Informacje prasowe

12 nowych artystów na Open’er Festival Powered by Orange

11 kwietnia 2024

12 nowych artystów na Open’er Festival Powered by Orange

Open’er Festival Powered by Orange ogłasza krajową reprezentację artystów na tegorocznej edycji festiwalu. Najlepsza rodzima muzyka, którą zobaczycie na Orange Main Stage, Tent Stage i Alter Stage w roku 2024! Do line-upu dołączają: Oki – z koncertową premierą albumu „ERA47”, Sobel – z pierwszym koncertem na trasie nadchodzącej płyty, Zalewski – który zaprezentuje m.in. swoje premierowe kawałki, PRO8L3M – trzon polskiego hip-hopu, obchodzący dekadę działalności, Kwiat Jabłoni – z ich wyjątkową mieszanką popu i folku, PG$ – hitowy duet Young Leosi & bambi,  Otsochodzi – tuż po wydaniu szóstej studyjnej płyty „TThe Grind”, Margaret – czołówka polskiego popu, której „Siniaki i cekiny” otrzymamy już w tym miesiącu, Skalpel – legenda elektroniki i jazzu, grająca ekskluzywny open’erowy koncert na 20-lecie debiutanckiego albumu,  Kukon – topka rodzimego hip hopu z materiałem z tegorocznego „Organic Human”, Łona x Konieczny x Krupa – jeden z najważniejszych i najciekawszych rodzimych projektów ostatniego czasu, , a także Zamilska – duma polskiej muzyki elektronicznej i klubowej o międzynarodowym rozgłosie.   

OKI

Już niedługo doczekamy się najnowszego albumu jednej z najważniejszych osobowości rodzimego hip-hopu ostatnich lat, a jego koncertowa premiera odbędzie się 3 lipca – oczywiście na Open’erze! Debiutanckim albumem “47playground” (2020) OKI wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu. Niebagatelny artystyczny potencjał potwierdził wydanym w tym samym roku projektem „77747mixtape”, który uzyskał status złotej płyty. W 2021 roku, wraz z Young Igim i Otsochodzi, był autorem hitowego projektu „OIO”. Po świetnym albumie „PRODUKT47” (2022), w ubiegłym roku stał się jedną z centralnych postaci wyjątkowej supergrupy club2020. Do zobaczenia w Gdyni, na Orange Main Stage!

SOBEL

Urodzony w 2001 roku polski wokalista, kompozytor i tekściarz zyskał popularność w 2020 roku dzięki singlom „Wyglądasz tak pięknie” oraz „Impreza”. Ich następstwem było wydanie cyfrowej EPki pt. “Kontrast”, na której znalazły się takie hity jak „Daj mi znać” oraz „Presja”. W 2021 roku otrzymaliśmy debiutancki album „Pułapka na motyle”, który zdobył wyróżnienie diamentowej płyty, a „Kontrast” EP pokrył się wielokrotną platyną. W 2022 roku SOBEL był nominowany do Fryderyka w trzech kategoriach: Album roku Hip-Hop, Kompozytor roku oraz Autor roku. W 2024 roku po pracowitym okresie wraca z nowymi singlami zapowiadającymi nadchodzącą, drugą płytę. A już 4 lipca na Tent Stage pierwszy koncert nadchodzącej trasy „MUSZĘ TO WYKRZYCZEĆ” i jego pierwszy występ na Open’erze.

PG$

PG$ to zaskakujący duet Young Leosi & bambi, którego EP-ka jest opowieścią o przyjaźni w świetle reflektorów i poza nimi. Na poszczególnych utworach dziewczyn znajdziemy historie związane z miłością, przyjaźnią oraz muzyką. Sama nazwa projektu nawiązuje do grupy przyjaciółek Pretty Girls Swag która skupia się na wsparciu kobiet w świecie show biznesu. Kawałki momentami zahaczające o nostalgiczne historie cechują się pozytywnym, imprezowym oraz trapowym klimatem. Ewidentnie PG$ to dopiero początek, a przyszłość projektu zapowiadana jest na razie enigmatycznie. Jedno jest pewne – już 3 lipca zobaczycie PG$ na Tent Stage!

PRO8L3M

Dziesięć lat to w hip-hopie cała wieczność, podczas której powstawały i upadały całe rapowe imperia. Od czasu debiutu „C30-C39” w 2013 roku, PRO8L3M konsekwentnie jednak utrzymuje się w czołówce polskiej sceny. Platynowe płyty, debiuty na jedynce OLIS-u, wyprzedane największe sale koncertowe w Polsce – zespół jest zjawiskiem, obok którego nie da się przejść obojętnie. Duet unika podążania za trendami w gatunku, budując własne brzmienie pełne odniesień do kultury lat 80. i 90., od popu po muzykę klubową. W 2023 roku PRO8L3M celebrował dekadę działalności albumem „PROXL3M”, który pokrył się złotem w zaledwie 24 godziny. Nowy materiał to fascynująca opowieść, która pokazuje w sposób godny antycznej tragedii losy bohatera uwikłanego w kryminalny proceder. Dzięki zarysowaniu szerokiego kontekstu społecznego i mnogości followupów do poprzednich nagrań, to najpełniejsza realizacja konceptów obecnych również na innych płytach duetu. PRO8L3M wystąpi na Tent Stage 3 lipca.

ZALEWSKI

Debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał w 2004. Następnie terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig”. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. Rok 2016 to nowa odsłona – „Złoto”, czyli najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Zalewskiego. W 2017 roku powstał projekt oraz album „Zalewski śpiewa Niemena”, a 3 lata później ukazał się kolejny autorski album „Zabawa”. W roku 2021 Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged. Artysta zakończył właśnie sesję nagraniową swojej kolejnej płyty, z której utwory premierowo pojawią się podczas jego koncertu na tegorocznym Open’erze. 4 lipca, Orange Main Stage.

KWIAT JABŁONI

Kwiat Jabłoni to jedyna w Polsce tak rozpoznawalna na szeroką skalę folk-popowa grupa. Od 2018 roku Kasia i Jacek Sienkiewicz nie zwalniają tempa, tworząc przeboje, nagrywając płyty, koncertując i udzielając się społecznie. Debiutancki album „Niemożliwe” (ze słynnym „Dziś późno pójdę spać”) otrzymaliśmy w 2019 roku, a dwa lata później duet zaprezentował „Mogło być nic” (2021). W 2022 r. ukazał się projekt specjalny „Wolne serca”, realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, za który zespół był dwukrotnie nominowany do Fryderyków. W 2023 r. ukazała się trzecia płyta zespołu – „Pokaz slajdów”, która krótko po premierze pokryła się zlotem, a potem platyną. Zobaczcie ich na żywo 3 lipca na Tent Stage!

OTSOCHODZI

Jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia i jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów w polskim hip-hopie. Otsochodzi to raper, który dał się poznać, dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi do tworzenia nieszablonowych utworów. Twórczość Młodego Jana to bystre spostrzeżenie na temat otaczającego nas świata i funkcjonowania młodego pokolenia. Jego poprzedni album „Tarcho Terror” (2022) trafił na sam szczyt sprzedaży w Polsce, a w tym miesiącu zaprezentował swoją szóstą studyjną płytę „TThe Grind”, która spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem. A już 5 lipca Otsochodzi wystąpi na Tent Stage!

KUKON

Kukon to na rodzimej scenie hiphopowej postać nietuzinkowa. Raper wyróżnia się niezwykłą charyzmą, sprawną techniką wokalną oraz sugestywnymi i zapadającymi w pamięć tekstami, które słuchacze znają z wyśmienicie przyjętych mixtape’ów „Ogrody” czy płyt „Kraków, Marzec 2020”, „Dramat”, „Ogrody Mixtape 3”. Z każdym kolejnym wydawnictwem udowadnia swoją wszechstronność i umiejętność eksperymentowania na wielu płaszczyznach. W tym roku otrzymaliśmy jego najnowszy album „Organic Human”. A już 6 lipca Kukon wystąpi na Tent Stage.

MARGARET

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia, z pięcioma studyjnymi albumami na koncie. Podpisany na początku kariery międzynarodowy kontrakt pozwolił Margaret rozwijać skrzydła pod okiem najlepszych profesjonalistów branży muzycznej. W 2019 roku zdecydowała się jednak na zwrot w karierze z polskojęzycznym albumem „Gaja Hornby”, ukazującym nowe oblicze artystki. 2021 rok przyniósł krążek „Maggie Vision”, będący wypadkową fascynacji hip-hopem oraz urban music. W lipcu 2021 artystka zaprezentowała EP-kę „Gelato”. W 2023 roku dekadę jej obecności na scenie uświetniła najpierw EP-ka „Urbano Futuro”, a następnie specjalny album oraz nagranie koncertu w ramach kultowej serii „MTV Unplugged”. W tym miesiącu otrzymamy „Siniaki i cekiny”, czyli szósty studyjny album Margaret. Album zapowiadały takie single, jak „Tańcz głupia”, „Bynajmniej” oraz „Hot Like Summer”, w którym do Margaret dołączył Alvaro Soler. Margaret wystąpi 4 lipca na Tent Stage.

SKALPEL

20 lat po premierze ich imiennego debiutu, Skalpel, czyli Marcin Cichy i Igor Pudło, ogłasza ekskluzywny open’erowy koncert, podczas którego zagra na żywo materiał z tego wyjątkowego albumu. Wydana przez wytwórnię Ninja Tune płyta zasłynęła przełożeniem brzmienia i klimatu polskiego jazzu z lat 60. i 70. na język współczesnej elektroniki, tworząc muzykę o wyrafinowanej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym i torując duetowi drogę do statusu klasyki europejskiego nu jazzu. Nie przegapcie tego występu! Skalpel live już 5 lipca na Alter Stage.

ŁONA x KONIECZNY x KRUPA

Łona x Konieczny x Krupa to kooperacja szczecińskiego rapera z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą — muzykami ze składu Siema Ziemia. Ich debiutancki materiał „TAXI” opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich trzech dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uważnością dokumentalisty; w tekstach sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, jest osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum, jest wreszcie poetyka nocy obecna w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy. Do zobaczenia 5 lipca na Alter Stage!

ZAMILSKA

Muzyka ZAMILSKIEJ rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku, oscylując pomiędzy elektroniką, world music a noisem. Jej utwory w swoim programie radiowym w BBC grał sam Iggy Pop, a Nine Inch Nails umieściło jej „FuckFray” na oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka ZAMILSKIEJ pojawiła się również w grze „Ruiner”, w nagrodzonym w Cannes krótkim metrażu „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever”, dokumencie „Turyści”, a w ubiegłym roku w filmie „Dzień Matki”. Dzięki albumom „Untune” (2014), „Undone” (2016), „Uncovered” (2019), remiksom dla takich artystów jak Paula Temple oraz Editors i współpracy z czołówką polskiej sceny muzycznej (m.in. Nosowska, Maria Peszek, Quebonafide, czy Natalia Przybysz) ZAMILSKA nosi dziś status dumy polskiej elektroniki na skalę europejską. Zobaczcie ją na Alter Stage już 4 lipca!

REGULAR TICKETS – w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). 

Bilety dostępne TUTAJ

Karnet 4 DNI – 1039 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) – 759 PLN

Bilet jednodniowy – 495 PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe – 1305 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 935 PLN

Do podanych cen należy doliczyć koszt obsługi (opłata serwisowa): +5%

Mediateka

Udostępnij: 12 nowych artystów na Open’er Festival Powered by Orange

Informacje prasowe

Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej w tym roku obejmie także młodzież szkolną

5 kwietnia 2024

Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej w tym roku obejmie także młodzież szkolną

Ruszyło drugie „Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej”. W tej edycji obejmie nie tylko dorosłych, ale również młodzież szkolną, dla której opracowywana jest specjalna wersja Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej. Organizatorami projektu badawczego trwającego od 2022 roku jest Fundacja Instytut Cyfrowego Obywatelstwa i Fundacja Orange.

Higiena cyfrowa to zachowania chroniące zdrowie związane z używaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, zwłaszcza internetu i urządzeń ekranowych. Pierwsze „Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej” przeprowadzono w listopadzie 2022 roku na reprezentatywnej grupie dorosłych użytkowniczek i użytkowników internetu w Polsce. Badanie przyniosło obraz poziomu higieny cyfrowej osób dorosłych, a wykorzystane w nim narzędzie badawcze udostępnione zostało publicznie w celach edukacyjnych – Test Higieny Cyfrowej można wykonać za darmo pod adresem www.higienacyfrowa.pl.

– Wyniki badań higieny cyfrowej spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i otworzyły debatę publiczną na temat używania internetu i ekranów przez dorosłych, czego skrzętnie staraliśmy się jako społeczeństwo unikać w poprzednich latach – mówi Magdalena Bigaj, prezeska Fundacji „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa” i autorka książki „Wychowanie przy ekranie”. – Jednocześnie stale docierają do nas głosy ze strony szkół o zapotrzebowaniu na test higieny cyfrowej dla młodzieży szkolnej. Dlatego w tej edycji badań opracowujemy adaptację Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej w wersji dla osób w wieku 13-17 lat i po zakończeniu badań reprezentatywnych udostępnimy go do bezpłatnego użytku w formie testu.

Pracami zespołu badawczego kierują dra hab. Magdalena Woynarowska (Warszawski Uniwersytet Medyczny) i Magdalena Bigaj (Fundacja „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa”). Skład zespołu w drugiej edycji badań tworzą prof. Mariusz Panczyk (Warszawski Uniwersytet Medyczny), dr Grzegorz Stunża (Uniwersytet Gdański) i dr Konrad Ciesiołkiewicz (Fundacja Orange). Recenzentem naukowym badania został dr hab. Jacek Pyżalski, prof. UAM.

– Szczególną wartością tych badań jest ich edukacyjny charakter i utrzymanie ich w duchu psychologii pozytywnej, czyli koncentrowania się na mocnych stronach i kompetencjach badanych – mówi dr Konrad Ciesiołkiewicz, psycholog i prezes Fundacji Orange. – Samo wypełnienie Testu Higieny Cyfrowej pozwala poznać podstawowej jej zasady. Nie demotywuje, lecz wskazuje kierunki pracy. Edukacja na ten temat nie powinna wywoływać poczucia winy, lecz wspierać we wdrażaniu zdrowych nawyków i chroniących zachowań.

Badanie realizowane jest w ramach trwającego od 2022 roku projektu badawczego prowadzonego przez Fundację „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa” i Fundację Orange. Wyniki drugiej edycji badania zaprezentowane zostaną w raporcie na początku 2025 roku. Wtedy też organizatorzy udostępnią bezpłatnie Test Higieny Cyfrowej dla młodzieży szkolnej. Więcej informacji o badaniach na www.higienacyfrowa.pl.

Mediateka

Udostępnij: Ogólnopolskie badanie higieny cyfrowej w tym roku obejmie także młodzież szkolną

Informacje prasowe

Cyfrowy rozwój firm z Internetem Firmowym i nagrodami w loterii Orange

4 kwietnia 2024

Cyfrowy rozwój firm z Internetem Firmowym i nagrodami w loterii Orange

Orange zaprasza przedsiębiorców do udziału w loterii, w której można wygrać smartfony oraz vouchery na usługi pomagające w cyfrowym rozwoju biznesu. Chcąc powalczyć o nagrody wystarczy zamówić Internet Firmowy ze światłowodem. Dodatkowo, operator kontynuuje akcję, w której poleca urządzenia w supercenach.

Internet Firmowy to nie tylko najszybszy na rynku światłowód FTTH (według rankingu SpeedTest.pl za 2023 rok). To również wyróżniająca się na rynku oferta z dodatkowymi usługami, zapewniającymi bezpieczeństwo oraz kompleksowe rozwiązania dla biznesu, jak: CyberTarcza czy Wsparcie IT.

Cyfrowe nagrody przy zakupie Internetu Firmowego ze światłowodem jakości Orange

Orange wspiera klientów w drodze do cyfrowego rozwoju. Firmy, które zdecydują się podpisać nową umowę lub przedłużyć obecny dostęp do Internetu Firmowego ze światłowodem, mogą zarejestrować się w loterii. Należy to zrobić w okresie od 04.04.2024 r. do 09.06.2024 r. Do wygrania jest ponad 100 nagród o łącznej wartości 216 000 zł:

Nagroda I Stopnia: Voucher na 30 000 zł + smartfon Samsung Galaxy S24
Nagroda II Stopnia: Voucher na 20 000 zł + smartfon Samsung Galaxy S24
Nagroda III Stopnia: Voucher na 15 000 zł + smartfon Samsung Galaxy S24
Nagroda IV Stopnia: 10x smartfon Samsung Galaxy S24
Nagroda V Stopnia: 90x smartfon Samsung Galaxy A15

Voucher to kwota do wykorzystania na cyfrową rewolucję firmy. W ramach nagrody klient sam wybiera produkty ze sklepu Orange bądź usługi, które pomogą w digitalizacji jego biznesu. Może to być na przykład budowa strony www i sklepu online, reklama w internecie i mediach społecznościowych, urządzenia lub oprogramowanie dla firmy czy konsultacje z ekspertami Orange od cyfrowych rozwiązań. Szczegóły loterii znajdują się na: www.orange.pl/loteria-dla-firm .

Smartokazje ze sprzętami w supercenach, a nawet z drugim urządzeniem w prezencie

W wiosennym sezonie Orange kontynuuje cieszącą się popularnością akcję Cenowe smartokazje dla firm. To limitowana czasowo oferta, w której co 4 tygodnie zmieniane są urządzenia objęte niższą ceną. Można tu znaleźć atrakcyjne oferty smartfonów, tabletów, laptopów czy sprzętowe duety. W tej odsłonie – trwającej od 4 do 24 kwietnia – polecane są modele:

  • Drugie urządzenie w prezencie: Samsung Galaxy S23 FE 5G + Samsung Galaxy A15 5G za 65 zł + VAT/mies. i 1 zł na start z Planem Firmowym L
  • Drugie urządzenie w prezencie: Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256 GB + Samsung Galaxy Watch6 40 mm za 130 zł + VAT/mies. i 1 zł na start z Planem Firmowym XL
  • motorola moto g34 5G za 14 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Planem Firmowym S
  • Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G za 38 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Planem Firmowym M
  • Samsung Galaxy A55 5G za 46 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Planem Firmowym M
  • iPhone 15 128 GB 5G za 94 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Planem Firmowym XL
  • Router ZTE MC888 5G za 12 zł + VAT/mies. i 0 zł na start z Internetem Biurowym 5G Premium

 Więcej o nowej ofercie dla biznesu można dowiedzieć się na stronie, infolinii oraz w salonach.

Informacje o wiosennej promocji dla klientów indywidualnych, która równocześnie wystartowała, dostępne są na biurze prasowym Orange.

Mediateka

Udostępnij: Cyfrowy rozwój firm z Internetem Firmowym i nagrodami w loterii Orange

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej