Informacje prasowe

Bardzo dobre wyniki finansowe Orange Polska za 2 kwartał. Firma podwyższa całoroczną prognozę

25 lipca 2023
Bardzo dobre wyniki finansowe Orange Polska za 2 kwartał. Firma podwyższa całoroczną prognozę

W drugim kwartale Orange Polska osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe: przychody wzrosły o 5,5%, a rentowność operacyjna EBITDAaL o ponad 3% rok do roku. Przybywa użytkowników wszystkich kluczowych usług. Dzięki podejściu „więcej za więcej” rośnie wartość dla firmy, a klienci zyskują więcej korzyści w ramach abonamentu. Popyt na cyfryzację ze strony instytucji publicznych i  biznesu oraz kompetencje Grupy w tej dziedzinie przełożyły się na 28% wzrost przychodów z usług ICT.

 

- Jestem dumny z osiągnięć Orange Polska w czasie mojej kadencji. Z sukcesem  realizujemy strategię .Grow, która okazała się skuteczna także w wymagających warunkach zewnętrznych. Mamy mocne fundamenty biznesowe, potrafimy dostosować się do zmieniającego się otoczenia. Cieszę się, że mogliśmy wrócić do regularnej wypłaty dywidendy. Rozwijając nasz biznes pamiętamy o odpowiedzialności – wobec środowiska i społeczeństwa, czego odzwierciedleniem jest m.in. wyjątkowy i wspólny wysiłek na rzecz wsparcia osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Zostawiając firmę w dobrej kondycji, jestem przekonany, że od września moja następczyni, Liudmila Climoc, z sukcesem będzie prowadzić ją w kierunku dalszego rozwoju – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

- Nasze wyniki pozwalają patrzeć z optymizmem na drugą połowę roku, dlatego  zdecydowaliśmy się podwyższyć całoroczne prognozy. Wyniki komercyjne pokazują, że nasze oferty są atrakcyjne dla klientów, a jednocześnie pozwalają budować wartość dla firmy. Przed nami jest aukcja 5G. Liczymy, że pozyskamy częstotliwości, które pozwolą na dalszy rozwój firmy i oferowanie klientom najnowocześniejszych rozwiązań. Realizujemy nasze cele środowiskowe: w pierwszym półroczu zmniejszyliśmy własne emisje CO2 aż o 65% rok do roku.  Kolejne działania, w tym z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego, czy zmniejszające zużycie energii wykorzystywanej do zasilania urządzeń klienckich, pomogą ograniczyć emisje w całym łańcuchu wartości – dodaje Julien Ducarroz.

Przybywa klientów kluczowych usług, rośnie wartość

Kluczowe usługi rozwijają się w dobrym tempie. W drugim kwartale przybyło 39 tys. klientów Orange Światłowodu. Korzysta z niego już 1,26 mln klientów - to 45% wszystkich użytkowników stacjonarnego internetu od Orange. W zasięgu Orange Światłowodu jest 7,5 mln gospodarstw domowych w kraju.

W 2 kwartale przybyło 14 tys. użytkowników Orange Love, a łączna liczba klientów konwergentnych pakietów dla domu zwiększyła się o 5% rok do roku. Dobry wynik odnotowały także abonamentowe mobilne usługi głosowe - w drugim kwartale przybyło 57 tys. użytkowników.

Rośnie także wartość ARPO z tych usług. To efekt konsekwentnie realizowanej strategii „więcej za więcej”, a także m.in. rosnącego udziału klientów światłowodu oraz usług telewizyjnych.

Bardzo dobre wyniki finansowe – firma podwyższa całoroczne prognozy przychodów i EBITDAaL 

Na wzrost przychodów w drugim kwartale pozytywnie wpłynęło kilka czynników. Przychody z kluczowych usług telekomunikacyjnych wzrosły o 5% rok do roku. Kolejny dobry kwartał ma za sobą segment usług ICT dla biznesu  - przychody wzrosły o 28% rok do roku, m.in. dzięki realizacji projektów e-zdrowia dla sektora publicznego. O 15% rok do roku wzrosły z kolei przychody ze sprzedaży urządzeń. Wynika to głównie z popytu klientów na smartfony z wyższej półki cenowej, który wspierają atrakcyjne warunki zakupu na raty.

Wzrost EBITDAaL ma zdrowe fundamenty, bo jest w całości wynikiem rosnących przychodów z głównych linii biznesowych, co przełożyło się na bardzo dobry wzrost marży bezpośredniej. Koszty pośrednie firmy wzrosły głównie z powodu inflacji i opłat związanych z dzierżawą czy innymi usługami zewnętrznymi.

Bardzo dobre wyniki finansowe w całym pierwszym półroczu pozwalają podnieść całoroczne prognozy przychodów oraz EBITDAaL. Nowe przewidywania to: niski/średni jednocyfrowy wzrost przychodów oraz niski, jednocyfrowy wzrost EBITDAaL. Wcześniej prognozowano niski, jednocyfrowy wzrost przychodów oraz EBITDAaL na tym samym poziomie jak rok wcześniej lub niewielki, jednocyfrowy wzrost.

 

Pełny raport z wynikami Orange Polska za 2 kwartał i całe pierwsze półrocze 2023 znajduje się na www.orange-ir.pl


Informacje prasowe

Dwudziesta edycja Open’er Festival powered by Orange za nami. Dziękujemy!

03 lipca 2023
Dwudziesta edycja Open’er Festival powered by Orange za nami. Dziękujemy!

Open’er Festival powered by Orange 2023 za nami. Ponad 110 tysięcy uczestników bawiło się podczas 20 edycji festiwalu, która przechodzi do historii jako wydarzenie szczególne zarówno w skali polskiej, jak i europejskiej.

„Czuję się, jakbym odwiedził starego przyjaciela”, mówił Labrinth, nie kryjąc wzruszenia podczas swojego sobotniego koncertu na Orange Main Stage. Jego słowa świetnie oddają to co czują dziesiątki tysięcy festiwalowiczek i festiwalowiczów, którzy co roku wracają na Open’era głodni spotkań i koncertowych emocji. Część z nich odwiedza festiwal od kilku, a nawet kilkunastu lat. Dla innych tegoroczna edycja była pierwszą w życiu. Natomiast dla blisko 20 artystek i artystów, wśród których znaleźli się między innymi Lizzo, Lil Nas X, SZA Labrinth, Caroline Polachek, David Kushner, czy Metro Boomin, tegoroczny Open’er stał się pierwszą okazją do wizyty w Polsce.

Show Labrintha zostanie zapamiętany jako wydarzenie niezwykłe – i to na kilku poziomach. Jedyny europejski występ artysty był pełen emocji, nie tylko muzycznych, ale też tych wywołanych przez wyjątkowe okoliczności. „Dziś świętuję nowe życie”, powiedział artysta, któremu dosłownie kilka godzin przed wejściem na scenę urodziła się córka. Niedługo później Kendrick Lamar przypomniał nam, że jest zupełnie oddzielnym zjawiskiem w światowym hip-hopie, dając mistrzowski koncert na Orange Main Stage. Zarówno koncert Lizzo, jak i Lil Nas X-a, dwójki środowych headlinerów, były esencją pozytywnej energii. SZA zagrała w Gdyni jedyny festiwalowy koncert w Europie. A dzień wcześniej, w tym samym miejscu publiczność bawiła się na koncercie rockowych gigantów z Arctic Monkeys, którzy zabrali ją w podróż przez 2 dekady swojej twórczości. Queens Of The Stone Age, niczym szamani przegonili deszczowe chmury, grając przy jednym z najbardziej epickich zachodów słońca w historii festiwalu. Open’er Festival powered by Orange 2023 był również unikalną okazją do zobaczenia występu club2020 – specjalnego projektu skupiającego reprezentantów polskiego hip-hopu.

Do zobaczenia na 21 edycji Open’era, która odbędzie się w dniach 3 – 6.07.2024


Informacje prasowe

Nawet 600 gigabajtów i bezpłatna CyberOchrona w Orange Love

03 lipca 2023
Nawet 600 gigabajtów i bezpłatna CyberOchrona w Orange Love

Od 3 lipca wszystkim kupującym pakiety Orange Love lub przedłużającym umowy na te pakiety Orange zwiększa liczbę gigabajtów oraz dodaje bezpłatnie CyberOchronę. W Love Mini w abonamencie komórkowym co miesiąc klienci otrzymają 100 GB i także usługę CyberOchrona. W wyższych pakietach – Love Standard i Love Extra (także w wersjach z Netflixem) użytkownicy będą mogli cieszyć się z 600 GB co miesiąc.

To ogromna ilość internetu, wręcz nie do spożytkowania – do bezkońca. Z pewnością ucieszy graczy oraz tych, którzy oglądają dużo filmów. Gigabajty przydadzą się do  słuchania muzyki, stałego kontaktu z bliskimi, pracy, rozrywki.

Oprócz GB pakiet Orange Love zyskuje także bonus w postaci usługi CyberOchrona. Blokuje ona zagrożenia internetowe, zanim dotrą np. do smartfona. Zwiększa ochronę  m.in. przed kradzieżą loginów i haseł, czy  podejrzanymi  linkami - nie wymaga instalacji, aktualizacji i działa skuteczniej niż większość antywirusów. Usługa pozwala samodzielnie konfigurować blokady wybranych kategorii stron, czy konkretnych adresów.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że również wszystkie plany 5G z abonamentem komórkowym w Orange (Plan S, M i L) zwiększają ochronę przed cyberzagrożeniami – to jedyne na rynku bezpieczne plany mobilne z darmową CyberOchroną. W Planie L od 22 czerwca można bezpiecznie korzystać z internetu do bezkońca, czyli 600 GB miesięcznie.

Światłowód w pakiecie Love Mini

Klienci, którzy dotychczas korzystali z samego abonamentu komórkowego za 55 zł/mies. (z rabatami) mogą teraz dokupić superszybki światłowód dopłacając jedynie 35 złotych miesięcznie więcej. Wystarczy przejść do Love Mini, czyli połączyć abonament komórkowy i światłowód w pakiet. Jest to komfortowe rozwiązanie: w pakiecie jest taniej, a wszystkie usługi są na jednym rachunku. Klienci otrzymują też bonusy - ochronę internetu w komórce i duże pakiety GB (jak powyżej opisane). Swoje usługi można samodzielnie kontrolować i obsługiwać w Mój Orange, z poziomu konta internetowego lub aplikacji mobilnej. W aplikacji co środę dodatkowo można odbierać prezenty w postaci rabatów czy gratisów.

Osoby, które dopiero zdecydują się przejść do Orange – mogą skorzystać z powitalnej promocji i kilku miesięcy abonamentu gratis. Szczegóły dostępne są tutaj.

Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o szybkim internecie światłowodowym w Orange lub zawartości pakietów Love, by wybrać najlepszą dla siebie opcję, znajdą informacje o tym na stronie orange.pl. Warto także śledzić informacje o nowych ofertach i promocjach na blogu Orange.

Scroll to Top