Oferta

Wygrali ChaChę

Marek Wajda Marek Wajda
07 września 2011
Wygrali ChaChę

„Juuuhuuuu! Jestem jedną z 50 osób, które zatrzymają ChaChae na stałe! Dziękuję Orange za sam konkurs i htc, a wszystkim którzy odwiedzali bloga, za to, że go odwiedzali :D Jestem taaaaaaaaaaaka szczęśliwa!!” – napisała Iwona Krocz z Lublina. 50 najaktywniejszych testerów smartfonu HTC ChaCha otrzyma go na własność – właśnie zakończono kolejną edycję konkursu, w którym internauci testowali smartfona. Była to już trzecia edycja konkursu, wcześniej nasi klienci mogli sprawdzać jak działa Motorola Flipout i Motorola Defy.

Do testowania smartfona zgłosiło się blisko 22 tys. osób. Do „finału” zakwalifikowano 100 testerów, którzy przez 2 miesiące wykonywali zadania, które proponowali internauci. Sprawdzali więc jak działa GPS, jak zrobić zdjęcie panoramiczne, jak wysłać MMS czy skorzystać z portali społecznościowych. Łącznie wykonali 16 zadań testowych (8 serii zadań publikowanych co tydzień, w każdej serii po 2 zadania). Wyniki testów opisywali na bieżąco, również na stronach orange.pl.

Już teraz możecie proponować kolejne konkursy, o których Was na pewno poinformuję.


Bezpieczeństwo

Sposób na najgroźniejsze „bankowe” trojany!

Michał Rosiak Michał Rosiak
07 września 2011
Sposób na najgroźniejsze „bankowe” trojany!

Fińska firma Fitsec, zajmująca się testami penetracyjnymi systemów teleinformatycznych, stworzyła i udostępniła za darmo oprogramowanie DeBank, wykrywające najgroźniejsze tzw. „bankery” (m.in. niesławnego Zeusa i  SpyEye). Banker to złośliwe oprogramowanie, tzw. koń trojański, wykradające z zaatakowanego komputera dane autoryzacyjne do systemów bankowości elektronicznej.  Niektóre z nich potrafią nawet podmienić dane przelewu „w locie” – czyli po zatwierdzeniu przez użytkownika zlecenia przelewu, lecz przed jego wysłaniem do banku. O SpyEye informowaliśmy w kwietniu, otrzymaliśmy bowiem informacje, że jego twórcy przeprowadzają szeroko zakrojony atak na polskich internautów.

Jedną z wielkich zalet DeBank jest fakt, iż wykrywa on złośliwe oprogramowanie używające najnowszych technik maskowania. Programy tworzone przez sieciowych przestępców coraz częściej potrafią bowiem zmieniać  formę, co utrudnia zidentyfikowanie ich przez programy antywirusowe. Fiński program tymczasem wyszukuje po prostu charakterystyczne drobne fragmenty kodu, wspólne dla każdej mutacji złośliwego oprogramowania. Po uzyskaniu informacji o wykryciu wirusa, użytkownik powinien podjąć próbę wykrycia go za pomocą różnych programów antywirusowych. Jeśli nie przyniesie to efektu – najlepiej oddać komputer w ręce specjalistów.

Program DeBank można ściągnąć stąd, a wiele różnych porad, jak zabezpieczyć swój komputer, znajdziecie na witrynie TP CERT.

Źródła: Team Cymru Internet Security News, ComputerWorld Australia


Oferta

Grupuj się ze znajomymi

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
07 września 2011
Grupuj się ze znajomymi

Witam wszystkich po długim urlopie. Wczoraj w Gdańsku była naprawde gorąco. Stadion godny ME, a historyczne zwycięstwo było tak blisko. Ale nie ma co biadolić, mecz mógł się podobać. Gdybyście chcieli o tym, ale nie tylko, pogadać ze znajomymi, mamy dla Was nową usługę, która to ułatwi. Chodzi o Orange Grupa, w której można rozmawiać ze znajomymi dłużej i taniej. Co trzeba zrobić? Zebrać grupę od 5 do 10 osób i wspólnie doładować swoje konta w czasie sesji trwającej 48 godzin (muszą to zrobić minimum 3 osoby). Założenie grupy to jeden SMS o treści GRUPA  pod numer 610. Wysyłając go stajecie się liderem, który może zapraszać kolejnych (SMS-em z komendą DODAJ i ich numerami pod numer 610). Jeśli zbierzecie od 5 do 10 osób, staje się ona aktywna i zaczyna zbierać bonusy. Członkowie najlepiej skoordynowanych grup mogą otrzymać nawet 2 minuty za każdą złotówkę doładowania. O co chodzi możecie zobaczyć tutaj, a szczegóły oferty są tu. Usługa dla użytkowników ofert One, OPOP i NOG.

Scroll to Top