;

Innowacje

Zostań agentem, złap zadanie #Generacja Startup (4)

Marta Krajewska

15 maja 2017

Zostań agentem, złap zadanie #Generacja Startup
4

Siatka agentów, praca w terenie, zadania realizowane na czas – tak wygląda codzienność w Take Task, startupie, który został finalistą #4 edycji Orange Fab.

Take Task wykorzystuje popularny trend crowdsourcingu, w ramach którego firma zleca zadania wykonywane tradycyjnie przez pracowników do bardzo szerokiej grupy ludzi w formie open call. Zarejestrowani użytkownicy aplikacji mogą wybrać dostępne zadania: odegranie tajemniczego klienta, zrobienie zdjęcia, sprawdzenie ekspozycji w sklepie. Po zakończeniu zadania otrzymują wypłatę wynagrodzenia na swoje konto. Proste, prawda?

Docelowo, Take Task ma stać się platformą do wymiany zadań między indywidualnymi użytkownikami, którzy będą mogli zlecać i przyjmować różne zadania: skoszenie trawnika, wbicie gwoździa, naprawę roweru, korepetycje, zrobienie zakupów i wszystko to, co chcemy zlecić innym.

Zastanawiacie się, skąd wziął się Take Task? Do Orange Fab miał otwarte drzwi dzięki otrzymaniu tzw. dzikiej karty w konkursie Wolves Summit.

Zobaczcie, jak się pracuje w startupie, którzy zarządza siecią zupełnie jawnych agentów 🙂

Jak podoba Wam się drugi sezon Generacji Startup? Jakie startupy chcielibyście zobaczyć w kolejnych odcinkach? Piszcie w komentarzach.

Udostępnij: Zostań agentem, złap zadanie #Generacja Startup
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  bbb 13:41 16-05-2017
  Czas popracować nad konsultantami na czacie żeby nie byli tak bezczelni i nie rozłączali się w kilka sekund po wysłaniu odpowiedzi nie czekając na moją odpowiedź: http://s5.ifotos.pl/img/Beztytulu_aqpqnsp.png
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ziomal 15:35 16-05-2017
   No, też miałem kilka takich sytuacji. A najgorsze jest jak przeczyta i odpisze; muszę ciebie przełączyć do odpowiedniej osoby...
   Odpowiedz
   • komentarz
    bbb 15:42 16-05-2017
    To jeszcze spoko, bo może nie wiedzieć. Normalna sprawa, ale jak odpisze i się rozłączy to już bezczelność.
    Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 14:24 16-05-2017
  Gdy by zadania można w całości wykonywać przez internet , to praca w sam raz dla mnie .Mam nadzieje , że więcej takich inicjatyw się pojawi i będzie można coś dorobić do swojego '' socjalu '' .
  Odpowiedz

;

Obsługa i Relacje z Klientami

Orange Friends – szybka pomoc techniczna w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie (8)

Regina Jabczyńska

15 maja 2017

Orange Friends – szybka pomoc techniczna w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie
8

Regina Jabczyńska

Ostatnio informowaliśmy Was, a w lutym pisaliśmy na blogu, że startujemy na polskim rynku telekomunikacyjnym z zupełnie nową inicjatywą. Orange Friends, bo o nich tutaj mowa, to platforma społecznościowa, dzięki której możecie zaoferować swoją pomoc techniczną lub z takiej pomocy skorzystać. Według mnie pomysły uszyty na miarę naszych czasów. Lubimy się, bowiem otaczać nowoczesnymi technologiami, ale niekiedy natrafiamy na przeszkody, które nas przerastają. I nawet nie wiemy, że sąsiad za ścianą mógłby nam pomóc, albo po prostu nie chcemy mieć przysłowiowych „długów wdzięczności”. Dlatego społeczność Orange Friends, to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie – łączy tych, którzy mają konkretną potrzebę, z tymi, którzy mogą szybko ją zaspokoić. I wszystko odbywa się na jasno określonych zasadach.

Więc jeśli masz w sobie chęć pomagania innym w różnego rodzaju technicznych tematach np. skonfigurowaniu e-maila w smartfonie, zainstalowaniu dodatkowej aplikacji lub podłączeniu dekodera TV, to nie zwlekaj i zarejestruj się na www.mila.com/orange/friends. Warto, bo nie tylko możesz robić rzeczy, które sprawiają Ci frajdę, ale jednocześnie dodatkowo zarobić. A jeśli należysz do tych, którzy potrzebują raczej wsparcia w tych kwestiach, to możesz z takiej pomocy skorzystać odwiedzając stronę www.mila.com/orange/1. Praktycznie wygląda to tak, że na stronie opisujesz, jakiego rodzaju wsparcia potrzebujesz. Twoje zgłoszenie otrzymuje Friends znajdujący się w okolicy. Jak tylko zadzwoni do Ciebie możecie ustalić gdzie i kiedy się spotkacie oraz ile ta usługa będzie Cię kosztować.

Obecnie w Warszawie, a od tego miesiąca również w Krakowie i Rzeszowie – działa 105 Orange Friends, ale to dopiero początek. Zachęcam Was do budowania społeczności Orange Friends i wzajemnego pomagania sobie w technicznych sprawach. Tak, aby korzystanie z nowych technologii mogło być dla każdego z nas łatwe, szybkie i przyjemne ;-).

Udostępnij: Orange Friends – szybka pomoc techniczna w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 15:35 15-05-2017
  Pomysł fajny, jestem ciekawy jego rezultatów i wyników końcowych :) ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  j 15:43 15-05-2017
  A jak to wygląda w kwestii podatków? Jak to jest traktowane? Jako praca dorywcza?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 15:56 15-05-2017
   Wszystkie kwestie wyjaśnia regulamin. Co do punktu o który pytasz to: "USŁUGODAWCA (czyli Friends) będzie odpowiedzialny za zapłacenie wszelkich podatków i składek na ubezpieczenie społeczne, należnych od dochodów uzyskanych za pośrednictwem PLATFORMY MILA. MILA nie jest agencją zatrudnienia i nie jest pracodawcą USŁUGODAWCÓW. USŁUGODAWCY wykonują USŁUGI we własnym imieniu i na własną odpowiedzialność."
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 19:04 15-05-2017
  Bardzo fajny pomysł :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ziomal 15:37 16-05-2017
  No to pytanie inne; kiedy inne miasta. Śląsk, duże Katowice?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 16:20 16-05-2017
   Pilotaż jest prowadzony w/w miastach....od tego dużo zależy co i jak i kiedy :) Ale myślę że w drugiej połowie tego roku projekt ten powinien być już w całej Polsce - to moje przypuszczenia.....chociaż mi osobiście nie chciałoby się chyba w to bawić.....najbardziej obawiam się "walki" z Urzędem Skarbowym.
   Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 20:53 16-05-2017
   Katowice to prowincja. Ja na os.Kukuczki (rzut kamieniem do centrum) mam 1/5 (czasem przy dobrych wiatrach 2/5) zasięgu 3G (o LTE to mogę pomarzyć) i często rozmawiając przez komórkę rwie mi głos po drugiej stronie i muszę prosić o powtórzenie. Czekam na WiFi calling na iPhone 5S by w domu normalnie korzystać z telefonu ale nie wiem czy się doczekam :-(
   Odpowiedz
   • komentarz
    Astis 11:53 17-05-2017
    No właśnie kiedy Śląsk i miasta w pobliżu. Mam wolne przedpołudnie :) od 7- 13ej :)))
    Odpowiedz

;

Oferta

Z Orange i nju roaming jak w domu (64)

Wojtek Jabczyński

15 maja 2017

Z Orange i nju roaming jak w domu
64

Opublikowaliśmy cenniki usług roamingu, które będą Was obowiązywać od 15 czerwca. Zasadę „Roam Like at Home” potraktowaliśmy zgodnie z jej dosłownym rozumieniem – jeśli zapłaciliście w abonamencie za nielimitowane połączenia wychodzące, to powinniście móc skorzystać z nich w całej Unii Europejskiej. I w Orange Polska właśnie tak będzie. Podobnie od 15 czerwca będzie wyglądać sytuacja z SMS, MMS i transmisją danych. Klientom planów abonamentowych kolejne megabajty będą schodzić z ich pakietu z górną granicą określoną przez unijną zasadę Fair Use Policy (FUP).

Oferta roamingowa Orange na terenie UE

W przypadku nju z rachunkiem w dalszym ciągu obowiązuje zasada, że płacicie tylko za te usługi, z których skorzystacie. Oznacza to, że po osiągnięciu limitu wydatków opłaty nie będą pobierane. Z kolei klienci, którzy korzystają z planów abonamentowych, w których dostają określony pakiet minut i SMS (na przykład Smart Plan LTE za 29,99) to najpierw korzystają z niego, a następnie płacą za minutę tyle samo w kraju i w roamingu w UE.

Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMS, transfer danych i MMS zgodnie z cennikiem podstawowym, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki – 10 gr za 1 MB. Oznacza to dużo niższe opłaty niż dotychczas.

SMS, MMS i transmisja w roamingu Orange

Pamiętajcie jednak, że nowe stawki roamingu obowiązują dopiero od 15 czerwca. Ogłaszamy je dzisiaj, ale jeszcze przez miesiąc będziecie za połączenia płacić tak jak do tej pory. Nowe zasady dotyczą wyłącznie 28 krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu czy Norwegii. Zgodnie z regulacjami Komisji Europejskiej wprowadzone są ograniczenia wynikające z FUP i dotyczą, między innymi tego, że co jakiś czas telefon musi logować się do sieci krajowej. Pamiętajcie też, że z założenia regulacje mają służyć mieszkańcom Unii Europejskiej w trakcie krótkich wyjazdów wakacyjnych czy biznesowych. Będziemy bacznie się przyglądali, czy faktycznie tak się dzieje.

Do wakacji został trochę ponad miesiąc i na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak cieszyć się razem z Wami, że gdy ruszymy na europejskie wojaże nie będziemy musieli myśleć o kosztach połączeń do Polski czy funkcjonowaniu naszej nawigacji. Więcej przeczytanie w komunikacie prasowym i na www.orange.pl/roaming. Klienci nju powinni szukać informacji na stronie www.njumobile.pl/roaming

Ps. Jestem teraz na Tajwanie na premierze nowego smartfona HTC. Roaming transmisji danych mam wyłączony bo kosztuje 44,46 zł za 1 MB. Korzystam z WiFi w tym z WiFi Calling. W Europie będzie o niebo bardziej bezstresowo 😉

Udostępnij: Z Orange i nju roaming jak w domu
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 07:47 15-05-2017
  Piękna sprawa z ta Unią, bardzo się cieszę z takiego rozwiązania. Poczytam w wolnej chwili regulamin dot. nju abo ale na pierwszy rzut oka wygląda super :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  feodor 08:26 15-05-2017
  Ok, a teraz jak to w praktyce wygląda. Mam siostrę w Niemczech i gadamy ile chcemy. Ja dzwonię, ona płaci 5 groszy za minutę. Po zmianie będzie stres... Ile możemy rozmawiać, żeby było fair? Czy godzina połączeń odebranych dziennie jest OK? Czy przebywając 11 miesięcy "tam" będzie dalej jak w kraju?
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 09:07 15-05-2017
   Jest wyraźnie napisane że to obowiązuje dla "normalnych" okresowych wyjazdów urlopowych/biznesowych, a nie dla polaków żyjących w innym państwie. Jak ktoś prawie rok siedzi w innym kraju to powinien się zainteresować ofertą tam obowiązującą. Znaczy z PL oferty też będzie mógł korzystać ale zostaną mu doliczone opłaty zgodne z regulaminem i polityką FUP. PS. Serio gadasz z siostrą przebywającą za granicą godzinę dziennie codziennie? :-D
   Odpowiedz
   • komentarz
    Wojtek Jabczyński 09:52 15-05-2017
    Wszystko opisaliśmy w regulaminie ;-) 14.Stosujemy Politykę Uczciwego Korzystania (z ang. Fair Use Policy, dalej „FUP”) mającą na celu zapobieganie niewłaściwemu korzystaniu z usług roamingowych, takiemu jak np.: 1) korzystanie z usług roamingowych w celach innych niż okresowe podróże, 2) długi okres nieaktywności danej karty SIM w Polsce użytkowanej głównie, a nawet wyłącznie w roamingu, 3) korzystanie kolejno z wielu kart SIM przez tego samego Abonenta w ramach roamingu, 4) zorganizowana odsprzedaż kart SIM na rzecz osób niezamieszkujących na terenie Polski. 15. Czas przebywania danego numeru w Strefie 1 (czas zalogowania do sieci partnerów roamingowych) oraz korzystanie z usług są przez nas monitorowane. Możemy naliczyć opłaty dodatkowe wskazane w pkt 16, jeżeli w okresie co najmniej 4 miesięcy Państwa numer telefonu przebywał w Strefie 1 co najmniej przez połowę tego okresu lub korzystają Państwo kolejno z wielu kart SIM w ramach roamingu. 16. Zasady FUP: 1) Jeżeli korzystają Państwo z roamingu w Strefie 1 możemy wymagać od Państwa dowodu stałego zamieszkania w Polsce lub dowodu istnienia innych okoliczności, wiążących się z częstym przebywaniem w Polsce przez dłuższy czas. W przypadku, gdy nie przedstawią ich Państwo do14 dni od naszego wezwania, do opłat naliczanych w roamingu możemy doliczyć opłaty dodatkowe w wysokości: a) 0,16 zł brutto za minutę wykonanego połączenia głosowego, b) 0,05 zł bruttoza minutę odebranego połączenia głosowego, c) 0,05 zł brutto za wysłaną wiadomość SMS, d) 0,04 zł brutto za wysłaną wiadomość MMS, e) 0,04 zł brutto za każdy MB transmisji danych.
    Odpowiedz
    • komentarz
     ciekawy 10:04 15-05-2017
     Panie Wojtku, a tzw klienci "biznesowi" dalej będą płacić po 250zł za 1GB transmisji danych? Żebym kupił taryfy indywidualne miałbym to co powyżej, a tak dałem namówić się na Orange Love dla Firm z pakietem BizKrajowy i z tego tytułu będę miał "promocję" o której napisałem powyżej?
     Odpowiedz
 • komentarz
  feodor 08:30 15-05-2017
  Dotychczas nie było problemów z korzystaniem z telefonu podczas długotrwałych pobytów. Czy to się zmieni?
  Odpowiedz
 • komentarz
  eroberto1 08:35 15-05-2017
  super oferta, jako jedyni zrobiliście ofertę zgodną z dyrektywą bez kombinowania. Zastanawia mnie jednak tabela z zestawieniem ofert i limitow danych - sam posiadam starszą ofertę Super Smart Plan za 80,99zł gdzie mam 2GB danych a po przekroczeniu płacę za kolejne 3GB 10zł - zgodnie z tabelą w Roamingu nie korzystam z pakietu 2GB tylko odrazu płacę za przesył danych.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 08:39 15-05-2017
  Można, Panie Gruszka?? Brawo Orange! Jestem bardzo mile zaskoczony ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 10:45 15-05-2017
   Można :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  rwe 09:19 15-05-2017
  Brawo Orange, jako jedyni! Obyście tylko to utrzymali, a nie wyłączyli/ograniczyli za 3mc z powodu nadużyć/czerwonych lampek jakie będą generować tirowcy wiszący na telefonach jak na walkie-takie :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  rtx 09:28 15-05-2017
  Panie Wojtku proszę o wyjaśnienie dwóch punktów regulaminu: pkt 9 - szczególnie dotyczący zdania „Rabaty obniżające kwotę abonamentu obniżają Państwa Limit GB (np. rabat 5 zł z VAT obniży Limit GB o 257 MB)” - jak to się ma do ofert utrzymaniowych gdzie dostajemy rabaty np. 10% czy 30% zniżki, czy rabat Orange Open Extra? pkt 22 – jeśli posiadam w swoim abonamencie pakiet 100mb w roamingu to jak w takim razie będzie wyglądało rozliczanie danych z tego pakietu łącznie z Limitem GB dostępnym w Strefie 1 dla mojego abonamnetu (czyli 5,57 GB)? I jeszcze jedno. Oczywiście dzwonią z Polski na numery zagraniczne, np. w Niemczech lub Anglii traktowane będą jak rozmowy międzynarodowe i płatne poza tym cennikiem? A jak rozliczane będą rozmowy z Polski z sieci Orange na numer Orange przebywający np. w Niemczech? Oba będą miały taryfy nielimitowane.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojtek Jabczyński 10:48 15-05-2017
   Sprawdzę i dam znać.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Wojtek Jabczyński 17:16 15-05-2017
   ptk. 9 To nasz zapis „na wszelki wypadek”, na przyszłość, na ten moment nie uzależniamy Limitu GB od rabatów, z jednym małym wyjątkiem - występującego w planach mobilnych rabatu 4,99 zł za podpisanie umowy/aneksu. Co do punktu 22 - najpierw schodzi Twoje 100 MB w pakiecie w roamingu, a później GB z Twojego pakietu 5,57 GB. Stawki za połączenia międzynarodowe nie uległy zmianie.
   Odpowiedz
   • komentarz
    rtx 16:00 11-07-2017
    Panie Wojtku. Jeszcze jedna sprawa. Jak to jest z numerami dodatkowymi i wspólnym pakietem danych w roamingu w Smart Planie LTE Głównym? Wszystkie numery na koncie abonenckim powinny korzystać za granicą ze wspólnego pakietu danych (tj. 5,57GB lub 8,08GB w planie wyższym)? W regulaminie http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006066/4108424766.pdf w pkcie 13 w tabeli w pozycji dotyczącej Smart Planu Dodatkowego jest odnośnik 1), potwierdzający to, tzn. "Limit GB jest przyznawany, gdy na tym samym koncie abonenckim nie występuje Smart Plan LTE Główny." Z tego można wnioskować, że limit 1GB jest przyznawany tylko wtedy gdy brak jest umowy na numer Główny i numery dodatkowe przekształcają się w numery płatne po 40zł. Natomiast w aplikacji widnieje na sztywno przy numerach dodatkowych 1GB, mimo że na moim koncie abonenckim występuje Smart Plan LTE Główny. Wiec jak to jest? Dlaczego numery dodatkowe miałyby nie korzystać ze wspólnego pakietu danych w roamnigu? Trochę jestem skołowany...
    Odpowiedz
 • komentarz
  kylo32 10:07 15-05-2017
  Witam, świetna oferta! Mam jednak pytanie, jaki limit GB w EU przysługuje co miesiąc na karcie dodatkowej do internetu LTE 2 w 1 i jaka jest opłata za MB po przekroczeniu?
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 10:23 15-05-2017
   Znalazłem to w 30 sekund, myślę że też dasz radę sam sprawdzić w regulaminie: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006016/4108320996.pdf
   Odpowiedz
   • komentarz
    kylo32 10:33 15-05-2017
    No niestety, nie widzę. Nie mam oferty LOVE, bo umowę podpisałem sporo wcześniej.
    Odpowiedz
    • komentarz
     MAURYCY 11:33 15-05-2017
     Druga tabela - wiersz piąty od dołu?
     Odpowiedz
     • komentarz
      kylo32 11:37 15-05-2017
      I? Simka dodatkowa ma dodatkowo drugi raz tyle samo, współdzieli ten limit?
      Odpowiedz
      • komentarz
       MAURYCY 12:23 15-05-2017
       Skoro potrafiłeś doczytać że tylko w Love każda z kart sim ma własny limit oraz jeżeli wiesz jak działa współdzielenie pakietu w planie LTE 2w1 to wyciągnij z tego wnioski. Ja rozumiem z tego regulaminu że przysługuje pakiet 5GB współdzielony na 2 karty, tak samo jak u mnie w nju buzz z nju dodatkowym (w nju mniejszy pakiet ale chodzi że współdzielony) :-)
       Odpowiedz
       • komentarz
        Wojtek Jabczyński 18:40 15-05-2017
        Na karcie dodatkowej nie działa roaming. Ten stan się nie zmienia.
        Odpowiedz
        • komentarz
         kylo32 20:35 15-05-2017
         Dziękuję Panie Rzeczniku! Tak czy siak, oferta jest na prawdę super. A konkurencja... znowu na kolanach.
         Odpowiedz
 • komentarz
  sokolowiak 10:20 15-05-2017
  Jedyny Orange potraktował poważnie nowe prawo. BRAWO dla Orange! Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak uczciwego i pro klienckiego zachowania. Godne podziwu. Inni muszą równać do Orange!Tylko z Orange roaming będzie taki jaki powinien być, czyli niezauważalny. Klienci innych sieci (niestety także ja) będą musieli siedzieć na plaży z kalkulatorem w ręku i liczyć, czy aby nie przekroczyli limitu....
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 10:26 15-05-2017
  Super informacje, ja jestem zadowolony :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kajka 10:45 15-05-2017
  Mam pytanie odnośnie prepaida, czyli za granicą nie działać będą pakiety minut, sms, GB te z Polski? czy konto promocyjne działać będzie w roamingu?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojtek Jabczyński 12:24 15-05-2017
   Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMS, transfer danych i MMS zgodnie z cennikiem podstawowym, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki – 10 gr za 1 MB.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Kajka 12:32 15-05-2017
    Strasznie nie uczciwe, skoro nie mamy odczuć tego że jesteśmy za granicą to dlaczego nie można będzie korzystać z pakietów zakupionych w kraju. Przecież za nie też się płaci i powinna być opcja wykorzystania też w roamingu, ale pożyjemy, zobaczymy...
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 14:02 15-05-2017
     Trochę szkoda klientów prepaid bo są gorzej potraktowani niż Ci abonentowi, taki drugi sort klienta....ale......cieszę się że mam abonament i ze w jego ramach będę mógł swobodnie rozmawiać....ale w tym roku raczej nigdzie się nie wybiorę bo......raczej będę się uczył śpiewać aaa kotki dwa ;p #takietacierzyństwo :)
     Odpowiedz
   • komentarz
    Rogi 17:19 15-05-2017
    Tego się spodziewałem, bo karciarze by mieli za tanio ;) Liczę jednak w czerwcu na lepsze pakiety dla prepaida, bo akurat w lipcu urlopuję w UE. Za każdym razem przy usługach roamingu, WiFi Calling itp. jest gadka o tym, że prepaid jest inny i nie może być tak samo rozliczany jak abo. Czy ktoś może nieco przybliżyć temat w teorii?
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 10:50 15-05-2017
  Czytam powoli regulaminy - szkoda że nie działają w UE pakiety no-limit w ofertach prepaid, za które też płacimy po ok 30 zł - ale nie ma co narzekać, jest oki :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  fachomacho 11:30 15-05-2017
  Orange nic nie wspomina, że ofertach biznesowych też nastąpiły zmiany, które są już na stronie Orange w zakładce dla firm: http://www.orange.pl/kid,4000378123,id,4004954940,article.html Zmieńcie cennik biznesowy na podanej stronie w komunikacie prasowym www.orange.pl/roaming bo akurat tutaj jest jeszcze stary cennik :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojtek Jabczyński 12:40 15-05-2017
   Wszystko jest w cenniku ;-) http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006016/4108321262.pdf
   Odpowiedz
 • komentarz
  Andrzej 11:44 15-05-2017
  Ok nie rozumie tego co innego mówią na czacie a co innego jest napisane Jeśli mam internet free net wspólny na konta to w sumie mam +jakieś 52 GB do wykorzystania na koncie Ale w uni mogę wykorzystać tylko max 5.5 GB za resztę muszę płacić ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Kajka 12:18 15-05-2017
   Mnie na czacie odpisali, że mając pakiety prepaid np. minut to będę mogła z nich korzystać w roamingu też, czy to prawda?
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 12:05 15-05-2017
  Orange rozwaliło system!!! Jak czytam cenniki konkurencji to Orange zwyciężyło to wojnę. Konkurencja leży i kwiczy ;p ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 12:33 15-05-2017
   Dokładnie, a plus to się może schować w dekoderze cyfrowego polsatu z tym swoim nibyroamingiem. Ciesze się że jestem w Orange/Nju.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 15:43 15-05-2017
  Wojtku a co z połączeniami z PL do UE (na numery zagraniczne)??? Też możemy liczyć na spadek cen??
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wosiu 15:50 15-05-2017
  Jak dobrze rozumiem abonament w nju i orange pod względem roamingowych cen wychodzi tak samo?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wosiu 16:40 15-05-2017
   Troszkę się wczytałem i już wiem co nieco ale wolę zapytać dla pewności. Mianowicie: Posiadając plan nju buzz za 29 zł i przebywając dajmy na to w Hiszpanii (Strefa 1) mam: - Nielimitowane połączenia/smsy/mmsy z Hiszpanii (Strefa 1) do Polski - Co miesiąc odnawia mi się przyznany pakiet 1.46 GB do wykorzystania w Hiszpanii (Strefa 1) - Odbierane połączeń z polski, kiedy ja przebywam w Hiszpanii (Strefa 1) jest u mnie darmowe?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Pan Pikuś 21:19 15-05-2017
    Właśnie.Jak z internetem? Czy za granicą mam 30 GB tak jak w Polsce,czy 1,46 GB jak mówi tabelka na stronie nju?
    Odpowiedz
    • komentarz
     MAURYCY 07:45 18-05-2017
     Za granicą obowiązuje comiesięczny darmowy limit GB (limit GB jest przyznawany cyklicznie na każdy pełny okres rozliczeniowy) zależny od wysokości abonamentu jaki płacisz, czyli dla abo za 19zł jest 0,96GB, dla abo za 29zł jest 1,46GB, a dla abo za 39zł jest 1,96GB. Należy pamiętać że korzystanie z Limitu GB powoduje pomniejszanie pakietu danych, dostępnego na terenie kraju w ramach oferty, z której Abonent korzysta, o liczbę wykorzystanych GB w Strefie 1.
     Odpowiedz
   • komentarz
    MAURYCY 07:30 18-05-2017
    Tak, zgodnie z punktem 4.2 regulaminu: "za połączenia głosowe odebrane na numerze Abonenta w Strefie 1 opłaty nie są naliczane".
    Odpowiedz
 • komentarz
  j 16:30 15-05-2017
  Pfff to to, że w prepaidzie mam nolimit rozmów nic nie znaczy za granicą? Bez pakietu zapłacę tyle samo?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 17:35 15-05-2017
   Pakiety w taryfach na kartę są rozliczane tylko na terenie RP, na terenie UE obowiązują standardowe stawki, tzn takie jak poza pakietami (tak jak w tekście rzecznika powyżej) .
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 18:19 15-05-2017
  Orange tym posunięciem zostawiło konkurencje daleko w tyle. Super sprawa. Lubie czytać takie newsy. Nawet się Wojtek uaktywnił na blogu:)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 20:18 15-05-2017
  Napiszę krótko: Brawo Wy. Jedyny uczciwy operator, który znosi roaming tak naprawdę. Oczywiście mając na uwadze normalne użytkowanie przez abonentów a nie kombinatorstwo.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 23:13 15-05-2017
  W tle dyskusji o roamingu puszczę w enter pewną myśl. Stawki w roamingu na internet cennikowe poszły w dół. Krajowe - niestety nie. Może Orange zlikwiduje cennikową stawkę 25 gr za 50 kB i zrówna ją z roamingową 10gr/MB? każdemu czasem zdarzy się zapomnieć włączyć pakiet, zapomnieć o końcu ważności, wykorzystać za szybko...
  Odpowiedz
 • komentarz
  pogodabartek 06:21 16-05-2017
  OK roaming ok,spisaliście się, a co dalej z przejściem z 3G na LTE podczas trwającej transmisji danych,oraz co z oszukiwaniem i kazaniem płacić za połączenia konferencyjne,gdzie u innych operatorów,jest to no limit ? A w salonach konsultanci mówią,że wszystko do wszystkich jest no limit,a tak nie jest ! Każecie płacić za połączenia konferencyjne,video-rozmowy i przekierowanie połączeń,a to już nie jest fair dla klienta !
  Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 18:02 16-05-2017
  Ruch zabójczy, ale nie wiem, czemu skoro płacę w OFNK co miesiąc 28zł (tyle co w nju na abo) jestem potraktowany gorzej niż klienci submarki. Dajcie chociaż nowe pakiety na internet i wychodzące. :) Ale i tak jest super. Być może wyląduję dzięki tej ofercie w nju i przeniosę rodzinę z innych sieci.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:07 17-05-2017
   Tutaj mam podobną opinię, ale.....może jednak i Orange stworzy jakieś pakiety dla karciarzy. Dobrze że mam abo ;p Teraz z nim zostaje na stałe ;p I o to też pewnie chodzi Orange :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Damian 08:05 17-05-2017
  Panie Wojtku jak wygląda sprawa z Orange Free i promocyjnymi pakietami danych, czy te pakiety będzie można wykorzystać za granicą również? Ewentualnie jakie są ograniczenia jeśli chodzi o bonusowe GB w OFK, czy to zadziała za granicą czy nie, a jeśli nie to rozumiem że obowiązuje cena 10gr za 1MB?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 11:39 17-05-2017
  No to jestem baaardzo zadowolony ;) można teraz lecieć do Italy lub Grecji :))) super, w końcu długie rozmowy do Polski i nocne pogaduchy z przyjaciółmi :)))
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:04 17-05-2017
   Nice :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  canadian 11:56 24-05-2017
  Z tym roamingiem w Orange to lipa. Najpierw konsultant mi powiedział na czacie że jak przeniosę numer do nich na karte i kupię pakiet to będę mógł z niego korzystać od 15 czerwca również w Unii. A dziś dzwoniłem do Orange i mi powiedzieli że nie i że mając pakiet na kartę musiałbym jeszcze dodatkowo doładowywać telefon i płacić za wszystkie rozmowy i sms!!! Oto cała prawda o Orange.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Slawoj 22:48 24-05-2017
  Mam 3 konkretne pytania do eksperta. Posiadam pakiet Orange Love dla firm składający się z Internetu LTE Biurowego i dwóch planów Orange Biz Krajowy. Oczywiście chodzi o sytuację po 15 czerwca: 1. Dzwonię z Niemiec (z własnego numeru) na numer niemieckiej sieci komórkowej. Czy będzie to połączenie bezpłatne? 2. Czy rabaty za zgodę marketingową, e-fakturę i terminową płatność zmniejszają mi limit GB w UE (na Biurowym i obu telefonach)? 3. Czy limit GB na LTE Biurowym dotyczy drugiej karty SIM (60 GB)?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Seafarer 02:43 27-05-2017
  "dlugi okres nieaktywnosci danej karty SIM w Polsce uzytkowanej glownie a nawet wylacznie w roamingu" A co z nami marynarzami? dlugo przebywamy poza Polska, choc przez przwie caly czas wogole nie mamy zasiegu. Czzy nie bedziemy lamac Polityki Uczciwego korzystania. Druga kwestia co z pakietami danych za doladowanie w Orange Free na Karte? Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  .w 00:13 01-06-2017
  Witam, czy Orange Polska mógłby przestać bezczelnie wykorzystywać dane z CEIDG i wydzwaniać na znalezione tam numery oferują swój "super" internet"? I robić to wciąż i wciaż od 3 tygodni pomimo powtarzania, że (a) nie jestem zainteresowany (b) jestem na drugiej półkuli i telefony o 3 na ranem są cokolwiek wk*ce (c) pomimo radosnego "roamingu UE" odebranie takich telefonów i tak kosztuje kilka PLN za minutę? Niedołężna infolinia orange odpowiedziała że oni nie mają "kognicji" i możliwości, bo nie jestem klientem/abonentem Orange, i żeby zmusić Orange do zaprzestania dzwonienia do mnie powinienem się zgłosić do mojego obecnego operatora telefonicznego (Bareja właśnie pęka ze śmiechu). Rzecz jasna jak zablokowałem wszystkie numery to zaczęliście wydzwaniać z zastrzeżonych. Czy jedyny sposób to zgłoszenie waszych telefonów w odpowiednie miejsce jako mających znamiona nękania?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:16 01-06-2017
   Cześć, prześlij proszę numer telefonu na mój adres piotr.domanski2(at)orange.com. Zobaczę co można zrobić.
   Odpowiedz
   • komentarz
    .w 18:25 01-06-2017
    Ahoj, Przesłałem numer na e-mail. Mam nadzieję, że coś się uda :-) Szkoda tylko, że BOK odesłał mnie na drzewo - strasznie negatywne wrażenie :/ Do tego w sumie nie ma innej formy kontaktu, bo nawet wasz fanpage przekierowuje na stronę /orange/, która jest międzynarodowa...
    Odpowiedz
   • komentarz
    .w 16:40 05-06-2017
    Oh yeah! Poniedziałek, kolejny tydzień, kolejne połączenie od orange... tym razem o radosnej porze (dla mnie): 3:26 rano... Piotrze! Ogarnij swój zespół bo to zaczyna być coraz bardziej irytujace... A odpowiedzi na maila jak było tak nie ma...
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 16:55 05-06-2017
     Niestety są rzeczy, które wymagają nieco więcej niż dwóch dni pracy. Pozostaje przeprosić za telefony. Sądzę, że w miarę szybko uda się temat zamknąć.
     Odpowiedz
     • komentarz
      .w 01:13 06-06-2017
      To zabrzmiało, stety niestety, bardzo korporacyjnie... procedury, cały cykl... eh... Na razie blokuję kolejne numery, ale Orange jest kreatywne i co rusz wynajduje nowe (albo dzwoniliście z zastrzeżonego, ale to też zablokowałem)... Czy automat dzwoniacy nie możę przyjąć do wiadomości, że jak rozmówca powiedział NIE, a później połączenia lecą na drzewo to znacyz, że nie jest zainteresowany? W ogóle Orange mógłby znowu zabrylować (jak z RLAH) i zaproponować UKE stworzenie rejestru, gdzie użytkownicy mogliby podać swój numer i wtedy telefon na taki numer kończyłby się wysoką karą (vide przykłąd Kanady)... no ale to ciut-ciut godziłoby w interes operatora, bo pewnie po takich telefonach złapie się kilku jelenii ;-)
      Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 10:29 06-06-2017
       Cześć, na razie sprawdziłem sytuację po naszej stronie - my do Ciebie nie dzwonimy. Być możne kontaktowała się z Tobą jakaś firma zewnętrzna, która pozyskuje numery we własnym zakresie. Właśnie to sprawdzamy. Jeżeli możesz prześlij numery, które do Ciebie dzwoniły na mojego maila. Ułatwi to zadanie.
       Odpowiedz
       • komentarz
        .w 16:27 06-06-2017
        Witam, dzisiaj kolejny dzień i kolejny telefon od Orange... Na maila podesłałem listę numerów. Rozmówcy przedstawiają się jako Orange i sprzedają (usiłują sprzedać) wasz interent mobilny... Z rozmów wynika, że dane uzystały z bazy CEIDG (pytaja o właściciela firmy) - ok, GIODO w tamtym roku wyciągnął ten rejeststr spod ochrony ustawą (wiec dane można bardziej swobodnie przetwarzać) co nijak jednak nie znaczy, że można nękać marketingowymi śmieciami ludzi z tego rejestru! Zwłaszcza, że numer telefony jest konieczny w tym rejestrze...
        Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej