Odpowiedzialny biznes

Wylicytuj i pomóż

Marek Wajda Marek Wajda
03 września 2010
Wylicytuj i pomóż

Jeśli chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym, to macie wyjątkową okazję. Od wczoraj wszyscy internauci mają niepowtarzalną szanse wylicytować koszulki Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej i jednocześnie wspomóc odbudowę boisk szkolnych po tegorocznych powodziach. Na licytacji wystawione są oficjalne meczowe koszulki reprezentacji z autografami piłkarzy (m.in. M. Żewłakowa, K. Błaszczykowskiego, R. Lewandowskiego, S. Peszko, I. Jelenia, P. Małeckiego, D. Dudki, Ł. Fabiańskiego).

Tymi koszulkami wymienili się po podpisaniu umowy sponsorskiej Maciej Witucki Prezes Grupy TP i Franciszek Smuda, trener naszej reprezentacji. Uznano jednak, że lepiej by zostały przeznaczone na szczytny cel niż ozdabiały gabinety.

Fundusze uzyskane podczas aukcji zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonego przez powódź boiska w miejscowości Ruszcza (woj. świętokrzyskie).

Cena wywoławcza wynosiła 10 zł, teraz jedna warta jest już 300 a druga 500 zł! Aukcja trwa do 16 września. Wszystkie szczegóły na www.odbudujboisko.wp.pl


Oferta

Tips & Tricks – iPhone

Marek Marek Marek Marek
02 września 2010
Tips & Tricks – iPhone

W piątek 29 sierpnia do sprzedaży w Orange trafił długo wyczekiwany iPhone 4. Jego obsługa jest intuicyjna i nie sprawia problemów, dlatego też większość z jego użytkowników nie sięga do instrukcji. Postanowiliśmy jednak przedstawić kilka praktycznych porad, które dodatkowo ułatwią obsługę urządzenia i pozwolą sprawdzić niektóre ustawienia:

1. Szybki powrót

Aby szybko przewinąć na początek możesz stuknąć pasek stanu u góry ekranu w m.in. aplikacjach: Safari, Mail, Kontaktach.. Pasek stanu to pasek z informacjami o sieci, godzinie i poziomie naładowania baterii.

 

 

 

2. Zmiana zoomu kamery

Stuknij ekran, aby wyświetlić suwak zoomu. Następnie użyj suwaka, aby zmienić powiększenie (maksymalnie 5x).

 

 

 

 

3. Rozpoczynanie zdania

Dwukrotne stuknięcie spacji spowoduje, że iPhone dopisze kropkę i rozpocznie następny wyraz od wielkiej litery.

 

 

 

4. Wprowadzenie cyfry lub symbolu

Aby szybko wprowadzić cyfrę lub symbol, dotknij ekranu, przytrzymaj palec na przyciusku   i nie unosząc go wybierz drugim palcem żądany klawisz. Gdy uniesiesz palec, iPhone z powrotem wyświetli klawiaturę ze znakami alfabetu. Dotknij znaku i przytrzymaj, aby wyświetlić listę znaków specjalnych do wyboru.

5. Wykonywanie zrzutu ekranowego (print screen).

Naciśnij i przytrzymaj przycisk Początek, a następnie naciśnij przycisk Usypianie/budzenie. Wyświetlacz zamiga, a zrzut ekranu pojawi się w Rolce z aparatu.

 

 

 

6. Ustawienia transmisji danych

Jeżeli nie chcecie narazić się na dodatkowe koszty za transmisje danych w iOS4 możemy ja wyłączyć wchodząc w Ustawienia > Ogólne > Sieć > Dane sieci komórkowej (opcja dostępna w iOS 4)

Wówczas, jeżeli będziecie chcieli skorzystać z aplikacji, która łączy się z Internetem zostaniecie o tym poinformowani stosownym komunikatem i sami zdecydujecie w jaki sposób chcecie się łączyć.

 

 

 

 

 

 

7. Ustawienie centrum wiadomości tekstowych

Jeżeli chcecie sprawdzić lub ustawić centrum sms należy skorzystać z poniższych kodów:

*#5005*7672# - sprawdzanie numeru centrum sms

*5005*7672*+48501200777#* (numer +48501200777 jest numerem SMSC sieci Orange) - ustawianie numeru SMSC

Powyższe kody wpisujemy w taki sam sposób jak numer telefonu a następnie należy wybrać przycisk Łącz.

8. Sprawdzanie parametrów sieci

To coś, dla osób lubiących sprawdzać tzw. Netmonitor. Field Test można uruchomić za pomocą kodu *3001#12345#* wpisując go w taki sam sposób jak numer telefonu. Następnie należy wybrać przycisk Łącz.

 

 

Jeżeli znacie inne ciekawe i pomocne rozwiązania lub macie pytania dotyczące obsługi iPhone, gorąco zapraszamy do dyskusji w komentarzach. A wkrótce na blogu korporacyjnym wielki test iPhona 4.


Odpowiedzialny biznes

Historia alternatywna

Marek Wajda Marek Wajda
02 września 2010
Historia alternatywna

Wczoraj minęła rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. W tym starciu nie mieliśmy szans. Ale co by się stało, gdyby nasze ówczesne dowództwo inaczej zorganizowało obronę? Co by się stało, gdyby nasza armia dysponowała dzisiejszą techniką wojskową? Jeśli kogoś interesuje alternatywna historia Polski z czystym sumieniem polecam cykl książek Marcina Ciszewskiego, pracownika Grupy TP. Pierwsza opowiada o kampanii wrześniowej, druga o Powstaniu Warszawskim (wygranym!), a trzecia przedstawia historię między tymi wydarzeniami. Zapraszam na wywiad z Marcinem.

Zainteresowanym polecam książki w formie audiobooków do pobrania na komputer, telefon i odtwarzacz, które dostępne są w Audiotece Orange. Na naszych klientów czekają tam zawsze ciekawe promocje oraz możliwość odsłuchania wybranych rozdziałów książek - za darmo. Zajrzyjcie też do audioteki.orange.pl w połowie października - nowa książka Marcina będzie dostępna w audiobooku jeszcze przed premierą księgarską.

Scroll to Top