Informacje prasowe

118 000 dobry numer – to informacje w jednym miejscu

02 czerwca 2009
118 000 dobry numer – to informacje w jednym miejscu

Klienci TP nie muszą pamiętać o różnych numerach informacyjnych. Działa już nowy serwis 118 000, gdzie przez całą dobę można uzyskać nieograniczoną ilość informacji o firmach, instytucjach oraz telefonach abonentów prywatnych TP.

Zainteresowani otrzymają tu również informację o aktualnych kursach walut, wynikach gier liczbowych, repertuarach kin i teatrów, wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych a także  najbliższym bankomacie, hotelu czy dyżurującej aptece.

Doradca TP podpowie jaką trasę wybrać, aby  najszybciej dotrzeć pod wybrany adres np. kina, posterunku policji czy dyżurujących szpitali. Pod "dobrym numerem" można także sprawdzić rozkłady jazdy PKP i PKS. Jest on ułatwieniem dla tych klientów, którzy poszukują kompleksowej informacji.

Koszt połączenia dla abonentów TP wynosi 2,06 zł brutto za minutę niezależnie od rodzaju planu telefonicznego tp.


Informacje prasowe

TP w czołówce rankingu odpowiedzialnych firm

29 maja 2009
TP w czołówce rankingu odpowiedzialnych firm

Telekomunikacja Polska znalazła się na pierwszym miejscu wśród firm z branży telekomunikacyjnej i IT w trzecim już rankingu odpowiedzialnych firm, opublikowanym przez Gazetę Prawną. Ranking organizowany jest pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a audyt wyników przeprowadza firma doradcza PricewaterhouseCoopers.

Telekomunikacja Polska jest najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem firm z branży: telekomunikacja, IT, AGD - wyprzedziła m.in. firmy Microsoft oraz  IBM. Z kolei w zestawieniu wszystkich badanych firm znalazła się na piątym miejscu. TP od początku istnienia rankingu (w poprzednich latach publikowanego w Manager Magazin) znajduje się w czołówce odpowiedzialnych firm.

Badaniem objęto największe firmy działające w Polsce. Eksperci opracowujący ranking brali pod uwagę odpowiedzialność firmy w szeroko rozumianych relacjach z otoczeniem - z klientami, partnerami biznesowymi, pracownikami, środowiskiem naturalnym oraz zaangażowanie społeczne.

To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Telekomunikacji Polskiej za działania CSR - w rankingu firm odpowiedzialnych społecznie „CSR 24/7" przeprowadzonym przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz firmę doradczą Braun & Partners, firma zajęła drugie miejsce.


Informacje prasowe

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla studentów „Twoja Perspektywa”

29 maja 2009
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla studentów „Twoja Perspektywa”

27 maja 2009 roku w Warszawie podczas uroczystej gali finałowej ogłoszono wyniki I edycji ogólnopolskiego konkursu „Twoja Perspektywa" organizowanego przez Grupę TP wraz z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami oraz Business for Society. Przez ponad dwa miesiące ponad pół tysiąca najlepszych studentów z całej Polski konkurowało o wygranie nagrody głównej w konkursie „Twoja Perspektywa".

Konkurs organizowany w ramach programu edukacyjnego „Twoja Perspektywa" rozgrywany był od 23 marca do 27 maja 2009 r. Spośród 630 uczestników eliminacji do etapu półfinałowego konkursu zakwalifikowały się 32 osoby, które najlepiej rozwiązały 30-minutowy test on-line. Uczestnicy eliminacji rozwiązywali testy z trzech dziedzin do wyboru: IT i telekomunikacja, marketing i zarządzanie oraz ekonomia i finanse.

W drugim etapie konkursu 32 półfinalistów rozwiązywało case study z dziedziny wybranej podczas eliminacji. Do Finału konkursu zakwalifikowało się 10 uczestników. Etap finałowy polegał na 20 minutowej prezentacji rozwiązania zadania przed Kapitułą Konkursu. W jej skład weszli eksperci z trzech dziedzin konkursowych oraz przedstawiciele firm organizatorów: Telekomunikacji Polskiej, PTK Centertel, Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz Business for Society.

Zwyciężczynią konkursu „Twoja Perspektywa" została Aleksandra Warzecha - studentka Szkoły Głównej Handlowej, zdobywając nagrodę główną w wysokości 10 000 zł.

„Możliwość wzięcia udziału w konkursie „Twoja Perspektywa" była niesamowitą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w kierunku, z którym chciałabym związać swoją przyszłość zawodową. Cieszę się, że firmy doceniają nie tylko wiedzę akademicką, ale również umiejętność rozwiązywania problemów i praktycznych zadań" -- powiedziała Aleksandra Warzecha, Zwyciężczyni konkursu.

Kapituła Konkursu wyłoniła także czterech laureatów oraz pięciu finalistów konkursu „Twoja Perspektywa". Laureaci otrzymali nagrody w wysokości 2 000 zł, a finaliści 500 zł każdy. W gronie laureatów i finalistów znaleźli się studenci Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Gdańskiej. Zgodnie z zasadami konkursu zwycięzca, a także wszyscy laureaci i finaliści konkursu „Twoja Perspektywa", będą mogli odbyć praktyki w wybranych firmach należących do Grupy TP.

„Fakt, że w konkursie „Twoja Perspektywa" wzięło udział tak wielu studentów z całej Polski świadczy o tym, że praca w branży telekomunikacyjnej jest atrakcyjna dla młodych ludzi u progu swojej kariery zawodowej. Ogromne zainteresowanie konkursem, a także warsztatami prowadzonymi na uczelniach w ramach programu „Twoja Perspektywa" jest dowodem na to, że studenci są bardzo świadomi tego, że nabywanie nowych kompetencji i umiejętności jest konieczne do znalezienia atrakcyjnej pracy" - mówi Jacek Kowalski,  Dyrektor Pionu Zarządzania Kompetencjami i Rozwojem Pracowników Grupy TP.

Marcin Kasperek, członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, podkreśla, że uczestnicy konkursu musieli się wykazać przede wszystkim kompetencjami biznesowymi, a nie akademickimi - „Studenci uczestniczący w konkursie wykazali bardzo dużą dojrzałość biznesową. Potrafili w znakomity sposób wykorzystać wiedzę nabytą podczas studiów do rozwiązania przykładu sytuacji biznesowej. Absolwentów o takich właśnie kwalifikacjach poszukują liderzy na rynku pracy, tacy jak Grupa TP".

Więcej informacji na stronie www.twojaperspektywa.pl

 

Informacji o konkursie i projekcie „Twoja Perspektywa" udziela:

Agnieszka Krawczyńska

Menedżer Programu

tel.  022 890 02 48

kom. 606 514 789

agnieszka.krawczynska@pszk.org.pl

Scroll to Top