;

Oferta

Wygraj iPhone’a 14 z Mój Orange (21)

Beata Giska

12 września 2023

Wygraj iPhone’a 14 z Mój Orange
21

Startujemy z konkursem dla użytkowników aplikacji Mój Orange. Możecie wygrać smartfony z najwyższej półki. Czekają na Was 3 iPhone’y 14 512 GB Midnight.

Aplikacja Mój Orange to komfortowe rozwiązanie. Macie w niej dostęp do swojego rachunku, do sklepu, czatu, co tydzień bonusy w ramach Śród z Mój Orange lub Inspiracji Miesięcznych dla biznesu. Teraz możecie jeszcze zgarnąć atrakcyjne nagrody.

Co zrobić, by wygrać

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść do aplikacji od 12 do 29 września br. Logujecie się adresem e-mail/lub nr telefonu:

 • jako klienci indywidualni udajecie się do zakładki <Dla Ciebie>
 • jako klienci biznesowi do <Dla Firmy/Inspiracje miesiąca>

  Tam znajdziecie baner, który po kliknięciu przekieruje Was do zadania konkursowego. Polega ono na kreatywnym dokończeniu zdania:
  „Aplikacja Mój Orange jest najlepsza niezależnie od pory roku, bo…”
  Na koniec należy wskazać adres e-mail do kontaktu, zaakceptować regulamin i wysłać zgłoszenie.

W konkursie mogą wziąć udział klienci indywidualni, biznesowi i Orange na Kartę, którzy mają uprawnienia do założenia lub korzystania z konta w aplikacji Mój Orange. Regulamin dostępny jest tutaj. Ze zwycięzcami będziemy kontaktować się osobiście.

Odwiedzajcie aplikację i wygrywajcie!

Udostępnij: Wygraj iPhone’a 14 z Mój Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 10:39 12-09-2023
  Konkursik fajny skorzystać warto
  Odpowiedz
 • komentarz
  digital 12:18 12-09-2023
  Świetny konkurs, mam nadzieję, że wygram ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Lucy 12:20 12-09-2023
  Bardzo fajnie!!
  Odpowiedz
 • komentarz
  muddy 13:17 12-09-2023
  O, to już wygrałem ;-) "Aplikacja Mój Orange jest najlepsza niezależnie od pory roku, bo od trzech dni po zalogowaniu się wyświetla błąd «Ups! Coś poszło nie tak. Witaj, logowanie przebiegło poprawnie, ale mamy problem z prezentacją Twojego konta.» Jeśli potrwa to cały rok, dzięki temu mogę podziwiać zmieniającą się przyrodę zamiast gapić się w aplikację ;)" I co teraz? Też chciałbym wziąć udział w konkursie, ale się nie da... Tak, zrobiłem już zgłoszenie technicznie, na razie nie mam odpowiedzi. https://i.postimg.cc/xjH8xHxB/sc.png
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jackson 16:01 14-09-2023
  Nie da się wejść w aplikacji w baner z konkursem
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:32 14-09-2023
  Może tym razem 😜 Trzymajcie kciuki, ja trzymam za Was 😀
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pawel 08:53 22-09-2023
  "chce wygrać" nie działa. Klikam i nic...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Alsine 18:17 01-10-2023
  Kiedy wynik8?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gracz nr 1 21:53 03-10-2023
  Ja wziąłem udział w konkursie i z niecierpliwością czekam na e-mail informujący o nagrodzie:) moją propozycją było: Aplikacja Mój Orange jest najlepsza niezależnie od pory roku, bo…MASZ WSZYSTKO NA OKU. Mam nadzieję, że hasło stanie się claimem dla tej aplikacji, a ja otrzymam iphona:)
  Odpowiedz
 • komentarz
  FeelFree 09:59 04-10-2023
  Do dziś powinienem otrzymać inf ad ewentualnej wygranej na adres email (zgodnie z otrzymaną informacją). Czy ktoś z Was już taką informację dostał? Moje dokończenie zdania było: "(...) MASZ WSZYSTKO NA OKU"- rewalacyjne, prawda?? XD
  Odpowiedz
  • komentarz
   Nonamexd 10:21 04-10-2023
   Nie dostałam maila a liczę bardzo na otrzymanie :D
   Odpowiedz
  • komentarz
   Melci 21:58 04-10-2023
   Ja niestety również nie otrzymałam a duże nadzieje miałam. Wierszyk napisałam krótki jako odpowiedź z rymami o wszystkich próbach roku hehe
   Odpowiedz
   • komentarz
    Martyna 12:00 05-10-2023
    Na Facebooku w odpowiedzi napisali ze 13.10 ogłoszenie wyników na ich stronke
    Odpowiedz
    • komentarz
     Nietymrazem 18:01 05-10-2023
     Wydaje mi się, że zwycięscy konkursu mieli dostać wiadomość do 4.10, a listę zwycięzców do wiadomości ogólnej mają opublikować do 13.10
     Odpowiedz
     • komentarz
      Martyna 18:56 05-10-2023
      Tak wiem o tym. Ale wejdź na ich fb bo ktoś tak samo pisał i z ich odpowiedzi wynikało że dopiero ogłoszą zwycięzców tego 13.10 a nic nie wspomnieli że wcześniej prywatnie się kontaktują.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Nietymrazem 18:56 05-10-2023
       Ale mówi o tym regulamin ..
       Odpowiedz
       • komentarz
        uczestnik 12:46 06-10-2023
        Wszystko zależy od tego co organizator rozumie poprzez "zakończenie konkursu" - czy jest to data przyjmowania zgłoszeń czy data opublikowania wyników.
        Odpowiedz
 • komentarz
  Norbert 16:28 13-10-2023
  Kiedy wyniki? Dziś mija czas!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Darecki88 04:26 16-10-2023
  Do tej pory żadnej informacji 😳 Bo... Gdy słońce świeci czy deszcz pada to aplikacja od Orange wszystkie aplikacje konkurencji na śniadanie zjada 😁
  Odpowiedz
 • komentarz
  GREG 16:59 22-10-2023
  Kolejna ściema Orange. Zgodnie z regulaminem wyniki powinny zostać podane do publicznej wiadomości, a nie są!!! Jeśli w ogóle ktoś wygrał, to ci, którzy mieli wygrać. Szkoda czasu na takie badziewia Oranga.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Uczestnik 18:06 25-10-2023
  Kiedy wyniki, bo w Regulaminie stoi napisane "Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie: https://www.orange.pl/aplikacja-moj-orange do dnia 13 października 2023 r." I co? Nie zostały opublikowane.
  Odpowiedz

;

Gaming

This War of Mine – gra, która jest lekturą szkolną (2)

Bartosz Graczyk

11 września 2023

This War of Mine – gra, która jest lekturą szkolną
2

This War of Mine to pierwsza gra, która trafiła na listę lektur szkolnych. Jest również tekstem kultury, do którego można odwoływać się na maturze. Znajduje się w niej przekaz, informacja i wartość. Różnicą jest tylko interaktywna forma rozrywki.

Na co możemy się powołać przy pisaniu recenzji czy rozprawki np. na egzaminie maturalnym? Co wyjątkowego pojawiło się w grze od 11 bit Studios, że jako jedna z nielicznych znalazła się na liście lektur rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji? Postanowiłem to sprawdzić.

This War of Mine: na czym zagramy?

this war of mine komentarze

Kupiłem grę w wersji mobilnej na iPhone’a za pomocą „płać z Orange” dodając koszt do swojego rachunku abonamentowego od Orange. This War of Mine jest dostępna na wielu urządzeniach. Zagramy zarówno na smartfonach z systemem iOS/Android, ale również na komputerach osobistych i konsolach: Xbox, Playstation i Nintendo Switch. Jest też wersja Final Cut, zawierająca wszystkie dodatki, dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate (usługę możecie opłacić w sklepie Microsoft za pomocą „Płać z Orange„). Do tej samej edycji gry mają dostęp uczniowie za darmo. Ze stron rządowych ściągniemy jednak wyłącznie wersję na komputery z systemem Windows.

To oznacza, że This War of Mine spełnia jedno z podstawowych wymagań w zakresie szkolnej lektury, czyli dostępność.

O czym opowiada This War of Mine?

Gracz przenosi się do fikcyjnego miasta Pogoren, które w czasie wojny domowej okazuję się piekłem na ziemi. Twórcy, czyli 11 bit Studios, przyznają, że przy pracach nad grą ich inspiracją było oblężenie Sarajewa podczas wojny domowej na Bałkanach. Dzieło jest zatem bliskie kulturze wschodniej Europy. Historia została jednak przygotowana w taki sposób, by była uniwersalna.

This War of Mine to gra wojenna, pokazująca konflikt z niespotykanej wcześniej perspektywy – cywila. Głównym celem gry jest to, by przetrwać. Włączasz grę, uruchamiasz historię i rozpoczynasz przygodę w towarzystwie trzech bohaterów. Każdy z nich posiada własną historię. Nie są ze sobą szczególnie powiązani. Już sam początek gry pokazuje surowość wojny w realiach cywila. Nie liczy się wygląd, to co ktoś robił czy poglądy. Wiążesz się z ludźmi, by przetrwać.

Trójka osób znajduje się w zniszczonym budynku, który stanowi schronienie i bazę wypadową. Gracz przydziela im zadania do wykonania. Niestety na ich drodze stanie wiele przeszkód: choroby, głód, zmęczenie, brak kwalifikacji, stres, czy napady innych cywilów. Specyficzny sukces w grze jest wtedy gdy choć jeden z bohaterów dotrwa do końca konfliktu.

By tak się stało, musimy nauczyć naszą grupę technik przetrwania, zbierać zasoby (narzędzia, jedzenie, leki), czy rozporządzać zadaniami, jak np: wykonanie zwiadu w poszukiwaniu jedzenia. Co ciekawe, w trakcie trwania kampanii, każdy z nich komentuje zdarzenia, dzieląc się swoimi uczuciami. Potrafi nawet narzekać, że jedzenie jest surowe. Najważniejszym elementem historii są jednak wnioski, które wyciągamy w trakcie rozgrywki. Ludzie są w stanie zrobić wszystko, by przetrwać w kryzysie np: zaatakują inne grupy by zdobyć jedzenie lub leki. Kluczowe jest przetrwanie i dobro własnej grupy.

Mechanika This War of Mine

This War of Mine to survivalowa gra strategiczna. Porównałbym ją do symulatora. Jeśli grałeś w The Sims zrozumiesz system gry. Tak samo zarządzamy zadaniami bohaterów, patrzymy na ich potrzeby i rozporządzamy zasobami.

Pierwszy aspekt „simowy” to przede wszystkim wysyłanie na zwiady, gdzie zarówno możemy splądrować czyjeś schronienie jak i w sytuacjach kryzysowych wejść w walkę z innymi cywilami. To potrafi doprowadzić do poważnych obrażeń, czy śmierci. Zapobiegną temu dobre umiejętności skradania się, negocjacji lub w ostateczności szybkiego biegania.

Drugi aspekt to sprawdzanie potrzeb naszych podopiecznych. Głód, zmęczenie czy poważne rany mogą być powodem przedwczesnego zakończenie gry. Przy rozgrywce trzeba patrzeć na bieżące potrzeby, ale również na długoterminowe „talenty”. Jeżeli ktoś wcześniej był kucharzem – jest w stanie przygotować jedzenie, które nie wpłynie źle na zdrowie. Były piłkarz ma z kolei specyficzne kompetencje w przypadku bezpośredniego starcia.

Ostatni aspekt to rozporządzanie zasobami. Musimy wiedzieć, kto będzie bardziej przydatny i podejmować trudne decyzje. Jeżeli dwie osoby są śmiertelnie chore, a mamy tylko jedno lekarstwo. Kto przeżyje? Ten, który ma umiejętności? Czy ten, który zdobędzie więcej zasobów? Oprócz tego będziemy musieli decydować w co zainwestować. Czy lepiej jest wybudować radio, czy łóżko? Ważniejsze jest czuwanie, czy poważniejszy odpoczynek. Ta gra jest niezwykle wymagająca. To ważne i ciężkie decyzje wpływające na rozgrywkę, odzwierciedlające też trudne realia wojny.

Matura z This War of Mine?

this war of mine śmierć

This War of Mine to gra szczególna. Historia nie jest rozbudowana, ale usytuowanie jej w realiach wojny i pokazanie z perspektywy cywila prowokuje gracza do wyciągania własnych wniosków. To materiał, który nadaje się do wielu tematów maturalnych. Sprawdzi się szczególnie przy tematach związanych z wojną i poświęceniem.

To jak, kto pierwszy się odważy?

Udostępnij: This War of Mine – gra, która jest lekturą szkolną
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:35 14-09-2023
  Ja 😜 Bartek proszę o kolejne wpisy "techniczne" 😜 Gry są super, ale to na czym gramy, czym gramy, etc też jest fajną tematyką wpisów.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Bartosz Graczyk 12:15 15-09-2023
   Jasne, wezmę pod uwagę :D
   Odpowiedz

;

Oferta

Darmowe 10 GB na pocieszenie (5)

Kasia Barys

11 września 2023

Darmowe 10 GB na pocieszenie
5

Nasza reprezentacja przegrała z Albanią 0:2. Taki jest sport. Za wspólne kibicowanie oraz z okazji Dnia Piłkarza, który wczoraj świętowaliśmy, mamy dla Was aż 10 GB internetu. Dziękujemy, że byliście z nami i życzymy naszej reprezentacji powodzenia w kolejnych meczach. 

Możecie skorzystać z bonusu, wysyłając SMS-a z zakładki „dla Ciebie” lub „dla Firm” w aplikacji Mój Orange lub standardowo o treści POWODZENIA pod numer 233 (opłata zgodna z cennikiem Twojego planu taryfowego). Jeśli jesteście użytkownikami Orange Flex zgarniecie dodatkowe 10 GB, wpisując POWODZENIA w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. 

Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole i możecie to zrobić przez 24 godziny od publikacji tego posta. Promocyjne GB ważne są 7 dni od daty aktywacji. Obowiązują tylko w kraju.

Jeszcze raz przypominam, że to była ostatnia edycja promocji „Giga za gole”. Wkrótce będziemy mieli dla Was coś nowego. 

Udostępnij: Darmowe 10 GB na pocieszenie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 08:47 11-09-2023
  Dziękuję paczka po północy juz działa jeśli nie wykorzystasz pączki w ciągu 7 dni można ja przedłużyć o 30 dni wysyłając SMS o treści AKT31 POD NUMER 811 Koszt usługi to 9 zl Milego surfowania 😉
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 21:19 17-09-2023
   Mało opłacalne w temacie uzbieranych GB za doładowania ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  D 16:20 11-09-2023
  Czyli do jakiej daty i do której godziny można uruchomić promę
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 16:49 11-09-2023
   Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać dziś do wieczora.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:36 14-09-2023
  Aktywowane ♥️♥️♥️
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej