Odpowiedzialny biznes

Z czerwonego koła: nie dam zestrzelić chodu

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
30 lipca 2012
Z czerwonego koła: nie dam zestrzelić chodu

Witaj Bartku, piszę z czerwonego koła, chyba po prostu przeczuwając, że wkrótce będę na cenzurowanym :-) Mam chytry plan, by śledzić wszystko to, co na igrzyskach zaskoczy, zszokuje albo… nie uda się tak, jak organizatorzy sobie wymyślili. Już pierwszego dnia - choć jeszcze przed ceremonią otwarcia - wyświetlili flagę Korei Południowej, zamiast Północnej, przez co piłkarki odmówiły gry, a mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Przy okazji przyszło mi do głowy, co by było, gdyby igrzyska odbywały się właśnie w Korei Płn. i jest fragment pewnego trailera, który doskonale tę wizję ilustruje…

Jeśli chodzi o ceremonie otwarcia - jakoś nie mam do nich pamięci, ale nikt z nas nie zapomni manipulacji Chin i śpiewu dziewczynki nie tylko z playbacku, ale i w zastępstwie bardziej uzdolnionej, za to - jak ktoś stwierdził - brzydkiej piosenkarki. Tak czy inaczej najbardziej mnie dziwi, że oficjalna inauguracja igrzysk następuje już po rozpoczęciu rywalizacji przez niektórych sportowców.

Moje pierwsze świadome igrzyska to rok 2000 i Sydney: dwa złote medale Roberta Korzeniowskiego. Słyszałem później wielokrotnie, że chód to taki „nieelegancki sport”. Bartek, jak myślisz? Dla mnie chód to przede wszystkim sport w czystej postaci, na pewno w większym stopniu niż np. strzelectwo. Wspomniałeś w pierwszej części naszego cyklu o Renacie Mauer i od razu przypomniałeś mi pewną historię. Otóż Pani Renata była patronką kółka strzeleckiego w mojej szkole. Gdy przyjechała, na jej cześć rozegrano zawody. Wygrała je moja koleżanka, która nigdy ze sportem nie miała nic wspólnego. Ot, w wieku 18 lat ktoś dał jej karabin i kazał strzelać. Wtem w lokalnej gazecie w dziale sportowym ukazało się jej zdjęcie na pół strony… Cóż za niesprawiedliwość?

Nasza pierwsza medalistka z Londynu w strzelectwie, Sylwia Bogacka, jest żołnierzem, pasjonuje się kitesurfingiem, lubi szybką jazdę samochodem. Czyli wysportowana jest niesamowicie. Nadal jednak nie jestem świadomy tego, ile wysiłku fizycznego wymaga strzelectwo. Jak sądzisz Bartek, czy to jest sport w pełni tego słowa znaczeniu?

Wiesz Bartek, tak sobie myślę - ja chyba na igrzyskach będę kibicował przede wszystkim kobietom. I jeszcze wszystkim tym, na których nikt nie stawia, zwłaszcza reprezentantom maleńkich wysp. Szkoda, że już nie mogę trzymać kciuków za Agnieszkę Radwańską, Sylwię Gruchałę i Natalię Partykę - przynajmniej w grach indywidualnych. Świetnie za to zaczęli nasi siatkarze, ale wiem Bartku, że Ty już palisz się do tego, by napisać o ich poczynaniach :-)


Oferta

Zaczynamy gigaweekend

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 lipca 2012
Zaczynamy gigaweekend

Dziś startujemy z kolejną odsłoną Weekendów z Orange. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę szczególnie dla tych z Was, którzy nie mogą rozstać się z Internetem w komórce, laptopie, czy tablecie. Od godziny 20.00 możecie aktywować pakiet 2 GB na transmisję danych i dzięki niemu przez cały weekend do woli surfować po sieci. Aby skorzystać z promocji, wystarczy wysłać SMS o treści W pod bezpłatny numer 80200. Z promocji mogą skorzystać wszyscy z Was, korzystający z usług komórkowych Orange (w tym usług mobilnego Internetu Orange Free oraz Business Everywhere). Przypominam, że pakiety aktywujemy do godz. 23:59 w niedzielę; można będzie z nich korzystać przez trzy dni od aktywacji w usługach na kartę i do końca okresu rozliczeniowego w abonamencie. Więcej szczegółów dotyczących promocji znajdziecie tutaj. Pozdrawiam z gór :-)


Odpowiedzialny biznes

Razem na Olimpiadzie

Marek Wajda Marek Wajda
27 lipca 2012
Razem na Olimpiadzie

Dzisiaj oficjalnie rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy trzymać kciuki za naszą 218-osbową reprezentację Polski. Orange wspiera naszych olimpijczyków, podobnie jak na zimowej Olimpiadzie w Vancouver i jest Sponsorem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Londyn 2012.

Zapraszam Was do zobaczenia specjalnego materiału wideo ze ślubowania naszych reprezentantów. Zobaczcie co mieli nam do powiedzenia, na co liczą i o co proszą ;)

PlayWyłącz głos

Na blogu sportowym codziennie dwóch naszych kolegów będzie relacjonowało te zmagania. Na Orange sport codziennie specjalne "Raporty olimpijskie" o godzinie 14.00 oraz 18.00.

Jak myślicie? Kto z naszych reprezentantów zdobędzie medal? Siatkarze i Agnieszka Radwańska są głównymi faworytami do złota. Ale kto jeszcze waszym zdaniem przysporzy nam medalowej radości?

 

 

 

 

Scroll to Top