Inne

Zdrowych Świąt Wielkanocnych

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
02 kwietnia 2021
Zdrowych Świąt Wielkanocnych

Drodzy czytelnicy,

wciąż nie możemy spędzać Świąt jak pragniemy. Dlatego, szczególnie teraz, proszę pamiętajmy o naszych bliskich. Niezależnie czy Wielkanoc spędzimy razem czy tylko porozmawiamy z nimi przez telefon lub internet. Dbajmy o siebie i innych. W imieniu całej redakcji bloga Orange Polska życzę Wam zdrowych i pogodnych Świąt.

 

Komentarze

Łukasz
Łukasz 14:26 02-04-2021

Dla Was również spokojnych i bezpiecznych świąt.

Odpowiedz
emitelek
emitelek 14:59 02-04-2021

Dla wszystkich tworzących i czytających tego bloga:
Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Odpowiedz
Cinek
Cinek 15:55 02-04-2021

Dzięki i również dla całego zespołu Orange Polska spokojnych radosnych Świąt Wielkanocnych życzę !

Odpowiedz
izka
izka 19:15 02-04-2021

i by stykło na dwa dni podarować tym świętującym w domach kilka darmo minut i GB coby mieli lżej w tym trudnym czasie 🙂

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 19:23 02-04-2021

Wzajemnie zdrowych i wesołych 🙂 Mokrego Śmigusa Dyngusa ;p ;p

Odpowiedz
Krzysiek87
Krzysiek87 16:15 03-04-2021

Życzę wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych:)

Odpowiedz

Oferta

Przeceniony Samsung, OPPO i duet Xiaomi

Beata Giska Beata Giska
01 kwietnia 2021
Przeceniony Samsung, OPPO i duet Xiaomi

To nie prima aprilis, że obniżamy dla Was ceny na kolejne urządzenia. Od 1 kwietnia, przez tydzień możecie taniej kupić: Samsunga Galaxy A51 i OPPO A31 oraz zestaw Xiaomi Redmi Note 9T 5G z opaską Mi Smart Band5. Niektóre modele przeceniliśmy nawet o 576 zł!

Z oferty można skorzystać kupując wybrane Plany Mobilne i pakiety Orange Love. Dotyczy nowych i obecnych użytkowników. Trwa do 7 kwietnia, do końca dnia. Warunkiem jest podpisanie lub przedłużenie umowy na abonament.

Tanie smartfony, który wybrać?

Posiadacze Planów Mobilnych 35, 45, 55, a także Love Mini i Standard mogą nabyć przecenione modele OPPO A31 4/64GB. W tych opcjach, w zależności od wariantu, ceny telefonu są niższe o od 96 złotych do 180.

Miłośnicy marki Samsung powinni wybrać Galaxy A51, który dostępny jest we wszystkich opcjach Planów Mobilnych oraz oferty Orange Love.  W niektórych przypadkach jest on tańszy nawet o 576 złotych! Recenzję tego modelu można przeczytać w naszym poradniku.

Ciekawą propozycją jest też zestaw dla miłośników technologicznych nowinek. Nowoczesny smartfon w rozsądnej cenie, a do kompletu sportowa opaska na rękę (mierząca kroki, monitorująca sen czy tętno, pokazująca powiadomienia z telefonu) – Xiaomi Mi Smart Band 5, za jedyne 1 złotych miesięcznie! W duecie z nią jest właśnie Xiaomi Redmi Note 9T 5G - w nowej, atrakcyjnej cenie. Oba sprzęty razem w promocji można kupić w Planach Mobilnych 44, 55, 75, a także we wszystkich opcjach Orange Love. Finalna stawka, jaką zapłacimy, zależy od pakietu, na który się zdecydujemy.

Szczegóły oferty tygodnia  dostępne są na stronie orange.pl

 

 

 

Komentarze


Bezpieczeństwo

2FA, czyli oszustowi opadnie szczęka

Michał Rosiak Michał Rosiak
01 kwietnia 2021
2FA, czyli oszustowi opadnie szczęka

Od momentu, gdy zacząłem się zajmować cyberbezpieczeństwem, moim konikiem były hasła. Gdy wchodziłem 11 lat temu w branżę, miałem wrażenie, że wszyscy wokół mnie mają proste, ośmioznakowe hasła, „12345678” nie jest wcale przesadnie rzadkie, a wszyscy używają takiego samego hasła wszędzie, gdzie się da. Minęło 11 lat i statystyki pokazują, że tak naprawdę nie jest o wiele lepiej... Dlatego raz na jakiś czas odświeżam Wam pewne kwestie, które mogą pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa Waszej cyfrowej tożsamości.

2FA – co to w zasadzie jest?

2(Two) Factor Authentication, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, to drugi element hasła do serwisu internetowego. Jakiego? W zasadzie prawie każdego, bowiem skorzystanie z 2FA oferuje każdy serwis, podchodzący poważnie do użytkownika.

Idealna brama dostępu do naszego cyfrowego „ja” to coś-co-wiesz + coś-co-masz (czy jakoś tak :) ). O ile to pierwsze to właśnie nasze hasło, drugie to nasz telefon. Jeśli używamy 2FA, po wpisaniu loginu i hasła pokaże się monit o drugie, zazwyczaj sześciocyfrowe. Po uprzedniej konfiguracji możemy je otrzymać za pośrednictwem SMSa (odradzam, coraz częściej, jeśli tylko można, odchodzi się od SMSów autoryzacyjnych), bądź aplikacji mobilnej. W tym pierwszym przypadku generowane jest „na zlecenie”, gdy system uzyska informację o logowaniu. W drugim – aplikacja generuje nieprzerwanie pseudolosowe hasła, zmieniając je co 60 sekund.

Jak to ma mi pomóc?

To akurat proste. Wyobraź sobie, że ktoś wykrada Twoje hasło. Czy to w efekcie socjotechnicznego ataku (uwierzcie mi, najlepsi w tej materii potrafiliby czasem oszukać nawet mnie), czy wycieku danych, infekcji złośliwego oprogramowania na Twoim komputerze, czy nawet... przypadkowego upublicznienia Twoich poświadczeń logowania. Radosny oszust wpisuje Twój login, hasło, zaciera ręce, aż tu nagle:

Jeśli nie ma naszego telefonu – może zapomnieć tym, że zrobi nam większą krzywdę.

Listę stron, na których możecie skorzystać z 2FA znajdziecie np. tutaj. Jeśli witryny, której używacie tam nie ma, albo naciskajcie jej administratora/właściciela, albo poczekajcie, aż możliwości i uwarunkowania pozwolą im wreszcie na uruchomienie uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Jak na przykład... nam :)

Poczta Orange z 2FA

Tak, od kilku dni możemy się pochwalić, że u nas też można użyć drugiego czynnika logowania! My na kontach służbowych mieliśmy go już od dawna – to token kryptograficzny, którym również możemy szyfrować maile (np. te z Waszymi danymi osobowymi) oraz je podpisywać. Skorzystanie z 2FA w Poczcie Orange jest trywialnie proste. Wystarczy, jeśli:

  • zalogujesz się na swoje konto na https://poczta.orange.pl
  • wybierzesz Ustawienia, a następnie sekcję Weryfikacja dwuetapowa
  • aktywujesz odpowiadającą Ci wersję

Dodatkowo przełączyliśmy jeszcze nasze serwery pocztowe w tryb SSL/Enforced TLS. W skrócie – szyfrujemy Wasze dane tak, by naprawdę nikt nie mógł do nich zajrzeć.

Spokojnych świąt dla Was i Waszych bliskich. A w dzisiejszych czasach przede wszystkim zdrowia.

 

Komentarze

Scroll to Top