;

Sieć

Z trzech słupów do domu czyli światłowód dla 11-letniego Piotrka (11)

Wojtek Jabczyński

14 września 2020

Z trzech słupów do domu czyli światłowód dla 11-letniego Piotrka
11

„Nazywam się Piotr, mieszkam w Warszawie i mam 11 lat. Zauważyłem, że na mojej ulicy na trzech słupach jest zawieszony światłowód. Od kilku miesięcy tam wisi i w ogóle nie posunął się dalej w kierunku mojego domu…” Tak zaczepnie zaczyna się odręcznie napisany list, który trafił na skrzynkę rzecznika. Dostaję sporo e-maili, ale muszę przyznać, że taki wstęp był frapujący.

 

Młody człowiek miał pomysł, żeby zwrócić na siebie uwagę – pomyślałem. Przeczytałem raz, potem jeszcze raz. Wiem, że nie zawsze można spełnić oczekiwania wszystkich chętnych na światłowód. To nie jest tylko kwestia naszych chęci, ale możliwości inwestycyjnych, lokalizacji i kilku innych warunków. Z doświadczenia wiem,  że technicy Orange Polska wiele razy robili prawdziwe cuda, żeby doprowadzić klientom światłowody do ich domów i firm.

„Bardzo chciałbym mieć światłowód. Potrzebuję go do nauki i grania. Gdy byłem w Bieszczadach to widziałem światłowody w małych miasteczkach i wsiach” – argumentował 11-latek. Trudno zaprzeczyć, zakładamy światłowody w wielu miejscowościach małych i dużych, tyle że nie sposób wszędzie i jednocześnie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zwłaszcza teraz w czasach Covid-19, najszybszy internet bardzo się przydaje.

„Mój dom jest na osiedlu gdzie mieszka kilka rodzin i wszyscy potrzebują światłowodu” – dalej przekonywał Piotrek. Zresztą, jak najbardziej słusznie z ekonomicznego punku widzenia. Też o tym wiemy.

Nie pozostało nam nic innego jak spróbować spełnić prośbę Piotrka. I udało się. W ubiegłym monterzy Orange Polska zainstalowali w jego domu światłowód. Od razu podłączyliśmy też całe osiedle, co uczyniło inwestycję racjonalną biznesowo.

Bardzo cieszę się, że tym razem udało się pomóc Piotrkowi i  jego sąsiadom. Miłego korzystania.

Udostępnij: Z trzech słupów do domu czyli światłowód dla 11-letniego Piotrka
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Dociekliwy 16:31 14-09-2020
  Drogi Wojtku - ja też potrzebuję światłowodu, który biegnie nitką wzdłuż drogi powiatowej skrzyżowanej z moją drogą gminną w odległości ok 1 km. Dzwonili do mnie wiele razy w sprawie podłączenia internetu od Orange i za każdym razem mówię, że nie chcę nędznego drutu po którym osiągnę realnie max 10 Mb, bo nawet internet radiowy daje mi 50% więcej zapewniając większą stabilność. Tak, radiówka daje większą stabilność prędkości niż drut miedziany od Orange. Dlatego właśnie zmieniłem operatora. Miejscowość Łucka Kolonia Dolna, 21-100 Lubartów, woj. lubelskie. Czekam na światłowód i biorę od razu w przypadku dostępności.
  Odpowiedz
 • komentarz
  ggg 19:50 14-09-2020
  rzeczniku to moze do Ciebie nalezy pisac emaile a nie na infrastrukture. od 10 miesiecy nie moge przepchnac adres ktory ma przylacze a nie zostal zewidencjonowany! zero kosztow zero inwestycji czysty zysk z klienta!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gie 20:12 14-09-2020
  Jest może jakaś mapka gdzie jest położony światłowód Orange? Może akurat 3 słupy ode mnie? A pytam bo gdzieś na początku wieku ówczesna TP SA co kopała od pobliskiego miasteczka do naszej wsi. Będzie kilka dobrych kilometrów. Coś tam zakopali. Były plotki że światłowód no ale w tedy światłowód to było science-fiction. Inn mówili że położyli zwykłe kable i będą likwidować te naziemne na słupach. Te naziemne dalej sobie wiszą i co ciekawe na drewnianych słupach. I ciekawi mnie co tam wtedy zakopano? Czy światłowód czy zwykłe kable? I czy to jest wykorzystywane?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:40 14-09-2020
  Mega fajny młody człowiek. Mój syn też zna ulubione logo tatusia. Ostatnio jak jechaliśmy samochodem i mijał nas Wasz samochód firmowy to zaczął mówić, cyt.: "tato pan halo jedzie". Myśli 3 latka :) Dzieciaki to największy Skarb każdego z nas, dlatego Wojtku, Orange wielki szacunek za to co zrobiliście :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Damian 14:01 16-09-2020
  taaaa no przepięknie, też bym tak chciał... Przypadek - Wieś Jadwisin, obok Serocka, XXX domów chce światłowód, we wsi jest, ale ci którzy chcą i pragną płacić od ROKU nie mogą otrzymać, bo.... brakuje woli do zrobienia przewieszki na 2 słupach... nie trzech. no powiedzmy że na bogato było by to 6 słupów i 20 domów miało by ŚWIATŁOWÓD a nie nędzną neostradę o prędkości nie przekraczającej 5Mbit/s... nie wspomnę o fakcie braku zasięgu w telefonii GSM... może chce Pan Rzecznik porozmawiać o tym przypadku ? proszę odebrać MAILA... wysłałem do Pana z adresu : dami098@ (tu nie wpiszę domeny )
  Odpowiedz
 • komentarz
  Michał76 14:21 16-09-2020
  Super ciekawy młody człowiek, który błyszczy intelektem i rokuje na przyszłość. Co do usług Orange - przykład spod pasa granicznego. I nie chodzi o światłowód, ale nawet miedź. Kilka lat starań i odpowiedź Orange, zresztą niekoniecznie wprost tylko przez kanały specjalne. Mieliśmy słup, zlikwidowaliśmy go jak kładliśmy światłowód w kierunku granicy, a teraz trzeba byłoby rozpocząć od nowa proces inwestycyjny. Na to nie ma zgody centrali. Żeby było ciekawie, wniosek o usługę był sporo szybciej, aniżeli Orange wykopał słup. Konkret, to miejscowość Uniemyśl (nr 54) w gminie Lubawka na Dolnym Śląsku. Dla zobrazowania sytuacji, dzisiaj wygląda to tak: internetu stacjonarnego nie ma, trzy sieci komórkowe mają stację na maszcie Plusa w Chełmsku Śląskim, Play ma swój maszt. Z żadnej stacji sygnał nadający się do wykorzystania w moje miejsce nie dochodzi. Żeby wysłać mail, a to przecież usługa podstawowa - trzeba pojechać do Chełmska Śląskiego pod stację 4 kilometry dalej. Temat należytej dostępności do usług dotyczy nie tylko Uniemyśla, ale również miejscowości Okrzeszyn. Jeśli słyszę walkę o dostęp światłowodowy, to z naszej perspektywy wygląda to jak dostęp do Wenus. Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 17:20 16-09-2020
  Czytając nagłówek myślałem,że chodzi o mój przypadek. Orange odpisywał,że w związku z wysokimi kosztami oraz problemami technicznymi,które wystąpiły przy projektowaniu odstąpiono od inwestycji pod Moim adresem,ale w końcu się udało i od paru tygodni posiadam również Orange Światłowód.Wojtek pewnie też zna temat,gdyż do Niego pisałem:)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Maurycy 11:17 18-09-2020
  Szęściarz. Orange zakończyło inwestycję na sąsiedniej ulicy. U mnie co najmniej 4 chętnych nawet do dofinansowania- niestety nawet nie ma z kim o tym rozmawiać. Nikt nic nie wie. Podobnie nie da się uzyskać informacji czy gdyby sąsiad z ulicy obok zgodził się na puszczenie światłowodu przez jego działkę to Orange by mnie podłączył. W wyrazami szacunku Maurycy
  Odpowiedz
 • komentarz
  mar_ 12:10 21-09-2020
  ...a u mnie cud się nie wydarzył. Od 3 lat węzeł rozdzielczy światłowodu znajduje się w odległości 70m. I też jakoś nie chce sam przewlec się przez kanał telekomunikacyjny, który jest po drodze do mojego domu i dotrzeć do studzienki przed samym domem. 100% tej trasy to wspólny odcinek do innych domów, które stoją dalej wzdłuż tej samej ulicy. Brak konieczności kopania. Brak chęci operatora. Obecnie korzystam z LTE T-mobile. Do sierpnia miałem kulejącą już coraz bardziej Neostradę. Nawet perspektywa rezygnacji z usług nie wpłynęła mobilizująco na Orange. Mam jeszcze telefon stacjonarny, który czeka w kolejce do wyłączenia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrek 21:51 23-09-2020
  Bałagan maja i tyle... u mnie to samo, kilka lat temu zapisałem się do światłowodu w urzędzie gminy i w orange, goście rozkładają już swiatłowód po drugiej stronie ulicy, pytam kiedy mnie przyłącza a oni na to że nie ma mnie w umowie..dzwonie do orange, jestem ponoć na liście ,dzwonie na popc - nie ma mnie na liście :lekko_uśmiechnięta_buźka: az chciało by się szpetnie zakląć.. najlepsze jest to że mają gości którzy nie będą zakładac netu :lekko_uśmiechnięta_buźka: a ci co wyrazili chęc podłączenia - średnio ich obchodzą lokalizacja 67-300 Szprotawa
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jan 20:17 15-12-2020
  Mam internet z Orange 10 lat, od 3 lat zbieracie się do zrobienia światłowodu. Niestety wasz internet z neostrady nie wyrabia, nawet filmów w 1080p nie można oglądać :( . Żeby pobrać jakąś większą grę potrzeba tygodnia. Na początku roku chodziliście i zbieraliście chętnych na światłowód a teraz tłumaczycie się koronawirusem (tak mówiła Pani z waszej obsługi). Kiedy spełnicie obietnice?? Już 2 światłowody zrobili lecz po drugiej stronie mojej kochanej wsi. Z każdym miesiącem tracicie klientów. Wieś Jeżówka (Małopolskie) pozdrawia
  Odpowiedz

;

Oferta

Oferta tygodnia – tańsze urządzenia (2)

Kasia Barys

11 września 2020

Oferta tygodnia – tańsze urządzenia
2

W aktualnej Ofercie Tygodnia ciekawe przeceny. I niezła gratka, dla kogoś kto planował kupić Xiaomi 10 5G 8/128 GB. Teraz ten smartfon można kupić nawet 1032 zł taniej. Dla kogo ta super cena? Dla nowych i obecnych klientów korzystających z Planów Mobilnych 55 oraz Love Standard, Love Extra lub Love Premium.

Xiaomi Mi 10 5G zapewni dostęp do najnowszych osiągnieć technologii mobilnej. Obsługuje sieć 5G, w tym dostępną już #hello5G w Orange. Bezprzewodowo łączy się z innymi urządzeniami z wykorzystaniem nowych standardów Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.1. Dzięki czemu gwaratantuje szybką i bezproblemową łączność. To smartfon gotowy na wyzwania przyszłości.

Mini wieża w niższej cenie

Denon Mini Stereo System z CD jest w tym tygodniu tańszy o 192 zł. Miniwieża pozwala słuchać muzyki w jakości Hi-Fi. Zarówno z płyt CD, stacji radiowych, jak również muzycznych serwisów streamingowych, dzięki łączności przez Bluetooth ze smartfonem, tabletem, czy komputerem. Wieżę można zakupić w 20 ratach po 49,95 zł.

Więcej na https://www.orange.pl/lp/oferta-tygodnia

Oferta ważna do 16 września

 

 

Udostępnij: Oferta tygodnia – tańsze urządzenia
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Jacek83 12:40 14-09-2020
  Witam. Trochę dziwna ta oferta tygodnia. Dla przykładu, regularna cena w oficjalnym sklepie Xiaomi za smartfon Mi 10 5G 8/128, to 2.999 złotych. W promocji Orange na raty wychodzi taniej o 50 złotych, to gdzie to "taniej o 1032 złote", bo czegoś tu nie rozumiem
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:34 14-09-2020
  Telefonik zacny :) Mnie zaczyna kusić Motorola Edge :)
  Odpowiedz

;

Oferta

Zapraszam na konkurs :-) (13)

Stella Widomska

10 września 2020

Zapraszam na konkurs :-)
13

Lubicie konkursy, prawda? A już takie, w których to my będziemy musieli coś zrobić, żebyście Wy mogli wygrać, to chyba nawet bardziej. Już tłumaczę, bo brzmi skomplikowanie, a wcale takie nie jest.

Przyszedł wrzesień, skończyły się wakacje i wróciła szkoła. Ostatnia jej odsłona przebiegała w trybie nauki zdalnej. Pamiętacie kiedy w czasie lockdown’u musieliście dać radę pracować, uczyć się i prowadzić życie towarzyskie z domu korzystając z łącza internetowego? Czy u Was w domu przebiegało to sprawnie i łącze dawało radę udźwignąć to wszystko? Chcemy Wam udowodnić, że Światłowód od Orange jest w tym temacie niezawodny. I dlatego ogłosiliśmy przed chwilą konkurs, w którym poprosiliśmy o wymyślenie zadań, jakie obciążą równocześnie jedno łącze, bo chcemy Wam pokazać, że Światłowód da radę. Już widzę te kreatywne odpowiedzi, jak na przykład ściągnięcie wszystkich odcinków Przyjaciół, jednocześnie komentując ulubione sceny z przyjaciółką na wideo połączeniu. Mam pewność, że jesteście nawet bardziej pomysłowi niż ja. 😉

Zapytacie: po co? Po pierwsze, żeby nas przetestować, a po drugie, żeby wygrać gogle VR. Bo autorzy trzech najbardziej kreatywnych pomysłów otrzymają taką nagrodę, a ich zadanie zostanie wykonane podczas transmisji live na naszym kanale na FB przez blogera Technosferę i Ekipę Orange. Z pomysłami zapraszam do komentarzy pod postem konkursowym na FB Orange Polska. Trzymam za Was kciuki i widzimy się na live. 🙂

Udostępnij: Zapraszam na konkurs :-)
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Arkadiusz Kuros 18:48 10-09-2020
  Pobranie wszystkich odcinków Szansy na sukces u jednocześnie wrzucenie ich na inny serwer ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tomek 21:24 10-09-2020
  Test proponuję taki, jednocześnie na jednym łączu i różnych urządzeniach: 1. Upload filmu kilkanaście GB na YouTube w 4K 2. Oglądanie transmisji wideo z rozgrywki live na Twitchu 3. Jednocześnie trwa wideokonferencja z kilkoma osobami (np. nauka języka angielskiego) 4. Przeglądanie Instagrama, Facebooka i Twittera 5. W tle leci radio internetowe (320Kbps czyli bardzo wysokiej jakości) 6. Jedno z urządzeń stale trzyma sesję VPN (często wymagane przy pracy zdalnej).
  Odpowiedz
 • komentarz
  net 22:48 10-09-2020
  Obciążenie światłowodu to nie lada wyzwanie. Najlepiej żeby to było kilka komputerów. Wiadomo że przy szybkim łączu wymagane są mocne podzespoły. Jeśli chcemy wykorzystać w całości łącze. 1. Na początek pobieramy kilka plików z ogólnodostępnych FTP. jak największe i tworzymy kilka sesji jednocześnie. W tle uruchamiamy wysyłanie już pobranych plików na google drive, dropbox czy onedrive. 2. Nie zapominamy o uruchomieniu staemingu IPTV player, canal plus online, ipla lub netflix. 3. Uruchamiamy kilka połączeń telefonii voip. 4. Uruchamiamy 4 połączenia konferencyjne wideo skype gdzie uczestniczy 5 użytkowników. 5. Jeśli możecie uruchamiamy torrenta i pobieramy kilka popularnych legalnych plików. Na jednym komputerze nie da się tego wszystkiego zrobić, ale spokojnie kilka komputerów zapchają całe łącze. Do dzieła. Tak w ogóle miałem możliwość zapchać takie łącze światłowodowe od ogólnopolskiego operatora na N.... i dział techniczny szukał rozwiązania kilka tygodni. Nawet potrafiłem wywalić im łącze na zawołanie. To były jaja :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 07:28 11-09-2020
  Zadanie z życia wzięte. Żona wysyła na FB i YT filmiki i zdjęcia z ostatnio przeprowadzonych zajęć, jednocześnie prowadzi kolejne zajęcie online. Córka skończyła prezentację i filmik umieszcza na YT, a w trakcie wysyłania uczestniczy w zajęciach online. Syn ogląda filmy na YT i pobiera nowe odcinki Pingwinów z Madagaskaru. Ja oglądam moją ulubioną stację National Geographic, na NetFlix-ie pobierany jest film do oglądania offline. W między czasie proponuję dołożyć jeszcze oglądanie dwóch stacji telewizyjnych na IPTV + pobieranie Gry o Tron na dekoderze. Można jeszcze w między czasie dorzucić wykonywanie testów prędkości łącza internetowego. Dodatkowo, aby usprawnić całą sytuację pobierania i wysyłania, niech test odbędzie się na łączu, gdzie ping jest wysoki w czasie nieużytkowania łącza i na bez prezerwy zrywającym połączenie routerze. Próbuję odzwierciedlić realne warunki, z którymi wielu z nas się spotyka w rzeczywistości, Niech to będą testy realne, a nie laboratoryjne. Podpięty bezpośrednio do sieci szkieletowej, ja też mogę sobie pozwolić na duże osiągi i obciążenia łącza.
  Odpowiedz
 • komentarz
  _PABLUS_ 08:30 11-09-2020
  a co, jeśli ktoś nie ma włókna, tylko neo i nie ma jak tego sprawdzić ? ja mogę powiedzieć Wam jak szybko obciążyć neo - wystarczy włączyć cokolwiek i już działa fatalnie...
  Odpowiedz
 • komentarz
  cb656 15:53 11-09-2020
  Takie sobie mieszkanko w bloku, gdzie w jednej sieci Wi-Fi jest jakiś smart TV, jakiś komputer PC, tablet i smartfony domowników. Typowy wieczór, czyli rodzice oglądają na Netflix kolejny odcinek filmu w rozdzielczości 4K (mam swoje typy, ale nie chcąc być posądzonym o kryptoreklamę, zachowam tytuł dla siebie), nastoletnia latorośl naparza w wymagającą grę sieciową z kumplami, młodsze dziecię na tablecie przeprowadza wideokonferencję w sprawie „zadania domowego z matmy”, a dodatkowo sąsiad-biedak, któremu z litości udostępniliśmy hasło do Wi-Fi, ściąga pieczołowicie z tajnych zakamarków darknetu jakieś zakazane treści (mniejsza z tym, jakie, ważne, że duuużo)... W tak zwanym międzyczasie kwitnie żywiołowa korespondencja na wszelkich możliwych komunikatorach w smartfonach, bo to przecież „tylko tekst” ze sporadycznym przesyłem treści wizualnej, typu „a widziałeś, co zrobił mój kot? Wysyłam filmik. Filmy z kotami są the best."
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 20:32 11-09-2020
  "Z pomysłami zapraszam do komentarzy pod postem konkursowym na FB Orange Polska." Ktoś się chyba rozpędził i nie doczytał.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Stella Widomska 10:37 14-09-2020
   Bo to był piątek i wszystkim się spieszyło do rozpoczęcia weekendu. :-) I ja to rozumiem i szanuję. Mi się też spieszyło. ;-) Czasu jest jeszcze sporo, więc każdy zdąży wpisać swój pomysł we właściwym miejscu. Spokojnego tygodnia! :-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  GieKa 07:21 12-09-2020
  Mam pomysł ale nie mam FB bo nie jest mi on do niczego potrzebny. Co w takim przypadku? Pomysły wpisane tutaj też będą się liczyły w konkursie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Stella Widomska 10:35 14-09-2020
   Konkurs odbywa się na naszym kanale na FB. Odpowiedź należy umieścić w komentarzu pod postem konkursowym. Pomysły zgłoszone tutaj nie będą brane pod uwagę, ponieważ zgodnie z regulaminem konkursu warunkiem wzięcia w nim udziału jest właśnie posiadanie konta na FB i zgłoszenie swojego pomysłu tam.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 10:22 14-09-2020
  Jestem w takiej samej sytuacji. Nie mam FB, więc pomysł przedstawiłem tutaj. Czy mój pomysł nie będzie brany pod uwagę?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:31 14-09-2020
  Konkursik mega fajny :) Ekipa Orange jest lepsza niż Boscy ;p Będzie się działo :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Maurycy 12:53 28-09-2020
  Marzy mi się konkurs w którym można wygrać podłączenie do światłowodu. Na pewno ja i miliony innych wzięliby udział. Za inne rzeczy można zapłacić i mieć :)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej