Informacje prasowe

29 groszy za minutę w ofercie abonamentowej Orange

29 września 2009
29 groszy za minutę w ofercie abonamentowej Orange

Od 29 września br. w ofercie abonamentowej Orange można skorzystać z promocji, w której cena minuty połączenia do wszystkich sieci z wyjątkiem Play i Cyfrowego Polsatu, zostaje obniżona do 29 gr. Promocyjne stawki obowiązują przez cały czas trwania umowy.

Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy przedłużając dotychczasową umowę lub kupując nową aktywację wybiorą Orange abonament 55 z umową na czas określony - 24, 30 lub 36 miesięcy.

Główne składniki oferty przedstawiają się następująco:

Kwota abonamentu

55 zł z VAT

Liczba minut na połączenia do wszystkich sieci w abonamencie

150 min.

Cena za minutę połączenia

W ramach abonamentu

Po wykorzystaniu abonamentu

Do wszystkich sieci z wyjątkiem Play i Cyfrowego Polsatu

0,37 zł z VAT

0,29 zł z VAT

Do Play

0,74 zł z VAT

0,75 zł z VAT

Do Cyfrowego Polsatu

0,63 zł z VAT

0,59 zł z VAT

Cena za SMS do wszystkich sieci

0,20 zł z VAT

Cena za MMS do wszystkich sieci

0,40 zł z VAT

Promocja jest dostępna także dla klientów przenoszących swój numer z innych sieci oraz użytkowników telefonów na kartę, którzy przeniosą swój numer do promocyjnej oferty abonamentowej. Klienci, którzy mają już telefon w ofercie abonamentowej Orange, mogą skorzystać z niej po uregulowaniu opłaty migracyjnej.

Promocja trwa do 27 października br.


Informacje prasowe

Ponad 10 tys. zł z licytacji koszulek „Wasyl, jesteśmy z Tobą!”

24 września 2009
Ponad 10 tys. zł z licytacji koszulek „Wasyl, jesteśmy z Tobą!”

Przed meczem polskiej reprezentacji z Irlandią Północną, piłkarze oraz cały sztab wyszli na boisko w koszulkach z numerem 13 i napisem „Wasyl jesteśmy z Tobą". W ten sposób solidaryzowali się z kontuzjowanym kolegą. Po meczu koszulki wraz z autografami całej drużyny zostały zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży, który wyniósł ponad 10 tys. zł, zasili konto Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Licytacja prowadzona przez Wirtualną Polskę, przy wsparciu Orange, trwała dwa tygodnie. Zainteresowanie było bardzo duże, bo liczba odsłon wyniosła ponad 50 tys.  W licytacji wzięło udział ok. 150 osób, a koszulkę numer 1 wylicytowano aż za 1200 zł.

Pieniądze zasiliły bezpośrednio konto Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, jedynej w Polsce instytucji zajmującej się aktywizacją społeczną dzieci, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Fundusz pomoże zorganizować specjalne, rehabilitacyjne obozy dla dzieci. W akcję zaangażował się sam Marcin Wasilewski - „Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w tą aukcję. Kiedy byłem w szpitalu doświadczyłem jak ważna jest pomoc innych osób, szczególnie, kiedy nie jest się całkowicie samodzielnym i potrzebuje się innych, by móc funkcjonować".

Grupa TP od 2002 roku, a od 2009 roku marka Orange, jest Głównym Sponsorem Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej. W tym czasie drużyna narodowa wzięła udział m.in. w  Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2006 roku i Mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku.


Informacje prasowe

Z Olimpijczykiem przeciwko przemocy w szkołach

23 września 2009
Z Olimpijczykiem przeciwko przemocy w szkołach

Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą został ambasadorem zainaugurowanej dziś IV edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Szkoła bez przemocy". Program realizują wspólnie Fundacja Orange, Media Regionalne i Polskapresse we współpracy z wydawnictwem Operon. Motywem przewodnim tegorocznej edycji programu jest wolontariat - bezinteresowne poświęcanie czasu i wysiłku na rzecz innych.

Zdrowa rywalizacja, konstruktywne wykorzystanie wolnego czasu, pozytywny projekt na własne życie - to są wartości, które prezentuje Tomasz Majewski i które chcemy promować wśród młodych ludzi. Energię i siłę fizyczną można wykorzystać na wiele sposobów, a on jest przykładem młodego mężczyzny, który dokonał rzeczy wielkich - uzasadnia Jadwiga Czartoryska - Prezes Fundacji Orange. Sam mistrz nie ukrywa, że zaangażowanie w Program to dla niego duże wyzwanie. - Przede wszystkim to odpowiedzialność, staję przecież przed milionami dzieciaków jako symbol i wzór do naśladowania. To jednak, że mogę w takiej roli występować to dla mnie duży zaszczyt. Chcę im powiedzieć, że zamiast marnotrawić energię na bezsensowne bójki, wandalizm, warto ją „zainwestować" w doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Każdy z nas je ma, tylko trzeba je odkryć i nad nimi sumiennie pracować.

Podczas konferencji rozpoczynającej kolejną edycję programu zaprezentowane zostały także najnowsze wyniki ogólnopolskiego sondażu wśród rodziców. Najważniejsze wnioski przedstawił autor badań prof. Janusz Czapiński, psycholog, członek Rady Programu. - Zbadaliśmy opinie rodziców na temat szkoły, aktywności ich dzieci i kontaktów z nauczycielami. Odpowiedzi dorosłych porównaliśmy z deklaracjami dzieci i nauczycieli zawartymi w „Diagnozie szkolnej 2009" - wyjaśnia prof. Czapiński.

Analiza porównawcza pokazuje przede wszystkim bardzo dużą rozbieżność pomiędzy opiniami rodziców  i uczniów. Rodzice są nadmiernymi optymistami - idealizują swoje dzieci oraz szkołę, natomiast nie dostrzegają istotnych problemów lub je bagatelizują. - Uderza różnica w ocenach co do skali problemów szkół. Dorośli nie dostrzegają w szkołach problemów związanych z przemocą, narkotykami i używkami. Pozytywnie oceniają działania szkoły związane z prewencją i przeciwdziałaniem tym zjawiskom - podkreśla prof. Czapiński.Zdaniem większości rodziców (87%) przemoc „nie jest" lub „raczej nie jest" znaczącym problemem w szkole ich dziecka.Natomiastprawie co trzecie dziecko przyznało, że jest to w jego szkole problem. Opinię, że szkoła jest bezradna wobec tego problemu wyraża co trzeci uczeń i co dziesiąty rodzic lub nauczyciel.

Równie widoczna jest tendencja do idealizowania własnych pociech. Dorośli częściej przypisują im aktywność sportową, udział w kółkach zainteresowań, działania w charakterze wolontariuszy. Tymczasem wyniki badań potwierdzają wnioski płynące z „Diagnozy szkolnej 2009" - zaangażowanie społeczne uczniów radykalnie spada wraz z wiekiem. Po zakończeniu edukacji kapitał społeczny młodych Polaków jest równie niski jak ich rodziców - stwierdza prof. Czapiński. Koncepcja czwartej edycji „Szkoły bez przemocy" jest odpowiedzią na tę niepokojącą diagnozę.

Motywem przewodnim Programu w roku szkolnym 2009/2010 jest wolontariat, rozumiany jako bezinteresowne poświęcanie czasu i wysiłku na rzecz innych mówi Joanna Pilcicka- Prezes Mediów Regionalnych.

Wśród nowych propozycji działań są m.in. konkurs na projekty wolontaryjne (zwycięzcy wezmą udział w Letniej Szkole Liderów Wolontariatu) oraz Tydzień Wolontariatu zakończony Galą. Podjęliśmy współpracę z Centrum Wolontariatu, które ma doskonałe doświadczenie i wiedzę na temat wolontariatu szkolnego. Szkoły, które zgłoszą się do Programu otrzymają specjalnie przygotowane podręczniki na temat Szkolnych Klubów Wolontariuszy - dodaje Marcin Białek z wydawnictwa pedagogicznego Operon. Ponadto w kwietniu 2010 roku w ramach Programu odbędzie się w Warszawie Europejski Kongres Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej, z udziałem międzynarodowych autorytetów w tej dziedzinie. Organizatorzy Programu nie zrezygnowali także z działań, które w poprzednich edycjach cieszyły się bardzo dużą popularnością. W tym roku szkolnym odbędą się także konkurs na najlepszego wychowawcę, warsztaty regionalne dla nauczycieli, czaty z ekspertami, Dzień Szkoły bez Przemocy - opowiada Dorota Stanek - Prezes Polskapresse.

 

* * * *

Program społeczny „Szkoła bez przemocy" zainicjowały wiosną 2006 dwie Grupy Wydawnicze: Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Orange (do maja 2009 działająca pod nazwą Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej). W czerwcu 2009 roku Partnerem Programu zostało Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Celem Programu jest zwiększenie świadomości problemu, zmiana postaw wobec przemocy i agresji oraz dostarczenie szkołom wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zapobiegałyby temu zjawisku. Patronem Programu jest Prezydent RP Lech Kaczyński. W roku szkolnym 2008/2009 w Programie wzięło udział prawie 4 500 szkół (30 proc. wszystkich szkół w Polsce). Do programu grantowego nadesłano w sumie ponad 2 000 projektów. Łączna kwota nagród wyniosła 800 000 zł. Podczas warsztatów regionalnych zostało przeszkolonych 3 000 nauczycieli. Tegoroczny Dzień Szkoły bez Przemocy świętowało prawie 2 000 społeczności szkolnych. W „Diagnozie szkolnej 2009" zostało przebadanych 200 szkół. W rozpoczynającej się IV edycji Programu organizatorzy będą zachęcać społeczności szkolne do zaangażowania w wolontariat.

Scroll to Top