Informacje prasowe

BIHAPI – Orange Polska nagradza najlepsze aplikacje społecznie użyteczne

22 stycznia 2015
BIHAPI – Orange Polska nagradza najlepsze aplikacje społecznie użyteczne

Aplikacje dla rodziców chcących czytać dzieciom bajki na odległość, dla osób angażujących się w życie lokalnych społeczności, do obsługi pasażerów, szybkiego znajdowania potrzebnych miejsc w dużych aglomeracjach a także elektroniczny stacz kolejkowy – to laureaci zorganizowanego przez Orange Polska konkursu Business Intelligence Hackathon API (BIHAPI).

Lista nagrodzonych ogłoszona została 22 stycznia podczas debaty Miasteczko Myśli  poświęconej wpływowi społecznemu dużych firm.  Ogłoszenie Zwycięzcy Konkursu BIHAPI i wręczenie nagród nastąpi podczas gali finałowej BIHAPI w dniu 29 stycznia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką otwartych danych.

„Orange  w  swojej misji kładzie duży nacisk na młodych kreatywnych polskich programistów, tak aby mogli rozwijać się w Polsce zakładając swoje firmy. BIHAPI to otwarty konkurs, podczas którego razem budujemy innowacyjne rozwiązania łączące narzędzia komunikacyjne i internet.  Rozwiązują one problemy społeczne a jednocześnie stwarzają  nowe możliwości biznesowe.  Siłą napędową jest zaangażowanie ludzi w budowę nowego, bardziej przyjaznego środowiska w którym żyją” – powiedział Sebastian Grabowski, Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Orange Polska.

W obecnej, drugiej już edycji konkursu, wzięły udział małe i średnie przedsiębiorstwa tworzące rozwiązania biznesowe a także indywidualni programiści i zespoły tworzące innowacyjne aplikacje, systemy lub usługi.

Aplikacja „Poczytaj mi” autorstwa Łukasza Krajewskiego to pomysł na dystrybucję ilustrowanych bajek dla dzieci w powiązaniu z nową, innowacyjną technologią komunikacji. Przeznaczona jest dla  rodziców i dzieci, którzy często muszą rozstawać się ze sobą. Rodzic czyta za pośrednictwem telefonu lub komputera bajkę dziecku jednocześnie widząc na ekranie jego reakcję dzięki wideo połączeniu. W momencie, kiedy rodzic lub dziecko zmieni stronę bajki, po drugiej stronie zostanie to automatycznie zsynchronizowane.

Mobilna aplikacja „CoSieStao”, stworzona przez Pawła Koniecznego i Piotra Martyniaka, przeznaczona jest dla świadomych mieszkańców miasta, w przejrzysty i prosty sposób poinformuje o nadzwyczajnych wydarzeniach  w okolicy. Wybierając interesujące obszary miasta i zagadnienia  można zapewnić sobie otrzymywanie potrzebnych informacji.

Aplikacja “Via CRM the first passenger relationship management in the world” autorstwa  Michała Sędzielewskiego‚ Pawła Rychlika i Tomasza Pindela, to system do zarządzania relacjami z pasażerem. Dzięki tej platformie pasażerowie mogą łatwo kontaktować się z przewoźnikiem,  wyrażać swoje opinie - poprzez stronę internetową, aplikację mobilną, SMS, telefon, czy media społecznościowe. Ponadto na bieżąco są informowani o postępie obsługi zgłoszenia.

„IfCity” Pawła Borowca to aplikacja pozwalająca lepiej poznać miasto, szybko zlokalizować interesujące użytkownika obiekty. Doradzi jak znaleźć najkrótszą drogę, hotel lub inne dowolne miejsce, uwzględniając osobiste preferencje. Umożliwia też zrozumienie skomplikowanej struktury aglomeracji.

„Stacza kolejkowego” stworzyli Paweł Bielski, Mateusz Klimek, Andrzej Jędrzejewski i Rafał Czapiewski. Mobilna aplikacja pozwala nie ruszając się z domu sprawdzać stan kolejki w wybranych punktach. Zamiast stać w kolejce można lepiej spożytkować swój czas.

Partnerami konkursu BIHAPI są: Oracle Communication (partner technologiczny),  Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Gdańsk, Miasto Poznań, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, IQ Partners, Black Pearls, SpeedUp Group, Investin, Fundacja TechSoup, Fundacja Orange, Fundacja Pracownia badań i innowacji społecznych Stocznia, Centrum Cyfrowe Fundacja Projekt: Polska, geecon.org, Gdański Park Naukowo-Techniczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Warszawska, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Więcej na stronie www.bihapi.pl

Miasteczko Myśli to cykl debat na tematy ważne dla Orange Polska i rynku, nie tylko telekomunikacyjnego. Biorą w nich udział eksperci z OPL, firm, instytucji publicznych, organizacji społecznych i dziennikarze. Obecna edycja Miasteczka - „Zaangażowani w świata zmienianie” - jest już czwartą z kolei.

Prezentacja na temat wpływu społecznego Orange Polska

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Incubus, Bastille, Paloma Faith i Kamp! Na Orange Warsaw Festival 2015

14 stycznia 2015
Incubus, Bastille, Paloma Faith i Kamp! Na Orange Warsaw Festival 2015

Do line-upu tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival dołączają Incubus, Bastille, Paloma Faith i Kamp!. Incubus  wystąpią w Polsce po raz pierwszy – 14 czerwca. Tego samego dnia zagrają Bastille.  Dzień wcześniej, w sobotę, 13 czerwca wystąpią Paloma Faith i Kamp!.

INCUBUS to założony w 1991 roku amerykański zespół rockowy. Pierwsze wydawnictwo grupy, album Fungus Amongus, został wydany samodzielnie przez zespół w 1995 roku i skutkował podpisaniem kontraktu płytowego z Immortal Records. Największy komercyjny sukces grupa odniosła za sprawą wydanego w 1999 roku albumu Make Yourself. W ciągu roku od premiery, wydawnictwo otrzymało status platynowej płyty a promujący je singiel, Drive, znalazł się na pierwszym miejscu Modern Rock Charts oraz w Top 10 zestawienia Billboard Hot 100. Najnowsze wydawnictwo grupy, to wydany w 2011 roku album If Not Now, When?, który zwieńczony został 18 miesięczną trasą koncertową. Muzycy wzięli również udział w interaktywnym projekcie Incubus HQ Live, który umożliwiał bezprecedensowy kontakt z fanami a następnie został wydany w formie filmu dokumentalnego w 2012 roku.Obecnie artyści kończą pracę nad nowym materiałem a ich koncert na Orange Warsaw Festival 2015 będzie pierwszą wizytą muzyków w Polsce.

BASTILLE to angielski zespół rockowy założony w 2010 roku w Londynie. Grupa powstała z inicjatywy wokalisty Dana Smitha, który nazwę zespołu zaczerpnął z wydarzenia obchodzonego w dniu jego urodzin – Bastille Day. Debiutancki album studyjny grupy, Bad Blood, został wydany w marcu 2013 roku i od razu znalazł się na szczycie brytyjskiej listy sprzedaży. Promujący go singiel, Pompeii, przedstawił zespół szerokiej publiczności osiągając ponad 166 milionów wyświetleń na YouTube oraz na stałe wpisując się w radiowe playlisty.W 2014 roku muzycy zostali nominowani do BRIT Awards w czterech kategoriach: British Breakthrough Act, British Group, British Single of the Year oraz British Album of the Year, ostatecznie zdobywając statuetkę za British Breakthrough Act.Zespół obecnie pracuje nad wydaniem kolejnego albumu, którego premiera zaplanowana jest na 2015 rok. Bastille znajduje się również wśród nominowanych do nagrody Grammy w kategorii Best New Artist.

PALOMA FAITH to brytyjska wokalistka i autorka tekstów, znana ze swojego własnego unikalnego stylu. Swój debiutancki album, DoYou Want the Truth or Something Beautiful? wydała w 2009 roku. Wydawnictwo odniosło duży sukces na Wyspach Brytyjskich, podwójnie pokrywając się platyną. W 2012 roku ukazał się drugi studyjny album artyski, zatytułoway Fall to Grace. Wydawnictwo promował singiel Picking Up the Pieces, który znalazł się w pierwszej dziesiątce listy sprzedażowej w Wielkiej Brytanii. Ostatnie wydawnictwo wokalistki to wydany w 2014 roku album A Perfect Contradiction, który jak dotąd jest największym komercyjnym sukcesem w dotychczasowej karierze artystki.

KAMP! zadebiutowali w 2009 roku EP Thales One, pierwszą w Polsce odważna próbą konfrontacji z popularnymi w tamtym czasie dokonaniami gwiazd sceny electro. Nie przywiązujący się do gatunków, muzycy Kamp! w 2010 wypuścili podwójny singel Heats/Distance of the Modern Hearts, trochę przez przypadek, stawiając się w roli "nadziei polskiej elektroniki" oraz zwracając na siebie uwagę zagranicznych labeli. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo Kamp! ukazało się w 2011 nakładem portugalskiego Discotexas. Premiera Cairo stała się dla Kamp! nowym otwarciem i pozwoliła eksplorować nowe kierunki, czego efektem była debiutancka płyta zatytułowana Kamp!, a wydana w ich własnym labelu Brennnessel. Dreampopowe kompozycje, funkcjonujące na albumie obok housowych produkcji zapewniły Kamp! ponad 10k sprzedanych egzemplarzy i stałą obecność w klubach i na festiwalach - od Szanghaju, przez Londyn po Los Angeles.  Późnym latem ubiegłego roku, Kamp! zamknęli się w madryckim studio Red Bull, gdzie powstał zupełnie nowy materiał. Brudna, trochę anachroniczna i bardzo taneczna Baltimore EP została wydana w sierpniu 2014. Koncert KAMP! na Orange Warsaw Festival będzie pierwszym koncertem zespołu w 2015 roku.

ORANGE WARSAW FESTIVAL 2015Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na dwóch scenach wystąpi ponad 30 wykonawców. Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Bastille, Paloma Faith, Parkway Drive, Asking Alexandria, Mela Koteluk, Sheppard, Kamp! oraz Kadebostany.

Obecnie w sprzedaży są wyłącznie karnety, natomiast bilety jednodniowe będą dostępne od 2 lutego 2015. Każdy klient Orange może kupić maksymalnie 2 karnety lub 2 bilety jednodniowe w kategoriach GA, GA (D) i GA (KIDS) ze zniżką 15%.

Bilety można kupić na www.orangewarsawfestival.pl/bilety i www.eventim.pl oraz w sieci stacjonarnych punktów sprzedaży Eventim. Bilety w sprzedaży ratalnej dostępne są w systemie rezerwacyjnym Eventim.

Aby zakupić bilet na raty, należy wysłać wiadomość e-mail na adres: info@eventim.pl tytuując ją „OWF15 – RATY”.

Bieżące informacje na temat Orange Warsaw Festival 2015 znajdują się na stronach festiwalu.

www.orangewarsawfestival.pl

www.facebook.com/OrangeWarsawFestival

Dodatkowych informacji udzielą:

• z ramienia Organizatora Festiwalu – firmy Rochstar Events:

Monika Nowaczewska

Head Of Communication

monika.nowaczewska@rochstar-events.com

• z ramienia Sponsora Tytularnego Festiwalu – firmy Orange Polska:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

+48 (22) 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Polskie hity i głośne premiery w styczniowym repertuarze Kina Orange

13 stycznia 2015
Polskie hity i głośne premiery w styczniowym repertuarze Kina Orange

Mieszkańcy 22 miejscowości, w których nie ma na co dzień kin, w styczniu będą mogli obejrzeć najgłośniejsze obecnie tytuły: „Idę” - polskiego kandydata do Oscara, ekranizację bestsellerowego kryminału „Ziarno prawdy”, „Carte blanche” – film oparty na prawdziwej historii, „Hiszpankę” - fantazyjną megaprodukcję inspirowaną Powstaniem Wielkopolskim oraz dwie polskie komedie „Pani z przedszkola” i „Dzień dobry, kocham Cię”. W repertuarze Kina Orange znalazły się też dwie zagraniczne premiery: „Bezwstydny Mortdecai” i „Paddington”.

Z nowym rokiem Kino Orange kontynuuje trasę promując polskie kino i pokazując najlepsze tytuły filmowe z całego świata. W minionym roku aż 11 pozycji z repertuaru stanowiły rodzime produkcje - wśród nich znalazły się kopropdukcje Orange i jednocześnie największe hity 2014 roku: „Bogowie”, „Miasto 44”, „Jack Strong” i „Obywatel”. W zeszłym roku to największe kino objazdowe w Polsce odwiedziło wszystkie 16 województw, a w kolejnych odwiedzanych miejscowościach otworzyły się kina stacjonarne: do m.in. Drawska Pomorskiego, Tczewa, Złocieńca i Pyrzyc dołączyły Lidzbark Warmiński i Zduńska Wola.

Początek 2015 roku obfituje w wiele wyczekiwanych premier, które pokazywane będą także podczas styczniowej trasy Kina Orange. Zobaczyć będzie można najnowszą kreację Johnny’ego Deppa, który wciela się w tytułową rolę w komedii akcji „Bezwstydny Mortdecai”. Jednemu z najbardziej charyzmatycznych hollywoodzkich aktorów na planie towarzyszą m.in. Gwyneth Paltrow oraz Ewan McGregor. Fabuła toczy się wokół kradzieży bardzo cennego obrazu i pełna jest zaskakujących zwrotów akcji. Druga światowa premiera w Kinie Orange to „Paddington” - zrealizowana z rozmachem ekranizacja przygód najsłynniejszego niedźwiadka świata. Szalone przygody misia Paddingtona bawią całe pokolenia od 1958 roku, kiedy powołany został do życia jako główny bohater książki Michaela Bonda. Pełnometrażowej ekranizacji podjął się producent filmów o Harrym Potterze, a w polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Artura Żmijewskiego, Maję Ostaszewską oraz Jolantę Fraszyńską.

Wśród premierowych tytułów znalazła się wyczekiwana ekranizacja drugiej części bestsellerowej trylogii kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy”. Najnowszy film Borysa Lankosza to wciągająca intryga, mocne wrażenia oraz gwiazdorska obsada: w główną rolę, prokuratora Teodora Szackiego, wcielił się Robert Więckiewicz, na planie towarzyszą mu Jerzy Trela, Magdalena Walach oraz izraelski aktor Zohar Strauss. Kolejna premiera to „Carte blanche” – poruszający scenariusz filmu oparty został na autentycznej historii lubelskiego nauczyciela, który pewnego dnia traci wzrok. Mimo tego nie poddaje się i stara się żyć jak dawniej, nadal ucząc młodzież historii. W główną rolę wcielił się Andrzej Chyra, jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów, obok którego w filmie wystąpili też m.in. uczniowie lubelskiego liceum. Bardzo ciekawą pozycją w styczniowym repertuarze jest też „Hiszpanka”. Do tej potężnej produkcji, której fantazyjny scenariusz zainspirowany został wydarzeniami Powstania Wielkopolskiego z 1918 roku, zaangażowana została międzynarodowa obsada aktorska: w roli Ignacego Paderewskiego wystąpił Jan Frycz, a w Dr Abuse wcielił się ekscentryczny hollywoodzki aktor Crispin Glover. Obok nich na ekranie pojawią się m.in. Jakub Gierszał, Florence Thomassin oraz Magdalena Popławska. Oprócz wymienionych tytułów widzowie będą mieli okazję zobaczyć dwie polskie komedie: pełną inteligentnego humoru „Panią z przedszkola” w gwiazdorskiej obsadzie oraz romantyczną historię pod tytułem „Dzień dobry, kocham Cię”.

Styczeń w branży filmowej jest wyjątkowy, bo to właśnie w tym miesiącu ogłaszane są ostateczne nominacje do Oscarów oraz następuje rozdanie Złotych Globów. Nagrodzona już ponad 60 razy na całym świecie „Ida” Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do Oscara oraz została nominowana do Złotych Globów. Film, który wyświetlany będzie na specjalnych pokazach Kina Orange w styczniu, opowiada historię wychowującej się od urodzenia w zakonie młodej siostry zakonnej Anny. Tuż przed przyjęciem święceń Anna poznaje swoją ciotkę Wandę Gruz (nagrodzona kilkakrotnie za tę rolę Agata Kulesza), od której dowiaduje się, że jej rodzice byli Żydami a ona sama nazywa się Ida Lebenstein. Ten minimalistyczny czarno biały obraz poruszył widzów i krytyków na całym świecie. Jest wspólnym dziełem mieszkającego w Wielkiej Brytanii Pawła Pawlikowskiego oraz Rebecki Lenkiewicz.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top