Oferta

Wszystkiego filmowego na Dzień Kobiet!

Piotr Domański Piotr Domański
08 marca 2016
Wszystkiego filmowego na Dzień Kobiet!

Wszystkim Paniom życzę, wraz z całą męską częścią blogowej załogi wszystkiego najlepszego, szczęścia i sukcesów. Mam nadzieję, że to będzie dla Was miły dzień. Korzystając z okazji, zachęcam Was też do częstszego komentowania na blogu, gdyż damskich nicków nie widuję zbyt często. A Google twierdzi, że prawie połowa osób tutaj zaglądających to kobiety ;-).

Z okazji dnia kobiet przygotowaliśmy także małą obniżkę cen na filmy z „kobiecym” motywem przewodnim i świetną obsadą i recenzjami w ofercie VoD Orange. Na liście są choćby filmy Almodovara, „Tajemnica Filomeny”, „The Duff”, czy „Imigrantka”. W sumie filmów jest 19, co przekłada się na kilka wieczorów fajnej zabawy. Wszystkie je znajdziecie w zakładce „Kobiety świętują”.

Z promocją połączony jest też mały konkurs, o którym przy okazji cyklu „Na co do kina?” pisała niedawno Kasia Barys. Możecie w nim wygrać filmowe gadżety. Zabawa trwa do 31 marca. Wystarczy, że wypożyczycie co naj mniej jeden film z wcześniej wspomnianej zakładki i wyślecie na maila konkurs@tvtp.pl, w tytule wpisując hasło „zgarnijgadzet”. Zwycięzców – okrągłą dwudziestkę wylosujemy z pośród zgłoszeń. Do wygrania m.in. bluzy z filmu „The Duff”, książki „Dziennik panny służącej" oraz płyty DVD z filmem "Nieracjonalny mężczyzna”.

Tutaj znajdziecie nieco więcej o samej promocji.

Wiem, że znowu zjawiłem się na filmowym poletku Kasi, jednak mam nadzieję, że i tym razem mi wybaczy ;-)


Odpowiedzialny biznes

#RetroGadżety – kasety magnetofonowe

Marek Wajda Marek Wajda
07 marca 2016
#RetroGadżety – kasety magnetofonowe

Żeby słuchać muzyki wystarczy teraz telefon komórkowy z jedną z wielu aplikacji muzycznych: choćby Spotify, Deezer czy po prostu YT.

Mamy dostęp do większości płyt zaraz po wydaniu. Po prostu marzenie.

A jednak jakaś magia w tym wszystkim znika. Z wszystkich innych nośników: płyt winylowych, CD, taśm szpulowych najbardziej kochałem kasety. Łatwo było je nagrywać, jako pierwsze pozwalały na słuchanie muzyki poza domem na spacerze lub przejażdżki samochodem. No i ten unikalny szum, którym wtedy nikt się nie przejmował. Najważniejszy był sam fakt zdobycia nowej płyty ulubionego wykonawcy.

Nikt nie znał pojęcia piractwa, ba nawet w radio były specjalne audycje podczas których puszczali całe płyty - bez żadnej reklamy, bez żadnych pogaduszek, właśnie po to by słuchacze mogli sobie nagrać albumy. W ten sposób zdobyłem m.in. Metallicę "...and justice for all".

Zobaczcie pierwszy odcinek sentymantalnych podróży technologicznych. Swoimi wspomnieniami dzielą się również CyberMarian oraz Maciej "Mediafun" Budzich.

bcb67d165f765cbc4a62d4dc909cda41297

A Wy jakie macie wspomnienia związane z kasetami magnetofonowymi?


Oferta

Mamy dla Was FilmBox Live

Piotr Domański Piotr Domański
07 marca 2016
Mamy dla Was FilmBox Live

Niedawno pisaliśmy o Telewizji Orange, teraz robimy kolejny krok  -  platforma VOD Filmbox Live jest dostępna dla klientów mobilnych Orange. Oczywiście bez limitów transferów. Z platformy można skorzystać na SmartTV, komputerach, urządzeniach mobilnych i konsolach. Miesięcznie korzystanie z usługi wyniesie Was 10 złotych bez 16 groszy.

Moim zdaniem warto zapłacić kilka złotych za dostęp do ponad 1500 filmów i seriali. Jednocześnie otrzymacie dostęp do streamingu 13 kanałów filmowych i tematycznych. Między innymi Kino Polska, FilmBox Premium, czy FilmBox Arthouse. Wracając do owych 1500 filmów i seriali przejrzałem listę i muszę przyznać, że znajdziecie tam prawdziwe perełki, choć nieco brakuje najnowszych superprodukcji.  O jakich perełkach mówię? Jest świetna historyczna „Agora” z Rachel Weisz, nagrodzona 7 hiszpańskimi nagrodami Goya. Jest „Człowiek, który gapił się na kozy” z doborową obsadą (George Clooney, Ewan McGregor, Jeff Bridges i Kevin Spacey), a także coś z nieco innej beczki, czyli „Plan 9 z kosmosu”. To niezwykłe dzieło zostało okrzyknięte najgorszym filmem w historii, a jego reżyser – Ed Wood najgorszym reżyserem, a jednocześnie postacią kultową. Na liście znajdziecie też „Królową”, z Helen Mirren – film nagrodzony licznymi nagrodami w tym Oskarem za pierwszoplanową rolę kobiecą. Tak sobie pozwoliłem wejść na filmowe poletko Kasi Barys, ale okazja była dobra ;-).

Jeszcze nieco o tym jak zarejestrować się do usługi. Wystarczy wejść na stronę www.filmboxlive.com/pl, tam w wybieracie rejestrację poprzez operatora i dalej postępujecie już zgodnie z instrukcjami. Pamiętajcie, że usługa odnawia się automatycznie, więc należy z niej samodzielnie zrezygnować. Choćby SMS-em.

Polecam przyjrzeć się bliżej całej ofercie ;-)

Scroll to Top