulą u nogi ojca.

Stray (PS4/PS5/PC)

stray najlepsze gry 2022

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest być kotem? Nie? A zastanawiałeś się jak to jest być kotem w postapokaliptycznych realiach? Też nie? Serio? No cóż, „Stray” może nie odpowiada twoim rozmysłom, ale to nadal ciekawa gra, którą warto sprawdzić. Moje pytania odpowiadają właśnie realiom gry „Stray”.

Wyobraź sobie podziemny świat, w którym społeczność ludzka została zastąpiona przez roboty. Te machiny podejmują proste interakcje ze środowiskiem, pełniąc w nim określoną rolę. Jeden z nich może być kucharzem, inny sprzątaczem, a kolejny grajkiem na ulicy. Nasz główny bohater współistnieje z nimi jak ze zwykłymi ludźmi. Daje się głaskać, łasi się, a czasami peszy. Do pewnego momentu. Jeden z robotów zamierza „przyczepić się” do kota w celu odkrycia prawdy i wyjścia na zewnątrz.

Co robimy w tej grze? To co zwykły pupil domowy, ale w wydaniu ekstremalnym. Wspinamy się, łasimy, a także zwalczamy szkodniki, ale z jedną różnicą. Te małe potworki są groźnym wirusem, który zniszczył ludzkość.

Pokemon Scarlet/Violet (Nintendo Switch)

Nintendo Switch jest już przestarzałą konsolą i nie da się tego ukryć. Na tę platformę najlepsze gry nie zostały wydane w 2022 roku, a bardziej w 2018. Jej podzespoły nawet nie próbują dorównać obecnej generacji, a w dniu premiery były słabsze od Xbox One oraz Playstation 4. Ta cecha może negatywnie wpływać na jakość wydawanych gier na tę konsolę. Jedną z ofiar słabych podzespołów Nintendo Switch są nowe Pokemony. To gra średnio zoptymalizowana, w której notorycznie natrafia się na błędy oraz spadki klatek na sekundę.

Mimo tego faktu to nadal dobra gra, która wciąga na wiele godzin. Od lat na graczy działa ta sama motywacja – złapać je wszystkie i zostać mistrzem Pokemon. W przypadku Scarlet/Violet sprawdzony format nadal trzyma się dobrze, a na graczy czeka dodatkowo interesująca, choć lekko infantylna fabuła, rozbudowany świat przedstawiony. Nie chodzi tu tylko o fakt, że jest otwarty, ale pełno w nim ciekawostek, np: porozrzucanych notatek i książek wzbogacających historię. W końcu główny bohater jest uczniem w szkole, więc nie powinien dziwić fakt, że zgłębia wiedzę na temat świata Pokemon z książek 🙂

High on Life ( Xbox One/ Series X/S / Windows)

high on life gry 2022

UWAGA. Gra dla osób pełnoletnich.

Jeżeli w 2022 roku szukałeś gry , która Cię rozluźni to mogłeś ją znaleźć na GamePassie. „High on Life” to moim zdaniem „underdog” premier gamingowych 2022 roku. Co charakteryzuje tę grę? Wystarczy dowiedzieć się, kto jest autorem scenariusza i kto podkłada głos pod towarzysza głównego bohatera. Odpowiedź to: Justin Roiland, czyli autor słynnego „Rick and Morty”. Jeżeli lubisz humor znany z wspomnianej kreskówki, to ta gra powinna trafić na Twoją półkę, bo ubaw jest po pachy. To ironiczna przygoda w kosmosie, naśmiewająca się z gier wideo jak i gatunku space opery. Mimo, że gameplay nie jest odkrywczy, bo cechuje się prostotą i czerpie z platformówek oraz shooterów, to nie oznacza, że jest nudny. Gra rozwija się wraz z dopracowaną fabułą, która jest pełna zwrotów akcji oraz „dorosłego” humoru.

Ostatnia informacja jest bardzo ważna. To produkcja przeznaczona dla osób dorosłych. Jest w niej pełno rozlewu krwi, wulgaryzmów i kontrowersyjnych tematów. Wprowadzają je przede wszystkim wirtualni kompani gracza, bowiem główny bohater jest niemową.

Omawiana gra jest dostępna w ramach abonamentu „Xbox Game Pass”. Możesz go sfinansować za pomocą usługi „Płać z Orange”.

Na High on Life kończy się moja lista najlepszych gier tego roku. Każda z nich cechuje się intrygującą fabułą i oryginalnym podejściem do przedstawionego świata. W moim zestawieniu zabrakło gier multiplayer, bowiem żadna z wydanych przez ostatnie 365 dni produkcji nie okazała się innowacyjna. A Ty? W jakie gry z 2022 roku polecasz zagrać? Może masz odmienną opinię i powinienem doświadczyć magii multiplayera? Zapraszam do komentowania.

Udostępnij: Najlepsze gry z 2022 roku
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 16:18 03-01-2023
  W jeden tytuł chętnie bym zagrał 🤪
  Odpowiedz

;

Oferta

Promocja, którą warto powtórzyć (12)

Ewa Wróbel

2 stycznia 2023

Promocja, którą warto powtórzyć
12

Na dobry początek nowego roku mamy dla Was promocję, którą znacie i która cieszyła się dużą popularnością. Wracają Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + 1200 GB za 0 zł dla nowych klientów oraz tych, którzy przeniosą numer do Orange na kartę do 31 marca 2023 r.

W ramach promocji otrzymujecie:

 • cykliczną usługę Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + 15 GB na okres 31 dni, za darmo. Po miesiącu bezpłatnego korzystania usługa odnowi się automatycznie w standardowej cenie 31 zł za miesiąc.
 • 1200 GB = 100 GB przez 12 miesięcy. Bonus 100 GB przyznajemy, gdy utrzymacie aktywną usługę cykliczną „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + 15 GB”.

Aby włączyć należy aktywować dowolny starter w okresie trwania promocji (za wyjątkiem startera Zawsze bez limitu), następnie doładować konto za minimum 5 zł. Na koniec wysłać bezpłatnego SMS-a o treści START pod numer 814.

Regulamin znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Promocja, którą warto powtórzyć
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 11:28 02-01-2023
  Fajna promocja 🙂
  Odpowiedz
 • komentarz
  Użytkownik 12:53 02-01-2023
  Kiedy będzie możliwa migracja z FLEX do orange na karte ? Miało być do końca zeszłego roku 😪
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 16:54 02-01-2023
   Przepraszam, ale mamy lekką obsuwę. Powinno być to możliwe w tym miesiącu. Pozdrawiam
   Odpowiedz
  • komentarz
   Sylwek 20:01 04-01-2023
   9 stycznia.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jackson 09:49 03-01-2023
  Lubicie ryzyko hasło promujące waszą promocję może wam przysporzyć kłopotów z UOKiK 😁
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 12:01 03-01-2023
   Dbamy, aby tak się nie stało. Staramy się jasno i rzetelnie komunikować zasady promocji. Pozdrawiam
   Odpowiedz
   • komentarz
    Sylwek 05:50 04-01-2023
    Małe pytanie czy Red Bull MOBILE przechodzi do Orange.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Wojciech Jabczyński 14:54 04-01-2023
     Nic mi o tym nie wiadomo.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Sylwek 12:05 06-01-2023
      Orange Flex Plus Red Bull Mobile Ciekawe połączenie prawda.
      Odpowiedz
 • komentarz
  Użytkownik 14:23 03-01-2023
  Operatorzy sieci nauczyli się mówić za darmo. Nie ma nic za darmo nawet po doładowaniu internet nie jest za darmo. Trzeba zapłacić czyli doładować konto potem dostajemy więc jak może być za darmo jak trzeba zapłacić? To jest u wszystkich operatorów. Lub telefon za złotówkę nic takiego nie ma spłacamy w abonamencie telefon lub na raty , a Operatorzy mówią za złotówkę co nie jest prawda. Za złotówkę by był jakbym poszedł do salonu dal 1 zł i wyszedł z telefonem bez żadnych umow czy rat. Dlatego nie oglądam reklam , a w internecie też ich nie mam zablokowałem bo po prostu szkoda internetu na kłamstwa i spam
  Odpowiedz
  • komentarz
   Sylwek 17:40 03-01-2023
   Abonent nauczył się tylko paplaniny marketingowej A gdzie regulamin.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 16:19 03-01-2023
  Promocja wart powtórzenia 😃
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej