Rozrywka

Z kredytem w krainie rozmów na kartę

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
29 maja 2010
Z kredytem w krainie rozmów na kartę

Od niedzieli do TV trafi kolejna opowieść z krainy rozmów na kartę Orange. To moja ulubiona konwecja reklam, dllatego anonsuję z wyprzedzeniem, że tym razem będzie o wyjątkowo pomocnym kredycie. Bohater trafia na bezludną wyspę. Potem znajduje sposób na samotność, pojawią się minuciątka, przyjaciele i pegaz. Zresztą sami zobaczcie.


Odpowiedzialny biznes

Reportaż ze zgrupowania polskich piłkarzy

Kasia Barys Kasia Barys
29 maja 2010
Reportaż ze zgrupowania polskich piłkarzy

Rozpoczęło się zgrupowanie naszej piłkarskiej reprezentacji. Jedno z dłuższych, będzie trwało aż do 10 czerwca, czyli do meczu z Hiszpanią. A po drodze jeszcze dwa spotkania, z Finlandią i Serbią. Na zgrupowaniu byliśmy jedyną ekipą, która mogła zobaczyć jak wygląda zgrupowanie "od kuchni". Byliśmy na treningu i rozruchu drużyny. Podglądaliśmy też sesję zdjęciową.

Na zgrupowaniu trener Smuda nie odpuszcza piłkarzom. Mam więc nadzieje, że wynik z Finlandią będzie korzystny. Zwłaszcza, że białoczerwonych będą dziś wyprowadzać na murawę ich następcy, uczestnicy rozgrywek Orange Cup. A wy jak typujecie?


Odpowiedzialny biznes

Perspektywiczny pilot

Marek Wajda Marek Wajda
28 maja 2010
Perspektywiczny pilot

Miesiąc temu zachęcałem Was do wzięcia udziału w konkursie Grasz o staż. Wczoraj natomiast wyłoniono zwycięzców w autorskim konkursie Grupy TP dla studentów – Twoja Perspektywa. To program dla studentów i absolwentów kierunków technicznych i ekonomicznych, którzy są zainteresowani pracą w branży telekomunikacyjnej. Finaliści otrzymują nagrody pieniężne i płatne praktyki w GTP (a w perspektywie pracę). Jest więc o co walczyć. Konkurs jest wieloetapowy i rozgrywany trzech dziedzinach: telekomunikacja, informatyka oraz marketing i zarządzanie.

W tym roku do konkursu przystąpiło 1300 studentów ze 160 uczelni (dla porównania w ub. roku - 638 uczestników z 60 uczelni). Do finału dotarło 9 osób. Laureatem został Michał Andrzejewski, student II roku Politechniki Warszawskiej na wydziale elektroniki i technik informacyjnych. - Zadania testowe dotyczyły programowania, sieci czy rozwoju aplikacji. W półfinale wymagano szybkiej implementacji przedstawionego programu, trzeba było zapoznać się z dużą ilością dokumentacji i sprawnie poradzić sobie z zakodowaniem programu. Podczas finału prezentowaliśmy przed komisją nasze rozwiązania – opowiada Michał.

Michał otrzymał również 10 tys. zł! Na co je przeznaczy? – Jestem pilotem szybowców i biorę udział w zawodach. Niestety to sport, który wymaga dużych nakładów finansowych. Dzięki tej nagrodzie będę mógł trenować i latać podczas wakacji. Mam też nadzieję, że Grupa TP podejdzie elastycznie i praktyki nie będę musiał odbywać w wakacje ; )

Scroll to Top