Oferta

Zabrakło neta do pierwszego? Proszę bardzo GIGApakiety

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
11 lutego 2015
Zabrakło neta do pierwszego? Proszę bardzo GIGApakiety

Na Facebooku i w e-mailach sugerowaliście Pipikowi, żeby w nju mobile dołożyć pakietów netowych, bo nie wszystkim starcza do pierwszego. Dlatego od dziś, w ofcrcie nju z rachunkiem, do dwóch już istniejących pakietów 350 MB i 700 MB dołożyliśmy trzy nowe: 1,5 GB, 3 GB oraz 8 GB. Ich cena wynosi odpowiednio: 14 zł, 19 zł i 29 zł. Możecie aktywować wysyłając SMS pod numer 354 w treści wpisując: AKT 1,5GB, AKT 3GB lub AKT 8GB (koszt SMS-a zgodny z cennikiem) lub po zalogowaniu się na stronie www.njumobile.pl/mojekonto. Pakiety są jednorazowe i płatne z góry w danym cyklu rozliczeniowym. Niewykorzystane mega, nie przechodzą na kolejny cykl. W miesiącu można włączyć 5 pakietów, a ich wartości sumują się. Więcej znajdziecie w regulaminie. Przy okazji przypomnę, że w nju z rachunkiem nie zapłacicie więcej niż 39 zł za wszystko (rozmowy komórkowe, stacjonarne, SMS, MMS i net), ale jeśli korzystacie mniej, to też mniej zapłacicie. Wszystko zależy jak korzystacie z telefonu. Minimalny abonament wynosi tylko 9 zł.

94708c1d0b6baf6abc602f1511d722c49af


Bezpieczeństwo

(Nie)świadomi rodzice

Monika Kulik Monika Kulik
10 lutego 2015
(Nie)świadomi rodzice

Świadomość na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci, jak pisze Michał, jest coraz większa, ale mamy jeszcze dużo do zrobienia.

Dla każdego rodzica Dzień Bezpiecznego Internetu powinien być codziennie. Dlaczego? Bo ich dzieci codziennie logują się do sieci. Sen, szkoła, serfowanie – tak można by streścić typowy dzień nastolatka, który wchodzi do sieci codziennie (91%), zostając tam średnio 2,5 godz.  W cyfrowym świecie goszczą coraz młodsze dzieci – zaczynają korzystać z komputera i internetu w wieku 7-9 lat (wcześniej 10-12 lat). Znaczenie ma tu fakt, że 55% dzieci ma telefon lub tablet oferujący dostęp do internetu.

A jak się tam czują? Na pewno pewniej niż rodzice. 2/3 badanych dzieci przyznaje, że zdarza im się pomagać rodzicom w obsłudze komputera. Ten odsetek pokrywa się z deklaracjami dzieci o większych umiejętnościach w zakresie obsługi komputera w porównaniu do rodziców.

Bezpieczniej? 67% młodych ludzi twierdzi, że rozmawiało ze swoimi rodzicami na temat bezpieczeństwa w sieci, a 56% potwierdza, że miała na ten temat zajęcia w szkole (może z naszymi wolontariuszami?).

Ale jak na co dzień stosują zasady bezpieczeństwa, które poznały? 46% nastolatków nie zmienia hasła na portalach społecznościowych, a 1/3 nie pamięta, kiedy to ostatnio zrobiła.

A rodzice? Zdecydowana większość rodziców (95%) deklaruje, że zdarza im się towarzyszyć dziecku podczas korzystania z internetu, natomiast potwierdza to tylko 66 % dzieci! Co szóstemu (15%) dziecku zdarzyło się przeglądać zabronione przez rodziców treści. Trzy czwarte z nich deklarowało, że trafiło na nie przypadkiem. Co piąte dziecko (22%), które przeglądało zabronione treści przyznało, że była  to pornografia. Co szóste odpowiedziało ogólnie, że to strony dla dorosłych. Największa grupa (50%) nie pamiętała jakie to były strony.

Jak widać jako rodzice mamy zadaną pracę domową do odrobienia. Jeśli potrzebujecie pomocy – skorzystajcie z naszyh porad i zajrzyjcie do niezbędnika rodzica, a smartfon dziecka wyposażcie w Bezpieczny Starter.


Bezpieczeństwo

Zagrożenie czyha w sieci

Michał Rosiak Michał Rosiak
10 lutego 2015
Zagrożenie czyha w sieci

To już 11. raz, gdy obchodzimy światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Mój szósty, ale czuję się, jakbym brał udział w obchodach tego święta od zawsze. Co się zmieniło przez te lata? O ile rok do roku aż tak bardzo tego nie widać, to patrząc przez pryzmat połowy historii DBI mam wrażenie, że nieporównywalny skok zaliczyła przede wszystkim świadomość bezpieczeństwa i sieciowych zagrożeń u rodziców.

Pięć lat temu, gdy zaczynałem pracę w ówczesnej Telekomunikacji Polskiej (która potem przerodziła się w Orange Polska), dzieci i młodzież aktywnie wykorzystywały możliwości sieci, a to, co robiły on-line, pozostawało dla ich rodziców czarną magią. Teraz nie jest już im tak łatwo. To na pewno efekt tytanicznej pracy wolontariuszy Fundacji Orange, którzy odwiedzili już chyba wszystkie szkoły w kraju :) W pewnej części przyłożył się do tego nasz Bezpieczny Starter, który wystarczy włożyć do telefonu, by zablokować młodzieży dostęp do groźnych pokus internetu. W ramach działań CSR prowadzonych przez Orange Polska 250 tys. uczniów uczestniczy w kursach e-learningowych o bezpieczeństwie w internecie. 3,5 tysiącu bibliotek publicznych (to 40% tego typu placówek w Polsce!) zapewniamy darmowy internet, a ponad 10 tys. szkół bierze udział w programie "Edukacja z internetem" z preferencyjnym dostępem do sieci - to 4 miliony uczniów!

Tak naprawdę jednak wzrost świadomości zagrożeń w sieci to przede wszystkim zasługa rodziców. To oni zrozumieli, że ich wiedza i świadomość w tej dziedzinie są bardzo ważne, bowiem nawet najlepsze rozwiązania techniczne bez wsparcia rodziców będą tylko malowaniem trawy na zielono.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu na całym świecie odbędzie się pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet” (“Let’s create a better Internet together”). Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, by Sieć była miejscem bezpiecznym i pozytywnym i wszyscy ponosimy odpowiedzialność za to, co robimy w Sieci i w jaki sposób z niej korzystamy. Głównym partnerem DBI jest jak zwykle Fundacja Orange, partnerami Microsoft i Facebook, zaś patronat honorowy objęli: Urząd Komunikacji Elektronicznej, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Scroll to Top