Odpowiedzialny biznes

Złoty i Diamentowy Listek CSR dla Orange

Monika Kulik Monika Kulik
09 czerwca 2021
Złoty i Diamentowy Listek CSR dla Orange

Po raz 10. przyznano Listki CSR dla firm, które strategicznie podchodzą do zarządzania swoim wpływem na otoczenie i społeczna odpowiedzialnością. Wśród nagrodzonych zalał się też Orange Polska. Otrzymaliśmy Złoty Listek CSR oraz Diamentowy Listek CSR – za wieloletnie miejsce wśród laureatów złotych listów. Nagrodzona została też nasza dobra praktyka #jesteśmy z wami. Nagrody przyznawane są przez tygodnik Polityka wspólnie z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Trochę historii

Listki CSR po raz pierwszy pojawiły się przy liście 500 POLITYKI w 2012 roku. Jak pisali organizatorzy – ankieta na temat społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju miała „uporządkować wiedzę o skali, zakresie i kierunkach związanych z CSR w największych organizacjach”. Na ankietę wysłaną do ponad 1200 firm otrzymano 287 odpowiedzi. 67%  firm wskazało wtedy, że ma swoje cele CSR a w 88% stanowiły one element dokumentów strategicznych w rożnych obszarach. Strategię CSR posiadało 39% badanych. W ponad 50% firm były osoby zajmujące się CSR-rem, choć pracowały one najczęściej w obszarze PR i komunikacji (55%).

Wtedy też po raz pierwszy pojawiliśmy się na liście – jeszcze jako Telekomunikacja Polska. Otrzymaliśmy najwyższą nagrodę - Złoty Listek. Mieliśmy już wtedy strategię CSR, określone cele i mierniki ich realizacji, osoby odpowiedzialne za ten obszar firmie, wydawaliśmy raporty społecznej odpowiedzialności wg. międzynarodowych standardów i audytowaliśmy ich treść.

Listki CSR dziś

Po 10 latach widać zmiany w podejściu do społecznej odpowiedzialności. 90% ankietowanych firm ma sformalizowane podejście do społecznej odpowiedzialności, 87% ma przyjęte cele CSR i mierniki ich realizacji, choć nadal 30% nie ma samodzielnego stanowiska osoby zajmującej się zrównoważonym rozwojem. Coraz więcej firm raportuje jednak swój wpływ społeczny – 93% , a część z nich w oparciu o standardy raportowania zintegrowanego. To między innymi wynik regulacji w zakresie ujawniania danych niefinansowych. To także dostosowanie do oczekiwań inwestorów, którzy coraz częściej pytają spółki o wskaźniki ESG (E-environmental, S-social, G-corporate governance). To także zmiany w naszym otoczeniu społecznym, które ma coraz większe oczekiwania wobec biznesu.

Co zmieniło się u nas? Mamy już kolejną strategię społecznej odpowiedzialności, która stanowi element strategii biznesowej. Cele i wskaźniki CSR stanowią stały element zarządzania. Od kilku lat raportujemy też dane niefinansowe w sposób zintegrowany, pokazując jak taki sposób zarządzania wpływa na nasz model biznesowy i łańcuch wartości.  I nadal się rozwijam w obszarze zrównoważonego rozwoju – wyznaczając sobie coraz bardziej ambitne cele na np. w odniesieniu do naszego wpływu na klimat.

Dlatego także w tym roku otrzymaliśmy Złoty Listek CSR. To już 10. Listek CSR  w naszej historii (1 dla Telekomunikacji Polskiej i 9 pod marką Orange).

Dobre praktyki

Dodatkowym elementem Listków od kilku lat są nagrody za dobre praktyki w zakresie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. W tym roku organizatorzy pytali o realizacje Celu 13. dotyczącego klimatu oraz działania przeciwdziałające skutkom pandemii. Wśród 16 nagrodzonych dobrych praktyk znalazł się nasz projekt #jesteśmy z wami nakierowany na pomoc służbie zdrowia, wsparcie systemu edukacji w pandemii, angażujący pracowników jako wolontariuszy.

Dziękujemy za docenienie.

wręczenie nagrody złotego listka CSR przez red naczelnego Polityki

 

 

 

Komentarze

Kamil
Kamil 13:27 09-06-2021

Redakcjo, czemu nie pochwalicie się nową promocją bonusa 10GB za każde dowolne doładowanie Apką lub przez doladowania.orange.pl ??
Od 7 czerwca wisi regulamin, a w mediach nic sie nie mówi oficjalnie o tym 😉

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 21:21 13-06-2021

Gratulacje Monika ?

Odpowiedz

Oferta

Do wzięcia 2 GB za gole Polaków

Kasia Barys Kasia Barys
08 czerwca 2021
Do wzięcia 2 GB za gole Polaków

Dzisiaj w meczu towarzyskim nasza drużyna zremisowała 2:2 z Islandią.  Mamy dla Was tyle gigabajtów internetu, ile goli strzelili nasi piłkarze czyli 2 GB. Wystarczy wysłać SMS-a o treści HUSAVIK pod numer 233 (opłata za SMS-a zgodna z cennikiem Twojego planu taryfowego, maks. 0,20 zł). Jeśli jesteś użytkownikiem Flexa, zgarnij dodatkowe 2 GB, wpisując HUSAVIK w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać w ciągu 24 godz. od publikacji posta na Facebooku Orange Polska. Promocyjne GB ważne są 3 dni od daty aktywacji, obowiązują tylko w kraju.

Ps. Husavik to rybackie miasto położone na północnym wybrzeżu Islandii :) Wiedzieliście?

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

Zapraszamy do rozmowy o przyszłości Ziemi

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
08 czerwca 2021
Zapraszamy do rozmowy o przyszłości Ziemi

Wczoraj pisałem i pokazywałem farmy wiatrowe, która właśnie zaczęły pracować na potrzeby Orange Polska. To realny przykład naszego zaangażowania w bycie firmą bardziej przyjazną środowisku. Dzisiaj zapraszam Was na wyjątkowe wydarzenie, które zorganizowaliśmy - Miasteczko Myśli - Razem dla planety.

Wspólnie z wybitnymi gośćmi będziemy dyskutować o rol biznesu w uniknięciu katastrofy klimatycznej. Wśród nich m.in.: profesor Muhammad Yunus, laureat pokojowej nagrody Nobla, Areta Szpura, autorka książki „Jak uratować Świat”, Mirosław Proppe prezes WWF Polska oraz prezes Orange Polska Julien Ducarroz. Moderatorami będą Aleksandra i Piotr Stanisławscy, współtwórcy bloga Crazy Nauka.

Transmisja wydarzenia odbędzie się na Facebooku WP Wiadomości oraz na stronie głównej wp.pl. Start jutro, 9 czerwca, o godz. 10. Warto wejść i posłuchać.

Komentarze

Scroll to Top