Informacje prasowe

Agnieszka Grochowska laureatką Diamentowego Klapsa Filmowego

04 lipca 2014
Agnieszka Grochowska laureatką Diamentowego Klapsa Filmowego

Podczas uroczystej gali festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014 prestiżową nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego odebrała Agnieszka Grochowska. Aktorka od lat konsekwentnie dostarcza widzom niesamowitych wrażeń filmowych, wcielając się w kolejne role wyjątkowych kobiet. Wręczenie nagrody uroczyście rozpoczęło najdłuższy, 62-dniowy wakacyjny festiwal filmowy.

Od początku swojego istnienia, marka Orange, zapewnia swoim klientom usługi telekomunikacyjne najwyższej jakości. Z klientami chcemy też dzielić ich pasje i emocje, zarówno sportowe, muzyczne jak i filmowe. Dlatego z dumą po raz siódmy zostaliśmy partnerem wakacyjnego festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane – powiedział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska uroczyście otwierając siódmą edycję festiwalu.

Nagroda Diamentowego Klapsa Filmowego przyznawana jest aktorowi, który dzięki swojej pracy oraz zaangażowaniu w rolę dostarcza miłośnikom kina wzruszeń i emocji. Taką osobą bez wątpienia jest Agnieszka Grochowska. Diamentowy Klaps Filmowy jest kolejną nagrodą na jej koncie, na którym ma już Złotego Lwa, nagrodę Orły - dla najlepszej aktorki Polskiej Akademii Filmowej oraz długą listę nominacji. Agnieszkę Grochowską mogliśmy podziwiać m.in. w filmie „W ciemności” oraz „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Jestem wdzięczna, że w moim życiu jest tyle wspaniałych dni, i wspaniałych nocy, a ta noc należy do tych wyjątkowych – powiedziała aktorka Agnieszka Grochowska, odbierając nagrodę z rąk Borysa Szyca, laureata Diamentowego Klapsa Filmowego w 2011.

Miała zostać dziennikarką ale zdecydowała się na studia w Akademii Teatralnej. Dzięki temu  mamy w polskim kinie aktorkę, która wcielając się w role elektryzujących i silnych kobiet pozostaje na długo w pamięci widzów. – powiedział Paweł Adamski, Prezes Outdoor Cinema, organizator festiwalu.

Uroczyste gala z udziałem gwiazd odbyła się 3 lipca w Sopocie. Wydarzeniu towarzyszył pokaz filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Film, którego koproducentem jest Orange, jest opowieścią o wielkim przełomie w historii Polski zapoczątkowanym przez stoczniowców, na których czele stanął Lech Wałęsa. Firma od lat angażuje się w powstawanie wielkich, ważnych przedsięwzięć filmowych - jak dotąd zrealizowaliśmy 28 filmów, które z zainteresowaniem obejrzało prawie 11 mln Polaków.

W tym roku po raz kolejny widzowie Orange Kina Letniego będą mogli zagłosować na Najlepszy Film Festiwalu w Plebiscycie Publiczności za pomocą aplikacji mobilnej Orange. Wśród wszystkich, którzy wezmą udział w akcji zostaną rozlosowane nagrody m.in.: tablet i telefon Sony.

Pełen repertuar oraz szczegółowe informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie www.orangekonoletnie.wp.pl oraz w specjalnej aplikacji mobilnej, dostępnej w App Store i Google Play.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Co drugi Polak w zasięgu LTE Orange

30 czerwca 2014
Co drugi Polak w zasięgu LTE Orange

Już ponad 50 procent Polaków jest w zasięgu najszybszej technologii mobilnego dostępu do internetu LTE w sieci Orange. Można z niej korzystać już w 1100 miastach i miejscowościach powyżej 1000 mieszkańców.

Klienci Orange mogą korzystać z mobilnego internetu LTE bez żadnych dodatkowych opłat czy ograniczeń prędkości pobierania oraz wysyłania danych. Usługi w technologii LTE są dostępne w ofertach mobilnego internetu - Orange Free i Orange Free Net - dla klientów indywidualnych oraz Business Everywhere - dla firm. Oprócz tego, za pomocą LTE z internetem mogą łączyć się także klienci planów taryfowych opracowanych z myślą o użytkownikach smartfonów - Smart Plan Multi, Smart Plan Multi Max. Z internetu LTE w Orange można korzystać także w ofercie Orange na Kartę – wystarczy kupić specjalnie oznaczony starter z kartą SIM przystosowaną do korzystania z najnowocześniejszej technologii transmisji danych. W ofercie Orange jest kilkadziesiąt smartfonów, tabletów, routerów i modemów umożliwiających korzystanie z LTE. Przenosząc numer, kupując nową aktywację lub przedłużając umowę można je kupić już za 1 zł lub za 0 zł na start.

Obecnie w sieci Orange działa 4300 stacji bazowych LTE, a ich liczba systematycznie rośnie. Dzięki temu, jeszcze w tym roku LTE Orange obejmie blisko 65 procent populacji kraju. Oprócz tego, szybko zwiększa się zasięg mobilnego internetu w technologii UMTS (3G), który do końca bieżącego roku powinien objąć blisko 99 proc. populacji kraju. Oznacza to, że w sieci Orange, z szybkim mobilnym internetem będzie można łączyć się praktycznie w każdym zamieszkałym miejscu Polski.

* * *

Dzięki dobiegającej końca gruntownej modernizacji i rozbudowie sieci, zasięg Orange został znacznie powiększony. Liczba stacji bazowych obsługujących klientów Orange wkrótce będzie dwukrotnie większa niż przed rozbudową rozpoczętą w maju 2012 roku. Zwiększenie liczby nadajników i uruchomienie najnowocześniejszych technologii telekomunikacyjnych umożliwiło podniesienie jakości usług i ich dostępności – zwłaszcza wewnątrz budynków. Znacznie zwiększył się też zasięg i dostępność szybkiego mobilnego internetu w technologii 3G (UMTS do 42 Mb/s i do 21 Mb/s). Dzięki dużemu, nadal rozbudowywanemu zasięgowi oraz możliwości korzystania z różnych technologii stacjonarnego i mobilnego dostępu do internetu, Orange jest największą siecią szybkiego internetu 
w Polsce. Orange zadbał także o to, by jego nowa sieć była przyjazna dla środowiska naturalnego. Wykorzystywany w niej sprzęt jest energooszczędny, a stacje bazowe są wyposażone w baterie solarne i turbiny wiatrowe, które dostarczają energię potrzebną do działania.

* * *

Więcej o rozbudowie i modernizacji sieci Orange na stronie: http://www.orange.pl/lepszy_zasieg.phtml

 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Startuje największy wakacyjny festiwal filmowy – Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014

30 czerwca 2014
Startuje największy wakacyjny festiwal filmowy – Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014

Już jutro (1 lipca) rusza najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy - Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014. Potrwa do końca sierpnia, czyli dokładnie 62 dni. Zaplanowane są 124 projekcje. Na specjalnych, pneumatycznych ekranach kinowych wyświetlonych zostanie ponad 40 filmowych hitów podzielonych na dni tematyczne. Nowością jest cykl najlepszych filmów dokumentalnych. W ubiegłych latach każdego wieczoru plenerowe sale kinowe w Sopocie i Zakopanem odwiedziło tysiące osób. Również w tym roku, pomiędzy kurortami jeździć będzie Wagon Filmowy Orange Kino Letnie z hollywoodzkimi produkcjami.

Już po raz siódmy miasta partnerskie Sopot i Zakopane zamienią się w największe w Europie kina pod gwiazdami. Osoby wypoczywające w Zakopanem i Sopocie będą mogły przez dwa miesiące oglądać najlepsze produkcje polskiego i światowego kina i to bezpłatnie. W wyjątkowych salach plenerowych na Molo i na Krupówkach będą oglądać filmy siedząc wygodnie na leżakach lub w góralskich ławach.

Repertuar podzielony jest na filmowe dni tematyczne. Codzienne seanse będą rozpoczynać się tuż po zachodzie słońca, a filmy będzie można oglądać na gigantycznych, pneumatycznie rozstawianych ekranach.

Każdy fan kina znajdzie w tegorocznym repertuarze coś dla siebie. Cykl  rozpocznie poniedziałkowe apetyczne „Kino ze smakiem”, podczas którego wyświetlane będą m.in. „Czekolada”, „Julie i Julia” czy „Jiro śni o sushi”. We wtorki na amatorów czarno-białej klasyki czeka wieczór „Black&White” z hitami takimi jak „Sin City” czy „Good Night and Good Luck”. Widzów lubiących mocne wrażenia zadowoli repertuar środowych spotkań „Z Orange i mega hitem”, który zainauguruje seans szóstej części superprodukcji „Szybcy i Wściekli”. Czwartek to z kolei nie lada gratka dla fanów rodzimego kina. „Made in Poland” będzie okazją do zobaczenia filmów takich jak „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy czy „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego. W piątkowe wieczory „Po francusku” widzów oczarują m.in. Laetitia Casta jako legendarna Bridgitte Bardot w obrazie „Gainsbourg”, Audrey Tautou w „Dziewczynie z lilią” oraz Emanuelle Segnier w niezwykłym obrazie „Motyl i skafander”.

Na tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć dzieł nagrodzonych najważniejszymi nagrodami w branży lub po prostu chcą zobaczyć je raz jeszcze, czekają sobotnie wieczory pod hasłem „Oscary, Oscary”. Cykl rozpocznie fenomenalne dzieło „Wielkie piękno” z magicznym soundtrackiem i niepowtarzalnymi ujęciami Rzymu.

Wyjątkową i nową pozycją w repertuarze 7. edycji Orange Kina Letniego będą niedziele z „9 dokumentami, które musisz zobaczyć”. „Mundial. Gra o wszystko” o występie polskich piłkarzy 
na mistrzostwach w Hiszpanii, gdzie Polacy zajęli drugie miejsce, „W drodze do Jah” czy „Walc z Baszirem” - to tylko niektóre propozycje przygotowane przez organizatorów festiwalu.

Aby umilić czas oczekiwania na seans, w kinach na Molo i Krupówkach przygotowane zostały specjalne strefy rozrywki SONY. W ciągu całego lata odbędzie się też wiele spotkań z gwiazdami festiwalu.

We wszystkie weekendy wakacji, na trasę między Sopotem a Zakopanem wyrusza Wagon Filmowy Orange Kino Letnie, czyli mobilna sala kinowa przygotowana we współpracy z PKP Intercity. Przez całą podróż w nowoczesnym, klimatyzowanym wagonie wyświetlane będą najsłynniejsze hollywoodzkie produkcje wszechczasów. Ważny bilet na przejazd pociągiem jest również biletem wstępu na seans.

Repertuar Wagonu Filmowego w ramach cyklu „Pociąg do Hollywood” będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników aplikacji Orange Kina Letniego. Znajdą się w niej także zwiastuny filmowe, zdjęcia i kalendarium wakacyjnych wydarzeń, które odbędą się w trakcie festiwalu w Sopocie oraz w Zakopanem. Aplikacja jest dostępna do ściągnięcia z App Store i Google Play.

Osoba kontaktowa: Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

tel.:    22 527 19 39

e-mail:   wojciech.jabczynski@orange.com

Scroll to Top