Odpowiedzialny biznes

Zarządzanie różnorodnością na medal

Monika Kulik Monika Kulik
26 maja 2022
Zarządzanie różnorodnością na medal

Orange Polska znalazł się wśród pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością, dbających o inkluzję w organizacji. W badaniu Diversity IN Check znalazł się wśród firm, które osiągnęły najwyższą ocenę (powyżej 80 pkt.).

Celem badania Diversity IN Check jest diagnoza stopnia zaawansowania danej organizacji w zarządzaniu różnorodnością i tworzeniu inkluzywnego środowiska pracy. Kwestionariusz wykorzystany w badaniu jest oparty na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych, m.in.: Sustainable Development Goals, ISO 26000 i ISO 30415, GRI Standards, wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych. Pytania, które zadawano pracodawcom, zostały podzielone na pięć obszarów tematycznych: podstawy zarządzania, programy i działania, budowanie zaangażowania, wskaźniki rezultatów, a także dodatkowe pytania związane z COVID-19.

Łącznie w tym w badaniu wzięło udział 47 organizacji, z czego 39 firm uznano znalazło się na liście Diversity IN Check. 6 firm uzyskało wynik powyżej 80 pkt., wśród których znalazł się Orange Polska.

 Jest to druga edycja badania prowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  Realizację badania wspiera grono partnerów i patronów merytorycznych: ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, firma Deloitte Advisory, Fundacja Share the Care, PBS, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Fundacja TAKpełnosprawni, Fundacja Replika, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Belgijska Izba Gospodarcza, Polsko-Francuska Izba Gospodarcza,  oraz Rzeczpospolita. Nadzór merytoryczny nad badaniem sprawuje rada ekspertów i ekspertek.

Wartością tego badania, jest indywidualny raport, jaki otrzymuje każda organizacja biorąca w nim udział. Zawiera on posumowanie jej wyników, a także odniesienie do wyników innych firm. Dzięki ubiegłorocznej analizie mogliśmy zobaczyć, które aspekty w firmie wymagają poprawy i dalszej pracy.  

Jako sygnatariusz i opiekun Karty Różnorodności w Polsce musimy dbać o wysokie standardy zarządzania różnorodnością.

grupa różnorodnych ludzi

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 20:51 27-05-2022

Gratulacje.

Odpowiedz

Oferta

Tańszy prezent na Dzień Dziecka

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
26 maja 2022
Tańszy prezent na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w Orange przygotowaliśmy atrakcyjne smartfony, zegarki i laptop w niższych cenach. Promocja potrwa od dziś do 1 czerwca i dotyczy wybranych ofert abonamentowych, a także oferty bez umowy. Do wyboru są:

 • Samsung Galaxy Z Flip3 5G 128GB – do 1440 zł taniej,
 • Samsung Galaxy Z Flip3 5G 256 GB – do 840 zł taniej,
 • Samsung Galaxy Z Fold 3 5G 256 GB – do 936 zł taniej,
 • Samsung Galaxy Z Fold 3 5G 512 GB – do 792 zł taniej,
 • Samsung Galaxy Watch4 Classic 46 mm eSIM – do 312 zł taniej,
 • Samsung Galaxy Watch4 Classic 42 mm eSIM – do 768 zł taniej,
 • vivo Y52 5G – do 96 zł taniej,
 • Xiaomi Redmi Note 10 5G 4/64 GB – do 96 zł taniej,
 • HP Omen 16 NW – do 528 zł taniej.

Kwotę obniżki podałam w maksymalnym wariancie abonamentowym. Szczegóły oferty znajdziecie na tej stronie.

Smartfon od zawsze jest jednym z ulubionych prezentów, na jaki czekają młodzi ludzie. Pozwala być w kontakcie z rówieśnikami, zdobywać wiedzę i dostarczać rozrywki. Oczywiście trzeba przy tym umieć zachować zdrowy rozsądek i pilnować, aby nasze pociechy nie nadużywały nowoczesnych technologii.

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

Młodzi w cyfrowych czasach

Antonina Bojanowska Antonina Bojanowska
26 maja 2022
Młodzi w cyfrowych czasach

Już 3 czerwca startuje Digital Youth Forum. To impreza z udziałem młodych – dla młodych. A więc będzie o internecie, zmianach klimatycznych i społecznym zaangażowaniu. Fundacja Orange jest partnerem wydarzenia. Transmisja będzie też w języku ukraińskim. Zapraszamy.

Jak co roku, zapraszam Was, Wasze dzieci, szkoły i nauczycieli Waszych dzieci na… Digital Youth Forum (DYF 2022). To wydarzenie poświęcone tematom, którymi żyje aktualnie młodzież i skoncentrowane na tym, żeby inspirować ją do korzystania z cyfrowych narzędzi z umiarem, bezpiecznie i w słusznych, społecznych celach. A wiemy, że młodzi ludzie mają masę takich pomysłów i śledzimy to od lat – m.in. na DYF właśnie.

Digital Youth Forum 2022

Impreza odbędzie się w piątek, 3 czerwca o 9.00, w formule hybrydowej. Przygotowana jest dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół średnich. Ale myślę, że każdy z nas – szczególnie rodzice, nauczyciele – może się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć o tym, czym żyją dziś młodzi i jak można mądrze ich inspirować.

Kto będzie w tym roku?

 • Kira Sukhoboichenko (czyt. Suhobojczenko), działaczka społeczna, założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków, koordynatorka akcji “Nastolatki Nastolatkom”;
 • Karolina Plewińska, autorka billboardów “Kochajcie mnie, mamo i tato”, książeczki “Niejadek” czy komiksu “Grubas”, które uczą zrozumienia wobec dzieci i młodzieży;
 • Aleksandra Wrona i Jakub Śliż, ze Stowarzyszenia Pravda - w wystąpieniu: Jak odróżnić fake od newsa?

I wiele innych ciekawych osób - zobaczcie cały program tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a Fundacja Orange - po raz kolejny partnerem głównym. W 2021 roku DYF oglądało zdalnie ponad 14 000 uczniów.

Dołącz online

Udział jest oczywiście bezpłatny. Konferencja toczy się hybrydowo. Stacjonarnie będzie 360 osób - to klasy szkolne, które zapisały się do udziału. Ale możecie jeszcze rejestrować się na wydarzenie w formie online.
Transmisja wydarzenia będzie prowadzona na stronie https://digitalyouth.pl/ . Nauczyciel może uruchomić ją w szkole.

Program DYF, oprócz wystąpień, zakłada przerwy na krótkie dyskusje na forum klasy, udział w konkursach online (przy wykorzystaniu smartfonów) oraz odpoczynek i posiłek. Wszystkie uczestniczące szkoły otrzymają certyfikat udziału. W DYF 2022 wezmą udział również szkoły w Ukrainie.

DYF w języku ukraińskim – tak!

Z myślą o uczniach z Ukrainy DYF 2022 będzie tłumaczone na język ukraiński. Uczniowie ukraińscy w Polsce mają możliwość uruchomienia na telefonie wersji transmisji z symultanicznym tłumaczeniem. Dla uczniów niesłyszących lub niedosłyszących zostało przygotowane tłumaczenie na język migowy (PJM).

A skoro o młodzieży mowa, to od razu zapowiem, że za tydzień wracam do Was z mocnym, ale ważnym tematem dotyczącym kondycji psychicznej młodzieży. Stay tunned!

Komentarze

Scroll to Top