Odpowiedzialny biznes

Wygraj staż. Masz jeszcze tylko 1 dzień

Marek Wajda Marek Wajda
06 kwietnia 2010
Wygraj staż. Masz jeszcze tylko 1 dzień

Jesteś studentem (III-V rok) lub absolwentem (i nie ukończyłeś 30 roku życia)? Chcesz odbyć ciekawą praktykę, a później nawet zdobyć pracę? Śpiesz się. Jeszcze tylko do jutra do północy możesz zgłosić swoją aplikację w konkursie „Grasz o staż”. Organizatorami konkursu od początku jego istnienia są: PricewaterhouseCoopers i Agora - wydawca Gazety Wyborczej. Jest to drugie obok autorskiego konkursu Twoja Perspektywa działanie, w które angażuje się Grupa TP. Grasz o staż  wspieramy po raz siódmy. Przez te kilka edycji ufundowaliśmy ponad sto praktyk. Najlepsi studenci zostali z nami na stałe.

 

W tym roku zaoferowaliśmy Wam praktyki w Orange Labs, Pionie Prawnym, Pionie Sieci i Platform Usługowych, w Orange i Marketplanet. Tutaj lista wszystkich tegorocznych praktyk – jest z czego wybierać.


Odpowiedzialny biznes

Kuriozalny gol ale poważna sprawa

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
06 kwietnia 2010
Kuriozalny gol ale poważna sprawa

Przed sobotnim meczem z Wisły wszystko było jasne. Mistrz i lider ekstraklasy przyjeżdża do outsidera, któremu może pomóc cud, albo przynajmniej nierówne boisko, które nawet według graczy Polonii miało być atutem Czarnych Koszul. Pewnie dlatego Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie bierze się za naprawę murawy na Konwiktorskiej - nie ma co prostować "najlepszego zawodnika".

Ale ten "zawodnik" w ostatnią sobotę okazał się wyjątkowo kapryśny. Dzielnie walcząca Polonia już powoli cieszyła się z remisu z mistrzem, gdy zobaczyliśmy powtórkę z Belfastu. Tym razem jednak zamiast Michała Żewłakowa - podawał Łukasz Piątek a Artura Boruca zastąpił inny reprezentacyjny bramkarz Sebastian Przyrowski. Efekt ten sam - kuriozalny gol samobójczy, tym razem w doliczonym czasie gry i ostateczny wynik 0:1. A głównym autorem gola nierówne boisko.

Nie chce piętnować Przyrowskiego, bo w takiej sytuacji piłka mogła zaskoczyć nawet najlepszego bramkarza. Nie ma też stuprocentowej winy Piątka, bo on podawał jednak nie w światło bramki i dopiero między słupki piłkę skierowała noga goalkipera Polonii. Ale nauka pozostaje ta sama co w Belfaście, jeśli podaje się do bramkarza trzeba wyraźnie zagrać w róg pola karnego tak by w razie kiksu przeciwnik zyskał najwyżej rzut rożny,  tak jak w spotkaniu sprzed dwóch tygodni, kiedy Krzysztof Pilarz z Ruchu Chorzów również zaliczył podobną wpadkę i również na Polonii. Ale nikt o niej nie pamięta bo piłka nie była skierowana na bramkę.

Gorsze jest  to, że wpadki naszych bądź co bądź reprezentacyjnych bramkarzy coraz częściej zdarzają się w meczach o stawkę. Przyrowski w meczu z Wisłą, Boruc w Bratysławie i Belfaście, a nie w meczu o pietruszkę jak Tomasz Kuszczak w spotkaniu przeciwko Kolumbii (gola strzelił mu wówczas potężnym wykopem kolumbijski goalkiper), czy Mariusz Pawełek w meczu z Danią podczas Pucharu Króla w Tajlandii.

Taki już los bramkarzy, że ich wpadki rozstrzygają losy meczu, a o ich wpadkach pamięta się lata. By jednak śmiać się nie kosztem naszych tylko innych, wyrzućmy takie zagrania z polskiej piłki na zawsze, bo kiedyś może nas taka sytuacja kosztować znacznie więcej.

A na pocieszenie (choć wiem, że trudno pocieszać w takiej sytuacji) dla Sebastiana Przyrowskiego i kibiców Polonii Warszawa, link do wesołego filmiku o bramkarzach: http://www.euro-mistrzostwa.com/filmiki/wpadki_bramkarzy.php


Oferta

Od jutra neostrada dużo tańsza

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
06 kwietnia 2010
Od jutra neostrada dużo tańsza

Wielokrotnie wspominałem, że nie zamierzamy odpuszczać rywalizacji o rynek internetowy, chociaż obecne regulacje nam nie sprzyjają. Mówiłem też, że chcemy by nasza oferta była konkurencyjna w większych prędkościach. Dlatego jutro na konferencji prasowej przedstawimy promocję neostrady 6, 10 i 20 mega. Jestem przekonany, że będziecie mile zaskoczeni. Będzie naprawdę tanio. Oferta została przygotowana jeszcze w oparciu o metodę retail minus stąd ruch TP, będzie miał także znaczenie dla całego rynku BSA. Pierwsze oferty uwzględniające metodę cost plus, która wynika z porozumienia z UKE, powinny pojawić się w III kwartale 2010.

Scroll to Top