Oferta

Z niezbędnika podróżnika

Paweł Jagora Paweł Jagora
09 stycznia 2015
Z niezbędnika podróżnika

Zbliżają się ferie i domyślam się, że część z Was ruszy na odpoczynek za granicą, skorzystać z włoskich czy słowackich stoków. Mógłbym się założyć, że jedną z rzeczy jakie chętnie spakowalibyście do swoich walizek byłyby dostęp do internetu. Gdybym miał wymienić jedną rzecz do zabrania na bezludną wyspę to wybrałbym laptopa z internetem (bo resztę potrzebnych rzeczy zamówiłbym w z dostawą sklepie on-line i zapłacił za nie przelewem z netu ;)

2dbe2da62a09ed42190e979c6fa87ad69d2Ja w trakcie wyjazdów używam internetu do nawigacji samochodowej. Są drogi, które znam jak własną kieszeń i tam mogę jechać na pamięć. Ale za granicą to bez nawigacji boję się ruszyć nawet do marketu za rogiem. Wiem, że kiedyś było inaczej i ludzie jakoś podróżowali bez nawigacji. Sam mam w domu 2 stosy map z dawnych lat. Ale zdarzyło mi się jechać przez wielkie, wielopoziomowe skrzyżowania kilku autostrad i tam nawet z najlepszą mapą czułbym się jak błądzący we mgle. A tak nawigacja podpowiedziała potrzebne manewry i przejechałem bez stresu.

Wyjeżdżając za granicę dbam aby mieć uruchomiony jakiś pakiet roamingowy na transmisję danych. Przydaje mi się nie tylko w nawigacji. Pozwala tłumaczyć potrzebne zwroty (próbowaliście zamówić coś na Węgrzech bez słownika? Leczo jest bezpieczne, ale jak nie ma w karcie?).

Albo dzięki rozlicznym komunikatorom właściwie zrezygnowałem z wożenia walkie-talkie. Komunikacja dzięki nim nie ma ograniczeń (np. z zasięgiem) a cena komunikacji, nawet za granicą, jest pomijalna. Podejrzewam, że wychodzi mnie to nawet taniej, niż baterie do moich walkie-talkie.

2f7cc0f40058c9e99a3595b265eb279b949Powiecie – kto bogatemu zabroni? Tyle że, to wcale nie kosztuje tak wiele. Ostatnio nawet coraz taniej dzięki różnym pakietom roamingowym. Są one nie tylko tanie ale również zupełnie bezpieczne jeśli chodzi o kontrolę kosztów, jak „Bezpieczny Internet w UE”. Usługa nie ma opłat jak nie ma ruchu roamingowego. Włączasz ją  i zapominasz, uruchomi się wraz z rozpoczęciem transmisji w UE.

I do tego chroni przed wysokimi rachunkami za korzystanie z transmisji danych w roamingu. To gwarancja, że nie zapłacisz więcej niż 40zł + VAT w ciągu 30 dni. Opłaty są proste – za pierwsze 10 MB płacisz 5 zł. Jeśli nie będziecie przesyłać zdjęć na Facebook to jest szansa, że to spokojnie wystarczy na krótki wyjazd po Europie. A powyżej 10 MB pojawia się dodatkowa opłata 35 zł za kolejne 90 MB.

Powyżej 100 MB transmisja danych jest blokowana. Ale jeśli nie wiecie co robić z pieniędzmi to możecie skorzystać z  możliwości podwyższenia limitu poprzez SMS. W tym przypadku dalsze opłaty będą naliczane zgodnie z cennikiem usług w roamingu – "Eurotaryfą 2014". Po powrocie do kraju usługi nie trzeba dezaktywować, ponieważ przestaje ona generować koszty.

Ważne rzeczy:

  1. Usługa uruchamia się on-line po 1 minucie od zlecenia aktywacji.
  2. Można ją uruchomić również SMSem - pod numer 80321 o treści AKT INTERNET UE (SMS wysłany z Polski jest bezpłatny, natomiast SMS wysłany spoza terytorium kraju zgodnie z cennikiem usług roamingowych).

Osobiście cieszę się , że czasy kiedy obawialiśmy się nawet dotknąć komórki w takcie wyjazdu zagranicznego odchodzą w zapomnienie. Dzięki temu decyzja czy wakacje oznaczają również odpoczynek od telefonu i internetu staje się Waszą decyzją a nie smutną koniecznością. Ja skorzystam z tego pakietu na 100%, tak już mam.


Oferta

GIGAntyczne bonusy za doładowanie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
08 stycznia 2015
GIGAntyczne bonusy za doładowanie

Od dziś, jeśli korzystacie z Orange Free na kartę i Orange SMART na kartę, dostaniecie 5 razy większe bonusy na transmisję danych niż dotychczas. To naprawdę sporo netu. Nawet ekstra 30 GB. Aby skorzystać wystarczy, że doładujecie się przez tzw. kanały online. Ich listę oraz regulamin znajdziecie tutaj. Od razu dodam, że bonusy wykorzystujecie w pierwszej kolejności, czyli przed środkami pochodzącymi z doładowań. Co więcej ekstra net sumuje się ze standardowymi bonusami, które macie już w tych taryfach. Jaka jest różnica? Jeśli doładujecie się np. standardowym sposobem za 25 zł dostajecie bonus 1 GB, ale jeśli zrobicie to teraz online Wasz bonus wynosi 6 GB (1 GB + 5 GB). Oto wszystkie, nowe bonusy online:

Orange Free na kartę: 250 MB za doładowanie 5 zł ważne 2 dni; 500 MB za doładowanie 10 zł ważne 5 dni; 5 GB za doładowanie 25 zł ważne 30 dni; 5 GB za doładowanie 30 zł ważne 30 dni; 5 GB za doładowanie 40 zł ważne 40 dni; 12 GB za doładowanie 50 zł ważne 93 dni; 30 GB za doładowanie 100 zł ważne 120 dni i 30 GB za doładowanie 200 zł ważne 150 dni.

Orange Smart na kartę: 200 MB za doładowanie 5 zł ważne 2 dni; 500 MB za doładowanie 10 zł ważne 5 dni; 2,5 GB za doładowanie 25 zł ważne 30 dni; 2,5 GB za doładowanie 30 zł ważne 30 dni; 2,5 GB za doładowanie 40 zł ważne 40 dni; 8 GB za doładowanie 50 zł ważne 93 dni; 15 GB za doładowanie 100 zł ważne 120 dni i 30 GB za doładowanie 200 zł ważne 150 dni.

4d311aa7f3b0c032099ded8c9985eb75ade


Odpowiedzialny biznes

50 Klubów Sportowych Orange wybranych

Kasia Barys Kasia Barys
08 stycznia 2015
50 Klubów Sportowych Orange wybranych

Dzieci w Leśnej Podlaskiej, Ujeździe, Lwówku Śląskim i pozostałych 47 miejscowościach w całej Polsce już pakują torby treningowe i rozpoczynają swoją sportową przygodę. Ich opiekunowie właśnie otrzymali decyzję udziału w projekcie Klubów Sportowych Orange. Jest zima, ale prawdziwi sportowcy spokojnie mogą zacząć już pierwsze treningi. Młodzi piłkarze i lekkoatleci, mieszkający głównie w małych miejscowościach, gdzie infrastruktura sportowa jest ograniczona, będą mieli szansę rozwijać swoje pasje. Orange dostarczy m.in. sprzęt treningowy i programy szkoleniowe. Zwycięzcom gratulujemy przede wszystkim pasji, chęci zmian w swoim lokalnym środowisku i oczywiście wygranej!

 

Scroll to Top