Informacje prasowe

2 mln zł dla WOŚP od klientów Grupy TP i z licytacji złotych kart

11 stycznia 2010
2 mln zł dla WOŚP od klientów Grupy TP i z licytacji złotych kart

Ponad 1,1 mln złotych ofiarowali klienci Grupy TP Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dzwoniąc i wysyłając sms-y na specjalne charytatywne numery. Ponadto 850 tys. złotych zebrano z licytacji złotych kart telefonicznych, które przekazała Orkiestrze TP – to dwukrotnie więcej, niż rok temu. Za kartę z numerem 1 zaoferowano rekordową sumę 225 tys zł.

Podczas tegorocznego finału WOŚP klienci Orange wysłali 227 039 sms-ów na łączną kwotę 1 135 195 złotych, a na linię charytatywną tp zadzwoniło 8 977 osób, wspierając Orkiestrę kwotą ponad 36 tys. zł. Całość tej kwoty TP i Orange przekażą na konto WOŚP.

W tym roku po raz 13 licytowano limitowaną serię 100 złotych kart telefonicznych TP. Kartę z numerem 1 wylicytowano za 225 tys. złotych – to prawie czterokrotnie więcej niż rok temu. W sumie z licytacji złotych kart uzyskano 856 338 zł, dla porównania w ubiegłym roku było to blisko  400 tys.

Łącznie dzięki klientom Grupy TP oraz z licytacji kart TP na konto Orkiestry trafi blisko 2 mln złotych.

Obejrzyj finał licytacji złotych kart telefonicznych na www.blog.tp.pl


Informacje prasowe

Karty ze złotą gwiazdką dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

08 stycznia 2010
Karty ze złotą gwiazdką dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sto kart telefonicznych z 24-karatową złotą gwiazdką przekazała Grupa TP na licytację podczas tegorocznego, XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na potrzeby WOŚP uruchomiła też linię telefoniczną 0 704 407 401 oraz numer 7547 do wysyłki sms-ów. Całkowity dochód z licytacji kart, a także połączeń i sms-ów zostanie przeznaczony na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi.

Dzwoniąc na numer 0704 407 401, przekazujemy na rzecz dzieci 4,06 zł (4,95 zł brutto). Z kolei wysyłając sms o treści SERCE na numer 7547 w sieci Orange, wspomagamy Orkiestrę kwotą 5 zł (6,10 zł brutto). Obydwa numery będą czynne w dniu finału, czyli w niedzielę 10 stycznia, przez całą dobę. TP i Orange przekazują cały dochód z połączeń i sms-ów Orkiestrze (odprowadzany jest tylko obowiązkowy podatek VAT), a numery uruchamiają nieodpłatnie.

W ubiegłym roku klienci TP i Orange za pośrednictwem specjalnych charytatywnych numerów ofiarowali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy ponad 1,1 mln złotych. Klienci Orange wysłali 207 895 sms-ów o łącznej wartości 1 039 475 zł. Na linię TP zadzwoniło 11 928  osób, wspierając Orkiestrę kwotą 48 427, 68 zł

Licytacja złotych kart, zamawianych przez TP specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się w tym roku już po raz 13. Karty w tym roku zdobi złota gwiazdka. W ubiegłym roku złotą kartę z numerem 1 sprzedano za rekordowe 60 tys. złotych, a łącznie z licytacji kart uzyskano blisko 400 tys. zł.

TP wydaje też okazjonalne karty telefoniczne z grafiką związaną z WOŚP -  tysiąc takich kart firma przekaże Orkiestrze.

Jurek Owsiak o naszej współpracy - obejrzyj nagranie na www.blog.tp.pl


Informacje prasowe

Akademia Orange – znamy zwycięzców pierwszej edycji programu

07 stycznia 2010
Akademia Orange – znamy zwycięzców pierwszej edycji programu

Edukacja regionalna poprzez gry miejskie, hip hopowe warsztaty akustyczne, streetartowe rewitalizacje osiedli - to tylko niektóre z projektów nagrodzonych w pierwszej edycji programu Akademia Orange. Dofinansowanie od Fundacji Orange otrzyma w sumie 31 innowacyjnych projektów z dziedziny edukacji kulturalnej - łączna pula grantów to 1,5 mln złotych.

Celem programu Akademia Orange jest promocja nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie nowatorskich działań organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i instytucji kultury (teatry, galerie, muzea, biblioteki, etc.). Tematem przewodnim pierwszej edycji jest nowoczesna edukacja kulturalna, ponieważ Fundacja Orange wierzy, że kultura łączy ludzi, rozwija kreatywność, poszerza horyzonty oraz uczy otwartości na innych.

Projekty nagrodzone w I edycji odzwierciedlają te idee - integrują dzieci niepełnosprawne z ich zdrowymi rówieśnikami poprzez wspólne zajęcia teatralne, zachęcają wnuki do twórczego spędzania czasu z dziadkami i poznawania z ich wsparciem dziedzictwa kulturowego czy też pokazują, że nowe media mogą pomóc w przełamywaniu barier społecznych.

Do I edycji programu zgłoszono 621 projektów. Oceniała je Kapituła Akademii Orange, w której pracach brały udział uznane autorytety świata edukacji, nowych technologii, kultury i mediów: prof. dr hab. Barbara Fatyga - antropolog kultury, prof. dr hab. Kazimierz Zbigniew Kwieciński - socjolog edukacji młodzieży, Jacek Michałowski - psycholog, Edwin Bendyk - dziennikarz, specjalista od nowych technologii, dr Aleksander Tarkowski - socjolog, koordynator projektu Creative Commons Polska.

Kapituła premiowała projekty, które w kreatywny sposób uczą dzieci i młodzież umiejętności społecznych oraz pomagają w przeciwdziałaniu wykluczeniom. Istotnym kryterium było również nawiązanie partnerstwa z inną organizacją oraz zastosowanie nowoczesnych technologii w proponowanych działaniach. Wszystkie projekty nagrodzone w ramach I edycji będą realizowane w pierwszej połowie 2010 r.

Najwięcej projektów będzie realizowanych w województwie mazowieckim (7) oraz w lubelskim i podlaskim (3). Po 2 projekty będą prowadzone w woj. pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, dolnośląskim, wielkopolskim, małopolskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim. Jeden projekt będzie realizowany w woj. lubuskim, a kolejny na obszarze dwóch województw: mazowieckiego i łódzkiego.

 

Fundacja Orange

Fundacja Orange, stworzona w 2005 roku przez Telekomunikację Polską i PTK Centertel (Orange) pod nazwą Fundacja Grupy TP, aktywnie uczestniczy w życiu społecznym prowadząc autorskie programy lub wspierając wartościowe działania innych organizacji pozarządowych w zakresie edukacji dzieci

i młodzieży, ochrony zdrowia, krzewienia kultury oraz w zakresie pielęgnowania i ochrony dziedzictwa narodowego. Fundacja Orange dąży do tego, aby wprowadzać pozytywne zmiany w życie jej beneficjentów.

We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Grupy TP. Głównymi Programami Fundacji Orange są: „Akademia Orange", „Dźwięki Marzeń", „Edukacja z Internetem", „Szkoła bez przemocy", „Telefon do Mamy".

 

Kontakt dla mediów

Mariusz Loch, szef Biura Prasowego Grupy TP

Tel.: 22 527 19 39, E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Krzysztof Rykowski, Koordynator ds. Komunikacji i Wydarzeń Specjalnych, Fundacja Orange

Tel. 22 844 6065, E-mail: krzysztof.rykowski@orange-tp.com

Scroll to Top