Odpowiedzialny biznes

Zielone wydarzenie

Monika Kulik Monika Kulik
12 maja 2010
Zielone wydarzenie

Sadzenie drzew, wymiana zwykłych żarówek na energooszczędne, instalowanie w kranach perlatorów redukujących zużycie wody – tym wczoraj zajmowałam się w Zespole Szkół w Mokrej Wsi. Wraz z innymi przedstawicielami firm, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i dziećmi mieliśmy praktyczne zajęcia z ekologii. Dzieci przygotowały specjalną lekcję – poważną prezentację o odnawialnych źródłach energii i przedstawianie złożone z praktycznych porad, jak na co dzień zachowywać się ekologicznie.

To nie było przypadkowe wydarzenie, ale tzw. akcja offsetowania emisji CO2 z konferencji FOB, w której uczestniczyłam w listopadzie 2009 roku. Offset to sposób na rekompensatę do zera nieuniknionych emisji poprzez wsparcie realizacji projektów redukujących taką emisję – np. oszczędzanie energii, sadzenia drzew. Takie myślenie o środowisku przy organizacji konferencji i różnych wydarzeń staje się coraz bardziej powszechne na świecie.

My pierwsze kroki mamy już za sobą. Tegoroczne  spotkanie managerów Grupy TP odbyło się pod hasłem „carbon neutral”. Wykorzystując Kalkulator CO2 wraz z Fundacją Aeris Futuro oszacowaliśmy ślad klimatyczny, czyli ilość dwutlenku węgla wyemitowaną w czasie przygotowania i przebiegu konferencji – dojazdy uczestników, hotele, drukowanie materiałów, oświetlenie, komputery itp. itd. I wyszło nam, że zużyliśmy 40 ton CO2, a zrekompensować może to posadzenie 900 drzew. Już rosną. Jedno drzewo w ciągu swojego życia pochłania średnio 750 kg CO2.


Oferta

Tylko SIM = bezpłatne weekendy i wieczory

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
11 maja 2010
Tylko SIM = bezpłatne weekendy i wieczory

Absolutnie nie możemy narzekać na sprzedaż nowych planów Pantera, Pelikan i Delfin. Nową, segmentową w zależności od potrzeb, ofertę abo przyjęliście życzliwie, co bardzo nas cieszy. Jak zauważyliście akcja promocyjna idzie pełną parą, a zwierzaki dobrze widać. Dodam, że prócz standardowej oferty pozostawiliśmy "Tylko SIM". Bonusem, który dodajemy bezpłatnie w TS są darmowe Wieczory i Weekendy na dokładnie taki sam okres, na jaki została zawarta lub przedłużona umowa. WiW to pakiet 1200 minut na połączenia do Orange i numery stacjonarne do wykorzystania: wieczorami od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00-8.00 oraz w weekendy od soboty godz. 00:00 do niedzieli godz. 23:59.


Rozrywka

Elvis znowu na scenie

Marek Wajda Marek Wajda
11 maja 2010
Elvis znowu na scenie

Kasia zapraszała Was w najbliższą niedzielę na koncert Ive Mendes, a ja w ten sam dzień na koncert Piotrka Skowrońskiego, naszego Elvisa.

Tym razem wystąpi on w Bielsku Białej, a tytuł koncertu, jakżeby inaczej One night with ELVIS. Koncert rozpocznie się o godz. 18 w RudeBoy Club.

Jakby ktoś z blogowiczów się pojawił to proszę o przesłanie fotek. Pierwsza osoba dostanie jakiś fajny gadżet w prezencie ; )

 

Scroll to Top