Informacje prasowe

Bezpieczny Dzień Dziecka w salonach Smart Store Orange

24 maja 2016
Bezpieczny Dzień Dziecka w salonach Smart Store Orange

Na dzieci we wszystkich salonach Smart Store Orange w dniach 30 i 31 maja czekają niespodzianki z okazji Dnia Dziecka. Będą zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa w internecie, słodki upominek, malowanie buziek oraz konkursy. Do wygrania są m.in. bilety do kina a główną nagrodą będzie profesjonalny projektor LG dla całej rodziny. 

W ciągu dwóch dni, 30 i 31 maja, od godziny 12.00 do 20.00 na terenie najbardziej nowoczesnych jedenastu salonów firmowych Orange Polska trwać będą wydarzenia skierowane dla dzieci. Każdy maluch znajdzie coś dla siebie: malowanie buziek, balonowe zoo, czytanie bajek czy kolorowanki z Sercem i Rozumem. Będą także konkursy i quizy z nagrodami. Każda osoba, która prawidłowo odpowie  na wszystkie pytania w quizie, otrzyma podwójne zaproszenie do Multikina (w przypadku Białegostoku do kina Helios; ilość biletów do wyczerpania zapasów). Główną, rodzinną nagrodą w konkursie jest profesjonalny projektor LG, pozwalający na codzienne oglądanie filmów w domowym zaciszu. Aby go wygrać, wystarczy uzupełnić kupon konkursowy i dokończyć zdanie na kuponie: „Najbardziej w Smart Store Orange podoba mi się…”. 11 kolejnych najciekawszych odpowiedzi zostanie nagrodzonych projektorami do smartfonów, które umożliwiają rzucanie obrazu na ścianie i jego ośmiokrotne powiększenie.

Warto przyjść w tych dniach do salonów Smart Store, by uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa w sieci. W ramach aktywności opracowanych przez Fundację Orange każdego dnia o godzinie 17:00 dzieci dowiedzą się, jak rozsądnie korzystać z internetu - chronić swoje dane, dbać o prywatność, jak kulturalnie zachowywać się w sieci, zabezpieczyć się przed szkodliwymi treściami i zachować ostrożność w kontaktach online. Każde dziecko dostanie książeczkę z łamigłówkami, a rodzice specjalnie przygotowany poradnik Bezpieczne Media, który pomoże  im  chronić swoje dziecko online. Każdy opiekun może także skorzystać z bezpłatnego poradnika na www.fundacja.orange.pl/kurs

Adresy salonów Smart Store:

 • Gdańsk, ul. Karmelicka 1, Krewetka
 • Gdynia, ul. 10-go lutego 16, CH Kwiatkowskiego
 • Szczecin, Al. Wyzwolenia 12-14
 • Białystok, ul. Legionowa 9/1 lok. 28
 • Poznań, ul. Roosevelta 18
 • Warszawa, ul. Wołoska 12, Galeria Mokotów
 • Warszawa, ul. Pańska 57/61
 • Łódź, Al. Piłsudskiego 3
 • Katowice, ul. 3-go Maja 5
 • Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 19/23
 • Kraków, ul. Kamieńskiego 11, Bonarka

Fundacja Orange już od 10 lat realizuje projekty edukacyjne dla dzieci. Na specjalnych warsztatach nauczyła 40 tys. dzieci zasad bezpiecznego internetu, zaangażowała 25 tys. dzieci i młodzieży w projekty z  wykorzystaniem nowych mediów. Utworzyła i pomaga prowadzić multimedialne Pracownie Orange dla mieszkańców 75 małych miast i wsi (w których mogą skorzystać z sieci, komputerów oraz kursów) oraz program MegaMisja dla szkolnych świetlic. Wyposażyła w internet 3,5 tys. bibliotek i 10 tys. szkół, wspomogła 1 tys. oddziałów szpitalnych i ponad 900 organizacji w Polsce. Jest jedyną fundacją wśród firm telekomunikacyjnych w Polsce.

Smart Store to interaktywny salon przyszłości, przyjazny, intuicyjny, zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami. Można w nim kupić najnowsze telefony, gadżety oraz zamówić usługi stacjonarne i mobilne w tym szybki światłowodowy dostęp do internetu i internet mobilny 4G LTE.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog: www.blog.orange.pl

Mediateka


Informacje prasowe

Baw się w Orange Strefie na Orange Warsaw Festival 2016

24 maja 2016
Baw się w Orange Strefie na Orange Warsaw Festival 2016

Orange Warsaw Festival 2016 to przede wszystkim muzyka na żywo w wykonaniu artystów z całego świata. Ale to wydarzenie, które łączy ludzi także pomiędzy koncertami. Na terenie festiwalu stanie więc Orange Strefa. Miejsce, gdzie będzie można potańczyć w rytmie charytatywnego silent disco, przyłączyć się do akcji recyklingu telefonów, odpocząć, naładować telefon i kupić festiwalowe gadżety.

Po raz kolejny fani muzyki będą mogli wziąć udział w charytatywnym silent disco. Za każdą minutę tańca w #RytmPomagania Fundacja Orange przekaże złotówkę na naukę programowania i druku 3D dla dzieci z małych miejscowości. Im więcej wytańczonych minut, tym więcej środków na rozwój młodych talentów.

Nieużywany już telefon komórkowy może pomóc. W jaki sposób? Wystarczy przynieść go do strefy Orange Recykling i przekazać do wyceny, a jego wartość wesprze dobry cel Fundacji Orange: naukę programowania i druku 3D dla dzieci z małych miejscowości. Jeśli okaże się, że telefon nie ma wartości, to Orange Polska przekaże 5 zł na ten cel.  Każdy telefon to także szansa na wygranie jednego z dwóch smartfonów iPhone 6. Aby go zdobyć, należy przekazać co najmniej jeden telefon komórkowy oraz wziąć udział w grze konkursowej  udostępnionej na tablecie na stoisku Orange Recykling.

Każdy, kto przyniesie dwa i więcej telefonów, otrzyma nagrody dodatkowe: okulary przeciwsłoneczne (za 2 oddane telefony), power bank od Orange Energia (za 3 oddane telefony), zabezpieczenie smartfona niepękającym szkłem hybrydowym Flexibleglass firmy 3 mk (za 4 oddane telefony). Liczba nagród każdego dnia jest ograniczona.

Orange kolejny rok promuje ideę recyklingu telefonów i zachęca gości festiwalowej Orange Strefy do włączenia się w działania proekologiczne. Wszystkie telefony zostaną przekazane do recyklingu, dzięki czemu zyska środowisko naturalne.

Dużo pozytywnej energii można wykorzystać ładując swój telefon. Wystarczy zaszaleć na energy dance floor w strefie Orange Energia. Na obrazie z kamer termowizyjnych będzie można zobaczyć swój taniec, jednocześnie ładując telefon w przeznaczonych do tego darmowych ładowarkach.

Warto przedłużyć koncertowy klimat, kupując festiwalowe gadżety, idealne dla każdego fana muzyki w plenerze. Można będzie kupić m.in. powerbank, matę czy plecak. Festiwalowe pamiątki można uwiecznić na zdjęciu w przygotowanej fotobudce lub zrobić selfie z Orange Warsaw Festival i wrzucić je do sieci, wykorzystując do tego aplikację Orange Warsaw Festival 2016 oraz bezpłatne wi­fi, dostarczone dzięki szybkiemu światłowodowi Orange. Za zakupy w festiwalowym sklepiku, który będzie czynny każdego dnia od 15.00 do ostatniego koncertu, można płacić kartą.

Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu cyklicznych imprez w Polsce. Co roku jest to święto muzyczne pełne nowych brzmień, muzycznych odkryć i artystów na światowym poziomie. 3 i 4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu zagrają między innymi: Lana Del Rey, Skrillex, Die Antwoord, Editors, Skunk Anansie, Tom Odell, MØ i Daughter. Festiwal potrwa 2 dni, a na dwóch scenach wystąpią artyści z całego świata.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog:  www.blog.orange.pl


Informacje prasowe

Orange Polska zwycięzcą X Rankingu Odpowiedzialnych Firm

19 maja 2016
Orange Polska zwycięzcą X Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Orange Polska zajął 1. miejsce w X Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Jest to zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). W tej edycji rankingu Orange zdobył najwyższą od 10 lat punktację.

Ranking powstaje na postawie wyników ankiety, która co roku jest modyfikowana, w odpowiedzi na zmiany zachodzące na rynku, trendy i wyzwania społeczne w kraju i na świecie. Pytania dotyczą pięciu obszarów: odpowiedzialne przywództwo, zaangażowanie społeczne, komunikacja z interesariuszami, innowacyjność społeczna oraz odpowiedzialne zarządzanie. Poszczególnym odpowiedziom przypisana jest określona liczba punktów. Za weryfikację prawidłowości uzyskanych odpowiedzi oraz ustalanie wyników Rankingu odpowiada firma Deloitte. Organizatorami rankingu są Dziennik Gazeta Prawna, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma better.

„Orange Polska uczestniczy w Rankingu Odpowiedzialnych Firm od samego początku, systematycznie podnosząc jakość zarządzania społeczną odpowiedzialnością. W tej edycji rankingu Orange zdobywa dotąd nieosiągalny dla nikogo w ciągu dziesięciu lat poziom 99 proc. maksymalnej punktacji. To najlepszy przykład dojrzałego i poważnego podejścia do coraz szybciej rosnących oczekiwań społecznych wobec roli biznesu i liderów biznesu w społeczeństwie” – tak wyniki komentuje współtwórca Rankingu, prof. Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych, Akademii Leona Koźmińskiego.

To kolejna w ostatnich dniach nagroda dla Orange Polska za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności. 17 maja br. firma otrzymała nagrodę Złoty Listek CSR. Listki CSR to wyróżnienie przyznawane przez tygodnik „Polityka”, który od 5 lat sprawdza firmy pod względem społecznej odpowiedzialności biznesu.

Dodatkowo redakcja i firma Deloitte, która jest partnerem tego rankingu, przyznały 3 Super Listki CSR, dla firm, które we wszystkich edycjach otrzymały najwyższe wyróżnienie, czyli Złoty Listek. Wśród nagrodzonych Super Listkiem CSR znalazł się też Orange Polska.

Bardzo doceniamy przyznanie nam prestiżowych nagród CSR. Są dla nas poważnym zobowiązaniem do jeszcze większego wysiłku. Wierzymy bowiem mocno, że nie tylko same cele biznesowe, ale również drogi do nich prowadzące są po prostu bardzo ważne – tak o przyznanych wyróżnieniach mówi Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Orange Polska.

Orange Polska przyjął nową strategię społecznej odpowiedzialności na lata 2016 – 2020. Strategia jest odpowiedzią firmy na wyzwania ekonomiczne, społeczne i ekologiczne naszego kraju. Każdy z tych obszarów oznacza konkretne zobowiązania dla całej firmy i poszczególnych jednostek w perspektywie najbliższych kilku lat. Firma wywiera także wpływ na polską gospodarkę. Skala inwestycji w ultraszybki internet światłowodowy i mobilny (LTE) sprawia, że przyczyniają się one do wzrostu produkcji, konsumpcji, zatrudnienia i wpływów do budżetu, a w dłuższej perspektywie zwiększą potencjał rozwojowy kraju.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog:  www.blog.orange.pl

Scroll to Top