Informacje prasowe

Anderson .Paak & The Free Nationals, Charli XCX, Jehnny Beth oraz Clairo dołączają do line-upu Open’er Festival Powered by Orange 2020.

28 lutego 2020

Anderson .Paak & The Free Nationals, Charli XCX, Jehnny Beth oraz Clairo dołączają do line-upu Open’er Festival Powered by Orange 2020.

Jeden z najbardziej interesujących współczesnych artystów r’n’b, hip-hopu, soulu i funku, czołowa artystka alternatywnego popu, charyzmatyczna liderka jednego z najciekawszych brytyjskich zespołów ostatnich lat oraz niezwykle utalentowana nowa postać światowej alternatywy – Anderson .Paak & The Free Nationals, Charli XCX, Jehnny Beth oraz Clairo dołączają do line-upu Open’er Festival Powered by Orange 2020.

ANDERSON .PAAK & THE FREE NATIONALS

Anderson .Paak to wokalista, raper, producent, multiinstrumentalista i zdobywca 3 nagród Grammy, który w ostatnich latach wyrósł na jedną z najciekawszych postaci współczesnej muzyki urban. Jego debiutancki solowy album „Venice” ukazał się w 2014 roku i szybko został zauważony przez środowisko hip-hopowe w USA, zarówno jako artysta, jak i producent. W kolejnych dwóch latach nagrywał już z takimi artystami jak The Game, Schoolboy Q i Macklemore oraz wystąpił gościnnie aż w 6 numerach na albumie samego Dr. Dre. W 2016 roku wyszła jego kolejna płyta „Malibu”, którą Paak tylko podniósł artystyczną poprzeczkę. Consequence Of Sound porównywał wydawnictwo do albumów Steviego Wondera czy Kendricka Lamara, a Pitchfork nadał mu status Best New Music. W tym samym czasie Anderson Paak dołączył do grona Freshmenów XXL, obok takich artystów jak Denzel Curry, Lil Yachty, Lil Uzi Vert, 21 Savage czy Kodak Black. Kolejna płyta Paaka, „Oxnard” (2018), również otrzymała tytuł pochodzący od nazwy jednego z kalifornijskich miast. Album napakowany był gośćmi pokroju Kendricka Lamara, Dr. Dre, Pusha T, Snoop Dogga, Q-Tipa oraz J. Cole’a i zadebiutował na 11 miejscu Billboardu. Jeszcze wyższe miejsce zanotowało ubiegłoroczne wydawnictwo „Ventura”, które w pierwszym tygodniu po premierze znalazło się aż na 4. miejscu zarówno w USA jak i w Kanadzie. Anderson .Paak & The Free Nationals wystąpią na Open’erze 1 lipca.

CHARLI XCX

Charli XCX, to jedna z najciekawszych artystek współczesnego popu, uwielbiająca eksperymenty zarówno dźwiękowe, jak i wizerunkowe. Już w 2011 pierwsze single i mixtape’y zaczęły budować hype wokół Brytyjki i tylko kwestią czasu było, zanim jej popularność nabierze rozpędu. Pierwszy przełom w karierze nastąpił w 2013 roku za sprawą wielkiego przeboju „I Love It”, nagranego z duetem Icona Pop. W tym samym roku ukazał się debiutancki album Charlie XCX „True Romance”, a dzięki „Fancy”, wspólnemu kawałkowi z Iggy Azaleą, zdobyła dwie nominacje do Grammy. W czerwcu 2014 roku jej solowy przebój „Boom Clap” trafił do pierwszej dziesiątki Billboardu, a kilka miesięcy później ukazała się jej druga, inspirowana kulturą punkową płyta „Sucker”. Chociaż na kolejny pełny album studyjny fani musieli poczekać aż do 2019 roku, Charli nie dawała o sobie zapomnieć – między innymi za sprawą EPki „Vroom Vroom” (2016). Dziś do współpracy z artystką ustawia się kolejka gwiazd. Brytyjka jest współautorką przebojów między innymi Seleny Gomez czy Shawna Mendesa, a w ostatnich latach dużą popularnością cieszyły się jej duety z Troyem Sivanem, Mura Masą, Lizzo czy Diplo. Koncert Charli XCX na Open’erze odbędzie się 1 lipca.

JEHNNY BETH

Jehnny Beth zasłynęła jako charyzmatyczna liderka i wokalistka zespołu Savages, który otrzymał nominacje do Mercury Prize za albumy Silence Yourself (2013) i Adore Life (2016). Od 2017 roku, kiedy grupa postanowiła zrobić przerwę w działalności, Jehnny Beth z powodzeniem rozwija swoją karierę. Po współpracy z takimi nazwiskami, jak PJ Harvey, The XX, Gorillaz, Julian Casablancas czy Anna Calvi, w ubiegłym roku zaprezentowała pierwsze solowe kawałki. Już 8 maja fani doczekają się jej debiutanckiego albumu „To Love Is To Live”, który promują single „I’m The Man” oraz „Flower”. Jehnny Beth zagra na Alter Stage, również 1 lipca.

CLAIRO

Od 2017 roku i premiery utworu „Pretty Girl”, Clairo określana jest jako jedna z najbardziej utalentowanych artystek alternatywnych. W 2018 roku ukazała się jej debiutancka EPka „Diary 001”, która tylko rozbudziła apetyty fanów, a wydawnictwo chwalili między innymi recenzenci Pitchforka i The New York Times. Jej talent szybko zauważyli również inni artyści, co zaowocowało współpracą między innymi z SG Lewisem, Mura Masą oraz Charlie XCX. W ubiegłym roku doczekaliśmy się jej pierwszego studyjnego albumu „Immunity”, który promowały utwory „Bags”, „Closer to You” i „Sofia”. Clairo wystąpi w Gdyni 2 lipca.

Mediateka

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Anderson .Paak & The Free Nationals, Charli XCX, Jehnny Beth oraz Clairo dołączają do line-upu Open’er Festival Powered by Orange 2020.

Informacje prasowe

The Cure na Open’erze. Jedyny koncert festiwalowy w Europie.

27 lutego 2020

The Cure na Open’erze. Jedyny koncert festiwalowy w Europie.

„Ponad 4 dekady działalności i niepodważalny status absolutnej legendy. Dziś z wielką dumą i ogromną radością ogłaszamy – The Cure headlinerem Open’era 2020. Wydarzenie to jest tym bardziej wyjątkowe, że będzie to jedyny europejski koncert festiwalowy zespołu w tym roku”, powiedział Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art, organizatora Open’er Festival Powered by Orange. Czeka nas niezwykła sobotnia noc w Gdyni i niesamowita edycja festiwalu. Do zobaczenia na Opene’rze.

The Cure to jeden z najbardziej kultowych zespołów na świecie. Ich debiutancki album „Three Imaginary Boys” ukazał się w 1979 roku, a wydany nieco później singiel „Boys Don’t Cry” do dziś pozostaje jednym z ich najbardziej rozpoznawalnych klasyków. Kolejne dwa albumy, “Seventeen Seconds” (1980) i “Faith” (1981) rozwijały fascynację mrokiem, której kulminacja nastąpiła na jednym z ich najważniejszych wydawnictw – “Pornography” (1982).

W tamtym okresie Robert Smith, twarz i podstawa twórczości The Cure, uznał, że czas złapać oddech i ponownie odkryć swoje bardziej “popowe” oblicze. Dzięki kolejnym singlom jak “Let’s Go To Bed”, „The Walk” czy “The Lovecats” fani The Cure zaczęli coraz częściej kojarzyć grupę z zabawą i tańcem. Dzięki ciągłemu rozwojowi na albumach „The Top” (1984), „The Head on the Door” (1985), „Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me” (1987), w kolejnych kilku latach formacja utrwaliła status jednego z najważniejszych i nieprzewidywalnych zespołów rockowych na świecie. Z jednej strony kojarzono ich jako prekursorów tzw. “zimnej fali”, a nawet rocka gotyckiego, z drugiej rozgrzewali parkiety przebojami pokroju “Close To Me”. Hitami były również single z wypełnionego wszechobecną atmosferą niepokoju albumu “Disintegration”.

Początek lat 90. okazał się dla The Cure skokiem na jeszcze wyższy poziom popularności – wszystko za sprawą ich dziewiątego albumu “Wish” (z jednym z największych przebojów dekady – “Friday I’m In Love”), z którym ruszyli w wyprzedaną międzynarodową trasę koncertową. Kolejna płyta “Wild Mood Swings” (1996) trafiła do pierwszej dziesiątki sprzedaży niemal wszędzie. Kiedy w 2000 roku wydawali swój jedenasty, świetnie przyjęty album studyjny “Bloodflowers”, byli już legendą i zjawiskiem popkulturowym. Ich piosenki ubarwiały najciekawsze filmowe soundtracki, wizerunkowy “nieład” Roberta Smitha kopiowano na całym świecie, a zespół doczekał się nawet parodii w jednym z odcinków serialu “South Park”, w którym wziął udział sam Smith. Podczas kolejnej wielkiej trasy koncertowej, w ciągu 9 miesięcy zagrali dla ponad miliona ludzi. W 2004 roku ukazał się ich dwunasty, imienny album, a ostatnia jak do te pory płyta „4:13 Dream” pochodzi z 2008 roku.
W ostatnich latach The Cure udowodnili, że należą do największych grup koncertowych na świecie, a w ubiegłym roku zagrali świetną trasę festiwalową w aż 35 miastach. Jej sukces przypieczętowała nagroda w kategorii Best Festival Headliner podczas tegorocznego rozdania NME Awards. Tym większą radość sprawia nam fakt, że open’erowy koncert The Cure będzie w tym roku ich jedynym występem festiwalowym w Europie. Do zobaczenia w Gdyni!

REGULAR TICKETS w sprzedaży (do 8.06 lub do wyczerpania puli)

Karnet 4 DNI – 619 PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe – 719 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) – 439 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 509 PLN

Bilet jednodniowy – 299 PLN

BILETY W SPRZEDAŻY

Mediateka

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: The Cure na Open’erze. Jedyny koncert festiwalowy w Europie.

Informacje prasowe

Jak zmieniać szkoły na lepsze dzięki technologiom? Rusza nabór wniosków do projektu „Lekcja:Enter”, który podniesie cyfrowe kompetencje nauczycieli.

27 lutego 2020

Jak zmieniać szkoły na lepsze dzięki technologiom? Rusza nabór wniosków do projektu „Lekcja:Enter”, który podniesie cyfrowe kompetencje nauczycieli.

Druga edycja „Lekcji:Enter” startuje 2 marca. Placówki doskonalenia nauczycieli z całego kraju mogą składać wnioski o dofinansowanie na organizację szkoleń z wykorzystania e-zasobów w edukacji. Oprócz grantu otrzymają pełne wsparcie – trenerów do prowadzenia tych szkoleń przygotują eksperci. Za inicjatywę odpowiada Fundacja Orange w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytutem Spraw Publicznych.

Jak pokazują badania[*1], ponad połowa uczniów uważa, że internet odgrywa w ich edukacji pozytywną rolę. Jednocześnie ci sami uczniowie mówią, że jeśli nauczyciele korzystają z sieci podczas lekcji, to głównie by pokazać film (81,2%) lub prezentację (77,6%). Dzięki udziałowi w „Lekcji:Enter” nauczyciele poznają zastosowanie e-zasobów i aplikacji edukacyjnych i nauczą się, jak twórczo i ciekawie korzystać z nich w swojej codziennej pracy.

Projekt powstał, żeby wspierać szkoły i nauczycieli w prowadzeniu atrakcyjnych, nowoczesnych lekcji, dzięki którym uczniowie zobaczą, że internet to nie tylko rozrywka i komunikacja, ale też dostęp do bogatych źródeł wiedzy, możliwość udziału w konferencjach i webinarach z ekspertami, wirtualne wycieczki do odległych zakątków świata czy e-wizyty w największych muzeach. Przewodnikami po tych edukacyjnych zasobach mają być nauczyciele i do tej właśnie roli przygotuje ich „Lekcja:Enter”. To największy projekt edukacji cyfrowej dla szkół w Polsce – obejmie aż 75 tys. nauczycieli.

Szkolenia dla nich organizować mają placówki doskonalenia z całej Polski. Na ten cel mogą otrzymać grant oraz wsparcie ekspertów „Lekcji:Enter”, którzy przygotują trenerów do prowadzenia tych szkoleń. Już 2 marca rusza nabór wniosków do drugiej edycji projektu.

Jak ubiegać się o wsparcie?

Wnioski składać mogą publiczne i niepubliczne ośrodki doskonalenia nauczycieli – samodzielnie lub w partnerstwie z jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi lub szkołami wyższymi. Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na  www.lekcjaenter.pl od 2 marca do 28 kwietnia 2020. Maksymalna kwota grantu to 450 tys. zł.

Zachęcamy do udziału w „Lekcji:Enter” instytucje, które chcą mieć wpływ na rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli, a w efekcie uczniów w swoich regionach. Placówkom, które chcą się zgłosić do projektu, gwarantujemy wsparcie na każdym etapie zarówno aplikowania, jak i realizacji projektu – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

W marcu, w 11 miastach wojewódzkich, odbędą się spotkania informacyjne, podczas których konsultanci odpowiedzą na pytania zainteresowanych, pokażą, jak wypełnić formularz aplikacyjny i przygotować niezbędne formalności. Daty i miejsca spotkań dostępne są tutaj

Lista placówek, które otrzymają wsparcie, zostanie ogłoszona w lipcu. Oprócz przyznania dofinansowania, eksperci „Lekcji:Enter” przygotują 4 trenerów z każdego regionu do prowadzenia szkoleń dla trenerów lokalnych, a ci będą przekazywać wiedzę dalej – nauczycielom. Taka konstrukcja projektu pozwoli na przeszkolenie w ciągu 4 lat aż 75 tys. nauczycieli – po 15% nauczycieli z każdego województwa, w tym 30% z małych miejscowości i wsi. Każdy z nich,  wykorzystując nowe umiejętności, ma szansę zmienić sposób swojej pracy z dziećmi i młodzieżą, a  nowe technologie wykorzystywać kreatywnie i skutecznie, prezentując uczniom ich wartościowe strony.

W ramach projektu przygotowaliśmy szereg materiałów dla nauczycieli: webinaria, instrukcje korzystania z konkretnych aplikacji  i narzędzi cyfrowych, scenariusze zajęć,pokazujące nauczycielom korzyści z wprowadzania nowych technologii do zajęć z uczniami – podsumowuje Jacek Królikowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Szkolenia  przeznaczone  są dla  nauczycieli  edukacji  wczesnoszkolnej,  a  także  przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, humanistycznych, artystycznych i   informatycznych  w szkołach podstawowych i średnich. Już teraz mogą oni zgłaszać się na szkolenia prowadzone przez placówki, które zakwalifikowały się do pierwszej edycji projektu. Więcej szczegółów na https://lekcjaenter.pl/strona/19/o-szkoleniach

Projekt „Lekcja:Enter” jest realizowany ze środków UE. Dofinansowanie zostało przyznane przez Centrum Projektów Polska  Cyfrowa  w  ramach  działania  3.1  „Działania  szkoleniowe  na  rzecz  rozwoju  kompetencji cyfrowych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

[*1] Nastolatki 3.0 (NASK PBS 2019)

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Jak zmieniać szkoły na lepsze dzięki technologiom? Rusza nabór wniosków do projektu „Lekcja:Enter”, który podniesie cyfrowe kompetencje nauczycieli.

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej