Informacje prasowe

Aparaty słuchowe od Fundacji Orange dostępne w Centrum Zdrowia Dziecka.

17 grudnia 2012
Aparaty słuchowe od Fundacji Orange dostępne w Centrum Zdrowia Dziecka.

17 grudnia Fundacja Orange przekazała 40 protez słuchu do darmowych wypożyczeń dla dzieci niesłyszących. Nowy Bank Aparatów Słuchowych został uruchomiony w Centrum Zdrowia Dziecka, w którym działa ośrodek diagnostyki i leczenia zaburzeń słuchu, głosu i mowy „Audioland”.  Środki na zakup urządzeń pochodzą m.in. ze sprzedaży obrazów Jerzego Dudy-Gracza, wystawionych na aukcję przez Orange Polska.

W czasie otwarcia Banku Aparatów prof. Janusz Benedykt Książyk,  dyrektor CZD, i dr Andrzej Senderski, kierownik „Audiolandu” wskazywali, jak ważne jest wczesne wykrywanie i leczenie wad słuchu. Dopasowanie dziecku z niedosłuchem aparatów słuchowych to dość skomplikowana procedura. Części rodziców nie stać na zakup urządzenia i muszą starać się o dofinansowanie. Można je zdobyć z kilku źródeł, ale żeby wykorzystać wszystkie możliwości, trzeba najpierw uzyskać zaświadczenie o niepełnosprawności dziecka i zebrać pełną dokumentację. Trwa to zwykle kilka miesięcy, tak istotnych dla rozwoju dziecka. Dzięki darmowym wypożyczeniom od Fundacji Orange, rodzice mają czas na załatwienie wszystkich formalności związanych z zakupem własnych aparatów, a dziecko ma zapewniony odbiór dźwięków, które stymulują jego wszechstronny rozwój.

Dzięki bankom aparatów, audiolog ma także pełny komfort - może obserwować dziecko przez kilka miesięcy w wypożyczonych aparatach, zanim ostatecznie zdecyduje, który model będzie dla niego najlepszy. Jest to bardzo ważne, ponieważ refundacja w Polsce przypada raz na 5 lat i w chwili, gdy podejmujemy decyzję o wyborze aparatów, odcinamy rodziców od możliwości refundacji aparatów na następne kilka lat.

Fundacja Orange od wielu lat wspiera rozwój dzieci niesłyszących, aby mogły sprawniej komunikować się z innymi i pełniej wykorzystywać swój potencjał. W ramach programu Dźwięki Marzeń prowadzone są liczne działania dla dzieci, ich rodzin i rehabilitantów.  Do tej pory Fundacja uruchomiła łącznie 18 Banków Aparatów Słuchowych w całej Polsce, w których bezpłatnie dobierane i wypożyczane są odpowiednie urządzenia słuchowe. Rocznie z wypożyczeń korzysta ponad 300 dzieci. Program obejmuje również współpracę z ośrodkami przyszpitalnymi, klinikami, poradniami Polskiego Związku Głuchych, stowarzyszeniami i niepublicznymi placówkami opieki zdrowotnej w całej Polsce.

Środki na zakup aparatów słuchowych do banku wypożyczeń w Centrum Zdrowia Dziecka Fundacja pozyskała z aukcji charytatywnej. Zainicjował ją Orange Polska, wystawiając na sprzedaż dwa nie pokazywane dotąd publicznie obrazy Jerzego Dudy-Gracza - „Spóźnione bachanalia" oraz „Witkacemu i Puszka Pandory”. Zostały one sprzedane na aukcji za 71 tys zł. Kwota ta w całości zasiliła konto programu Dźwięki Marzeń. Aukcję obrazów przeprowadziła firma Artinfo.pl

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Świąteczne prezenty od Orange dla każdego

14 grudnia 2012
Świąteczne prezenty od Orange dla każdego

"Wywołaj świąteczną radość prezentami za 1 zł" - to hasło, pod którym kryje się wiele wyjątkowych ofert dla klientów Orange. Dzięki nim otrzymają to, co lubią najbardziej, czyli telewizory, tablety i najlepsze smartfony za symboliczną cenę. Zostało już niewiele czasu, aby sprawić niespodziankę znajomym lub sobie.

Przypominamy, że klienci, którzy zdecydują się skorzystać z oferty FunPack, czyli pakietu składającego się z dostępu do Internetu, telefonu oraz telewizji, otrzymają telewizor Samsung Full HD 3D za złotówkę i dekoder z nagrywarką za darmo. Telewizor Samsung Slim LED 32", umożliwia oglądanie filmów i programów w jakości Full HD, w formacie 3D, korzystanie ze smartfona jako pilota oraz posiada tuner do odbioru telewizji cyfrowej. Więcej o ofercie tutaj.

W cenie 1 zł polecamy także atrakcyjne smartfony. W Smart Planie Multi na klientów czeka Samsung Galaxy S Advance, w Smart Planie Mix BlackBerry 9320, a w Smart Planie Halo HTC Explorer. Podpisując umowę można otrzymać też do 2 miesięcy abonamentu obniżonego do 1 zł. Dodatkowe korzyści dla klientów Smart planów to możliwość otrzymania m.in. do 700 minut na połączenia do wszystkich sieci, nielimitowanych połączeń do sieci Orange oraz pakietu internetowego 1,5 GB, a także Deezer’a Premium + w Orange za darmo, dzięki któremu będą mieli dostęp do milionów utworów muzycznych dostępnych w ramach usługi. Szczegóły tutaj.

Orange przygotował także specjalną ofertę dla klientów korzystających z oferty na kartę. Prezenty są dostępne już przy najmniejszym doładowaniu i można otrzymać nawet 200 minut na rozmowy do wszystkich sieci. Oferta obowiązuje do 6 stycznia 2013 r. Więcej o ofercie tutaj.

Na stronie http://akcesoria.orange.pl przygotowaliśmy specjalne świąteczne zestawy zawierające przydatne akcesoria do popularnych smartfonów m.in. Samsunga Galaxy S III. Zestawy zawierają ładowarki, kable, folie ochronne itp. Ponadto wiele przydatnych gadżetów w atrakcyjnych cenach idealnie nadających się na świąteczny prezent.

Klientom internetu mobilnego Orange Free proponujemy za złotówkę, nowoczesny tablet Alcatel one touch EVO7 w nowym planie taryfowym, w ramach którego mogą swobodnie korzystać z szybkiego internetu, z prędkością do 42 Mb/s, za jedyne 59 zł miesięcznie. Szczegóły tutaj.

Orange zwiększył też limity transferu danych dla usług internetu domowego bez kabla Freedom Pro. Nowi i przedłużający umowę klienci mogą dostać nawet do 6 GB więcej niż dotychczas, przy niezmienionej cenie abonamentu. Więcej tutaj.

Tradycyjnie na Święta klienci mogą bezpłatnie włączyć na swoim telefonie usługę Halo Granie z utworem „Last Christmas” zespołu Wham! Dzięki temu dzwoniące do nich osoby, w czasie oczekiwania na połączenie usłyszą świąteczny przebój. Więcej na www.orange.pl/weekendyzorange.

Nie zapomnieliśmy o klientach biznesowych, którzy mogą kupić wyjątkowego smartfona James’a Bond’a - Sony Xperia™ T oraz smartfony Nokia Lumia 800 i 820 wszystkie za złotówkę + VAT. W ramach świątecznej promocji Firma bez Ograniczeń 119 użytkownik otrzyma od Orange możliwość wykonywania nielimitowanych połączeń głosowych, SMS i MMS do wszystkich krajowych operatorów oraz szereg bezpłatnych usług, w tym Rozmowy bez Ograniczeń, Stacjonarne bez Końca, Do Wszystkich bez Końca i SMS bez Końca. Szczegóły oferty tutaj.

Całość oferty na www.orange.pl

*  *  *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

„Kody w butach” do wygrania na facebooku

04 grudnia 2012
„Kody w butach” do wygrania na facebooku

Na profilu facebook’owym Orange Polska jest dostępna aplikacja „Kod w butach”, dzięki której klienci korzystający z oferty Orange na kartę i klienci indywidualni oferty Mix, mogą zdobywać kody na darmowe pakiety minut, złotówek oraz SMS-ów.

Zdobywanie kodów jest bardzo proste, wystarczy uruchomić aplikację „Kod w butach” i wybrać interesujący bonus. Symbolizująca go ikonka wpadnie do jednego z sześciu butów, które następnie przemieszczą się na ekranie zamieniając miejscami. Aby dostać kod wystarczy poprawnie wskazać but, w którym się on znajduje. W razie wskazania pustego buta, zabawę można powtórzyć. Każdy może wygrać jeden kod dziennie, a w sumie 5 kodów, po jednym na każdy rodzaj bonusa.

Aby zamienić kod na bonus wystarczy wysłać go SMS-em pod bezpłatny numer 80105.

Rodzaje bonusów otrzymywanych za kody przedstawia poniższa tabela:

Kod na Bonus Ważność bonusu
20 minut do sieci mobilnej Orange 3 dni
20 SMS do sieci mobilnej Orange 3 dni
10 zł na Konto Promocyjne 3 dni
20 zł na transfer danych 3 dni
10 SMS do wszystkich sieci komórkowych 3 dni

Aplikacja będzie dostępna do 10 grudnia. Możliwość aktywowania kodów upływa 14 grudnia br.

Orange na kartę to oferta bez zobowiązań. Wystarczy doładować konto i można korzystać z niskich stawek na połączenia oraz wielu promocji i usług dodatkowo obniżających koszty.

  • Orange One – atrakcyjne bonusy po doładowaniach
  • Orange POP – płaska stawka i największy wybór usług i pakietów
  • Nowe Orange Go – im wyższa kwota doładowania, tym niższe stawki
  • Orange Free na kartę – atrakcyjne stawki i bonus nawet 6 GB po doładowaniu

Więcej na  http://on.fb.me/RvPi32

***

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top