Informacje prasowe

123 tysięcy widzów festiwalu Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2013

06 września 2013
123 tysięcy widzów festiwalu Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2013

Podczas tegorocznych wakacji aż 123 tys. osób obejrzało pokazy filmowe w ramach festiwalu Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2013. W dotychczasowych sześciu edycjach największego kina pod gwiazdami w Polsce uczestniczyło łącznie 600 tys. widzów, którzy obejrzeli ponad 1500 seansów filmowych.

Znakomity repertuar oraz słoneczna pogoda sprawiły, że w tym roku na pokazach wielokrotnie brakowało miejsc siedzących, a stali bywalcy przychodzili z własnymi kocami i leżakami. Na sopockie molo było ponad 70 tys. widzów, przy zakopiańskich Krupówkach 50 tys., a w specjalnym Wagonie Filmowym Orange Kino Letnie, kursującym w weekendy między Sopotem i Zakopanym, pokazy zobaczyło 3 tys. osób.

Przez lipiec i sierpień widzowie głosowali na najlepszy film festiwalu. Tegorocznym zwycięzcą okazała się francuska komedia "Nietykalni", pokazywana w cyklu "Kino pozytywnej energii". To prawdziwa historia niezwykłej przyjaźni sparaliżowanego milionera i opiekującego się nim chłopaka z przedmieścia. „Nietykalni” wyprzedzili "Django" Quentina Tarantino i "Pamiętnik" z Ryanem Goslingiem w roli głównej.

Największym zainteresowaniem publiczności festiwalowej cieszyły się cykle filmowe "Środy z Orange z mega hitem", "Amerykańskie opowieści" oraz "Kino pozytywnej energii". Hitami frekwencji okazały się filmy: "Ted", "Magic Mike", "Django" i "Nietykalni".

W tym roku, po raz pierwszy publiczność mogła na bieżąco sprawdzić repertuar na aplikacji festiwalowej Orange Kino Letnie, dostępnej na smartfony. Stronę internetową www.orangekinoletnie.pl odwiedzono prawie 430 tysięcy razy.

Już po raz trzeci została wręczona nagroda Diamentowy Klaps Filmowy. W tym roku laureatem został Piotr Adamczyk, który podczas uroczystej gali, odebrał statuetkę z rąk ubiegłorocznej zwyciężczyni Anny Przybylskiej. Nagroda przyznawana jest aktorce lub aktorowi za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczające widzom wielu wzruszeń, emocji i dobrej energii.

Festiwalowi Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2013 towarzyszyła, wystawa fotograficzna "Zwierzaki świata" autorstwa Martyny Wojciechowskiej, znanej podróżniczki i redaktor naczelnej magazynu National Geographic Polska. Wielkoformatowe zdjęcia przedstawiały niezwykłych bohaterów, których Martyna spotkała w egzotycznych zakątkach świata. Wystawę obejrzało ponad 700 tys. turystów spacerujących po sopockim Molo i zakopiańskich Krupówkach. Partnerem wystawy był Orange.

*  *  *

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2013 to projekt realizowany we współpracy miast partnerskich - Sopotu i Zakopanego. Organizatorem jest firma Outdoor Cinema, a Sponsorem Tytularnym już po raz szósty jest Orange. Firmy współpracują przy tym projekcie z Kąpieliskiem Morskim Sopot, Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, a partnerem strategicznym telewizja TVN. Patronami medialnymi są: Radio ZET, Chilli Zet, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza, Stopklatka oraz Trójmiasto.pl. Festiwal wspiera także sieć salonów EMPIK, firma reklamy zewnętrznej AMS oraz sieć bankomatów Euronet. Sponsorami wspierającymi są firmy: Sony Polska, Astrini Design, Villeroy&Boch oraz marka samochodowa MINI.

***

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Wspólne Gigabajty dla firmy. Ruszyła nowa oferta Orange Business Everywhere w Pakiecie z usługą Wspólnie

03 września 2013
Wspólne Gigabajty dla firmy. Ruszyła nowa oferta Orange Business Everywhere w Pakiecie z usługą Wspólnie

Dobra wiadomość dla firm korzystających z mobilnego dostępu do internetu. Nowa oferta Orange - Business Everywhere w Pakiecie umożliwia korzystanie ze wspólnej puli danych, na mobilny dostęp do sieci dla pracowników firmy. Mogą z niej korzystać wszyscy użytkownicy firmowych smartfonów, tabletów czy laptopów, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Wielkość wspólnej puli jest sumą wchodzących w jej skład limitów indywidualnych.

Dzięki nowej ofercie, klienci usług internetowych Orange dla Firm mogą łączyć swoje pakiety GB w jedną, wspólną pulę, która będzie do wykorzystania przez wszystkie numery przypisane do usługi, na jednym koncie klienta.

Dodatkowo, 5 różnych elastycznych planów taryfowych, umożliwia klientom wybór rozwiązania najlepiej dopasowanego do ich potrzeb. Nowa oferta obejmuje 4 warianty promocji: pakiet bez modemu lub z modemem oraz pakiet z tabletem i pakiet z komputerem.

W ramach oferty została uruchomiona także wyjątkowo korzystna usługa Wspólnie. Dzięki niej firmy mogą wyposażyć swoich pracowników w mobilny internet bez konieczności kupowania nowych - dodatkowych abonamentów. Za pomocą usługi Wspólnie mogą udostępnić użytkownikom firmowych kart SIM korzystanie ze wspólnego pakietu GB, stworzonego w ramach oferty Business Everywhere w Pakiecie. Miesięczna opłata za każdą dodatkową kartę SIM korzystającą z usługi wynosi 5 zł + VAT i jest naliczana w momencie pierwszego skorzystania z limitu wspólnego. Jeśli w czasie trwania okresu rozliczeniowego (30 dni), karta nie będzie korzystała ze wspólnego limitu, opłata nie zostaje pobrana.

Z Usługi Wspólnie mogą skorzystać także klienci kupujący promocyjne plany taryfowe Orange dla Firm. Na przykład w ofercie Maksymalne Korzyści z Internetem, za 80 zł + VAT otrzymają pakiet 3 GB, a po jego zużyciu, dzięki usłudze Wspólnie będą mogli korzystać z puli danych dostępnych w ramach oferty Business Everywhere w Pakiecie.

Więcej informacji na www.orange.pl/dlafirm

***

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Wrześniowe hity filmowe w Orange

30 sierpnia 2013
Wrześniowe hity filmowe w Orange

Iron Man 3, Wielki Gatsby, Szybcy i wściekli 6 - to największe hity, które  będzie można zobaczyć we wrześniu br. w wypożyczalni filmów Orange. W tej chwili klienci mogą wybierać z ponad 700 tytułów dostępnych do obejrzenia w telewizorze, na tablecie, laptopie, czy smartfonie. 

Jesień pełna hitów zacznie się 6 września. Wtedy będzie można obejrzeć „Iron Man 3” - trzecią część przygód Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.). Z kolei 16 września kolejny hit „Wielki Gatsby” - zrealizowana z wielkim rozmachem, ekranizacja powieści Francisa Scotta Fitzgeralda z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Ponadto w ofercie pojawią się: „Jack pogromca olbrzymów” z Ewanem McGregorem, „Szybcy i wściekli 6” i „Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia”. Nie zabraknie też polskich premier. Szczególnie godnym polecenia są: „Nieulotne’ ze świetnym Jakubem Gierszałem w roli głównej i „Żywie Biełaruś!” z Karoliną Gruszką .

Orange rozpoczęło współpracę z kolejnym krajowym dystrybutorem, firmą Best Film.  - Nieustannie pracujemy nad wzbogaceniem oferty wypożyczalni filmów Orange, która dostępna jest nie tylko na dekoderach TV, ale również na urządzeniach mobilnych i komputerach w ramach naszego serwisu Telewizja Tu i Tam na orange.pl - zapewnia Maja Porczyńska, dyrektor Produkcji Kontentu w Orange Polska. - Cieszę się, że rozpoczynamy współpracę z Best Film. Dzięki temu nasi klienci mogą zobaczyć wiele świetnych filmów m.in. „Żelazną Damę”, „Erratum”, „Ki”, „Przerwane objęcia” i „Kwartet”.

Wraz ze startem wrześniowych ramówek tvp1 i tvp2 w ofercie Orange TV dostępne będą najnowsze propozycje programowe na życzenie oraz najpopularniejsze polskie seriale, jeszcze  przed ich premierą telewizyjną. Prapremiery „Czasu Honoru”, „Rodzinki.pl”, „Na dobre i na złe” czy „Ojca Mateusza” będzie można obejrzeć w Telewizji Tu i Tam na orange.pl.

***

Filmy mogą oglądać klienci usługi Orange TV na ekranie telewizora przez dekoder, a wszyscy zainteresowani mogą wypożyczać filmy na portalu orange.pl w zakładce Telewizja Tu i Tam. Po wypożyczeniu filmy są dostępne na komputerze, tablecie lub smarfonie przez 48 godzin.

Filmy można wypożyczać pod adresem: http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam/kategoria/8468634/filmy

***

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top