;

Oferta

Zmiany w Orange Flex. Technologia 5G dla wszystkich (18)

Kasia Barys

4 października 2022

Zmiany w Orange Flex. Technologia 5G dla wszystkich
18

Orange Flex to wygodna i elastyczna usługa, która ewoluuje dopasowując się do stylu życia użytkowników. Dlatego wkrótce odświeżona zostanie oferta planów mobilnych, a technologia 5G będzie dostępna w każdym z nich.

Od 8 listopada, nowi użytkownicy Orange Flex będą mogli wybierać spośród 4 planów. Plan 15 GB nie będzie już dostępny, natomiast do planu 30 GB dołożona będzie możliwość skorzystania z technologii 5G.

Z czego wynikają zmiany? Okazuje się, że coraz mniej użytkowników decyduje się na plan 15 GB, a bestsellerem stał się plan 45 GB. To nie dziwi, bo coraz więcej klientów Orange Flex potrzebuje większego pakietu danych oraz dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań.

Jak zaplanowane zmiany w ofercie wpłyną na obecnych użytkowników?

 • Klienci posiadający plan 15 GB nadal będą mogli z niego korzystać. Nowy cennik będzie obowiązywać dopiero w przypadku zmiany planu po 8 listopada lub reaktywacji usług po tym terminie.
 • Klienci z aktywnym Planem 30 GB, aby móc skorzystać z 5G powinni wejść do aplikacji Orange Flex po 8 listopada i zmienić plan na nowy za 30 zł miesięcznie z 5G. Zmiana jest oczywiście bezpłatna, a plan zmieni się od razu.

W każdym planie w Orange Flex, użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y w Polsce i w roamingu w UE, pakiet gigabajtów oraz Social Pass. Ponadto usługi dodatkowe, dostęp do promocji i ofert specjalnych w Klubie Flex, możliwość skorzystania z technologii eSIM oraz aktywacji kilku dodatkowych kart SIM.

Szczegóły dotyczące zmian w cenniku dostępne są na stronie Orange Flex

Udostępnij: Zmiany w Orange Flex. Technologia 5G dla wszystkich
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Jackson 11:05 04-10-2022
  A kiedy wkoncu możliwość przejścia z Orange flex do Orange na kartę bez przenoszenia numeru do innej sieci?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 14:47 04-10-2022
   W tym roku powinna być już taka możliwość. Pozdrawiam
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 10:32 06-10-2022
    Super, Orange Flex jest super, ale uważam z OFnK jest najlepszy 🙂
    Odpowiedz
    • komentarz
     Ron 12:03 07-10-2022
     To prawda dalej bardziej elastyczny jest OFnK.
     Odpowiedz
 • komentarz
  dero 11:40 04-10-2022
  szkoda. mam najtanszy plan za 25zl i mi wystarczał.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 14:44 04-10-2022
   Będziesz mógł dalej z niego korzystać. Zmiana dotyczy tylko nowych klientów po 8/11. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  Qbal 13:57 04-10-2022
  Bez sensu. Jest multum oferta za 19,99 pln z większymi paczkami niż Wasze 15GB za 25. Jeżeli bede miał płacić 30 zł to przeniose numer.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 14:49 04-10-2022
   Jeśli korzystasz z oferty za 25 zł możesz przy niej zostać. Zmiany dotyczą tylko nowych użytkowników. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  Tomek 15:19 04-10-2022
  A co z planem 0 GB za 15 zł?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 15:37 04-10-2022
   Nic się nie zmienia w tej opcji. Pozdrawiam
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 12:01 07-10-2022
    I tutaj mam nadzieję, że nic się nie zmieni 🙂🟧
    Odpowiedz
 • komentarz
  xnxx 19:16 04-10-2022
  Wystarczy jakieś niedopatrzenie czy błąd i 5 złotych więcej trzeba będzie dopłacić za coś z czego się nie korzysta.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 08:48 05-10-2022
  Podobno macie zamiar zlikwidować w drugiej połowie listopada pakiet no limit za 25 zl no ciekawe się dzieje czekamy na info...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Sylwek 11:54 05-10-2022
   Mogę tylko się podłączyć pod pytanie kolegi Mam nadzieję że ogłoszenie podwyżki będzie z wyprzedzeniem a nie na ostatnią chwilę szanujmy się
   Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 17:47 05-10-2022
   Ło Panie, nie strasz bo nie czas na staropolskie dziady jeszcze. Byłbym niepocieszony wielce.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Maciey77 11:18 05-10-2022
  Jedyne czego mi brakuje w Oragne Flex, to kumulowanie GB ..... Jest na to szansa ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 20:03 13-12-2022
  Jak wygląda sprawa włączenia 5G na planie 0GB za 15 zł ? Czy jest taka możliwość ? W njumobile dodatkowy numer za 9 zł dostaje 5G i mam nadzieję że we flex dodatkowy numer za 15 zł też może włączyć 5G ??? W cenniku póki co widziałem tylko informację że plany od 30 zł mają 5G co w stosunku do njumobile byłoby pomyłką.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 12:11 14-12-2022
  Czy plan dodatkowy 0GB za 15 zł ma również 5G tak jak plan podstawowy ?
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Orange Warsaw Festival z tytułem Lidera Dostępności (2)

Monika Kulik

4 października 2022

Orange Warsaw Festival z tytułem Lidera Dostępności
2

Orange Warsaw Festival został uznany za najbardziej dostępne wydarzenie w plebiscycie Lider Dostępności. Organizatorem konkursu jest Fundacja Kultura bez Barier. Plebiscyt ma na celu wyłonienie organizatorów wydarzeń z Warszawy, którzy dbają o to, by najwięcej osób ze szczególnymi potrzebami mogło wziąć w nich udział na równych prawach.

Orange Warsaw Festival, którego organizatorem i promotorem jest Alter Art a sponsorem tytularnym Orange Polska jest dobrą i bezpieczną przestrzenią dla wszystkich fanów muzyki od kilku lat. Dbamy o to z naszymi partnerami – Fundacją Polska bez Barier, Fundacją Katarynka oraz wolontariuszami Fundacji Orange. O tym, jak staliśmy się jednym z najbardziej dostępnych festiwali muzycznych w Polsce rozmawiam z Hanną Jaworską – Orthwein koordynującą kwestie dostępności Orange Warsaw Festival.

Monika Kulik: Dlaczego, jak i kiedy zaczęliśmy pracować nad dostępnością festiwalu?

Hanna Jaworska – Orthwein: W naszej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu od lat jest dostępność cyfrowa. Staramy się, aby każdy mógł skorzystać z cyfrowego świata niezależnie od wielu, sprawności, miejsca zamieszania czy umiejętności. Zależało nam jednak, aby dostępność traktować szerzej i bardziej kompleksowo.

Z jednej strony jest to dostępność dla klientów o specjalnych potrzebach do naszej oferty, usług i placówek. Z drugiej dostępność wydarzeń, które organizujemy, czy sponsorujemy.  Naturalnym krokiem było więc zadbanie o dostępność na Orange Warsaw Festival. Ponad dziesięć lat temu poszukaliśmy partnerów społecznych, którzy podpowiedzieli nam czym jest dostępność wydarzeń i jak ją zapewnić, a my przekonaliśmy do tego pomysłu organizatora i przystąpiliśmy wszyscy do pracy.

Co oznacza dostępność wydarzenia? O czym trzeba było pomyśleć?

Wydarzenie dostępne to takie, w którym poprzez zapewnienie odpowiednich warunków może wziąć udział, jak największa liczba osób ze szczególnymi potrzebami. Wprowadziliśmy szereg rozwiązań mających na celu ułatwione poruszanie się po terenie i korzystanie z festiwalowych atrakcji dla fanów z niepełnosprawnościami, także tymi czasowymi.

Praca nad przygotowaniami technicznymi trwa praktycznie cały rok, dostępność jest zawsze ważnym elementem produkcji całego wydarzenia, włączającym partnerów, nawet takich jak serwis ochrony,. Każdego roku towarzyszy nam seria wizji lokalnych, powtarzany też jest audyt architektoniczno-komunikacyjny. Ale w niektórych miejscach np. gastro-strefach nie jesteśmy w stanie zapewnić dostępności i wówczas ważne jest, aby o tym informować.

Jakie zatem oferujemy rozwiązania?

Oj trudno będzie wszystkie wymienić, ale wspomnę o ważniejszych. Zacznę od dedykowanego biletu uprawniającego do wejścia z osobą wspierającą. Ważne jest też położenie utwardzonej powierzchni ułatwiającej poruszanie się po terenie tzw. remopli, zapewnienie lokalnego transportu od wejścia do bram festiwalowych, budowanie najazdów na krawężniki i podwyższenia oraz platform z rampami przy scenach, dzięki którym w komfortowych warunkach można słuchać koncertów.

Instalujemy pętle indukcyjne, przy platformach przy obu scenach oraz w Punkcie Obsługi Priorytetowej (POP). Zapewniamy audiodeskrypcję wszystkich koncertów na głównej scenie i radio festiwalowe, dzięki Fundacji Katarynka.

POP to takie centrum dowodzenia na festiwalu, bo to tu można dowiedzieć się najwięcej praktycznych informacji, wymienić bilet na opaskę, otrzymać pomoc a w gratisie dostać uśmiech. Także tu jest dostępny jest w razie potrzeby tłumacz Polskiego Języka Migowego.

No i bardzo ważny element zapewnienia dostępności to lotne brygady naszych wolontariuszy, którzy oferują wsparcie tym osobom, które dotarły do nas bez opiekunów lub potrzebuję dodatkowego wsparcia. Wolontariusze Fundacji Orange to głównie pracownicy Orange, którzy przeszli specjalne szkolenie pod okiem naszych partnerów społecznych.

Staramy się, aby strona była bardziej dostępna i to jest jedno z wyzwań, które wymagają jeszcze poprawy.

Jak docieramy z informacją o rozwiązaniach?

Komunikacja to bardzo ważny element. Musimy dotrzeć do fanów z precyzyjną informacją, aby świadomie podjęli decyzję o przyjściu na festiwal. Na stronie festiwalu przygotowaliśmy dedykowaną zakładkę z opisem wszystkich udogodnień. Na stronie jest też kontakt, pod którym można się dać nam znak w sprawie szczególnych potrzeb, wówczas my staramy się zadziałać.

W tym roku po raz pierwszy podstawowe informacje o festiwalu zawarliśmy w postaci audio-ulotek oraz przygotowaliśmy teksty o festiwalu łatwe do czytania i rozumienia. Z naszymi rozwiązaniami docieramy również poprzez festiwalowe social media oraz oficjalne komunikaty naszej firmy.

Czy dostępność wymaga ogromnej pracy i współpracy?

Tak, zdecydowanie. To duże przedsięwzięcie, które pomagają nam realizować nasi partnerzy społeczni – na czele z Fundacją Polska bez Barier. To z nimi ustalamy wszystkie koncepcje i budujemy rozwiązania. To także otwartość organizatora Alter Art, który wraz z nami uczył się jak zadbać o dostępność wydarzeń i stara się stosować jej zasady także przy innych wydarzeniach.

Wspólnie od siebie wiele nauczyliśmy się, a najlepszą nagroda są dla nas opinie uczestników festiwalu, którzy czują się zaopiekowani, bezpieczni i do nas wracają. A o to przecież chodzi, aby festiwal był dla wszystkich fanów dobrej muzyki, bez wyjątku.

platforma widokowa dla osób z niepełnosprawnościami z widokiem na scenie

Udostępnij: Orange Warsaw Festival z tytułem Lidera Dostępności
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 10:31 06-10-2022
  Gratulacje 💪
  Odpowiedz
  • komentarz
   Hania 21:43 06-10-2022
   Dziękujemy!
   Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Pomaganie było moim marzeniem (5)

Wojtek Jabczyński

3 października 2022

Pomaganie było moim marzeniem
5

Inspirowała całe Żory w ratowaniu życia dziewczynce chorej na śmiertelną neuroblastomę. Każdego roku organizuje bale i koncerty charytatywne dla potrzebujących, na które przychodzą prezydent miasta, samorządowcy i mieszkańcy.  – Jestem bardzo emocjonalna. Nie mogę przejść obok potrzeb ludzi – mówi.

Agnieszka Wronka w Orange rozlicza duże firmy i kluczowych klientów z całej Polski. – Jestem bardzo emocjonalna. Twoja prośba, aby przypomnieć sobie 17 lat mojego wolontariatu mocno mnie wzruszyła – zaczyna rozmowę. – I pamiętaj, że jestem tylko „zapalnikiem” akcji, w które angażuje się wiele osób.   Zawsze pracujemy zespołowo

Zbieramy na życie Mai

Neuroblastoma to jeden z najczęstszych pozaczaszkowych guzów. Stanowi ok. 8-10% wszystkich nowotworów wśród dzieci i młodzieży. – Maja była jedną z tych, którą ta choroba dopadła – wspomina Agnieszka.

– Potrzebne były dziesiątki tysięcy złotych na kosztowną kurację, która wymagała drogich leków. Całe miasto zaangażowało się w pomoc. Byłam u prezydenta miasta, zorganizowaliśmy bal charytatywny i założyłam zbiórkę na Facebooku. Udało się uzbierać potrzebne pieniądze.

Agnieszka Wronka bardzo zżyła się Mają

Dziewczynka była pierwszym dzieckiem, które przeszło kosztowną kurację w Polsce i nie musiała jechać za granicę. – Maja ma teraz 9 lat i jest wspaniałą dziewczynką. Przez pomaganie bardzo się z nią zżyłam. Teraz jest dla mnie trochę jak córka. Urodziliśmy się tego samego dnia. Teraz największą dla mnie nagrodą za jej trudną walkę o jej życie, jest ich wspólne świętowanie.

Musiałam się przełamać

– Pamiętam, że zawsze chciałam pomagać, ale nie mogłam się przełamać. Bałam się moich emocji – wspomina. Przełomem był pobyt jej syna w szpitalu. – Na oddział dziecięcy przyszedł św. Mikołaj. Zobaczyłam jak dzieciaki się cieszą i ile pozytywnych emocji wyzwala. Postanowiłam spróbować pokonać własne emocje.

To było 17 lat temu. Zebrała zespół wolontariuszy i zaczęła spełniać swoje marzenie – pomaganie innym. – Zaczęliśmy od odwiedzania dzieci w szpitalach na Święta. Rozdawaliśmy prezenty i robiliśmy inscenizacje. Potem doszły przygotowanie bajkowych kącików i prowadzenie zajęć z bezpiecznego internetu dla dzieci i seniorów.

Wolontariat zaczął się od świątecznych odwiedzin

Przygotowując się do warsztatów o telefonach alarmowych zespół Agnieszki zrobił kolorowankę ułatwiającą przyswajanie wiedzy. – Byliśmy dumni, że Fundacja Orange wzięła ją od nas i wydrukowała, aby mogli korzystać z niej wolontariusze w całej Polsce – wspomina.

Pomagać odważniej

Agnieszka nabrała więcej pewności siebie. Chciała pomagać więcej, bo potrzebujących w mieście nie brakowało. Wpadła na pomysł zorganizowania w szkole syna koncertu charytatywnego, którego celem było zebranie pieniędzy dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Wypaliło, więc poszła za ciosem. Kolejny świąteczny koncert charytatywny był już wydarzeniem w mieście. W tym roku będzie jubileuszowa 10 edycja. Potem doszły bale charytatywne. Każdego roku zbieramy na inny cel.  – mówi. – Pomagamy osobom doświadczonym przez los, które miały mniej szczęścia. Wspiera nas wielu wolontariuszy i wolontariuszek – dodaje skromnie.

Musimy się integrować

Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę jak wielu była zaszokowana i przerażona. Pomoc dla naszych sąsiadów była czymś oczywistym. Dzięki wolontariackiemu doświadczeniu było jej łatwiej działać.

Pomoc dla Ukrainy

– Za grant z Fundacji Orange kupiliśmy agregat prądotwórczy i medykamenty. Zbieraliśmy żywność i dary. Gotowaliśmy posiłki, pakowaliśmy je w słoiki, które jechały na Ukrainę. Wiem, że nasza pomoc trafiła nawet do bohaterskiego Mariupola.

Teraz, po ponad pół roku potrzeby są zupełnie inne, dlatego Agnieszka zaangażowała się w projekt integracyjny, korzystając z kolejnego grantu. W Żorach i Jastrzębiu Zdroju mieszka wielu uchodźców, głównie matki z dziećmi. To do nich jest kierowane wsparcie.

– Pomagamy integrować się i usamodzielniać. Dlatego wspólnie z kilkoma organizacjami przygotowaliśmy wycieczki, pikniki, naukę języka ukraińskiego dla nauczycieli, ale przede wszystkim 13 różnych warsztatów z rękodzieła, dzięki którym w przyszłości dziewczyny będą mogły zarabiać. Co ważne mogą z nich korzystać wszyscy chętni, nie tylko uchodźcy – informuje.

Finał akcji będzie 18 listopada. – Wydarzenie chcemy świętować z partnerami projektu. Mamy nadzieję, że prezydent i samorządowcy zaszczycą nas swoją obecnością. – Przy okazji chcę podziękować Fundacji Orange za możliwość spełniania marzeń. Koordynatorce Izie Kręgiel za wsparcie i wiarę w moje umiejętności oraz wszystkim wolontariuszom i partnerom za pomoc w realizacji działań – dodaje. 

***

Spotkanie z Agnieszką Wronką jest kolejnym odcinkiem cyklu, w którym przybliżamy wolontariuszki i wolontariuszy Orange Polska, zaangażowanych m.in. w pomoc naszym przyjaciołom z Ukrainy. Tutaj znajdziecie ich sylwetki: Ani Grodeckiej, Renaty Niezabitowskiej – Gerard, Janusza Osiadły, Kasi Barys, Cezariusza Banaszka, Grzegorza Wejkucia, Martę Sas-Witko, Aleksandry Kolędy-Lewandowskiej, Agnieszki Węcławek, Łukasza Sujkowskiego, Piotra Karni i Michała Ślempa.

Prawie 1 000 pracowników Orange Polska wspiera ponad 130 różnych inicjatyw m.in. dzięki grantom ufundowanym przez Fundację Orange. Aktualnie Fundacja Orange przyznała kolejnych 12 grantów w wysokości od 20 tys. do 50 tys. zł na długofalową współpracę wolontariuszy i organizacji pozarządowych. Chodzi o wsparcie inicjatyw na rzecz integracji społecznej wokół kryzysu humanitarnego.

Udostępnij: Pomaganie było moim marzeniem
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Motyl 11:34 03-10-2022
  Brawo dla Agnieszki że się przełamała i działa na rzecz innych
  Odpowiedz
 • komentarz
  FTM 20:26 03-10-2022
  Wojtku, pozwól, że spytam — od kilku miesięcy w najnowszych wersjach oprogramowania dla smartfonów Samsunga na karcie SIM OPL w dialerze dostępna jest funkcja wykonywania połączeń wideo po LTE (Video over LTE, ViLTE), natomiast wciąż nie można wykonać takiego połączenia. Czy uruchomienie ViLTE/ViWiFi jest planowane w sieci Orange, podobnie jak wykonywanie takich połączeń jest możliwe u fioletowej konkurencji? :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 13:51 04-10-2022
   ViLTE jest dostępne w Orange Flex. Pracujemy nad rozszerzeniem na inne oferty, ale nie mogę podać konkretnych terminów wprowadzenia. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 10:30 06-10-2022
  Super 💪
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ania 12:26 15-11-2022
  Brawo Agnieszka :)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej