Oferta

Zbieraj minuty i korzystaj

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 lipca 2011
Zbieraj minuty i korzystaj

Do licznej grupy promocji w ofertach na kartę dorzuciliśmy kolejny pomysł. Teraz połączenia do innych sieci, trwające powyżej minuty, nagradzamy darmowymi minutami na rozmowy w Orange. Bonus zależy od długości rozmowy. Z przyznanych minut (ważnych do końca każdego dnia) można korzystać już przy następnym połączeniu do Orange.

Długość rozmowy wychodzącej poza Orange Bonus - minuty do Orange
od 1 do 1 min. i 59 s. 1 minuta
od 2 do 2 min. i 59 s. 2 minuty
3 minuty i więcej 3 minuty

Aby włączyć usługę "Zbieraj minuty z Orange", powinniście wysłać SMS-a (zgodny z posiadaną taryfą) o treści START pod numer 200. Jednorazowa opłata za jej uruchomienie to 2 zł. Usługa jest dostępna dla użytkowników Orange One, Nowe Orange Go i Orange POP. Szczegóły i regulamin znajdziecie na www.orange.pl/nakarte


Odpowiedzialny biznes

Orange z T-Mobile, a UOKiK prześwietli przejęcie Plusa

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 lipca 2011
Orange z T-Mobile, a UOKiK prześwietli przejęcie Plusa

Wczoraj rynek telekomunikacyjny zdominowały dwie wiadomości. Podpisanie umowy Orange z T-Mobile na współwykorzystywanie sieci, która pozwoli zaoferować klientom lepszy zasięg i usługi, a do tego da firmom sporo oszczędności oraz złożenie wniosku do UOKiK w sprawie przejęcia Plusa przez Zygmunta Solorza-Żaka. O ile nasze nasze porozumienie z T-Mobile nie budzi żadnych biznesowych wątpliwości, o tyle zbadanie, jaki wpływ na rynek będzie miało przejęcie Plusa zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie jest żadną tajemnicą, że dzięki transakcji w rękach grupy Polkomtel-Polsat znajdzie się nieproporcjonalnie dużo cennego i reglamentowanego dobra, jakim są częstotliwości. Dlatego dla operatorów, decyzja jaką wyda UOKiK, będzie to jedną z kluczowych. A z ciekawostek z tym związanych, to wczoraj przeczytałem w Pulsie Biznesu, jak Zygmunt Solorz-Żak przekonywał, że "akwizycja Plusa pozwoli nam na rozwój szerokopasmowego dostępu do internetu na bazie LTE, co stworzy realną konkurencję dla Telekomunikacji Polskiej, która ma niemalże monopol na internet". Moim zdaniem LTE nigdy nie będzie realną konkurencją dla kabla, a tym bardziej światłowodu, co najwyżej zaburzy konkurencję wśród operatorów komórkowych, ze względu na nierównomierny dostęp do wspomnianych częstotliwości. A po drugie, jeśli mamy "niemalże" monopol na internet, to można powiedzieć, że taki sam monopol na telewizję ma Polsat :-) Ciekawi mnie, jaką Wy macie opinię na ten temat?


Odpowiedzialny biznes

Z piekła do nieba i to 2 razy

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
22 lipca 2011
Z piekła do nieba i to 2 razy

Orest Lenczyk, trener Śląska Wrocław mówił po wczorajszym meczu, że jego drużyna była jak samochód, który stracił jedną, a później drugą oponę, a mimo to dojechał szczęśliwie. Później przyszły zdania o piekle i niebie, w których w ciągu meczu kilka razy znajdowali się to zawodnicy Śląska to też gracze Dundee United. W piłkarskim piekle skończyli jednak pomarańczowi a zieloni szczęśliwie wracają do kraju.

Ci, którzy mecz oglądali raczej nie mieli szansy się nudzić. Dramaturgia tego meczu, liczba sytuacji podbramkowych plus sytuacji stuprocentowych zwłaszcza Szkotów kilkakrotnie przewyższała średnią. Można jednak się zgodzić z Lenczykiem, że w obu meczach to Wrocławianie byli lepsi piłkarsko, technicznie, organizacyjnie i grali z większym pomysłem. Trzeba też przyznać, że grali z większym sercem do gry. To ostatnie zwłaszcza było ważne, bo Szkotom może brakowało umiejętności, ale na pewno nie serca.

Teraz czeka nas polsko-bułgarska wojna. Śląsk gra z Lokomotivem Sofia, a Wisła z Litexem Łowecz i to ona raczej ma trudniejsze zadanie niż wicemistrz Polski. Zespół zagadka czeka natomiast na Legię Warszawa, która zagra z tureckim Gaziantepsporem, klubem spod syryjskiej granicy, któremu dopingują głównie Kurdowie.

I na koniec jeszcze łyżka dziegciu. Pogromca Jagielloni Białystok - słynny zespół Irtysz Pawłodar (Kazachstan) - został wyeliminowany przez nie mniej utytułowaną potęgę piłkarską Olimpi Rustawi (Gruzja). Piszę o tym nie dlatego by dokopać leżącemu, ale by wstyd przerodził się w piłkarską złość, która da takie serce do walki jak wczoraj Śląskowi Wrocław. Blisko 2000 naszych kibców na stadionie w Dundee, z czego znaczna część przyjechała z Wrocławia, nie żałowała na pewno dalekiej wyprawy.

Scroll to Top